EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By MrTercio
#1824003
Witam!

Mam taki problem, że mój e-papieros SMOK VapePen22 od kilku dni ma problem z naciąganiem liquidu do waty. Dużo kombinowałem, testowałem na kilku grzałkach i wykonywałem różne testy. Moje obserwacje są następujące : Wata nasiąka bez zastrzeżeń, gdy do zbiornika z liquidem jest otwarty dostęp powietrza. Gdy go nie ma, wata nie nasiąka. Wywnioskowałem z tego, że w zbiorniku tworzy się podciśnienie, które uniemożliwia liquidowi przejście do waty - nie ma dostępu do powietrza, które zastąpi przestrzeń po liquidzie w zbiorniku. Jestem pewny tego, iż właśnie to jest problem, ponieważ gdy tylko odkręcę "czapeczkę" z ustnikiem, tworząc tym samym widoczną szparę - nieszczelność, którą może się wylać liquid na zewnątrz, to wata momentalnie nasiąka.

Co zrobić z tym problemem?
By MrTercio
#1824006
EDIT : Przeglądałem wszystkie podobne tematy i rozwiązania pokazane w nich tj. nakłucie szpilką grzałki, czy użycie liquidu o innej gęstości, nie pomogły. Szczególnie, że od zawsze palę praktycznie ten sam liquid a grzałki są takie same, papierosa mam od kilku miesięcy, a problem występuje od kilku dni.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1824008
Kapka spirytusu rozwiąże sprawę tylko dla tej grzałki.
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1824018
MrTercio pisze:Na watę od zewnątrz?

Do liquidu

MrTercio pisze: a grzałki są takie same

A to, to Ci się tylko tak wydaje, niestety...
By maciekgda
#1824040
Kolego, daj znać czy uporales się z problemem. Mam ten sam problem - vape pen 22 od paru miesięcy a ostatnio to samo (druga nowa grzałka i bez zmian). Też pomaga odkręcenie capa.. grrr :x
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1824042
Bo jakość kupnych grzałek ( a zwłaszcza Smoków ) w ostatnim czasie ma wiele do życzenia. One są robione na ilość a nie na jakość.
By MrTercio
#1824180
Problem nie został rozwiązany, poza tym rozwiązanie, które Pan zaproponował, jest maskowaniem objawów, a nie uleczeniem choroby.

Oraz chciałbym szanownych Panów, piszących o jakości grzałek poinformować, że to na pewno nie w grzałkach problem, bo zamontowałem dla próby starą, sprawną grzałkę, najlepszą jaka mi się trafiła w życiu w tej loterii i ona też nie chce nasiąkać.

Jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
By bulit73
#1824194
Ariusz pisze:Nie.


Tak. Kup coś normalnego :mrgreen:
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.