EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By Krzysztofb89
#1827242
Witam ostatnio zakupilem sobie rx 2/3 bo byl w ciekawej cenie...jednak rx działał dosłownie chwile...zrobiłem nim 10 puffs i na tym sie skonczyło...
podejrzewałem, że to wina pinu i postanowilem zrobic to sam...jednak na marne dałem inny pin oczywiscie sprawny i nadal to samo.
Zmieniłem wszystkie kabelki i tez nic wiec cos jest nie tak, wszystko normalnie działa, ładuje tylko nie czyta atomizera.
po aktualizacji softa na AF wyskakuje Atomizer short... po zetknieciu plusa i minusa od pinu i wcisnieciu fire nic sie nie dzieje..
Pewnie cos z plytka nie tak...doradzi mi ktos czy da rade cos tym zrobic, czy zostaje smietnik ew zostawic jako ozdoba :////
Awatar użytkownika
By Timi
#1827245
Typowe uszkodzenie wismecowatych i joetechowatych. Gniazdo 510, a precyzyjniej jego izolator.
To taki okrągły kawałek plastiku pomiędzy pinem plusowym, a obudową.
Najlepszym sposobem jest wymiana całego gniazda, które u ryżojedzących braci zakupisz poniżej 2$.
Na forum jest gdzieś tutorial. Choć to banalnie proste.
By Krzysztofb89
#1827248
Hmmmmm tylko, że zmieniłem na inny sprawny pin to samo ?? a dwa po zetknięciu plusa i minusa i wciśnięciu fire nic się nie dzieje....tak jakby wcale pradu nie było w tych kablach
Awatar użytkownika
By Timi
#1827269
Krzysztofb89 pisze:Hmmmmm tylko, że zmieniłem na inny sprawny pin to samo ??

Pin to nie izolator. W pinie nie ma się co zepsuć. Ot kawałek metalu. A izolator to ta przekładka plastikowa, w której siedzi pin. Ona niestety ulega "splaskaceniu", pęka itp. Wtedy robi się zwarcie.
a dwa po zetknięciu plusa i minusa i wciśnięciu fire nic się nie dzieje....tak jakby wcale pradu nie było w tych kablach

Powinien wyświetlać komunikat. "krótki atomizer" czyli zwarcie lub "brak atomizera czyli brak styku (obwód atomizera otwarty).
Awatar użytkownika
By Timi
#1827277
Krzysztofb89 pisze:@Goldi cały pin i kable od pinu czy to orginalne czy te ze zmiany nic sie nie dziejej po zetknieciu ani zwarcia ani iskierek

Kable w boxie wymieniasz, a czytanie ze zrozumieniem idzie słabo. Choć usprawiedliwiam to sylwestrem :wink: :drinkb :drinkb :drinkb
W boxie nie ma szans na iskierki, bo elektronika wykrywa zbyt niską rezystancję i wyłącza zasilanie. Wtedy na wyświetlaczu masz ATOMIZER SHORT. Gdy nie ma kontaktu na ekranie zobaczysz NO ATOMIZER FOUND. Przecież to prostsze od ciupciania. Wystarczy przeczytać.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.