EPF
http://vapelab.pl
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1822695
Cześć i czołem! :D
Mam pierwszą dobrą informację!
Dzisiaj rozmawiałem z przedstawicielem Halo. Ogólnie Halo wraca do Polski w formie liquidów (mają zarejestrowane pod TPD), premixów oraz aromatów. Jako, że aromaty najbardziej mnie interesowały, gdyż każdy ma swoje preferencję, to mogę zdradzić, że powinny być dostępne od stycznia! Niby grudzień miał być pierwotnym terminem dostępności, ale jak to w życiu bywa...
Mam nadzieję, że tą informacją Was w jakimś stopniu ucieszyłem. Oczywiście równocześnie z otrzymaniem wiadomości, że są już dostępne, od razu je zamawiam. Cała dystrybucja ma miejsce w Amsterdamie, więc pewnie minie koło tygodnia zanim przyjdą po zamówieniu.
Tutaj mam prośbę. Jak macie chwilę czasu, napiszcie jakie aromaty od Halo są lub były dla Was inspiracją *SMOKEKING*
Czy to była Tribecca, czy Sub Zero ;) Mam nadzieję, że dzięki Wam uda się zrobić jakieś sensowne zestawienie, co ewentualnie brać!
Pozdrawiam! :o
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1822700
Nie znam marki, ale jeżeli miałbym przetestować, to w kwestii tytoniówek, kaw, ewentualnie herbat. W ostateczności smaków alkoholowych.
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1822702
Myślę, a w sumie nawet wiem, że Halo są właśnie znane przede wszystkim z tytoniówek :D
Awatar użytkownika
By matatiti
#1822703
vapelab.pl pisze:Myślę, a w sumie nawet wiem, że Halo są właśnie znane przede wszystkim z tytoniówek :D


Chociażby Tribeca czy Prime15, o które raczej pytać nie muszę i ich obecność uznaję za pewnik ;)
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1822705
Może w końcu znajdę tytoniówki, które smakują i pachną jak tytoń :D
Czekam z niecierpliwością.
Również w tym przypadku widziałbym sample :)
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1822711
Haha no z Halo to sie raczej nie zawiedziesz a sample obiecalem, ze wprowadze, to beda:)
Z Halo nawet szybko udalo sie ogarnac temat i fajnie :D
Spokojnej nocki, ja lece spac, bo jutro na caly dzien misze wyjechac na objazdowke po urzedach i takie tam bzdury...
Awatar użytkownika
By rossogrodnick
#1822728
Dobre wieści przyniósł św. Mikołaj. Tribeca i Prime koniecznie. Mindnight Apple, to też moim zdaniem pewnik, bo to już klasyka. No i tęsknię za Voodoo....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1822735
Prime15, Torque56 i jak są dostępne (ale pewnie nie) - Freedom i Smooth8.
Awatar użytkownika
By zarthos
#1822750
Oprócz wspomnianych przez kolegów aromatów prosiłbym o Turkish Tobacco.
Awatar użytkownika
By sipak00
#1822763
rossogrodnick pisze: Mindnight Apple, to też moim zdaniem pewnik, bo to już klasyka. No i tęsknię za Voodoo....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Oooo tak! Jestem za Mindnight Apple i Voodoo :-)
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1822972
Dzięki za wypowiedzi :D ciekaw sam jestem co nam zaoferuje europejska dystrybucja i czy jakieś zmiany wprowadzi. Osobiście czekam na Prime'a i Tribeccę! Może coś nowego doda? Któż to wie :o
Awatar użytkownika
By HamsterJack
#1823201
eskel81 pisze:SubZero :D


I dla mnie też :)
By Tutejszy
#1823231
W Hiszpanii są dostępne aromaty Tribeca, Prime-15, SubZero, Turkish i Malibu.
Niestety nie ma Midnight Apple.
Super że aromaty Halo będą dostępne w Polsce.
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1823323
Też się cieszę, że będą w PL :) Ponoć w czwartek ma być ich przedstawiciel w Poznaniu, więc postaram się z nim spotkać ale nie obiecuję a wszystko przez to, że bezskutecznie walczę o hipotekę i akurat jak na złość muszę w środę podjechać do miasta :x najwyżej zrobię drugą wycieczkę, choć przy aktualnych remontach będzie to fantastyczne doświadczenie :lol:
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1824440
Wiem, że regulamin zabrania pisania postu pod postem i wymaga edytowania poprzedniej odpowiedzi, ale dla samego pozycjonowania proszę moderatorów o drobną dyspensę :wink:
Ogólnie mam dobre i złe wieści:
- aromaty Halo na Polskę dotyczą tylko białej serii,
- niebieska seria będzie tylko w premixach - w PREMIXACH - tutaj się poplułem czytając tę ofertę, oczywiście w tej kwestii już napisałem gdzie trzeba, gdyż jest to wg mnie mało fajne, oczywiście jeśli będę mógł od nich zamawiać tę serię również jako aro, to tematu nie było i super, ale na chwilę obecną zdruzgotała mnie ta wiadomość :x
Plus minus ceny przewidziane na Polskę za aromaty z serii białej to koło 12 - 14 zł za 10 ml, natomiast premixy koło 40 zł, no ale wiecie sami, nikt nie zrobi Wam lepiej niż Wy sobie sami. Czekam na odpowiedź w tej sprawie, bo nie ukrywam, że ręce mi się trzęsą ze złości jak w delirium :evil:
By Tutejszy
#1824584
Przedstawicielstwo Halo na Europę jest w Holandii i chyba się ziołem łatwo tam dostępnym najarali że taką propozycję Ci przedstawili.
Brak słów.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1824585
Zależy jaką pojemność ma ten premix. Jak minimum 30 ml. to ja chętnie przygarnę. *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1824588
No albo ściągnęli z Polski dopalacze, bo prędzej w taką wersję bym uwierzył Tutejszy :lol:
Właściwie cała dystrybucja będzie szła z Amsterdamu, gdyż w Polsce nic nie ma być, tzn. nie będą magazynowane itd.
Więc po kolei - Gabriel - mają to być premixy 50 ml, więc chociaż tyle, lecz zobacz na jakiej zasadzie ma się odbywać dozowanie:
(wiem, że dostęp do nikotyny w wyższych stężeniach jest dziecinnie prosty i takie tam, ale jest dość sporo osób, którym się faktycznie nie chce
kombinować i kupują dla wygody szoty)
Obrazek
Więc teoretycznie, aby uzyskać 6 mg musiałbym właściwie rozcieńczyć całość prawie o połowę :/
Kolejny minus jest to strasznie okrojona lista smaków jak widzicie. Jedyny plus tego jest taki, że cena jest bardzo ok.
Tutaj mamy listę smaków z białej serii:
Obrazek
Dostępne w dwóch opcjach: 10 i 30 ml. Cena między 10 ml a 30 ml różni się o 1 Euro w detalu.

Tak teraz odnosząc się do własnego doświadczenia, ogólnie serie premium plus minus były zawsze 30 - 50 % droższe, więc teoretycznie zakładając na Polskę seria niebieska mogłaby kosztować za 10 ml 20 - 25 zł. Jak wiecie ja wolę iść drogą aromatów ale jeśli będzie taka potrzeba, to i premixy Halo wprowadzę, ale póki są jeszcze jakieś drogi manewrów to poczekamy i zobaczymy jak sytuacja się rozwinie :roll: Jestem w stałym kontakcie :D
By marti701
#1824617
Jak najbardziej jest potrzeba na premixy.
Jak tylko się pojawią to zamawiam po jednej buteleczce każdego smaku.
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1824974
Ok dość sporo osób na forum i poza nim, łącznie z pogróżkami sms (żartuje :lol: ) twierdzi, że mają być, no to co ja poradzę - zamówię i tyle :)
PS. Postaram się je zamówić już z końcem roku, żeby na początku stycznia były, ale to już zależy jak szybko uwiną się :wink:
By juventinho
#1828210
Za takie podejście do naszego kraju to ja bym im pokazał środkowy palec i nie sprowadzał niczego. Ale to moje zdanie
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1828503
Najbardziej prawdopodobna data ich przybycia: 15 stycznia. Już w końcu udało się dopiąć zamówienie. Trochę to trwało ale to tak zwykle bywa, jak coś się chce mieć na zaraz, to później się okazuje że załatwienie tego nie jest takie proste. Juventinho - z jednej strony tak z drugiej strony nie. Niestety wszystko jest połączoną siecią wielu zależnych od siebie podmiotów i niestety czasem trzeba dać na wstrzymanie, wziąć głębokiego macha i machnąć ręką na to, jak również pokazać tym, którzy nie wierzą, że Polska to jednak nie jest kraj trzeciego świata i ten rynek tu doskonale funkcjonuje. Powiedzmy, że Halo wypuszcza na rynek europejski te premixy. Jeśli są osoby chętne na nie również u nas w kraju to w przypadku ewentualnej akcyzy z procentem to również dostosują część swoich produktów do nas, czyli zmienią je w aromaty na przykład. W pewnym sensie muszę powiedzieć, że jestem w stałym kontakcie i obecnie złego słowa nie mogę powiedzieć i jest na prawdę sympatyczna atmosfera :D
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1830834
Przepraszam za brak edit'u drodzy moderatorzy, ale informacja jest dość istotna i chciałbym po prostu żeby była widoczna.
Jutro, czytaj 19 stycznia, jadę odebrać Halo do Poznania. Wieczorem zapraszam zatem wszystkich zainteresowanych :D
Prócz tego będę miał pytanie na przyszłość: white label, czyli ta biała seria aromatów jest również dostępna w 30 ml butelkach, więc jeśli okażą się dobre to bez zastanawiania również wprowadzę tę pojemność, ale pożyjemy zobaczymy!
Awatar użytkownika
By Pesio
#1830860
W zależności jaka różnica w cenie.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1830882
Wiesz co Pesio, jakieś 4 zł. Nie jest to może znaczna różnica, ale biorąc pod uwagę stężenia jakie proponuje producent skłaniam się ku temu, że to raczej 30stki będą po jakimś czasie główną siłą nabywczą. Ale najpierw trzeba sprawdzić z czym się je je, gdyż sam tego łajt lejbela nie miałem ani nie testowałem :?
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1831143
Dzięki za info! Małe zamówienie złożone.
Szkoda że nie ma tych aromatów, co premixów...
Awatar użytkownika
By vapelab.pl
#1831151
Też nad tym ubolewam, ten temat już poruszaliśmy, poruszałem go z NicoPure i niestety, jest jak jest. Ale mam wrażenie, że jeśli w Polsce przyjmą się dobrze to kolejnym krokiem po wprowadzeniu normalnej akcyzy (i zapewne zrobi tak większość), będzie dostęp na polskim rynku premixów ale bez bazy, czyli po prostu aromatów. Były już takie rzeczy na rynku, Quack Juice itd. Myślę, że w końcu dojdzie do tego, że Halo również i tutaj puści taką opcję. I tak na razie się cieszę, że cokolwiek jest:)
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1831888
Pytanko odnośnie premixów.
Z tego co widzę to butla 100ml. W środku 50ml premixu.
Lać do pełna czyli 50ml bazy, czy próbować z mniejszą dawką? Aromaty wymagają dawkowania ok 25% i boję się, że premix wyjdzie za mało aromatyczny.
Konkretnie chodzi o tribecę.
Testował ktoś?
Awatar użytkownika
By sipak00
#1831901
O to samo miałem zapytać:) Na etykiecie napisane jest żeby lać do pełna (5x10 ml 18 mg aby uzyskać 9 mg). Jest też wskaźnik na etykiecie ile wlać bazy 18mg aby uzyskać daną moc. Zastanawia mnie jedna rzecz ... wleje 5 sztuk będę miał 9 mg (100ml), wleje 1 szt będę miał 3 mg (60ml) a smak ten sam? Chyba nie...

Co do aro to będę zaczynał od 10% bo myślę że nie będzie potrzeba dawania ponad 20%
Awatar użytkownika
By sipak00
#1831918
Jak dam 10 ml 18 mg i dopełnie do 100 ml bazą zerową to finalnie wyjdzie 1,8 mg więc jak się mają do tego oznaczenia na butelce?
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1831938
Na etykiecie masz napisane shoty nikotynowe. Więc robiąc po swojemu, nie sugeruj się tym co tam napisane...
Awatar użytkownika
By jacjac
#1831952
Panowie drodzy, kilka postów wyżej Piotr opisał jak ma wyglądać dozowanie bazy:

vapelab.pl pisze:Więc po kolei - Gabriel - mają to być premixy 50 ml, więc chociaż tyle, lecz zobacz na jakiej zasadzie ma się odbywać dozowanie:
(wiem, że dostęp do nikotyny w wyższych stężeniach jest dziecinnie prosty i takie tam, ale jest dość sporo osób, którym się faktycznie nie chce
kombinować i kupują dla wygody szoty)

Obrazek
Więc teoretycznie, aby uzyskać 6 mg musiałbym właściwie rozcieńczyć całość prawie o połowę :/
Kolejny minus jest to strasznie okrojona lista smaków jak widzicie. Jedyny plus tego jest taki, że cena jest bardzo ok.
Tutaj mamy listę smaków z białej serii:
Obrazek
Dostępne w dwóch opcjach: 10 i 30 ml. Cena między 10 ml a 30 ml różni się o 1 Euro w detalu.

Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1831963
Ja to wiem. Ja tylko pytam, czy ktoś testował przy mniejszej ilości bazy. Jak się ma wtedy smak.
Trzeba będzie zrobić samemu próbę
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1832027
Master_PiT pisze:Ja to wiem. Ja tylko pytam, czy ktoś testował przy mniejszej ilości bazy. Jak się ma wtedy smak.
Trzeba będzie zrobić samemu próbę

Ja zrobiłem tak: do butelki wlałem 3 x 10 ml shotów 18 mg/ ml. plus 20 ml bazy bez nikotyny, co dało mi 5,4 mg/ml. Nalane do pełna, co daje mi 100 ml liquidu. Smak i aromat jest w porządku. Jak za taką cenę to naprawdę warto.
Przy mniejszej ilości dolania bazy bezsmakowej, uważam że aromat może być zbyt mocny, a co za tym idzie smak będzie niedobry ( zbyt dużo aromatu ). *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By hilton1
#1832035
Ja, do oryginalnej butelki premixu Tribeca ( 50ml ) wlałem 2 shoty po 10ml 18 mg VG/PG 50/50 i kurcze nie czuję aromatu. Nie wiem ,czy musi to poleżakować, czy też ten premix jest tak słabo aromatyzowany. Ogólnie smak nijaki. Też ,tak macie z Tribecą ?
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1832038
U mnie, tak jak już pisałem powyżej, butelka zalana do pełna. Zmieszane i wapowane po 24 godzinach. Aromat Tribeci jest mocny i wyraźny.
By berto
#1832039
No to teraz mnie zmartwiłeś. :(
Ja zamierzam odstawić na tydzień bo jakoś nie wierzę w ten szejk'n'vejp.
Awatar użytkownika
By hilton1
#1832044
A jaki masz stosunek PG do VG ? , bo może u mnie zbyt dużo gliceryny.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1832051
hilton1 pisze:A jaki masz stosunek PG do VG ? , bo może u mnie zbyt dużo gliceryny.

Zrobiłem 50/50 tak samo jak jest w premiksie.
Awatar użytkownika
By ritm
#1832145
Przepraszam za OT ale nie chcę skaszanić premixa Tribeci, celuję w moc 3mg, posiadam bazę 18mg 50/50, glicerynę i glikol w osobnych butelczynach. Ile powinienem dolać bazy nikotynowej oraz pg i vg, zeby uzyskac te zamierzone 3mg 50/50 premixa?
Dziękuje
By Spirek
#1832165
ritm pisze:Przepraszam za OT ale nie chcę skaszanić premixa Tribeci, celuję w moc 3mg, posiadam bazę 18mg 50/50, glicerynę i glikol w osobnych butelczynach. Ile powinienem dolać bazy nikotynowej oraz pg i vg, zeby uzyskac te zamierzone 3mg 50/50 premixa?
Dziękuje


http://www.bobbyk.pl/2013/12/kalkulator-e-kucharza.html

Ja używam tego.
By zubek59
#1832209
Witam serdecznie.
Dziś przyszły do mnie premixy, jednak za cholerę nie mogę otworzyć góry, żeby dolać nikotynę. Proszę o pomoc, bo jedną butelkę już uszkodziłem.
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1832215
zubek59 pisze:Witam serdecznie.
Dziś przyszły do mnie premixy, jednak za cholerę nie mogę otworzyć góry, żeby dolać nikotynę. Proszę o pomoc, bo jedną butelkę już uszkodziłem.

virtus-premix-t125219.html tu masz tutorial :mrgreen:
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.