EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By speedmaster1988
#436675
Witam,

zakupiłem baze VPG power smoke i dodałem do niej w różnych buteleczkach różnych aromatów,
problem polega na tym, że w buteleczce gdzie dodałem czarną porzeczkę liquid stał się mętny...
Buteleczki po liquidach Boge 10ml... Patrząc na inne są jak buteleczki z wodą - przezroczyste do 100%
Buteleczka z czarną porzeczką przepuszcza światło ale wszystko jest patrząc przez nią nieostre... ?

Ktoś miał podobne eksperymenty? Czy to bezpieczne ? :roll:
Awatar użytkownika
By PucH2
#436700
Różne aromaty dają różne barwy liqidu. Niekiedy są ciemne jak smoła. Nie napisałeś czyj to był aromat ani daty jego ważności.
Obrazek
By maniak
#436705
Mętnego płynu bym nie używał. Ale podkreślam - mętnego. Liquidy mogą przybierać różne barwy, nieraz bardzo ciemne, ale nie jest to jednoznaczne ze zmętnieniem. Zwracam uwagę na różnicę, bo ludzie często piszą "mętny" mając na myśli "bardzo ciemny" a to nie to samo.
Awatar użytkownika
By olala
#436712
może dodawałeś aromatu strzykawką i mocno nacisnąłeś tłoczek, że się zmętniło/zbąbelkowało? ;)
jak za szybko napełnię klirka strzykawką, to klarowny liquid robi się mętny. potem jak się odstoi, to się normuje.
daj jakąś fotkę.
Awatar użytkownika
By speedmaster1988
#436752
Więc tak... aromaty i bazy dzisiaj zakupione.
Liquid nie był jeszcze do niczego dodany... Stoi jakieś 6 godzin...
Barwy nie ma żadnej - aromat przezroczysty i baza też.
Wygląd jakby 'mikro-bąbelki powietrza' nie chciały 'wyjść' z liquidu...

Nie mam czym strzelić foty w dobrej jakości, z drugiej strony pewnie tylko lustro z dobrym obiektywem by uchwyciło to w realny sposób... :/

Aromat Inawera Czarna porzeczka, Baza VPG power smoke baza.

edit bo zapomniałem o jednym pytaniu ;)
Olala aromat prosto z buteleczki, a baza tak jak w innych buteleczkach ze strzykawki... Przy czym tylko ten zrobił 'numer'
Awatar użytkownika
By dzizas
#436939
Witam
Ja mieszałem czarną porzeczkę wprawdzie z DNB, ale nie miałem problemów ze zmętnieniem. Faktycznie czasami "bąbelki" pojawiają się nawet podczas gwałtownego mieszania (nawet samej bazy) ale po jakimś czasie "wychodzą" z płynu. Jeśli do dziś masz problem, to trzaśnij jakąś fotkę. Nie potrzeba lustrzanki tylko dobrego oświetlenia 8=).
Awatar użytkownika
By speedmaster1988
#437155
http://img838.imageshack.us/img838/5340/sdc10386lq.jpg

http://img705.imageshack.us/img705/3049/sdc10385x.jpg

Wybaczcie, że fot nie wklejam ale nie umiem jakoś tego opanować... :/

W każdym razie buteleczka po lewej Czarna porzeczka, buteleczka po prawej Exotic...
Ta sama baza, inny aromat i dla porównania specjalnie ściągnąłem etykiety...
Widać napisy, które przy jednym liquidzie są idealnie czytelne, a na drugim... tylko część, która jest ponad poziom liquidu...
(napisy oczywiście tego samego rozmiaru)
Awatar użytkownika
By dzizas
#437317
Witam
Na Twoim miejscu wykonałbym jeszcze raz na mniejszej ilości taką mieszankę wcześniej dokładnie czyszcząc buteleczkę (inną) ciepłą wodą, przepłukaną spirytusem i jeszcze raz przepłukaną ciepłą wodą (uważaj na wrzątek bo niektóre plastikowe buteleczki lubią się "pomarszczyć" - szczególnie te przezroczyste). Jeśli też mieszanina będzie taka mętna to odesłałbym do producenta aromatu cały komplet z prośbą o zwrot kasy lub zamianę towaru (ewentualnie przesłał do niego zdjęcie, żeby nie ponosić dodatkowych kosztów). W żadnym razie bym tego nie wapował.
By maniak
#437328
Ewentualnie zostaw we w miarę ciepłym miejscu na kilka dni i zobacz czy się zacznie klarować. Jeśli nie - jak wyżej.
Awatar użytkownika
By speedmaster1988
#437355
Jutro spróbuje wykonać taką samą mieszankę. Tą gotową odstawie i zobacze co z tego wyjdzie, o ile sie cokolwiek zmieni...
Awatar użytkownika
By speedmaster1988
#446075
Trochę mnie nie było przez święta itp ;)

W każdym razie... Liquid 'zrobił się' po kilku dniach bardziej jednorodny? jednolity? Jakoś tak to było z chemii ;)

Zrobiłem test na tym samym zmieszanym liquidzie... Dodałem dwie krople aromatu (do próbki powyżej opisanej)
i znowu to samo. :) Więc wydaje mi się, że jakoś tak to chyba się przegryza...
Awatar użytkownika
By dzizas
#448810
Witam.
Ostatnio miałem podobny wist z olejkiem cedrowym z TL. Po zrobieniu próbki 2ml z 1 kropelką po 24 godzinach "mętnoza" jaki cholera. Po 48h - zero zmian. Trochę zdenerwowany zrobiłem jeszcze 2 próbki z innymi bazami i to samo. Napisałem do TL, czy to tak ma być i czy to się nadaje i nie zatruje - zero odpowiedzi (minął już tydzień). Zostawiłem próbki na wierzchu (zwykle wszytko trzymam w pudełku) no i tak około po tygodniu próbki wyklarowały się dość dobrze tyle że na ściankach butelek przy styku z bazą wylazły jakieś delikatne farfocle. Jednak na tyle delikatne, że trzeba się bardzo mocno przyjrzeć. No i znowu pytanie, czy to potrzeba czasu, czy trochę dostępu do światła słonecznego żeby się przegryzło?. A u Ciebie jak przechowywana była mieszanka - z dostępem do światła słonecznego czy bez?
Pozdrawiam
By maniak
#448980
Do "przegryzienia" czas jest kluczowy. Światło może co najwyżej pogorszyć sprawę bo źle wplywa na nikotyne.
Awatar użytkownika
By pol
#448982
dzizas pisze:...
Ostatnio miałem podobny wist z olejkiem cedrowym z TL. Po zrobieniu próbki 2ml z 1 kropelką po 24 godzinach "mętnoza" jaki cholera. Po 48h - zero zmian.
...


Użyłeś olejku, a nie aromatu. To zasadnicza różnica.

Za źródłem i podpowiedzią klienta http://twojliquid.pl/absoluty-olejki.ht ... gory_id=11
Bardzo silnie stężony zapach cedru, doskonały do liquidu tobacco ,na 30ml wystarczy umoczyć czubek igły od zastrzyku i zanurzyć w liquidzie by tobacco nabrało smaku cygara ,które leżakowało w cedrowym humidorze (pudle).

Porównaj proporcje.
U Ciebie: 1kr olelku na 2ml eliquidu.
z opisu: na końcu igły na 30ml eliquidu.

Zabierając się za robienie samoróbek dobrze wcześniej przeczytać ze zrozumieniem Blog Starego Chemika.
Mały fragment http://starychemik.wordpress.com/2010/0 ... czesc-xii/

Polecę jednak od podstaw:
http://starychemik.wordpress.com/2010/0 ... h-czesc-i/
Awatar użytkownika
By dzizas
#450642
Czołem.
Może powinienem napisać wcześniej - "Nie miałem zamiaru tego wapować bezpośrednio, ale miał to być roztwór do dodawania do przygotowanego samogonu - w ilościach które zamierzałem sam poeksperymentować."
Wiesz dobrze, że każdy inaczej odczuwa smaki i być może w moim przypadku potrzeba więcej niż "czubek" zanurzony w olejku. Swoją drogą świetna miara - "czubek igły do zastrzyków". Jeśli igła była domięśniowa, to i mogła mieć sporą średnicę. Dodatkowo nie wiem, czy Wiesz co to naczynia włoskowate (Kapilara) i jak to wygląda przy przenoszeniu płynów za pomocą takich naczyń. Nie podawaj więc proszę za przykład całkowicie nie mierzalne proporcje podawane przez użytkowników. Kropla z butelki TL według mnie jest znacznie bardziej mierzalna. To że mój staż na forum nie jest zbyt okazały nie oznacza, że porywam się z motyką na słońce. A zamiast wyciągać wnioski warto się najpierw zapytać.
Tak czy owak rozumiem, że chodziło Ci o skalę proporcji i dziękuję za zwrócenie uwagi. Może to pomoże innym "mieszaczom".
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By bazant
#1188371
Podpinam się pod temat :-)

zrobiłem dzisiaj mieszankę:

30% bazy nikotynowej hangsen 36mg
60% bazy atmos lab balanced 0mg
10% aromatu ecto cooler z FW

Do resztki (odmierzonej) bazy nikotynowej w oryginalnej butelce dolałem aromatu po czym dodałem odmierzoną bazę 0mg (wszystkie bady odmierzam strzykawką 20ml, taką z apteki). Butelkę zakręciłem i przez minutę dość intensywnie mieszałem. Po kilku godzinach liquid wygląda lekko-żółto-mętnie. Bąbelki powietrza już uleciały, ale jest po prostu mętny.. Czy nadaje się to do wapowania?
Awatar użytkownika
By Markovsky
#1188390
Przy cytrynowym aromacie kinga tak miałem, najpierw rozdupcyło mi uszczelki, później odpadl mi ustnik. Nie polecam.
By aily
#1188393
Wiele aromatów opisywanych jako inwazyjne dla plastikowych tulei, ma właśnie ten problem, że po zmieszaniu są mętne. Miałem tak z aromatami wielu firm. Dla przykładu często używane smaki Inavera (Cool Mint, Limetka, Cola) użyte z każdej maści bazami, dają mętne liquidy. Problem ustępuje po dłuższym przegryzaniu się. Dla przykładu mix cool minta z limetką "klaruje" się dopiero w 5 dobie od zmieszania.

Moim zdaniem mętny, ale zaznaczam, że własnoręcznie mieszany liquid nie jest niczym "BE" i nie mam nigdy oporów przed używaniem takich płynów.
Awatar użytkownika
By bazant
#1188402
Dzięki za odpowiedzi! Po prostu zastanawiam się teraz z czym ten agresywny aromat mogl tak zareagować i obawiam się, że może z plastikiem, chociaż nie kropilem go do pustej butelki :)
Awatar użytkownika
By matatiti
#1188423
bazant pisze:Podpinam się pod temat :-)

zrobiłem dzisiaj mieszankę:

30% bazy nikotynowej hangsen 36mg
60% bazy atmos lab balanced 0mg
10% aromatu ecto cooler z FW

Do resztki (odmierzonej) bazy nikotynowej w oryginalnej butelce dolałem aromatu po czym dodałem odmierzoną bazę 0mg (wszystkie bady odmierzam strzykawką 20ml, taką z apteki). Butelkę zakręciłem i przez minutę dość intensywnie mieszałem. Po kilku godzinach liquid wygląda lekko-żółto-mętnie. Bąbelki powietrza już uleciały, ale jest po prostu mętny.. Czy nadaje się to do wapowania?


Nic z tego raczej nie będzie, zwłaszcza w 10% stężeniu tego aromatu.
Nie podałeś jakiej bazy Hangsena użyłeś. To dość istotne, bo jeśli VG, to już zupełna kaplica. Ectocooler nie jest "łatwym" aromatem, ciężko się przegryza, zwłaszcza w środowisku przesyconym VG.
10% Ectocoolera, to i tak za dużo, bez względu na skład bazy. Kibel murowany.


Tapatalk
Awatar użytkownika
By bazant
#1188539
baza hangsena to vpg, a liquid wygląda dokładnie tak:

Obrazek

co zrobiłem źle i co robić w przyszłości, żeby tego uniknąć?
By amsaw
#1188556
matatiti pisze:Nic z tego raczej nie będzie, zwłaszcza w 10% stężeniu tego aromatu.
Nie podałeś jakiej bazy Hangsena użyłeś. To dość istotne, bo jeśli VG, to już zupełna kaplica. Ectocooler nie jest "łatwym" aromatem, ciężko się przegryza, zwłaszcza w środowisku przesyconym VG.
10% Ectocoolera, to i tak za dużo, bez względu na skład bazy. Kibel murowany.


Tapatalk

A na stronie FlavorWest:
Usage Rate 15-20% for E-use.
:mrgreen:
Awatar użytkownika
By matatiti
#1188557
bazant pisze:baza hangsena to vpg, a liquid wygląda dokładnie tak:

Obrazek

co zrobiłem źle i co robić w przyszłości, żeby tego uniknąć?


Po prostu przesadziłeś z dawkowaniem ectocoolera. 6% to max przy bazie 50/50. Przy 5% jest już mu się bardzo ciężko przegryźć w takiej mieszance, a dałeś 10% i nawet wątpię by Ci to miało smakować.
Zrób drugą, taką samą porcję bazy i połącz z tą mieszanką, to jeszcze to odratujesz.


@amsaw, nawet tam nie zaglądałem, ale uwierz mi, że 15-20 to byłby horror.
Awatar użytkownika
By bazant
#1188562
jeszcze raz dzięki! rozumiem, że moje obawy o to, że aromat zareagował z plastikiem są bezpodstawne i to po prostu baza sobie nie radzi z jego nadmiarem. W każdym razie podczas kolejnej wizyty w sklepie, gdzie się zaopatruję, kupię chyba kilka szklanych butelek..
Problem tkwi w tym, że zmyliła mnie strona Flavor West i anglojęzyczne forum, gdzie ludzie pisali o tym, że i 15% im mało :-)

Poczekam do piątku i zobaczę jak będzie wyglądało wtedy. Jeżeli dalej będzie mętne - doleję bazy. Czy to dobry pomysł?
Awatar użytkownika
By matatiti
#1188594
@bazant, po prostu sam zobaczysz w piątek, (choć to i tak za wcześnie), czy Ci smakuje. Jak smakuje, to wapuj ile wlezie i się nie przejmuj :)



Tapatalk
By amsaw
#1188598
matatiti pisze:@amsaw, nawet tam nie zaglądałem, ale uwierz mi, że 15-20 to byłby horror.

Zajrzałem z ciekawości - po przeczytaniu dawkowania oniemiałem.
3% to dla mnie max.
Awatar użytkownika
By matatiti
#1188608
@amsaw, masz Ecto z e dyma czy z AromaVape ? Pytam nie bez powodu, bo wydają mi się zupełnie inne. Może to tylko moje błędne wrażenia.


Tapatalk
Awatar użytkownika
By bazant
#1188779
pozwólcie Panowie, że się jeszcze wtrącę, ale.. nie mogłem się powstrzymać i spróbowałem tego mętnego liquidu, który nawarzyłem i... smakuje mi ;) wapuję z protanka 3 mini i jedyny materiał z jakim liquid ma styczność to pyrex, metal i silikon, więc mam nadzieję, że nic się nie rozpuści.
Mógłby być trochę mniej aromatyczny, więc i tak go rozcieńczę, ale skoro nie rodzi to żadnych możliwych komplikacji zdrowotnych (bo o pleśni, bakteriach i innych grzybach chyba nie może być mowy w kontekście kilkunastogodzinnego liquidu, który jest mętny od początku?) to chyba zmęczę tę mieszankę i postaram się nie popełnić błędów przy kolejnych.
By amsaw
#1188796
matatiti pisze:@amsaw, masz Ecto z e dyma czy z AromaVape ? Pytam nie bez powodu, bo wydają mi się zupełnie inne. Może to tylko moje błędne wrażenia.


Tapatalk

Z drugiej ręki, ale pierwotnie kupiony w AromaVape.
By cibarius
#1819544
Witam, też mam problem z mętnym liquidem, ale trochę nietypowy.Trochę danych:
baza NEAT 70:30
aromat Eflavours czarna porzeczka 5%
nikotyna 3 mg/ml

Po zmieszaniu płyn zmętniał i nawet po dwóch tygodniach nie chciał się wyklarować.Zdesperowany zostawiłem go na noc na kaloryferze, i ku mojemu zaskoczeniu rano był idealnie klarowny. Niestety, gdy go zdjąłem w ciągu 15 minut, może dłużej znów zrobił się mętny.
I tak w kółko, postawię na kaloryferze-klaruje się, zastawię z kaloryfera-mętnieje.
Czy ktoś z Kolegów miał podobny przypadek i czy można to wapować?Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By bulit73
#1819615
cibarius pisze:Witam, też mam problem z mętnym liquidem, ale trochę nietypowy.Trochę danych:
baza NEAT 70:30
aromat Eflavours czarna porzeczka 5%
nikotyna 3 mg/ml

Po zmieszaniu płyn zmętniał i nawet po dwóch tygodniach nie chciał się wyklarować.Zdesperowany zostawiłem go na noc na kaloryferze, i ku mojemu zaskoczeniu rano był idealnie klarowny. Niestety, gdy go zdjąłem w ciągu 15 minut, może dłużej znów zrobił się mętny.
I tak w kółko, postawię na kaloryferze-klaruje się, zastawię z kaloryfera-mętnieje.
Czy ktoś z Kolegów miał podobny przypadek i czy można to wapować?Pozdrawiam


Dodaj 1% alkoholu (objętościowo). To powinno pomóc.
By cibarius
#1819718
Bulit73, dziękuję za wskazówkę. Wypróbuję i dam znać.Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By PucH2
#1820321
Taki stan oznacza często że użyto emulgatora tłuszczu do aromatu. Niestety na aromatach nie muszą tego pisać jaki to E coś tam został użyty.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.