EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
By matik600
#1821872
Witajcie
Chodzi o pomoc ludziom a przede wszystkim zwierzętom dlatego chciałbym aby dotarło to do jak największej ilości osób
Z projektem, właścicielem oraz ze zwierzętami zapoznać można się na https://www.facebook.com/projektpumaa
Chciałbym prosić Was o choćby najmniejsze wsparcie na https://zrzutka.pl/puma
Pozdrawiam
By gourmet
#1821882
W skrócie o co w projekcie chodzi? Fejsbukowa strona niewiele wyjaśnia niemającym czasu na oglądanie filmików.
Awatar użytkownika
By Hunka
#1821938
Chodzi o to że ktoś sobie zafundował pumę i próbuje za jej pomocą ładować swoje ego szukając lansu, kasy i poklasku pod pretekstem akcji edukacyjnej.
Nie uratował, wykupił z cyrku czy przygarnął kalekę niezdolną do samodzielnego życia ale świadomie z premedytacją kupił dzikiego kota w farmie-rozmnażalni napędzając barbarzyński biznes.

Moda na trzymanie w domach wyjmuje z naturalnego środowiska osobniki osłabiając pule genetyczną w sensie zmienności.
Bazą takich hodowli są kocięta wyłapywane z natury (często rodzeństwo), zapłodnienie następuje sztucznie (często chów wsobny), sprzedaje się oseski odłączone od matki (aby nie było wdrukowania).

Puma jest zwierzęciem dużych przestrzeni ...areał ok 30-120 km kw. na JEDNO zwierzę. W niewoli musi mieć duży wybieg ok 1500-2000 m. kw gdyż w mniejszych pomieszczeniach /wybiegach cierpi na stereotypie. Zwierzęta takie jak pumy czy koty drapieżne bardzo źle znoszą niewolę, dlatego są programy ochrony w ich naturalnym środowisku.

Właściciel przedstawia wspólne życie jako sielankę i raj dla swojej pumy, a ją samą jako świetne zwierzątko domowe i maskotkę dla dzieci.

Wg mnie utrzymywanie, w nieodpowiednich dla potrzeb gatunku, warunkach, w pełni zdrowego zwierzęcia dla własnej fanaberii jest czymś moralnie nagannym.
Widok pumy służącej jako "eksponat edukacyjny" i spacerującej w szelkach, kolczatce i obroży elektrycznej budzi we mnie współczucie i wstyd za ludzki gatunek.

O bezpieczeństwie nie chce mi się nawet gadać. Dorośnie to pokaże co potrafi. Dojrzałość w naturze to 3-4 lata, przy sztucznym odchowie może być 5-7
W Polsce były przypadki odstrzału pum właśnie od takich "miłośników" . Ponieważ zaczęła zagrażać domownikom po osiągnięciu dojrzałości i włączeniu się instynktów drapieżcy...wiec wywozili i wypuszczali.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.