EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
Awatar użytkownika
By Sann
#1821434
Cześć, z nudów stworzyłem projekt teleskopowego moda z przyciskiem bocznym i magnetycznym. może komuś się spodoba :)
Obrazek
cały mod
Obrazek
tutaj bez pierścienia blokującego( węższą tubkę blokuje ponacinana szersza )
Obrazek
zielony i szary element wykonany z plastiku
Obrazek
nakrętka blokująca i śruba przewiercona, wstawiony trzpień blokujący
Obrazek
przycisk blokowany nakrętką
Obrazek
płaski styk między guzikiem a pinem =
Obrazek
przekrój *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1821436
Cytując, nie wiem kogo :mrgreen: wykonałeś kawał dobrej, nikomu niepotrzebnej roboty :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Sann
#1821437
to zależy... Tobie niepotrzebnej a ja w wolnej chwili na warsztacie zrobię takiego moda ;) myślę że guzik jest dość ciekawy pod warunkiem posiadania drukarki 3d
By orient
#1821444
Jak dla mnie autor skupił się za bardzo na tym "jak to ma działać" a zupełnie pominął kwestię "jak to ma się kupy trzymać"
Awatar użytkownika
By Sann
#1821446
To nie to samo? to luźny projekt, który zrealizuję albo nie :P Na pewno zrobię sobie taki guzik bo jak na magnetyczny i boczny to zajmuje mało miejsca 8/10 mm. Co byś doradził?
By Krasnal45
#1821447
Orłem w rysunku technicznym nie jestem, ale też się zastanawiam, gdzie jest jakaś głowica, gdzie są jakieś gwinty no i faktycznie jak to się kupy trzyma...
Awatar użytkownika
By Sann
#1821450
masz rację bo to nie jest rysunek techniczny tylko widoki i przekroje z prostej bryły 3d. Myślałem że można się w miarę łatwo domyślić. Jedyny gwint (poza przyciskiem i 510 ) byłby na szerszej tulejce zaraz po nacięciach i nakrętce która ściska szerszą tubkę. Dla niedowiarków, że to się będzie trzymało- podobne rozwiązanie jest w modzie ELA Cóż jak zrobię rzeczywisty model guzika to wrzucę zdjęcia.
By orient
#1821459
Sann pisze:To nie to samo? to luźny projekt, który zrealizuję albo nie :P Na pewno zrobię sobie taki guzik bo jak na magnetyczny i boczny to zajmuje mało miejsca 8/10 mm. Co byś doradził?


Nie, nie jest to to samo. Wymienię ci na początek 2 rzeczy które według mnie nie zadziałają
1. Ten przycisk magnetyczny ma działać, bo będą się odpychać te elementy zaznaczone na szaro ( dwie beleczki i śrubowaty na rdzeniu przycisku)? Powodzenia w znalezieniu tak mocnych magnesów.
2. Chciałbyś elementy plastykowe wykonać na drukarce 3D? I tu ogólnie o stosowaniu elementach plastykowych a szczególnie o niskotopliwych, jak PLA. Wyobraziłeś sobie co będzie przy zwarciu, gdy te wszystkie elementy zmiękną albo po prostu znikną, bo się stopią? Przeprowadź sobie taki eksperyment myślowy i uwzględnij wszystkie możliwości. Także te w których coś się zablokuje i przyklei do siebie. Najgorszy plastyk stosowany w *FT* modach wytrzymuje 170 oC i tylko z tego powodu uważane są za odbezpieczony granat w kieszeni. PTFE wytrzymuje nawet 240 a PEEK koło 300. PLA zaczyna mięknąć już przy 70-80 oC, ABS przy 120 stopniach może być już płynny.
Awatar użytkownika
By Sann
#1821462
co do magnesów być może masz rację sprawdzę to. jeśli chodzi o elementy plastikowe to dysponuję drukarką na różnego rodzaju żywice jeśli nie uda mi się znależć wystarczająco wytrzymałej to i tak wystarczy na ściągniecie formy. Traktujecie ten projekt jakby był już zrobiony tymczasem to luźny szkic
Awatar użytkownika
By psidzyndzel
#1821463
Jak już musisz... Nie lepiej wyrzeźbić ten ruchomy kawałek, a najlepiej oba z kawałku teflonu? Przydałyby się również jakieś "prowadnice", chyba, że zawsze będziesz wciskał przycisk prostopadle do rurki.
Ale co ja się tam znam... KTS po przesmarowaniu miał wystarczająco fajny przycisk.
By orient
#1821503
Też jestem za wykonaniem tego z gotowego kawałka teflonu. Nie jest trudny do dostania ani specjalnie kosztowny. Ponadto jest wdzięcznym materiałem - łatwo go skrawać. Ma jeszcze jedną cechę która czasami jest zaletą a czasami wadą. Pod dużym obciążeniem wykazuje tendencję do "płynięcia". Wystarczy np. jakąś uszczelkę z grubsza wyciosać a następnie mocno docisnąć do elementu uszczelnianego aby teflon przybrał kształt elementu dociskanego. Nie trzeba rzeźbić dokładnie aby dopasować element teflonowy do reszty.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.