EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By LICHU
#1829134
Elo :)

Szukam parownika pod smak w cugiem mniej więcej TGT3. Przećwiczyłem masę nowości.... I dobijają mnie te przeciągi typu wiadro.... Macie jakieś ciekawe propozycje parowników ? Merliny, skyliny itp przerobiłem. Moimi na obecną chwilę ulubionymi parownikami są K5 i TGT3. Niw interesują mnie czajniki z cugiem jak wiadro do których trzeba walić super hiper grzałki a lq wsysany jest w 30 minut. Co nie polecacie do przećwiczenia ?
Awatar użytkownika
By bulit73
#1829135
Ostatnio jest głośno o Siren 2 :wink:
By dwagiel
#1829138
A może ShenRay SR v4? Mam i lubię. Według mnie to coś pomiędzy TGT3 a K5. Zarówno smakiem jak i cugiem.
A z przeciągiem merlinowatym to może Ammit 22.

Wysłane z mojego LG-G6 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1829141
bulit73 pisze:Ostatnio jest głośno o Siren 2 :wink:


Siren 2 to MTL...a weź se kup Coppervape Husara,jest na jedną grzałę i smaczy lepiej od wielu innych ( popularnych)parowników..Nie sika,bezproblemowy,pojemność 5.5ml.Masz do wyboru(zakupić)micro baniak i mamy dwa czajniki w jednym...Nie wiem dlaczego nasz rodzimy wynalazek,jest tak mało doceniony(klon Coppervape jest bez zarzutu i działa zacnie)
Awatar użytkownika
By LICHU
#1829142
Hussara to miałem przed premiera :) niczym wybitnie się nie różni od K5 a wręcz identycznie oddają smak :)
A dripery mnie nie interesują :) po prostu nie lubię.
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1829144
LICHU pisze:Hussara to miałem przed premiera :) niczym wybitnie się nie różni od K5 a wręcz identycznie oddają smak :)


Dokładnie wiedziałem że tak odpowiesz!!
Hussar oddaje smak pińć razy lepiej od K5..ale mam Kajtków 4 sztuki i 5 sztuk Hussarków.
Za jakiś czas zrozumiesz to i wrócisz do Hussarka,nic lepszego nie znajdziesz!! :lol: *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1829146
Gabriel pisze:Jak smak i gładki przepływ powietrza to tylko Hadaly RDA, ewentualnie Armor. Żadne tanki nie dadzą im rady.

Entheon'a próbowałeś? Fajowy jest i do hadaly nie chcę wracać :)

Lichu, po prostu kupuj co popadnie z małym cugiem, a i tak nie trafisz na graal'a :)
Ale faktycznie spróbuj sobie SR v4 (klon vapor giant mini v4), spróbuj jeszcze berserkera, o którym Ci wspominałem, tilemahos v2+/armed, kayfun prime.
Ostatnio wyszedł shenray vg v5 / ultem mini v5 - czyli klon vapor giant mini v5s (ale pp zdjęciach widzę, że cug większy niż w SR v4 czy hussarze.
Awatar użytkownika
By Superlux
#1829149
Tgt 3 i Kf v5 ...to jednak przeciąg i chyba nie oddają tak smaku jak typowe mtl.
Z ostatniego roku masz kilka typów - Siren v2 ,Skyline ( + zestaw ograniczników cugu ), Kf Prime, Berserker, Innokin Ares, Cthulhu Hastur MTL, starszy ale nadal jary - Hussar + dodatkowy pin AH 1,3 mm - to są chyba obecnie najbardziej gorące tematy. W smaku - imo top topów...ze szczególnym naciskiem na Skyline, Siren 2, Berserkera. A jeżeli interesuje Cię trochę większy przeciąg to najbardziej uniwesalny jest tu Skyline...z full zestawem ograniczników ah pod grzałką masz pełny wybór od mtl aż do umiarkowanego dl, Sirene v2 ma świetną regulację AF, Hussara zapewne znasz. Moja prywatna opinia, to chyba tyle.

Ps - teraz przeczytałem Twój ostatni post, w takim przypadku to z tego co wymieniłem chyba tylko Skyline....aaaa sorry - już miałeś więc nie mam żadnych innych propozycji, robię w typowych dopaszczowcach. Niepotrzebnie się produkowałem :lol:
Btw widziałem że ktoś tu chwalił Zeusa.



Howgh :drinkb
Ostatnio zmieniony 10 sty 2018, 22:56 przez Superlux, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1829151
Superlux pisze:Ps - teraz przeczytałem Twój ostatni post, w takim przypadku to z tego co wymieniłem chyba tylko Skyline....

LICHU pisze: Merliny, skyliny itp przerobiłem.
:wink:
Awatar użytkownika
By Superlux
#1829155
@bulit73

Wpadło mi w oko pod koniec pisania :mrgreen: , zrobiłem dopisek. Jestem więc bezużyteczny ponieważ Kf5 na max przeciągu to zdecydowanie nie moja jazda. Tu muszą się pojawić specjaliści od hybryd dopaszczowo / dopłucnych a to nie mój temat.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1829161
krzychu44k pisze:
LICHU pisze:Hussara to miałem przed premiera :) niczym wybitnie się nie różni od K5 a wręcz identycznie oddają smak :)


Dokładnie wiedziałem że tak odpowiesz!!
Hussar oddaje smak pińć razy lepiej od K5..ale mam Kajtków 4 sztuki i 5 sztuk Hussarków.
Za jakiś czas zrozumiesz to i wrócisz do Hussarka,nic lepszego nie znajdziesz!! :lol: *CZAJNICZEK*

Niestety ale ten typ tak ma i pewnie nie zrozumie bo zbieractwo to choroba. Wszystkie nasze wypociny to tylko wypociny a kolega i tak będzie kręcić nosem ( taka choroba :lol: )
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1829170
No jest nieco mniejszy ( moim zdaniem ) ale jak lubisz większy przeciąg to Hussar w dualu. Smak rewelka ( w tym dualu ) bo dwa micro coile i mała baza robią swoje.
Awatar użytkownika
By blucas
#1829177
LICHU pisze:Za jakiś czas zrozumiesz to i wrócisz do Hussarka,nic lepszego nie znajdziesz!! *CZAJNICZEK*

Nic nie muszę dodawać?


Wysłane z mojego Redmi Note 4X 4/64 przy użyciu Tapatalka
By Resux
#1829181
A może to nie sprzęt jest najważniejszy, żeby osiągnąć dobry smak? Wapuję dopiero 3,5 miesiąca ale w tym czasie zauważyłem, że bardzo ważna jest ilość chmurki w stosunku do zaciąganego powietrza. Teraz wloty piwietrza mam otwarte na maksa i do tego ustawienia staram się dobrać grzałkę. Odkąd zacząłem to stosować jestem bardzo zadowolony ze swoich parowników. Procentowa zawartość aromatu w liquidzie w stosunku do jego gęstości też chyba ma znaczenie. Teraz wapuję na gęstszych min. 70% VG. Daję do nich ok. 40% więcej aromatu niż do 50/50. Więcej gliceryny to gęstsza chmurka i mała ilość aromatu ginie w niej.
Po tych kilkunastu tygodniach prób wapowanie stało się dużą przyjemnością :)
Może tak naprawdę poszukiwanymi przez nas gralami nie są odpowiednie atomizery ale odpowiednio dobrane grzałki i liquidy o odpowiednim składzie? :)
Awatar użytkownika
By blucas
#1829187
Resux. Po części masz rację. Po znalezieniu swoich grali i przestudiowaniu ich na własnej skórze... wiem że każdy z elementów jest równie ważny:
Atomizer,
Mod - przy tych samych ustawieniach na innej elektronice smak potrafi się zmieniać,
Liqid - robię sam. Żadne kupne mi nie podchodzą na dłuższą metę.
Grzałka - nie istnieje coś takiego jak grzałka idealna. Trzeba znaleźć tą jedyną do danego parownika.
Nośnik - każdy jeden ma inne właściwości i inaczej podbija lub zupełnie zmienia smak,
Ułożenie nośnika - po około roku z Hussarami mam niemal idealny sposób jego układania i docinania aby transport lq był idealny do moich preferencji. Wystarczy maleńka pomyłka i zaraz czuć zmianę.

Każdy jeden ma własne preferencje i musi sam znaleźć swojego białego kruka.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X 4/64 przy użyciu Tapatalka
By Resux
#1829190
Ładne rozwinięcie tematu. Mój wpis to tylko dotychczasowe spostrzerzenia na zaledwie dwóch parownikach rta Griffin 25 Plus i Zeus. Najważniejsze to właśnie znalezienie złotego środka(edit: właściwie złotych środków), który sprawi, że wapowanie będzie nie tylko codziennym zaspokojeniem głodu nikotynowego ale też wspaniałym hobby i przyjemnością, czego wszystkim waperom życzę :)
By Omega33
#1829237
A ja nie polecam Goblinka Mini V3. Smak, wygląd, baza na 1 oraz na dwie grzałki, airflow i juiceflow regulowany, spitback protection. Niby troszku trzeba się pomęczyć z właściwym ułożeniem watki, ale jest to mój pierwszy RTA, a jakoś daję sobie z nim radę więc można. Moim zdaniem bardzo niedoceniany parowniczek świetnie oddający smak, piękny mikrus o świetnym design'ie. Gorąco nie polecam
Awatar użytkownika
By blucas
#1829240
Hussarki właśnie w dualu są najlepsze i smakują najlepiej.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X 4/64 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1829351
blucas pisze:Hussarki właśnie w dualu są najlepsze i smakują najlepiej.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X 4/64 przy użyciu Tapatalka


A no widzisz...mnie odradzał pewien kolega w dualu a miał oryginał.Jednak te kubki smakowe po coś są!!Tylko jeszcze ważna sprawa,ja na singlu wapcze na 14W i jest git,oszczędzam prund a smak i tak jest *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By blucas
#1829354
I właśnie temu napisałem ostatnią linijkę mojej wcześniejszej wypowiedzi.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X 4/64 przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 11 sty 2018, 17:50 przez blucas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By bofh
#1829394
Ale dual smakuje po prostu dwa razu bardziej, a niekoniecznie dwa razy lepiej :mrgreen: U mnie dual pełni wyłącznie rolę antykryzysową, przecież to chmurzy jak cholera :lol:
Awatar użytkownika
By krzychu44k
#1829398
Gabriel pisze:Bo jeden i drugi Hussar to parowniki zajefajne.


Jak nie jak tak...tylko mało kto je docenia!!
Wolą se zanabyć chmuro...ca a potem pytają czemu brak smaku...a wystarczy kupić odpowiedni czajniczek,rodzimy wynalazek,smaczący jak mało który i po sprawie.. *SMOKEKING* :beer:
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.