EPF
http://maiart.pl/
By MaiArt
#1822558
Powoli zbliżamy się do ostatniej fazy testów naszej nowej kompozycji deserowej (o roboczej nazwie) "Banana biscuit" i chciałbym troszeczkę uporządkować wyniki prób przeprowadzanych przez Forumowiczów, gdyż opisy pojawiają się w różnych działach i ciężko to ująć w całość :D
Jeżeli więc nie będzie to stanowiło dla Państwa problemu, to prosiłbym o Państwa opinie/sugestie w poniższym wątku...
By juventinho
#1822601
Bardzo smaczny banan, jest jakieś ciacho ale w tle. Da się wyczuć delikatne nuty cynamonu i orzecha. Dobry do ciągłego wapowania. Dawkowanie 4%. Co do sugestii podniósł bym stężenie orzecha w tej kompozycji. Kolega również zadowolony, inny wymęczył 10ml.
Awatar użytkownika
By sikor370
#1823088
Jakie jest zalecane dawkowanie? Bo już nie wiem gdzie szukać..

Edit: znalazłem.... 4-5%
By MaiArt
#1823193
Serdecznie dziękujemy :hat_low: Każda Wasza opinia jest dla nas bezcenna :hat_low:
Jeżeli potrzebujecie Państwo kolejnych próbek, to prosimy i sygnał. Z przyjemnością udostępnimy :D

PS
Serdecznie zapraszamy do pomocy laureatów ostatnich dwóch konkursów ;)
Awatar użytkownika
By krisIs
#1823203
Przeklejone z tematu Aromaty MAiArt

Banana bisquit - przegryzał się tydzień póki co i wziąłem na testy. Pyszny, coś dla mnie. Jak nie mogę strawić Waszego banana, tak w tej kompozycji jest przesmacznie, dobrze zbalansowane smaki, przypomina mi trochę Grandmaster z Five Pawns (ale troszkę). Na wdechu pyszne ciacho z nutką orzecha i cynamonu (?) a wydech i posmak banana w czekoladzie. Chyba Wasza najlepsza kompozycja smakowa do tej pory (wyłączając z tej opinii tytoniówki).
Jest naprawdę pyszny, a jestem mocno wybredny. Jeszcze muszę pokombinować, dodając do niego nieco banana cream i peanut butter, żeby był nieco bardziej kremowo-orzechowy (taka preferencja), ale forma wyjściowa to mocne 9,5/10

Tak trzymać i oby tak dalej :)
Awatar użytkownika
By sikor370
#1823214
5% i kosztowane już po 2 godzinach.... smak ciekawy jakiś orzech z bananem ale troszkę mi za mocne wyszło i przy większej ilości buchów mogło by zemdlić :)
Może potrzeba mniejsze stężenie albo dłuższego leżakowania jeszcze...
By MaiArt
#1823216
krisIs pisze:Banana biscuit - przegryzał się tydzień póki co i wziąłem na testy. (...)

Ciekaw jestem Państwa odczuć w funkcji czasu, gdyż ciężkie aromaty deserowe potrafią znacząco zmieniać smak w miarę przegryzania :roll:
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1823220
MaiArt pisze:Jeżeli potrzebujecie Państwo kolejnych próbek, to prosimy i sygnał. Z przyjemnością udostępnimy :D


chętnie przetestowałbym tego biscuita,mogę dopisać do złożonego zlecenia.On jest w fazie testów,niedostepny w sklepie,tak? bo składając zamówienie nie wyszukało mi tego smaku.
By MaiArt
#1823226
wertjacek pisze:
MaiArt pisze:Jeżeli potrzebujecie Państwo kolejnych próbek, to prosimy i sygnał. Z przyjemnością udostępnimy :D


chętnie przetestowałbym tego biscuita,mogę dopisać do złożonego zlecenia.On jest w fazie testów,niedostepny w sklepie,tak? bo składając zamówienie nie wyszukało mi tego smaku.

To jest aromat w ostatniej fazie testów konsumenckich i w chwili obecnej rozsyłamy wersję przedpremierową :D
Awatar użytkownika
By pHarel2403
#1823229
Moj się przegryza 2gi dzień, więc za szybko na jakąkolwiek opinię, mogę powiedzieć że po zapachu czuć banana (za którym nie przepadam) i jakieś czekoladowo-orzechowe ciacho.
By MaiArt
#1823239
Pozwolę sobie na skopiowanie mojej odpowiedzi udzielonej w innym wątku...
MaiArt pisze:
bulit73 pisze:Jaki okres leżakowania Pan sugeruje? Mieszać na bazie Traveller?

Myślę, iż pierwsze testy można przeprowadzić po tygodniu, a drugi np. po miesiącu.

Sugerowane stężenie to 4-5% obj.

Sądzę, iż na tym etapie wykorzystanie bazy Traveller nie jest konieczne, gdyż może zakłamać wyniki testów.

Raz jeszcze serdecznie dziękuję za Waszą pomoc w tworzeniu nowego smaku :hat_low:

PS
Szykujemy małą niespodziankę dla najbardziej aktywnych testerów :D
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1823252
mieszane 29.11 na bazie 70vg
dawkowanie 3%

Pierwsze zakropienie drippera - nugat +banan, po kilkunastu buchach, jak już nośnik przesiąkł porządnie: lekko zielonkawy banan z domieszką czegoś mlecznego, odrobiną kako i wyraźny smak nugatu - dokładnie w tej kolejności.
Smak jest na tyle intensywny, że boję się czy większe stężenie nie zemdli mnie. Ale zrobię jeszcze próbkę na 4 i 5%
Awatar użytkownika
By sipak00
#1823388
Dawkowanie 3%, leżakowanie 3 dni.
Czuć banana, jakiegoś orzecha i coś ciasteczkowego/mlecznego. Wydaje mi się że kiedyś gdzieś wapowałem podobny liquidy. Niestety mi nie zasmakował ... po całym dniu wapowania miałem go dość :/ Może dać mu więcej czasu na przegryzienie... (?)
By MaiArt
#1823396
sipak00 pisze:(...)Może dać mu więcej czasu na przegryzienie... (?)

Proszę odłożyć liquid na 3-4 tygodnie i ponowić test, gdyż aromaty deserowe zdecydowanie zyskują w czasie. Przykładem jest nasze cappuccino waniliowe, które pełnię swoich możliwości osiąga po minimum 4 tygodniach leżakowania ;)
Awatar użytkownika
By krisIs
#1823417
sipak00 pisze:Dawkowanie 3%, leżakowanie 3 dni.
Czuć banana, jakiegoś orzecha i coś ciasteczkowego/mlecznego. Wydaje mi się że kiedyś gdzieś wapowałem podobny liquidy. Niestety mi nie zasmakował ... po całym dniu wapowania miałem go dość :/ Może dać mu więcej czasu na przegryzienie... (?)


Five Pawns Grandmaster jest trochę podobny, jednak ma bogatszy bukiet banana (inny typ - w BB jest taki banan, a w FP jakby papka bananowa, słodsza, która po rozgnieceniu stała około 20min).

Generalnie teraz po dłuższym leżakowaniu (będzie już około 2 tygodni), smak się poprawił, jednak nadal nie jest to taki banan jaki bym w tym liquidzie widział. W ciastku powinien być bardziej bananowy krem (żeby wiedzieć o jaki smak mi chodzi, polecam rozgnieść mocno dojrzałego banana na papkę, odłożyć na 15-20min i wymieszać z płaską łyżeczką jogurtu naturalnego). Taki banan o smaku banana, a nie skórki z banana :) Wasz aromat bananowy jest idealnym odzwierciedleniem zapachu banana, ale tego nieobranego. Liczę na wprowadzenie do oferty smaku banana obranego i dojrzałego, takiego nieco słodkiego i kremowego.

Co jeszcze, to na złożoność smaku przyda się skomponowanie np orzecha z kilku źródeł, np masło orzechowe, pralinka i nugat. Tak samo biszkopt nieco pełniejszy by mógł być, póki co czuć dobre ciasto, chociaż jeszcze jakaś nuta czegoś kruchego na tym cieście by się przydała :)

A i kapkę Acetylopirazyny na podbicie smaku.

Generalnie przepraszam, że wchodzę z butami w Waszą twórczość, bo wiem i szanuję za to, że nie używacie półproduktów innych niż swoje, ale może czasem przymknąć oko nie zaszkodzi :)

Wracając do opisywanego aromatu, jest w nim potencjał, całkiem spory potencjał.
Wiem, że jak tylko trafi do sklepów, zaopatrzę się w zapas i zacznę tworzyć swoje mieszanki w oparciu o Banana biscuit i smaki, które już znam. (Polecam zajrzeć w przepis na Cookie Monster koncepcji rodzimego mieszacza).

Mimo wszystko gratulacje! Jest pysznie, czekam na więcej.
Awatar użytkownika
By gemino
#1823483
Baza 50/50 2.38mg + aromat
Dawkowanie 4% Leżakowanie 1 dzień
Po tak krótkim czasie w smaku przypomina taką starą kaszkę bananową (Humana?) , która trochę zalatuje chemią. Nawet ciekawy smak i dam mu rozwinąć się bardziej
Awatar użytkownika
By pHarel2403
#1823919
Przegryzało się 6 dni w proporcji 50/50 4%
Hmmm... nawet to dobre jest, czuć banana i coś czekoladowo orzechowego w oddali. Banan na 1szym miejscu, ale dla mnie za dużo banana jest, radziłbym troszeczkę spłaszczyć go.
Awatar użytkownika
By stefank8
#1823927
Dawkowanie - 1kprl na 1 ml + parę kropelek "na wszelki wypadek",
Smak - jak w opisie banan + ciastko (herbatkik?), bardzo fajny, smaczny aromat, nie czuć żadnej chemii, u mnie zostaje na stałe
Dzieki za próbkę.
Wapowany zaraz po zrobieniu, dzień po i dwa dni po,..., i zawsze dobrze smakuje.
Awatar użytkownika
By krisIs
#1824160
Dajcie temu postać trochę, po 2 tygodniach jest delikatny posmak cynamonu jakby, w okolicach 3 tygodni już jest chyba finalny, zbalansowany smak. Jest dobrze, aczkolwiek poprzednie sugestie nadal obowiązują :)
Dla testów rozrobiłem sobie z cookie monster w proporcjach 6:1 i dodałem kapkę banana cream, czekam aż się przegryzie.
By MaiArt
#1824197
Serdecznie dziękujemy i prosimy o dalsze opinie na temat aromatu "Banana biscuit". Każdy głos jest uważnie analizowany i znajdzie odbicie w ostatecznym kształcie produktu.
Już teraz mogę jednak zapowiedzieć, iż prawdopodobnie powstaną dwie kompozycje aromatyczne, gdyż wyraźnie rysują się tutaj dwa różne kierunki modyfikacji i pogodzenie wszystkich w jednej buteleczce jest niemożliwe :D
Awatar użytkownika
By bulit73
#1824198
MaiArt pisze:Serdecznie dziękujemy i prosimy o dalsze opinie na temat aromatu "Banana biscuit".


Będą. Na razie leżakowanie *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By PucH2
#1824199
Tak sobie to leży tydzień 15ml i 10ml to spróbowałem . No smakuje to bananem i czymś jeszcze w tle. Opiszę to jeszcze po miesiącu dokładnie a potem do zlewki. Nie mój klimat.
Awatar użytkownika
By krisIs
#1824340
PucH2 pisze:Tak sobie to leży tydzień 15ml i 10ml to spróbowałem . No smakuje to bananem i czymś jeszcze w tle. Opiszę to jeszcze po miesiącu dokładnie a potem do zlewki. Nie mój klimat.

Zawsze możesz podesłać temu co pytał albo komuś zainteresowanemu :)
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1824347
baza vg70/pg30
Kayfun monster v2 na ATTO
proporcje 1 kropla na 1 ml

test po 1 dniu
Bardzo smaczne to,czuć wyraźnie banana i coś w tle,mam problem z określeniem co jest "za" bananem.Czytając posty wyżej z każdym bym się zgodził.To problem bo w końcu ma to być mieszanka deserowa,spodziewam się kilku smaków.Nie zmienia to ogólnego wrażenia.jest pozytywne,nie nudzi.Trzeba przyznać że obok aromatu cynamonu to drugi aromat który może zaskoczyć intensywnością,dlatego trzeba ostrożnie dawkować kropelki.

ocena 7,5/10 za brak "tła" w mieszance deserowej
kolejny test za jakiś miesiąc jak nie zapomnę :) ale najpierw jak zasugerował wyżej któryś z kolegów,do drugiej leżakowanej buteleczki dodam trochę orzecha i popatrzę czy da sie wyciągnąć za uszy resztę smaku biscuita.
By MaiArt
#1824350
Proszę wykonać test po 3-4 tygodniach, gdyż wtedy wszystko powinno się płynnie połączyć w całość, a "nuty ciasteczkowe" przestaną być maskowane przez banana. Bardzo podobnie zachowuje się kompozycja "Amphore", gdzie na świeżo wiśnia przykrywa wszystkie pozostałe składniki, a po miesiącu całość się harmonizuje i nabiera charakteru ;)
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1824361
MaiArt pisze:Proszę wykonać test po 3-4 tygodniach, gdyż wtedy wszystko powinno się płynnie połączyć w całość, a "nuty ciasteczkowe" przestaną być maskowane przez banana.


tak rozumiem,Z tym że w tym teście dostosowałem się do Pana prośby:

" Ciekaw jestem Państwa odczuć w funkcji czasu"

wielu waperów miesza i po 2-3 godzinach wapuje,dlatego też chciałem sprawdzić i podzielić się opinią jak zachowuje się biscuit po 1 dniu,stwierdzam że daje sie wapować,jest smaczne,jednocześnie nie jest to produkt końcowy.
By MaiArt
#1824370
Przepraszam jeśli się źle zrozumieliśmy...
Oczywiście chodzi mi o testy długoterminowe i tylko dlatego pozwoliłem sobie na podanie informacji na temat zachowania się tego aromatu w funkcji czasu. W przypadku mieszanin wieloskładnikowych zawierających dominujący owoc oraz tło deserowe/tytoniowe (np. amphore, banana biscuit, etc.) w pierwszej fazie obserwujemy dominowanie aromatu owocowego, a tło wydaje się rozmyte i pozbawione charakteru. Z upływem czasu obserwujemy tonowanie nut owocowych, a (początkowo ukryte) nuty tła zaczynają wybijać się na pierwszy plan. Jeżeli udało nam się trafić w punkt, to po 3-4 tygodniach całość powinna być już zharmonizowana, a nuty owocowe powinny się płynnie połączyć z aromatem ciasta, czekolady oraz orzechów.

Serdecznie zapraszam do dalszej dyskusji :D
Awatar użytkownika
By gemino
#1826426
Baza 50/50 2.38mg + aromat
Dawkowanie 4% Leżakowanie 19 dni
Mieszanka w smaku przypomina jakby ciasto bananowe, z czymś w tle. Na razie banan wybija się nadal na pierwsze miejsce, myślę jednak, że ten aromat może dobrze pasować do mieszanek, np do Bobasa. Zobaczymy jak się rozwinie w dłuższym okresie czasu
By MaiArt
#1826467
Czy uważacie, iż należałoby nieco zmniejszyć ilość aromatu bananowego i wprowadzić drugi składnik ciasteczkowy (np. ciasta kruchego)? Możemy również podbić nuty czekoladowo-orzechowe...
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1826476
MaiArt pisze:Czy uważacie, iż należałoby nieco zmniejszyć ilość aromatu bananowego i wprowadzić drugi składnik ciasteczkowy (np. ciasta kruchego)? Możemy również podbić nuty czekoladowo-orzechowe...


Banan dla mnie jest ok,natomiast według mnie brakuje drugiego skladnika deserówki,po 1 dniu i ponad 2 tygodniach w teście nie wyczuwam za bardzo tła.Natomiast dodanie jednocześnie drugiego składnika ciastka i podbicie nuty czekoladowo-orzechowej wydaje mi się zbyteczne.Stawiałbym na podbicie jednego z nich ale bardziej wyczuwalnie.

Edit

wiem że pisał Pan że potrzeba 3-4 tygodni ale wydaje mi sie że po 1-szym dniu i po 14-tym cos jednak powinno drgnąć,a ja nie czuje róznicy,tak jakby nic sie w ciągu 14 dni nie zaczęło gryść.

Edit2

@Krasnal45 cynamon będzie w banana Dream,to chyba niezbyt fortunny dodatek,spowoduje że dwa aromaty bedą zbytnio zbliżone kompozycjami.
By MaiArt
#1826529
Krasnal45 pisze:Arturze, pytanie za sto punktow. Te rozlosowane dziesięć buteleczek "Banana biscuit" wysyłaliście już? A na tę drugą wersję do testów kto się załapał?

Wszystko wyjdzie dopiero teraz, gdyż przed świętami nie daliśmy rady. Zastanawiam się tylko, czy nie wypuścić już wersji poprawionej, tj. ze zmniejszoną zawartością banana :roll:
Awatar użytkownika
By Pesio
#1826545
Moja mikstura dopiero kilka dni dojrzewa, pachnie obiecująco, po tygodniu spróbuje, potem po miesiącu, na końcu po trzech miesiącach, bo zauważyłem że po trzech miesiącach dopiero mikstury z MaiArtami są najlepsze, może nie wszystkie.
Ale modyfikacje w stronę dodawania czekolady czy ciastka, idą chyba w stronę dość popularnego klona.
Cynamon może być ciekawym dodatkiem. Nigdy nie spotkałem się z takim połączeniem.


Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By gemino
#1826600
MaiArt pisze: Zastanawiam się tylko, czy nie wypuścić już wersji poprawionej, tj. ze zmniejszoną zawartością banana[/b] :roll:

Wydaję mi się, że to krok w dobrym kierunku. Ciut mniej banana i może być ciekawie


Wysłane z fona
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1826630
Kolejny test po równym miesiącu.
Cały liquid wygładził się. Ba teraz mam wrażenie, że te 3%, które po 2tyg było za mocno stężone, teraz wymaga podbicia.
Liquid stał się lekką mieszanką, nadającą się do całodziennego wapowania. Najbardziej wyczuwalny jest banan( wciąż nie czuję cynamonu), z delikatnym nugatem i puszystą, słodką śmietanką (taka domowej roboty). Całość tworzy najsmaczniejszy deser z całej oferty MaiArt.
By MaiArt
#1826642
Jak widzę w każdym opisie cały czas mamy wspólny mianownik - dominujący smak banana - i korekta składu wydaje się niezbędna, gdyż całkowicie przykrył stworzone przez nas tło tej kompozycji. Mieszamy więc "Banana biscuit v.2" ;)
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1826646
Może i dominuje, ale za to jest bardzo smaczny i widziałbym go w tej formie :)
By MaiArt
#1826660
Hmmm... I co tu teraz zrobić...
Myślę, iż po przeczytaniu ostatnich postów chyba rzeczywiście wstrzymamy się z tworzeniem wersji numer 2 i poczekamy na opinie kolejnych osób (łącznie rozesłaliśmy ponad 100 próbek) :D

Zabieramy się za testy mieszanki "Banana dream"...
Awatar użytkownika
By bulit73
#1826662
MaiArt pisze:poczekamy na opinie kolejnych osób (łącznie rozesłaliśmy ponad 100 próbek)


Dokładnie :D Mój leżakuje 19dni, więc jeszcze parę dni i zobaczymy.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1826714
Zrobiłem dwie próby, jedna z dodatkiem RY4, zapach jest wyrąbany, ale pierwsza próba dopiero w sobotę, bo tak tydzień od mieszania wypada.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
By MaiArt
#1826814
Pesio pisze:Zrobiłem dwie próby, jedna z dodatkiem RY4, zapach jest wyrąbany, ale pierwsza próba dopiero w sobotę, bo tak tydzień od mieszania wypada.

Interesująca koncepcja. Ciekawe jak wyszłoby połączenie "Banana biscuit" z naszym aromatem tytoniowym "Tytoń mocny" :roll:
Awatar użytkownika
By admiral271
#1826891
Stężenie 4 %, wymieszane z bazą vpg 50/50
Testowane po 24h, 10 i 20 dniach ;-)
Przy pierwszym podejściu było czuć dość sporą przewagę banan nad resztą aromatów, chodź doszukałem się tam orzecha i biszkoptu ;-)
Przy kolejnych próbach było już znacznie lepiej banan jest, ale dobrze wyczuwalne są również inne składniki, ja gdzieś w tle czuję delikatny kokos. Jak dla mnie może być bez modyfikacji, banan bym nie zmniejszał, ewentualnie można podbić smak czekoladowo-kakaowy ;-)
By MaiArt
#1826923
Aby dobrze zakończyć stary rok...

Jest nam bardzo miło poinformować, iż podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu kompozycji "Banana biscuit" do naszej oferty stałej. Aromat oraz premix 30/50 ml dostępne są na maiart.pl ;)

Serdecznie zapraszamy :hat_low:
Awatar użytkownika
By Pesio
#1827317
Wczoraj zalałem pierwszą próbę.
9% Banana biscuit i 2% RY4.
Baza 70/30 vg / pg.
Aromamizer plus, fused 2*0,5/0,1 owijka. Kanthal D.
Mikstura mięszana 23,12.
Pyszne ciacho banananowe, trochę przypominające baton bananowy w czekoladzie, ale bez czekolady.
Ocena 9/10.
Banana biscuit może być bazą do wielu wariacji deserowych w połączeniu np z herbatnikiem, biszkoptem , orzechami.
Ciesze się że został wprowadzony do oferty w takiej postaci.
Dziś jeszcze zaleje bez RY4, ale wydaje mi się że właśnie RY4 wydobył z Banana biscuit to co najlepsze.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.