EPF
Co z czym i jak mieszać.
By ToNo
#1825083
Cześć wszystkim,
Ogólnie jestem taki nie zbyt ogarnięty w tym wszystkim więc pytam się tutaj:
Czy z gliceryny kupionej w aptece (86% Glicerolu i 14% wody oczyszczonej) można zrobić bazę? Zawsze kupowałem bazę i aromat, i nie miałem problemu ale chciałbym się sam poduczyć o takich rzeczach więc no, czekam na odpowiedź. :)
By ToNo
#1825086
Gabriel pisze:Można, ale możesz mieć wystrzały komet z grzałki, przez te 14% wody.

Jeszcze jedna rzecz, może być Liquid zrobiony z samej gliceryny? czy musi być glikol?
By ToNo
#1825087
Krasnal45 pisze:Glicerynę 95% na aledrogo szukaj.

W zwykłej aptece też chyba jest, chodzi mi oto że dostałem to dziś od znajomego i nie wiem czy nadaje się na zrobienie ;)
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1825088
Jarać to możesz, jeżeli o to pytasz.
ToNo pisze:Jeszcze jedna rzecz, może być Liquid zrobiony z samej gliceryny? czy musi być glikol?

Może być sama gliceryna. Glikol zmniejsza lepkość VG. Plus parę innych rzeczy, ale to już indywidualna sprawa.
Ostatnio zmieniony 18 gru 2017, 16:59 przez Riccardo, łącznie zmieniany 1 raz.
By ToNo
#1825090
Riccardo pisze:Jarać to możesz, jeżeli o to pytasz.
ToNo pisze:Jeszcze jedna rzecz, może być Liquid zrobiony z samej gliceryny? czy musi być glikol?

Może być sama gliceryna. Glikol zmniejsza lepkość VG. Plus parę innych rzeczy, ale to już indywidualna sprawa.

Okej dzięki wielkie ;)
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1825091
Gliceryna odpowiada za chmurę a glikol za smak i drapanie w gardle.
Możesz zrobić liquid z samej gliceryny, ale nie spodziewaj się szału kubków smakowych.
By Krasnal45
#1825093
...... poza tym, przy kiepskim setupie, a szczególnie teraz przy niskich temperaturach, może być problem z transportem na samej glicerynie.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1825097
matatiti pisze:Glikol jest dla mięczaków :D Prawdziwi twardziele używają wyłącznie gliceryny, rozrzedzając ją jedynie aromatami :mrgreen:

I spirytem :D
By ToNo
#1825109
DorotaM pisze:Gliceryna odpowiada za chmurę a glikol za smak i drapanie w gardle.
Możesz zrobić liquid z samej gliceryny, ale nie spodziewaj się szału kubków smakowych.

Dodam do tego jakiś aromat i będzie git (przynajmniej ja tak myślę :D ).

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.