EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Czerstwabula
#1822522
Hej,

mam drobny problem z Pico, a raczej jego atomizerem Mini 3.

Zalewam grzalke przez waty z boku na poczatku, potem go zostawiam na pol godziny, czy cos...

Grzalka pada po 25 buchach, zaczynam od niskiego napiecia... powiedzmy... 20W... Powoli podwyzszam... Pada przy ok. 35W (podczas gdy np poprzednie trzymaly dluuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo i nawet 60W).

Stad pytanie:

Co moge robic zle? :D Zalewam dodatkowo boki grzalki w te otwory, po 2-3 krople z kazdej strony, potem zamykam calosc, wlewam do atomizera, czekam. Grzalka pada. Dodam, ze to grzalki z tej samej "serii", kupilem je w 5sztukowym opakowaniu.

To grzalki czy blad z mojej strony jakis???

Softu nie ruszalem w ogole na PICO. Istnieje moze mozliwosc kontrolowania temp. w PICO?

Dzieki za pomoc :)
By Czerstwabula
#1822524
Racja. Nie dopisalem - 0.3...

NA 0.5 jakikolwiek smak byl dopiero od 45, a wole vapowac na 35-40, wiec uzywam 0.3... Cos zle skrecam w tym epapieosie, czy co?

#EDIT:#

Cos chyba jest nie halo, skoro padly mi DWIE grzalki z rzedu... W moment, a jak je rozkrecilem byly SUCHE JAK PIEPRZ.
By Omega33
#1822525
Hmm może jakaś wadliwa partia grzałek (to całkiem możliwe). Co do kontroli temp. to ehh masz Pico i nie wiesz? Oczywiście, że można. Do kontroli temp. potrzebujesz grzałki z Ni, Ti lub SS. Osobiście polecam Ti (jako w ogóle najlepszy drut do TC). Przy kontroli zapominasz o Watach, ustawiasz temp, a mocą ustawiasz tylko tempo uzyskania wskazanej temperatury.
PS Jeżeli nie aktualizowałeś softu to warto. Oprogramowanie znajdziesz na stronie producenta.
By Krasnal45
#1822527
Czerstwabula pisze:Cos chyba jest nie halo, skoro padly mi DWIE grzalki z rzedu... W moment, a jak je rozkrecilem byly SUCHE JAK PIEPRZ.

Wygląda, że grzałki maja zbyt zbitą watę i utrudniony transport. Przed zakropieniem kolejnej, podziabaj watę igłą przez otwory doprowadzające liquid. Powinno pomóc.
By Czerstwabula
#1822528
tak zrobilem przy trzeciej, sporo tez o tym czytalem w necie. Podobno rowniez podczas nasaczania waty trzeba otworzyc atomizer, zeby poszly babelki powstale podczas nasaczania (z waty). Mam nadzieje, ze to pomoze, ale smaku liquidu nie czuje prawie w OGOLE. Czyli praktycznie sie nie nasaczylo...

Dodam,, ze pop. grzalke zostawilem na 12h (noc) i i tak spalila sie przy piatym? buchu rano... :(

Czy to mozliwe, ze mam jakas trefna ladowarke lub baterie? Moze ona za bardzo "jara" te grzalki...
By Czerstwabula
#1822538
lepsza jakosciowo? bo te od eleafa... wieczny z nimi problem... Jedna dziala dzien, inna tydzien... Zawsze obchodze sie z nimi MEGA delikatnie, zalewam je porzadnie, a ciagle to samo :P

EDIT:

Chce jak najwiecej miec przyjemnosci ze SMAKU liquidu. Nie lepsza bylaby jakas 0.15-0.3 Tritona w takim razie?
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1822541
Czerstwabula pisze:lepsza jakosciowo? bo te od eleafa... wieczny z nimi problem... Jedna dziala dzien, inna tydzien... Zawsze obchodze sie z nimi MEGA delikatnie, zalewam je porzadnie, a ciagle to samo :P

EDIT:

Chce jak najwiecej miec przyjemnosci ze SMAKU liquidu. Nie lepsza bylaby jakas 0.15-0.3 Tritona w takim razie?

Jak napisałem 0,5 oma CLAPTON COIL, to taką a nie inną.
By Czerstwabula
#1822542
Eilchner pisze:Skąd pomysł, że mniej Ohmów = więcej smaku?


Takie mialem wrazenie uzywajac 0.5 Eleafa :).

Porzadny smak byl dopiero od 50W.

Na 0.3 spokojnie mozna bylo palic na 35W.

#EDIT#

Nie znam sie na tym kompletnie - nie przeczze, duzo czytam i staram sie nadrabiac zaleglosci.
By Halah
#1822548
Ja te grzałki zalewam też zawsze "og góry" tam gdzie masz siateczkę. Nigdy nie nasączałam tylko z boków i też nigdy nie miałam problemu z szybko przepalającymi się grzałkami... bo piszesz, że zakraplasz otwory z boku, może Cię nie zrozumiałam. Warto by było chyba zakroplić też od góry.
By Czerstwabula
#1822549
Halah pisze:Ja te grzałki zalewam też zawsze "og góry" tam gdzie masz siateczkę. Nigdy nie nasączałam tylko z boków i też nigdy nie miałam problemu z szybko przepalającymi się grzałkami... bo piszesz, że zakraplasz otwory z boku, może Cię nie zrozumiałam. Warto by było chyba zakroplić też od góry.


od gory zalewam powiedzmy... 3-4 krople, po bokach zakraplam po 2 krople i czekam az cie wchlonie z kazdej strony :)

*CZAJNICZEK* Trzecia grzalka na razie daje rade, PRAWIE czuc smak, na razie jest... srednio.

Naklulem boki grzalki (wate) igla, zgodnie z instrukcjami przeczytanymi w necie oraz kolegi Krasnal45.

Jest ODROBINE lepiej :). Sprobuje dzis z tritonem. Rzeczywiscie kupic 0.5 Ohma? Slabo sie palilo na 0.5 Ohmowych Eleafach :)
Awatar użytkownika
By PucH2
#1822559
Ale się męczysz! Na k5 grzałka 1/2 roku i dłużej. Cena też mniej niż 10 groszy za grzałkę a ty z tym melonem wojujesz. To trza mieć serce, cierpliwość i worek pieniędzy. Współczuję drogi przez mękę. Gorzej to tylko na smokach dla pokrzepienia dodam. Ale to sprzęt już dla masochistów.
By Czerstwabula
#1822561
Po prostu powoli szlag mnie trafia z eleafowymi grzalkami :)

Na razie najwiecej wydaje tylko na nie... Nawet liquidy robione na bazie, ale wydawac 60-70zl miesiecznie na grzalki to jest lekka lipa.

Nie wiem, o co chodzi z K5 :) Traktujcie mnie jak idiote, jesli chodzi o wiedze dot. ePap.

Mam nadzieje, ze ukrocicie moja droge przez meke :)
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.