EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By guli
#1823445
Jako świeży i niedoświadczony właściciel Govada od Vandy Vape proszę o poradę, jak ustawić moda pod gotowe grzałki, takie jak na zdjęciu poniżej. W sklepie nie mieli drutu więc na próbę kupiłem gotowce.
Przydała by się również porada jakie druty kupić, kanthal, ss, Ti??
Edit. Nie udało mi się wstawić zdjęcia, chodzi o grzałki demon killer z kanthalu, zestaw 8 rodzajów po 6 szt każda.
Może zadziała :) https://drive.google.com/file/d/1HrOJRA ... sp=sharing
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1823446
To są grzałki pod większe moce. Jeśli będziesz używać jednej grzałki to proponuję zacząć od 30 watów. Jeśli w dualu to zacznij od 40 watów. Potem ewentualnie zwiększaj moc.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1823454
guli pisze:Przydała by się również porada jakie druty kupić, kanthal, ss, Ti??


Wszystko zależy od tego jakie grzałki preferujesz i jakich trybów będziesz używał w boxie. Tryb mocy - kanthal,ss. Tryb TC - ss, Ti.
Awatar użytkownika
By guli
#1823456
Jeszcze nie wiem jakie grzałki preferuję :) Box to cuboid 150 wat, wiec chyba tryby ma różne do wyboru. Chciałbym dość dobre oddawanie smaku, brak bobra i chmurę nie mniejszą niż z analoga.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1823460
Inspiracje znajdziesz tu: topic59808.html

Dodatkowo jeszcze to: topic16338.html ; topic114691.html
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1823471
guli pisze:... Chciałbym dość dobre oddawanie smaku, brak bobra i chmurę nie mniejszą niż z analoga.

Tak to każdy by chciał. Ale od razu nic niema. Trening czyni mistrza. Sam musisz dojść do odpowiedniego setupu ( metodami prób i błędów ).
Awatar użytkownika
By guli
#1823514
Dziękuję :) Część już przeczytałem, część okazała się ciekawą lekturą. Pytając o druty liczyłem raczej na odpowiedzi "z praktyki". Znakomita większość setupów z tego co widzę wykonywa jest z kanthalu, sporadycznie ktoś pisze o innych metalach.
czy ktoś orientuje się, czy Nichrome w steam.engine to to samo co nikrothal?
Awatar użytkownika
By Goldi
#1823517
guli pisze: czy Nichrome w steam.engine to to samo co nikrothal?

Dla obliczeń można przyjąć, że jest to ten sam drut. Obydwa druty mają taką samą rezystywność i właściwości a różnią się tylko bardzo minimalnie składem chemicznym.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1823569
guli pisze: Pytając o druty liczyłem raczej na odpowiedzi "z praktyki".


A te wszystkie posty z czego były wzięte? Jak myślisz? Z teorii :mrgreen:
Awatar użytkownika
By guli
#1823590
Tak sądzę, że z praktyki :) w końcu źródłem teorii jest forum.
Kolejne pytanie z innej beczki. W tym wątku post1800574.html#p1800574 user pisał o regulacji dopływu liquidu. Z tego co widziałem na stronie producenta nic takiego w tym parowniku nie ma. Wprawdzie da się tak pokręcić, żeby "fasolki" pokrywały się w całości albo w części ale nie jestem pewien, czy to chodzi. A jeżeli o to to z czym to się je??
I kolejne pytanie. jak obliczyć w steam.engine grzałkę z staggered fused clapton tego co widzę to są tam dwie grubsze żyły i trzy owijki ??
By juventinho
#1823592
Je to się w taki sposób, przed odkręceniem baniaka jak zalewasz liquidem zamykaj te otwory, po zakręceniu baniaka otwieraj. W ten sposób unikniesz potencjalnego wycieku przy zamykaniu kiedy to ciśnienie napiera na nośnik.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.