EPF
Aromaty do tworzenia własnych kompozycji smaków liquidów stosowanych w e-papierosach.
By cibarius
#1820515
Witam, minęły już dwa miesiące i cztery dni jak rzuciłem śmierdziele. Rzuciłem je od razu jak w łapy dostałem od syna e-pecika. Jestem szczęśliwy , że udało mi się i jakoś mnie już nie ciągnie.Wręcz zaczynam czuć ten smród od palących analogi. Przez dwa miesiące paliłem różne liquidy, trochę sam robiłem. Ale do rzeczy, pomimo różnych prób nie trafiłem na aromat, który dałby mi namiastkę moich pall malli. Boję się , że jak znudzą mi się owocówki, to zacznie mnie ciągnąć i brakować mojego mentolowego pall malla. Może pomożecie mi w wyborze aromatu? Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
By PucH2
#1820573
Tyle tylko że chłopina chce analogową mięte. Co do wyboru to też przesada, bo jak przychodzi co do czego to okazuje się że z wyboru kupa, tylko kasa zeszła. Nieraz już to przerabiałem. Jako że Pall Malla nie ma to wzrok kieruj w stronę przepisów na mieszanki domowe. Idzie naprawdę dobre kompoty ugotować do wlewu na chmurkę.
By cibarius
#1820577
Dzięki wam Koledzy, rzeczywiście będę próbował, pomimo, ze dwie próby poszły do zlewu. Swoją drogą juventinho, dzięki za trop, wypróbuję.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By PucH2
#1820578
Taka rada. Szykuj baniak na zlewki bo będzie ich dużo. Tam po czasie najlepsze liquidy wychodzą. Sam się zdziwisz jak że świństwa powstaje coś dobrego.
By fikaf
#1820582
cibarius pisze:Jestem szczęśliwy , że udało mi się i jakoś mnie już nie ciągnie. Wręcz zaczynam czuć ten smród od palących analogi. Ale do rzeczy, pomimo różnych prób nie trafiłem na aromat, który dałby mi namiastkę moich pall malli.

Czujesz ten smród? Naprawdę brakuje Ci smaku pall malli? Tego żaden EIN nie odda. :)
By cibarius
#1820614
fikaf pisze:
cibarius pisze:Jestem szczęśliwy , że udało mi się i jakoś mnie już nie ciągnie. Wręcz zaczynam czuć ten smród od palących analogi. Ale do rzeczy, pomimo różnych prób nie trafiłem na aromat, który dałby mi namiastkę moich pall malli.

Czujesz ten smród? Naprawdę brakuje Ci smaku pall malli? Tego żaden EIN nie odda. :)


Tu się zgadzam, żaden EIN smaku smrodu nie odda, i za tym nie tęsknie. :wink: Resztę może uda się "podrobić". W sumie zadałem pytanie , bo pomimo trzech prób wychodzi mi zapach amolu lub chemicznej mięty. Ale podejrzewam , że jest to efekt mojej niewiedzy lub podłych aromatów na które rzuciłem się jak głupi. Teraz po lekturze forum jestem już nieco mądrzejszy i poczytałem opie o różnych aromatach. Zrobię jeszcze podejście i jak Kolega wcześniej powiedział przygotuję baniak na zlewki.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By dexx33
#1820628
Spróbuj to zrobić jak ja.
Trułem się śmierdziuchami Marlboro Menthol Slim, wapując menthol strong lub fresh to nie jest to samo, brak posmaku tytoniu.
Ale dodając do liquid'u menthol odrobinę, np."United States of Tobbaco" od Liqueen'a (lub coś innego z tytoniówek innych firm) osiągam już coś w tym stylu i jestem zadowolony z efektu.
Musisz pokombinować, metodą prób i błędów.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1820633
Aromaty podstawowe mięt mamy trzy.

1. mięta pieprzowa
2. mentol krystaliczny
3. eukaliptus

Reszta jak i nazwy to pic na wodę fotomontaż. Źródło dobrej podstawowej mięty jest jedno. Szybko załapiesz gdzie się zaopatrywać i kto ma dobre zaopatrzenie.

Mięta pieprzowa jako dodatek do tytoniówki daje najlepsze efekty nie zmieniając smaku. Wychodzą fajne Zefirki bardzo zbliżone do tego co szukasz.
Następny jest mentol krystaliczny. Tu wychodzą różnorakie wynalazki z uwagi na to że tworzy nowe kompozycje smakowe i wchodzi w reakcje. (tu masz jedne z wielu testów mieszanek aromaty-maiart-test-probek-3ml-t123631.html . Na forum znajdziesz też wiele innych mych opisów miętowych kompozycji jak i testów gotowych liquidów)
Eukaliptus. Ten to potrafi zabić każdy smak, ale odpowiednio dawkowany zastępuje nawet nikotynę.

Na koniec ostrzeżenie. Z miętami baw się ostrożnie. Najwięcej zatruć aromatami jest właśnie miętowymi. Niekoniecznie w EIN, bo jesteśmy tylko jednymi z odbiorców. Chyba że zamiast koncentratów będziesz kupował siki a takich rozbełtanych aro jest mnogo.
By fikaf
#1821156
juventinho pisze: Z miętami trzeba też uważać przy mieszankach bo potrafi zabić skutecznie wszystkie smaki

Jeszcze, jak paliłem, to były te szlugensy z kulkami w filtrze, mięta, menthol, itp., i faktycznie, nawet jak pojarę łapałem z całą kulką i wciskałem, to smakowała jak świeżo odpalona. :)
By cibarius
#1821222
Dzięki wszystkim. Jeszcze małe pytanie, zamówiłem takie coś
http://www.inawerawinkel.com/AROMAT-MENTOLOWY/231/
Teraz doczytałem, że jest to dodatkowy aromat przy komponowaniu smaków. Czy tylko ten aromat + baza ma sens ? W sklepie Inavery nie było informacji o tym , że jest to dodatkowy aromat.
W ogóle , dla mnie jako żółtocioba sprzeczne są informacje o ilości kropel w butelce. Jedni podają , że jest ich 200, drudzy , że jest ich 600. No i jak to dawkować ? w % .
Awatar użytkownika
By SirDeav
#1821224
Myślę że na początek najlepsza jest strzykawka i jakaś apka np. Vape tool. Wpisujesz co chcesz osiągnąć, oraz rodzaje bazy + aromatów i oblicza ci ile ml każdego ze składników masz dodać.
By cibarius
#1821225
Używam strzykawki, ale co z tego, gdy producent nie raczy napisać zalecanej dawki aromatu? Zdaję sobie sprawę, że nie każdemu to może odpowiadać, ale mi bardzo by pomogło. Owszem, przy części aromatów inawery jest podane zalecane dawkowanie, ale nie przy wszystkich.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1821230
Kiepski wybór, a cenowo to już masakra jakaś. Gdyby już musiał być to koniecznie mentol to z tego otrzymasz 1/2 litra aromatu http://allegro.pl/mentol-krystaliczny-s ... ule_id=201 . Przy dawkowaniu 0,5 - 5 % to na kilka lat zapas.
Dobra propozycja zanim znowu jakieś siuśki zakupisz http://www.cafe-chocolate.pl/aromaty/48 ... 50-ml.html .
By cibarius
#1821247
Dzięki Panowie, w sumie to kierowałem się recenzjami tego aromatu w sklepie Inawera. To co , w sumie go wyrzucić? Jak go można spożytkować?
Awatar użytkownika
By bulit73
#1821251
cibarius pisze: To co , w sumie go wyrzucić? Jak go można spożytkować?


Czemu wyrzucić :shock: Ja wapuję sam mentol i jest to mój ADV. Poza tym, mentol fajnie komponuje się z innymi aromatami, np. z owocowymi.
By cibarius
#1821268
-

Czemu wyrzucić :shock: Ja wapuję sam mentol i jest to mój ADV. Poza tym, mentol fajnie komponuje się z innymi aromatami, np. z owocowymi.[/quote]

A ile dałbyś % tego aromatu na 10 ml?
Awatar użytkownika
By bulit73
#1821270
cibarius pisze:A ile dałbyś % tego aromatu na 10 ml?


Ja daję maks. 3%. Spróbuj trochę mniej, 2,5% powinno wystarczyć.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1821285
Żaden aromat zastosowany do EP nie nadaje się do kosza. Każdy idzie wykorzystać. Przeterminowane do odkurzacza. Dobre do wanny w kąpielach klimatycznych w dwoje, jak i do dyfuzorów zapachu. Część znajdzie zastosowanie w kuchni jak i do aromatyzowania czekolady, kawy. Dodane do ostatniego płukania ciekawie odświeżają nasze ubrania. Sprawdzają się też w wkładce do buta by skarpety nie waliły w gościach czy pociągu lub innej imprezie gdzie jest to przypał. Ogranicza cię tylko wyobraźnia i doświadczenie w zastosowaniu niewapowalnych smaków i nietrafionych zakupów.

Wracając do opisów to w większości są one tworzone potrzebą chwili lub testami a nawet chęcią zaistnienia. Jednak nawet znając wady tych wypocin da się dobrać coś pod swój gust. Jednym z ważnych czynników branych pod uwagę powinna być brana czystość grzałki przy opisie. Sprzęt już gra mniejszą rolę, jednak też się liczy bo można wtedy odtworzyć warunki w jakich uzyskano opisywany smak. To co dobre wcale nie musi zasyfiać grzałki i przy współczesnej wiedzy waperskiej jest to zminimalizowane do absolutnego minimum. Duża część rozlewni aro nie przestrzega tych reguł i leją bo się sprzedaje, a nawet sztucznie barwią aromaty. Są wyjątki ale te szybko wyłapiesz na forum.

Mam takie wrażenie że do pytań się nie przygotowujesz i są one na lenia tworzone bez wiedzy jaką na forum jest zawarta. Cenię swój czas i to w tym wątku ostatnie naprowadzanie na właściwą ścieżkę było.
By cibarius
#1821315
PucH2 pisze:Mam takie wrażenie że do pytań się nie przygotowujesz i są one na lenia tworzone bez wiedzy jaką na forum jest zawarta. Cenię swój czas i to w tym wątku ostatnie naprowadzanie na właściwą ścieżkę było.


PucH2, nie irytuj się, jak widzisz jestem baaardzo początkujący. Widzisz przekopuję się przez tematy na forum, korzystam z szukajki, ale po jakimś czasie wszystko w końcu się miesza. Z drugiej strony forum zawiera już tyle odpowiedzi dla takich jak ja, że właściwie wystarczy już tylko ją wyszukać . A wtedy już nie byłoby miejsca na pogaduszki :D Pozdrawiam
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.