EPF


Nie wiesz jaki model e-papierosa wybrać, który atomizer będzie pasował do danego zasilania? Zapytaj.
Regulamin forum: Przypominamy, że zgodnie z ustawą o ochronie zdrowia (...) zakazane jest publiczne zachęcanie do nabywania lub używania papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych. Jednakże nikt nie zabrania dzielenia się prywatnymi, subiektywnymi opiniami na temat produktów.
By Dzaro
#1815563
Witam, tak jak w temacie, który z braci lepszy? Czytając opinie na forum dużo osób chwali tego starszego. Jak oba prezentują się(w zestawach) w porównaniu ze Smok'iem AL85 ? Jaki atomizer wybrać do któregoś z nich, a może pozostać przy Mello III lub Ello? Palenie dopłucne.
Pozdrawiam
By Dzaro
#1816083
Dziękuję za opinie. Cały czas mam problem z wyborem parownika pod Pico 25, czytam, oglądam itd. i nic... Chciałbym zacząć robić własne grzałki ale tych parowników jest tak dużo, że się pogubiłem. Trzeba kupić parownik i do niego bazę RBA tak ? Wymienię pewne funkcjonalności, które mam w głowie : pojemnik na liquid z możliwością powiększenia (np. dodatkowe elementy w zestawie), nalewanie od góry, najlepiej coś podobnego jak np. w smok'u tvf8 baby, zastanawiam się jeszcze czy pozostać przy paleniu dopłucnie (z racji zużycia liquidu, ale sam robię wiec ta kwestia na koniec) z tego co widziałem w niektórych parownikach można to jakoś ustawić poprzez zwężenie kanalików(chyba to był merlin single mini), ale mogę się mylić, własne grzałki + pojemnik na liquid(RDA odpada). Prosiłbym o opinię na ten temat i o poprawienie jeśli gdzieś popełniłem błąd.
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1816085
No to jeszcze tylko wspomnę, że parowniki dobiera się też po kątem - smak/chmura. Na tym etapie musisz już wybrać :D
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1816086
Dzaro pisze:Chciałbym zacząć robić własne grzałki ale tych parowników jest tak dużo, że się pogubiłem.


Nie da się inaczej, niż wybrać jakiś na pierwszy ogień i testować. A później następne i w taki sposób znaleźć Graala.

Dzaro pisze: Trzeba kupić parownik i do niego bazę RBA tak


Nie. Parowniki RBA (na własne grzałki) posiadają w sobie bazę do montowania grzałek, właściwie jest ona ich elementarną częścią :lol: .

Dzaro pisze:z tego co widziałem w niektórych parownikach można to jakoś ustawić poprzez zwężenie kanalików


Redukcja dopływu powietrza, owszem, niektóre parowniki posiadają taką opcję.
Awatar użytkownika
By Eilchner
#1816114
McGrinn pisze:
Dzaro pisze:z tego co widziałem w niektórych parownikach można to jakoś ustawić poprzez zwężenie kanalików


Redukcja dopływu powietrza, owszem, niektóre parowniki posiadają taką opcję.

Jemu chyba chodzi o się juice flow control. Zużycie liquidu zależy od grzałki i podawanego na nią napięcia. To o czym mówisz służy owszem do regulacji dopływu liquidu, ale używa się do uniknięcia bobra/zalania bazy niż zmniejszenia jego zużycia.
Awatar użytkownika
By SirDeav
#1816241
Jeśli chodzi o pierwsze próby kręcenia własnych grzałek to polecam jakieś RDTA. Ja sam zacząłem się uczyć na bazie RBA wkręcanej zamiast grzały w TFV$ mini i Subtanku mini i powiem ci że dopiero na Avocado 24 zaczynam rozumieć pewne niuanse. Jest to super wygodne podczas nauki, bo jednym ruchem dostajesz się do grzałek i waty. W przypadku tanka musisz wpierw wszystko rozkręcić i wylać liquid (zazwyczaj), a to strasznie demotywujące, kiedy przez kilka godzin cały czas wszystko rozkręcasz - poprawiasz - skręcasz i dalej coś jest nie tak.
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1816285
@Eilchner

Dzaro pisze:zastanawiam się jeszcze czy pozostać przy paleniu dopłucnie (z racji zużycia liquidu, ale sam robię wiec ta kwestia na koniec) z tego co widziałem w niektórych parownikach można to jakoś ustawić poprzez zwężenie kanalików


Ja zrozumiałem, że chodzi o wkręcane/wsuwane "reduktory" powietrza (takie jak np. w Merlinie czy Skyline), pozwalające uczynić parownik bardziej dopaszczowcem. Ewentualnie o zwykłą regulację dopływu powietrza. Może się mylę.
By KaruzeLek
#1816601
Ja jako że dopiero zacząłem kręcić grzałki to polecam Ci zakup od razu dwóch atomizerów (w moim wypadku padło na merlina mini i taifuna gt3 mini)
Na początku jest dużo szukania odpowiedniego setupu, problemów z przeciekaniem ogólnie nauki i fajnie jest wtedy mieć jeden zestaw gotowy w miare możliwości, a na drugim kombinować i szukać swojego grala.
No chyba że masz cos na czym możesz wapować, gdy do atomizera bedziesz kręcił kolejne kombinacje to wtedy wystarczy jeden.
By Dzaro
#1816677
chodzi o wkręcane/wsuwane "reduktory" powietrza (takie jak np. w Merlinie czy Skyline), pozwalające uczynić parownik bardziej dopaszczowcem.
- o to dokładnie chodziło. Na razie korzystam z niechlubnego Ijusta S... Na ten moment postanowiłem kopic same boxsiwo Pico 25 w najlepszym sklepie + góra z wcześniej wymienionego(mało parowników na e -m). Przekopałem YT i forum w poszukiwaniach parownika i tylko nakreśliłem swoje wymagania co do niego, nalewanie najlepiej jak w Ello czy Smok'u TFV8 baby(moim skromnym zdaniem bardzo wygodne), wygląd podobny do nich( zainteresowałem się Kayfunem v5 ale w Pico 25 będzie śmiesznie wyglądał), RBA single z racji na chęć zmniejszenia zużycia liquidu(na ijust s +/- 12ml dziennie), wycieki eh.. męczę się z nimi od samego zakupu ijusta S. Tak jak w poprzednim poście kolega napisał , chciałbym nabyć parownik ( z wyżej wymienionymi "funkcjami" albo częścią z nich) aby nauczyć się kręcić własne grzałki. Macie jakieś propozycje oprocz merlina mini i taifuna gt3 mini?
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1816693
Dzaro pisze:....( zainteresowałem się Kayfunem v5 ale w Pico 25 będzie śmiesznie wyglądał),
......... Macie jakieś propozycje oprocz merlina mini i taifuna gt3 mini?


Kayfun V5 Mini. :mrgreen:
By Omega33
#1818398
A czy Merlin mini wejdzie na iStick Pico 75W ? Z tego co się orientuję to Merlin mini jest 24mm, a Pico 75W dedykowany pod parowniki 22mm. Pytanie czy da się upchać?
Poczytałem trochę o tym parowniku i bardzo mi się spodobał. Prosty, na jedną grzałkę i świetnie oddaje smak. Preferowany setup to pojedyncza tytanowa grzałka oczywiście pod pracę na TC.
Ktoś przymierzał w praktyce jak to siedzi? Będę wdzięczny za odpowiedź.
By koala
#1818505
Dzaro pisze:
( zainteresowałem się Kayfunem v5 ale w Pico 25 będzie śmiesznie wyglądał),


Czy ja wiem...

Obrazek

Zawsze możesz się zainteresować Kayfunem v3 mini lub v5 mini, ten już nie wystaje tak wysoko.
By marian13
#1818519
koala pisze:
Dzaro pisze:
( zainteresowałem się Kayfunem v5 ale w Pico 25 będzie śmiesznie wyglądał),


Czy ja wiem...

Obrazek

Zawsze możesz się zainteresować Kayfunem v3 mini lub v5 mini, ten już nie wystaje tak wysoko.
Z Kv4Obrazek

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
LIquid BM, Cartel, Liqua

Witam. Jakie są wasze opinie na temat tych liquidó[…]

Nie znam się ale zepsułam

Cześć wszystkim. Posiadam Ego one v2 z atomizerem […]

Smoke TFV8 Baby Beast

Witam. Proszę o opinie na temat ww. tanka. Będzie[…]

Aspire Atlantis Evo

Witam. Zakupiłem atomizer Aspire Atlantis Evo i w […]