EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By W1ck3d
#1815643
Witam wszystkich po bardzo długiej przerwie.
Otóż postarzałem się i to bardzo, vapuję cały czas jak i Wy ale nie o tym mowa.

Mam dostęp do masowej ilości maszyn CNC wraz z konstruktorami itp itd. Chciałbym stworzyć coś swojego, coś dla ludzi coś w normalnej cenie.
Na razie myślę tylko i wyłącznie nad zasilaniem pod akumulatory 18350 - 18650, aczkolwiek nie mówię "nie" innym rodzajom.
Chciałbym poznać Waszą opinie, czego aktualnie na rynku brakuje, co byście chcieli w jakich pieniążkach z jakiego materiału...
Nie szukam sposobu na biznes, szansy na zarobienie tego nie potrzebuje. Chcę sobie jak i Wam jakoś pomóc w miarę swoich możliwości.

Czy jesteście w stanie pomóc mnie jaki Wam ? Czy mógłbym poznać wasze zdanie na ten temat ? Czy może temat jest kompletnie niepotrzebny może i nie ma już zapotrzebowania na coś home made ?

Z góry dziękuję za pomoc za Wasze opinie, zdanie.

Pozdrawiam, Wicked.
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1815644
W1ck3d pisze:....
Chciałbym poznać Waszą opinie, czego aktualnie na rynku brakuje, ...


Waperskiej wolności, prawa do własnych decyzji i wolnego ich wyboru.
? - ustaw(k)a. Mówi Ci to coś?
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1815645
Dobra mechaniczna rurka w przystępnej cenie?
Ostatnio zmieniony 31 paź 2017, 16:54 przez McGrinn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By W1ck3d
#1815646
DorotaM pisze:
W1ck3d pisze:....
Chciałbym poznać Waszą opinie, czego aktualnie na rynku brakuje, ...


Waperskiej wolności, prawa do własnych decyzji i wolnego ich wyboru.
? - ustaw(k)a. Mówi Ci to coś?


nie rozumie o co chodzi... wybacz

McGrinn pisze:Dobrej mechanicznej rurki w przystępnej cenie?


tak chodzi mi o zasilanie mechaniczne... czy w ogóle jest potrzeba tego patrząc np. na fasttech czy inne podobne strony oferujące różne rzeczy ...
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1815647
Nie wiem czy jest potrzeba, ja bym był zainteresowany kupnem. Oczywiście w przystępnej cenie. Czy też może przy dobrym stosunku ceny do jakości.
Ostatnio zmieniony 31 paź 2017, 16:59 przez McGrinn, łącznie zmieniany 2 razy.
By Krasnal45
#1815648
A nie dałbyś rady na tych CNC, dokonać porządnej obróbki ostatnich ustaw(ek), ministerialnych stołków i stołków jajogłowych z Wiejskiej? Bo tego w tej chwili najbardziej brakuje...
Awatar użytkownika
By UNSU
#1815651
Witaj

Przebrnąłem przez temat tego samego typu kilka lat temu. Produkcja się odbyła. Zaangażowałem się w tego typu działania na kilka lat. Mnóstwo ludzi było zadowolonych a równa im grupa szukała punktu w którym będzie mogła objechać i zganić efekty prac. Tego typu produkcja w Polsce aby miała jakąkolwiek możliwość wydania produktu w normalnej cenie musiała by być robiona co najmniej w setkach. Poniżej kwota znacząco rośnie a jednostkowa cena odstrasza każdego - nawet samego twórcę ... Dalej podpowiem inną znaczącą sprawę - zaawansowanie technologiczne przy obróbce skrawaniem Azja kontra Polska - hmmm nierówna walka. Potrzeby rynku zostały w znacznym stopniu pokryte wyrobami z chin. Zastanawiam się co można by było zrobić dla nas w Polsce takiego aby było potrzebne i nie dostępne ogólnie na rynku i w tym momencie takich rzeczy zbytnio nie widać. A jeśli się pojawią to na pewno poszedł bym z tym do rodzimych modderów (Koncia, Sochersa, Gepa i innych ) którzy sami robią na swoich własnych maszynach i by mi to zrobili po mojemu - nawet jednostkowo. Jedyne co mógł bym Ci zaproponować to robić dla siebie i ewentualnie dorabiać jakieś piny czy inne duperele innym - o większej seryjnej produkcji parownika czy zasilania raczej doradzał bym zapomnieć bo temat był już kilka razy rozwałkowany na amen i raczej nowości nikt nie przewiduje.
Awatar użytkownika
By pol
#1815736
W1ck3d pisze:.....

nie rozumie o co chodzi... wybacz

....

Home Made EIN też podlega rejestracji u Inspektora do spraw Substancji Chemicznych....
Koszt odpowiedni....
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1815961
Chyba @UNSU nie mógł trafniej to ująć.Wejdź na forumowy bazarek i popatrz jak kiepsko schodzą orginały.Cena za nie jest zaporowa,ten sam baniak czy zasilanie ale już klon schodzi od ręki.
Jeśli chcesz stworzyć coś,musisz zrobić to w wielu egzemplarzach,musisz znaleść odbiorców skłonnych wyłożyc kasę,choćby w grę wchodziła kwestia zwrotu jedynie za materiały i robociznę.
Tylko i wyłącznie przeróbki istniejących lub tworzenie od zera na indywidualne potrzeby użytkownika mają sens,ale czy Ty z tego coś byś uszczknął? no raczej nie.
Ja na ten przykład mam bazę od kayfuna Monster v2 do przerobienia,robota żadna ale ogranicza mnie brak odpowiednich narzędzi,a nie zainwestuję w nie dla jednorazowego wyskoku.
I tu upatruję wykorzystanie Twoich umiejętności i chęci pomocy forumowiczom.Przeróbki już istniejącego sprzętu pod indywidualne potrzeby,a tego i tak byłoby jak na lekarstwo.
Awatar użytkownika
By W1ck3d
#1816345
Jako że w końcu mam czas odpisać na cokolwiek, może w końcu mi się uda.

Sam fakt braku odzewu większej ilości ludzi z forum mówi samo za siebie. Kiedy zaczynała się przygoda z e-papierosami i modami z Polski to hype był naprawdę ogromny. Każdy nowy moder miał naprawdę mnóstwo roboty na samym forum w odpowiadaniu na pytania itp itd.
Teraz ? Naprawdę chyba nie widzę nawet sensu dalej drążyć tematu bo nawet jeśli udałoby mi się wykonać prototyp i pokazać go, puścić w obieg nie sądzę że nawet bym wyszedł na 0 pod tym względem. Nie chciałem i nie chcę zarabiac na tym, ale być na minusie to raczej szkoda czasu mojego, konstruktora jak i operatora CNC.
Ja jedynie miałem pomysł, na samym CNC się nie znam w ogóle, pracuję w firmie w której mógłbym robić prawdopodobnie co by mi się chciało, więc na tak konkretne pytania odpowiedzieć Wam nie mogę - jeśli chodzi o tematy typowo zagadkowe CNC.

Dlatego, dziękuję Wam wszystkim za odpowiedź która notabene mnie zniechęciła do tego, by w ogóle ruszyć temat ze sprzedażą.
Prawdopodobnie jeśli zrobię cokolwiek, pokażę i jak będą chętnie to puszczę w obieg do testów, do zabawy... Ale również może być i tak ze kolejne 2-3 lata się nie pojawię na forum, które jak widzę całkowicie umiera.

Jeszcze raz, dziękuję Wszystkim.

Pozdrawiam,
Wicked.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1816349
Ceny chińskich podrobów dorównały oryginałom niekiedy nawet je przewyższając. Nowe więcej watów sypią się jak wulkan w stanie erupcji. Kręcenie druta też opanowali skośnoocy. Modery ustawa do pionu postawiła. Nastała epoka lodowcowa, "nie masz Vipe, nie masz głosu" :lol: .
Awatar użytkownika
By W1ck3d
#1816357
Tak właśnie nawet z ciekawości kilka dni temu wszedłem na fasttech i widzę że po prostu szok ile tego tam jest i w jakich cenach. Niektóre można kupić za naprawdę śmieszne pieniążki a są i te drogie o dziwo co mnie najbardziej zdziwiło...

Pozdrawiam Cię Puch, pamiętam Cię jeszcze jak to forum żyło i miało się całkiem dobrze ;)

P.S. nie da się tu prywatnych wiadomości wysyłać ?
Awatar użytkownika
By PucH2
#1816361
Klikasz awator i tam chmurka. W nią tapasz, i sobie piszesz co sądzisz o użytkowniku.
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1816371
fikaf pisze:Pasjonat się trafił, :) chińczyk ma przesyłkę za free, przekonaj mnie że mam kupić twoją rurkę? A stal? 304 z Azji?

nikt Cię nie chce przekonywać, tak jak napisałeś, to jest dla pasjonatów. :beer:
Awatar użytkownika
By Eilchner
#1816406
Fajny pomysł i inicjatywa, sam bardzo chętnie bym wsparł jakbyś coś ciekawego wytworzył, ale na forum raczej nie licz, jak już było mówione wyżej. Królują klony, oryginały czy wyroby modderów zostały dla pasjonatów (po co mam kupić Kajtka za 100 euro, jak na FT jest za 20 dolców i to z darmową przesyłką...). Zobacz chociażby na przykładzie Hussara
By fikaf
#1816922
Jak będziesz za dobry, to cię sklonują, jak projekt Hussara RTA, albo wszystkie inne, *FT*
Marna to pociecha, ale satysfakcja. :?: Jakbyś coś szykował, to poproszę zgrabne RTA fi 25, single coil. :D
Może być przeskalowany Merlin, żeby z górki było. :D Mam już nawet imię: Mervin . Zajebjoza co?
Czy nie? To może Merfin, :? Bardziej po polsku :lol:
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.