EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Ceranthor
#1824122
Witam
Ostatnio zakupiłem atomizer Kylin dualcoil i mam problem że niezależnie co zrobię czy dam 2 grzałki czy jedną ile razy bym nie zmienił waty i grzałki to mam metaliczny posmak cały czas. Wszystkie elementy myłem w gorącej wodzie zmieniałem liquid i wszystko na nic.
Ma ktoś może podobny problem lub wie jak się z nim uporać?
By Krasnal45
#1824129
Każdy zwój ma być jednakowej średnicy, a u Ciebie widzę, że te środkowe są większe. Nie dziwota, że w srodku wata do nich słabo przylega.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1824132
Strasznie koślawa ta grzałka. Daj 4-5 zwojów.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1824133
Jak lubisz Claptony to taki który ma rdzeń 0,35 mm lub 0,40 mm a owijka 0,10 mm lub maksymalnie 0,20 mm. Pojedynczy rdzeń ( żaden Fused ) 5 zwojów na stronę na średnicy wewnętrznej 3 mm. 40 watów i powinno śmigać dobrze.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1824143
Przepraszam Ciebie bardzo ale jak będziesz miał normalne zasilanie ( z możliwością ustawiania mocy ) to wtedy możemy pogadać o doborze grzałek do Kylina. Teraz tylko mogę napisać: zasilanie Ijust = bez komentarza. :zakrecony
By Krasnal45
#1824144
Tylko to jest tak akurat na granicy zapotrzebowania mocy przez tę kupę żelastwa.
Zrób claptona z rdzenia 0.35 i owijki 0.1, może to jako tako pójdzie.
By Ceranthor
#1824145
Krasnal45 pisze:Tylko to jest tak akurat na granicy zapotrzebowania mocy przez tę kupę żelastwa.
Zrób claptona z rdzenia 0.35 i owijki 0.1, może to jako tako pójdzie.
Wiem że i just ssie ale zabrakło na moda w styczniu kupię dopiero więc muszę się zadowlic ijustem i jedna grzałka zapewne bo tyle powinno usiagnąc
Spróbuję te grzałkę jedną zrobić i zobaczę czy będzie działać bez posmaku bo kolega ma Amita i też ijust i nie ma żadnych problemów tam jest ok tylko u mnie ten posmak tak nie wiem czemu
Ostatnio zmieniony 13 gru 2017, 11:56 przez Ceranthor, łącznie zmieniany 1 raz.
By Krasnal45
#1824148
Nie pisz posta pod postem, bo Cie zaraz moderatorzy nagrodzą. Jest opcja edycji poprzedniego.
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1824149
Ceranthor pisze:Spróbuję te grzałkę jedną zrobić i zobaczę czy będzie działać bez posmaku bo kolega ma Amita i też ijust i nie ma żadnych problemów tam jest ok tylko u mnie ten posmak tak nie wiem czemu


poproś kolegę by ci ukręcił taką sama grzałkę z jakiej on korzysta i wtedy popatrz czy ci leci metalem.Jesli chcesz używać rurek to zapomnij o takich grzałkach jak wcześniej pokazałeś.Zwykła grzałka na kanthalu ci styknie,a jak już kupisz sobie zasilanie to pobawisz się cięższymi grzałkami.
By Ceranthor
#1824150
wertjacek pisze:
Ceranthor pisze:Spróbuję te grzałkę jedną zrobić i zobaczę czy będzie działać bez posmaku bo kolega ma Amita i też ijust i nie ma żadnych problemów tam jest ok tylko u mnie ten posmak tak nie wiem czemu


poproś kolegę by ci ukręcił taką sama grzałkę z jakiej on korzysta i wtedy popatrz czy ci leci metalem.Jesli chcesz używać rurek to zapomnij o takich grzałkach jak wcześniej pokazałeś.Zwykła grzałka na kanthalu ci styknie,a jak już kupisz sobie zasilanie to pobawisz się cięższymi grzałkami.
On korzysta z gotowych fused clapton mam założona taka sama i ja mam ten posmak

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1824151
no to daj mu tego kylina i niech on założy i owatuje grzałkę.Krasnal ci wspominał że grzałeczka jest troche koslawa.Może kolega ma wieksze doświadczenie i zniknie ci posmak.
Co do grzałek w dalszym ciągu proponuje ci przejść na zwykle kanthale.W tym zestawie g* ci dadzą te bajeranckie grzałki.
By Ceranthor
#1824152
wertjacek pisze:no to daj mu tego kylina i niech on założy i owatuje grzałkę.Krasnal ci wspominał że grzałeczka jest troche koslawa.Może kolega ma wieksze doświadczenie i zniknie ci posmak.
Co do grzałek w dalszym ciągu proponuje ci przejść na zwykle kanthale.W tym zestawie g* ci dadzą te bajeranckie grzałki.
Robił to kilkukrotnie zużywając grzałki i watę i sam też jest bezsilny do tego oboje próbowaliśmy i teraz szukamy pomocy na forach :/

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By PucH2
#1824153
Ale teraz taka moda @wertjacek . No i inaczej na drucie nie zarobi sprzedawca co na tym złomie. Niech wojują ich zdrowie, ważne by ZUSowi płacili. Pierwsze prawo Krasnala trzeba znać. :lol:
Ostatnio zmieniony 13 gru 2017, 12:18 przez PucH2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1824155
Sam używam batki ijusta,nie widzę w tym nic zlego,mam ofkors inne ale stwierdzam fakt,zasilanie to zasilanie i tyle.Natomiast nieodpowiednie zasilanie do konkretnej grzałki może stanowić problem.To ze u kolegi jest ok nie znaczy że na twoim kylinie bedzie podobnie.Zreszta po to piszesz by rozwiazać problem.Dla mnie ta grzałka jest nieodpowiednia
Moja rada,weż kanthal 0,30,0,35 0,40 - do wyboru,ukręć z 5-7 zwojów i wtedy sprawdzaj,oczywiście czy posmak dalej pozostaje,bo preferencje grzałki musisz sam sobie dostosować do swoich oczekiwań.
By Galfpl
#1824603
Mam kylina i jestem zadowolony w 100% dzisiaj założyłem pierwszy raz jedną grzałkę claptona zwijana na średnicy 3mm 7 zwoji wata beacon i smak jest ok Polecam
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.