EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By snoopyfrogs
#1817578
Witam. Mam problem związany z moim tankiem. Kupiłem cały kit niedawno smok al85. Na opakowaniu jest napisane że jest to tank BABY (chyba ten 2 ml). Kupiłem do tego RBA i niestety nie pasuje. Dodatkowo dokupiłem extension pack więc teraz moje baby ma 3ml lub 3.5ml czyli tyle ile mialo przed wejsciem ustawy. I tu mam problem. Potrzebuje tylko tuby ktora by pasowala do takiego zestawu tfv8 baby + extension + rba. Z tego co wiem (rok temu mialem tego samego smoka (3.5ml) tylko wersje jeszcze przed ustawa) to szkielko ktore dodawali do rba pasowalo idealnie. Idac tym tropem to obecnie mam takiego samego tanka tylko brakuje mi szkielka rba. Czy jest w stanie ktos pomoc w tym? Przeszukalem wszystkie polskie sklepy internetowe i okoliczne lokalne i nigdzie nie ma. Na ali i fasttech szukanie czegos to czarna magia. Z gory dziekuje
By trissot
#1817598
Też mam ten tank i jak byłem ostatnio w sklepie to w zestawie z bazą rba było szkiełko. Czyli to z zestawu nie pasuje?

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
By snoopyfrogs
#1817644
@trissot kupilem wersje al85 z tankiem baby 2ml czyli wersja UE, kiedys mialem wersje normalna czyli 3ml lub 3,5. Dokupiłem RBA w sklepie to tuba rba byla za duza. Wiec dokupilem extension pack i gdy wszystko skrecilem okazalo sie ze tuba jest doslownie 2-3mm za krotka. Obie tuby rba i extension pack sa rowne, wiec gdzies musi byc jeszcze jedna wieksza od pozostalych. Badz taka ktora bedzie pasowac do tanka z rba bez extension pack

edit:
znalazlem przez przypadek w sumie jakas dyskusje pod tankiem i tam ktos opisal jakie tuby innych firm beda pasowac
do zestawu:
TFV8 Baby EU with RBA + extension + 22x25mm tank https://www.fasttech.com/products/3023/10022001/5961200
TFV8 Baby EU with RBA + 22x19mm tank https://www.fasttech.com/p/4584801
By trissot
#1817645
@snoopyfrogs Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale jeśli mam baby EU i kupię bazę rba to szkiełko z zestawu z bazą nie pasuje i w zależności od tego czy stosujemy extension pack czy nie to dokupić trzeba nowe szkiełko (te które podałeś w linkach z FT)?
By snoopyfrogs
#1817646
@trissot dokladnie tak jest. Czyli masz baby EU czyli 2ml to szkielko z RBA nie pasuje. Jezeli masz extension kit to z 2ml robi wersje 3.5ml takze szkielko jest za krotkie z rba. Poniewaz dawniej byl baby 3ml wersja standardowa i szkielko rba pasowalo do tego. Zakupilem obie wersje tych tub i dla 2ml rba i dla 2ml rba+extension (ta druga opcja lepsza dla mnie poniewaz wiecej liquidu wejdzie). Jak cos kupilem 10szt do rba+extension takze bede mial cos na zapas :)
By trissot
#1818241
W piątek nabyłem bazę RBA i szkiełko które było w zestawie pasowało bez problemów do wersji 2ml. Według mojej suwmiarki ma 19.3mm wysokości. Wychmurzony został jeden baniaki było ok (clapton z zestawu to nie moja bajka ).
By trissot
#1818506
W sklepie właściciel rozpakował przy mnie bazę i parownik i wszystko grało jak trzeba więc wziąłem:) powiedział bym gdzie ale nie wolno i nie polecam :)
By fikolo
#1818645
Gdy ja kupiłem parownik to wiedziałem tylko,że rba musi pasować, i gdy rba przyszło okazało sie że szkiełko nie pasuje, to pomierzyłem wszystko i do sklepu, poprosiłem o wszystkie szkiełka i znalazłem :-D zamówiłem też extencion pack i też polecę szukać szkiełka żeby współpracowało z rba.
Jak uda mi sie coś znaleźć to dam znać od czego pasuje.
Pozdro
By snoopyfrogs
#1820045
Moje szkiełka utknęły gdzieś w samolocie bądz na statku xd czekam na nie, pewnie za miesiąc przyjda. Szukałem tych szkiełek gdzies w polskim sklepie ale nie moglem znalezc
@fikolo a jaki masz tank? zwykly baby 2ml eu? i jakie rba kupiles? z kodem TA172303 czy TA172301?
By fikolo
#1820057
Moje baby to wersja eu 2ml i rba z codem ta172301 no i szkiełko od vape pena, wszystko ładnie śmiga tylko pojemność zdecydowanie za mała, moze w tym tyg. uda mi sie coś znaleźć dostępnego na miejscu do extension packa
By snoopyfrogs
#1822648
Witam.
Dziś doszła do mnie paczka z FastTech.
Tak jak wspominałem zakupiłem obie wersje tubek. I małą i dużą(dużych w sumie 10)
I na szczęście oba pasują jak ulał. Używam dużego a przez to mam około 3,5 ml pojemności więc 0.5 ml więcej niż w normalnym rba!
Pozdrawiam!
By Jackob
#1858923
Witam wszystkich serdecznie w moim premierowym poście na forum.

Odkopuję temat, bo w zasadzie identyczny problem, co opisany przez kolegę @snoopyfrogs mam z atomizerem SMOK TFV8 X-Baby. Kupiłem wersję "eu-edition", z której jestem zadowolony, niemniej bardzo chciałbym spróbować, co potrafi z zamontowaną na pokładzie grzałką RBA. Oczywiście, jak się okazuje, grzałki tej nie da się standardowo zamontować w "zeuropeizowanej" wersji tanka. Oczywiście można nabyć łatwo szkiełko dla wersji standardowej, czyli 4 ml, niemniej już po lekturze tego wątku wiem, że samo szkiełko to ja sobie mogę poturlać, bez odpowiedniego adaptera pozwalającego przykręcić górną część tanka do grzałki, już z wykorzystaniem docelowego szkiełka, na pewno sobie z RBA nie pochmurzę. Szukam po sieci i szukam, wszędzie tylko adaptery/extension packi do TFV8 Baby (nie do X-Baby, te atomizery różnią się wymiarami), nigdzie, totalnie nigdzie nie potrafię wyczaić tego samego typu akcesorium dla mojego tanka.

Zainteresowało mnie jednak to, że ktoś tutaj podzielił się spostrzeżeniem, iż szkiełko z zupełnie innego moda(czy wręcz pena) załatwia sprawę, i takich wskazówek pewnie od tak w sieci nie znajdę.

I tutaj pytanie do Was, drodzy forumowicze - czy ktoś już miał okazję przerabiać tę samą, co opisana w niniejszym wątku historię?

Pozdrawiam
By Lalek
#1872347
fikolo pisze:Do zestawu tfv8 2ml+rba+tubka od vape pen22
( 22mmx19mm) dzisiaj testowałem, wszystko ładnie i cacy i oryginalnie od smoka. Pozdro

Dokładnie tak tez mialem ten problem PS polecam to rba pod smoka
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.