EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1766942
Krasnal45 pisze:@KTrain
A może jednak poczytałbyś to, co pod wczorajszym Twoim identycznym postem polecił Ci Paweł_aa? Czytanie jest zbyt trudne? Kelner potrzebny?


Nie jestem w temacie ale chyba zrobiłem z siebie kelnera.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1766949
Krasnal45 pisze:@bulit73
Nie w tym sensie i nie o Tobie to pisałem :mrgreen: :beer:
Gość jest po prostu leniem... Pisze posta, znika i czeka na gotowca. Nawet nie raczy zgłębić się w temat.


Ja wiem, że nie o mnie chodziło :D Oj, lenistwo to zła cecha, tak daleko nie ujedzie.
Awatar użytkownika
By AndrzejNS
#1770237
Witajcie.
Mieszam sam od jakieś już czasu. Jako że jeden smak mi podszedł to tylko to robię.
Zawsze używałem bazy 50PG/50VG i odpowiednio dwa aromaty: 10% i 1%
Teraz chciałbym spróbować bazy 25PG/75VG lub 20PG/80VG
tylko się zastanawiam jakich proporcji użyć.
Bo idąc na chłopski rozum to skoro jest o połowę więcej VG (a ona zabija/spłaszcza smak wg. mnie) to o mniej więcej tyle powinienem zwiększyć dawkę aromatów.
Tak, wiem że mogę zrobić 10ml na próbę, ale tez chciałem się bardziej doświadczonych zapytać.
Jakie jest wasze zdanie?
By Krasnal45
#1770240
Nie dostaniesz jasnej i obrazowej odpowiedzi. Teoretycznie przewaga gliceryny może spłaszczać smak, ale z drugiej strony, przedawkowanie aromatu może paradoksalnie ten smak zupełnie popsuć. Ile kubków smakowych tyle opinii. Naprawdę, sam osobiście musisz to sobie przetestować :)
By Math13
#1771632
Ja bym miał pytanie na temat aromatów.
W programie, który używam do robienia własnych liquidów jest pozycja w której powinno się podać stosunek VG/PG aromatu.
Niestety ani na tym forum (przeczytałem już z 50%), ani na stronie producentów, ani tym bardziej na buteleczkach, czy ulotkach nie jest podane ile dany aromat zawiera VG lub PG.
Czy ktoś zna stosunek VG/PG dla aromatów:
- Inawera
- Flavor West
- Capella
- MaiArt

Ewentualnie przy okazji dopytałbym jeżeli ktoś używał aromatów powyższych firm.
Które z nich są najbardziej skoncentrowane, a które najmniej?
Awatar użytkownika
By karaczan
#1771967
Ja mam takie pytanie: czy to normalne że aromaty TPA pachną alkoholem? Kupiłem w e-dymie gruszkę i jagody goji, obydwa aromaty zajeżdżają *reklama* soplicą gruszkową i jagodową :lol: To jest normalne i po odstaniu przejdzie? Zawsze jechałem na aromatach ze śp. peleonu, teraz wróciłem do bimbrownictwa i takie coś :zakrecony
By Domansky
#1775377
Cześć panowie.
Chciałbym spróbować zamieszać coś swojego, czy zamiast baz firm z vaperskimi rzeczami mogę kupić glikol i glicerynę farmaceutyczną i do tego lać aromat? Wyjdzie to samo co na bazie 0mg? Teraz upalam Pink Fury i jak za swoją cenę myślę że są ok, znajomy mówi że takie domowej roboty będą gorsze niż gotowce, co o tym powiecie?
Awatar użytkownika
By bulit73
#1775381
Domansky pisze:Cześć panowie.
Chciałbym spróbować zamieszać coś swojego, czy zamiast baz firm z vaperskimi rzeczami mogę kupić glikol i glicerynę farmaceutyczną i do tego lać aromat? Wyjdzie to samo co na bazie 0mg? Teraz upalam Pink Fury i jak za swoją cenę myślę że są ok, znajomy mówi że takie domowej roboty będą gorsze niż gotowce, co o tym powiecie?


Baza 0mg, to nic innego jak glikol z gliceryną.

Liquidy własnej roboty nigdy nie będą takie jak gotowce, bo nigdzie nie znajdziesz dokładnego przepisu gotowca.
Czy gorsze? Tu bym polemizował. Rzekłbym nawet, że żaden gotowiec nie zastąpi własnoręcznie umieszanego soczku :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2017, 19:21 przez bulit73, łącznie zmieniany 1 raz.
By Domansky
#1775382
Czyli generalnie powinno wyjść dobrze? Na pewno dobrze wyjdzie cenowo bo 1L VG + 1L PG to koszt około 20zł... Właściwie tyle co nic, w razie potrzeby mógłbym rozrabiać z bazą 36/48mg. Jak ma się smak robionych liquidów do gotowców? Zakładając że nic nie spartolę?
Awatar użytkownika
By bulit73
#1775433
Krasnal45 pisze:
bulit73 pisze: .....nie zastąpi własnoręcznie umieszanego soczku

50 zeta do skarbonki i nagana z wpisaniem do akt :evil:
Znajdę Twoją deklarację wstąpienia do stowarzyszenia. One będą u mnie :mrgreen:


Nie rozumiem Twego oburzenia *RTFM* ale żeby nie było, sam wymierzam sobie karę *BICZ*

Co do stowarzyszenia, z chęcią coś znowu dam :wink:
By Msn8
#1795782
pytanie:
chcę zrobić sobie samodzielnie bazę "zerówkę". Powiedzmy, że mam 1l glikolu i 1l gliceryny. Chcąc zrobić bazę 50/50 wystarczy, że wleję jeden do drugiego i zmieszam tak? xD chcąc 70/30 leje 70ml jednego i 30ml drugiego? I to cała "magia"?
By M. Vaper
#1795785
Msn8 pisze:pytanie:
chcę zrobić sobie samodzielnie bazę "zerówkę". Powiedzmy, że mam 1l glikolu i 1l gliceryny. Chcąc zrobić bazę 50/50 wystarczy, że wleję jeden do drugiego i zmieszam tak? xD chcąc 70/30 leje 70ml jednego i 30ml drugiego? I to cała "magia"?
Dokładnie tak.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By mironiusz
#1801536
@tomgrim i @DorotaM , jesteście wspaniali, i tacy wyrozumiali :*
Napiszę za karę na tablicy kredą 100 razy "nie będę więcej wagarował, bo chemia się przydaje w życiu dorosłym" :)

PS - pewnie teraz w szkołach, to się kredą już nie pisze :P
By rgr
#1809061
Po przeczytaniu paru instrukcji powiedzcie czy dobry mam plan :)
Np. kupuję bazę do liqudu 1l o takich parametrach: - 50% Glikol / 50% Gliceryna (PG50/50VG) (lub w proporcji 70/30)

Do tego aromat, którego zalecane stężenie to np. 5% -- czyli dokupuję 50ml aromatu (lub różnych aromatów).

To powinno starczyć na 10 buteleczek po 100ml (nawet z "dzióbkiem").

Ale skąd nikotyna? :) Instrukcje pisane przed 2017, więc wg nich baza miała być z nikotyną, ale sytuacja zmieniła się...
Awatar użytkownika
By Piottrr
#1809083
A ja mam takie pytanie- czy niektóre aromaty ( np sok brzoskiwniowy TPA) mają to do siebie że są gryzące/duszące czy jest to kwestia nie odparowania z mieszanki jakiś substancji? Wymieszałem w stężeniu 10% i 5% i obydwie mieszanki są gryzące (dość konkretnie- drugi dzien po degustacji boli mnie gardło...). Płyn podgrzewałem w mikrofali, wstawiałem do ciepłej wody, dawałem mu oddychać 12h. Wyczytałem gdzieś na zagramanicznej stronie że to dość "agresywny" aromat bo zawiera coś czego nazwy nie pamiętam;p ale może niszczyć pyrex, uszczelki. No i teraz pytanie- na taki aromat ( smak ma fajny gdyby nie to gryzienie) jest jakaś rada czy "ten typ tak ma" i wylać to?:<


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Piottrr
#1809095
A więc coś z aromatami TPA się nie mogę dogadać bo to już kolejny gryzący ( wcześniejsze gryzły lekko a ten to jakby miał wściekliznę ;p). Dam mu jeszcze czas niech stoi w buteleczce i się zastanowi nad swoim zachowaniem może mu przejdzie. Dzięki !
Awatar użytkownika
By Piottrr
#1809101
Pierwszy raz degustowałem po 4 dniach, kolejny po 5 i zabiegu z mikrofalą, po mikrofali zrobił się odrobine mniej gryzący ale nadal nie wapowalny
Awatar użytkownika
By Piottrr
#1809107
pawel_aa pisze:Domyślam się, że chodzi o TPA Juicy Peach.


Dokładnie tak. Rozumiem że nie łudzić się że mu przejdzie gryzienie ?

To teraz kolejne pytanie- skąd brać informacje o aromatach, mam juz sporo nie trafionych zakupów mimo że szukam w sieci przed zakupem i niby miał być pyszny wspaniały, oh ah, tak samo jak CAP truskawa z kiwi i stevia, rozpisywali się jaki on swietny jaka świetna słodka truskawka a tam się zgadzam jedynie ze zdaniem że słodko nic więcej.

Co do aromatu który polecasz od CAP- Aromat pakowany w 10ml buteleczkach, wykonanych ze szkła farmaceutycznego, posiadający zakraplacz oraz plombę zabezpieczającą. dziwne ze w szklanej butelce, tez jakieś dziwne substancje agresywne ma?
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1809224
@rgr, zgodnie z obowiązującym obecnie prawem, równie dobrze mógłbyś publicznie zadać pyatnie, czy można gdzieś kupić pół kilo haszu, bo kroi mi się niezła imprezka...
Awatar użytkownika
By Piottrr
#1810025
pawel_aa pisze:Zamień go na Peaches and.Cream.



Zakupiłem, rozmieszałem. Czekam i się niecierpliwie ;p
By rgr
#1810345
Ariusz pisze:@rgr, zgodnie z obowiązującym obecnie prawem, równie dobrze mógłbyś publicznie zadać pyatnie, czy można gdzieś kupić pół kilo haszu, bo kroi mi się niezła imprezka...

Ale kto powiedział, że wysyłka do Polski? :) Może być do Czech :)
Awatar użytkownika
By Piottrr
#1810899
pawel_aa pisze:Domyślam się, że chodzi o TPA Juicy Peach.
Jest gryzący i niesmaczny.
Zamień go na Peaches and.Cream.


wystetowalem dzis po paru dniach, duzo mniej jak TPA ale tez jest gryzący w stężeniu 8% :(
Awatar użytkownika
By Malowany
#1814750
Mam pytanie.

Mam zamiar zacząć przygodę z mieszaniem na własną rękę (akcyza, bla, bla). Pojawił się natomiast pewien problem. Zawsze chmurzyłem liquidy o stężeniu 18mg/ml (i i tak były dla mnie za słabe). Historia długa, aczkolwiek dzięki e-fajce udało mi się zupełnie odstawić analogi (a spalałem średnio po 2 paczki marlboro czerwonych setek). I tu pojawia się pytanie. Z tego co wiem panujące obostrzenia prawne nie dopuszczają sprzedaży również baz powyżej 20mg/ml.

Czy istnieje sposób na uzyskanie wyższych stężeń innych niż bawienie się na granicy prawa kupując towar zza granicy? Z bazą 20mg/ml nie uda mi się nic znośnie chmurzącego powyżej 12mg uzyskać...
Awatar użytkownika
By bulit73
#1814936
Malowany pisze:Z bazą 20mg/ml nie uda mi się nic znośnie chmurzącego powyżej 12mg uzyskać...


Z tego co mi wiadomo, maksymalne stężenie nikotyny dostępne w PL, to 18mg.
Jeżeli gdzieś uda Ci się dostać 20mg, to jest szansa uzyskania liquidu o mocy 18mg ale pod paroma warunkami.
Nie zmieniasz proporcji PG/VG (w grę wchodzi tylko baza 50/50) i stężenie procentowe aromatu; -ów, w robionym liquidzie nie przekroczy 5%.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1814954
Malowany pisze:Czy istnieje sposób na uzyskanie wyższych stężeń innych niż bawienie się na granicy prawa kupując towar zza granicy?

Usuwając wodę z płynu można podnieść stężenie nikotyny. Da się to prosto zrobić.
Awatar użytkownika
By Malowany
#1815068
PucH2 pisze:Usuwając wodę z płynu można podnieść stężenie nikotyny. Da się to prosto zrobić.

Zdaje się, że wody w bazach zasadniczo nie ma, więc proces ten może być utrudniony...

bulit73 pisze:Z tego co mi wiadomo, maksymalne stężenie nikotyny dostępne w PL, to 18mg.
Jeżeli gdzieś uda Ci się dostać 20mg, to jest szansa uzyskania liquidu o mocy 18mg ale pod paroma warunkami.
Nie zmieniasz proporcji PG/VG (w grę wchodzi tylko baza 50/50) i stężenie procentowe aromatu; -ów, w robionym liquidzie nie przekroczy 5%.

Tylko, że uzyskiwanie 18mg'mowego liquidu wtedy wiąże się z koniecznością właściwie wyłącznie dolewania aromatu do bazy - mało to efektywne i zasadniczo drogie/kosztujące tyle samo względem tego co mam na półkach w sklepie z gotowymi liquidami...
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1815071
Czytam, czytam, i nie wiem, o czym rozmawiacie... :mrgreen:
Co Ty, @Malowany , chcesz osiągnąć? Rozumiem, że wapujesz 18mg, bo mniej to za mało. I chcesz kupić bazę 18mg i zrobić z niej co? Więcej 18? :mrgreen: Rozpuścić, żeby było więcej, ale żeby było tak samo jak 18?... :roll:
Awatar użytkownika
By Malowany
#1815072
Ariusz pisze:Czytam, czytam, i nie wiem, o czym rozmawiacie... :mrgreen:
Co Ty, @Malowany , chcesz osiągnąć? Rozumiem, że wapujesz 18mg, bo mniej to za mało. I chcesz kupić bazę 18mg i zrobić z niej co? Więcej 18? :mrgreen: Rozpuścić, żeby było więcej, ale żeby było tak samo jak 18?... :roll:

Źle to zrozumiałeś. To nie jest tak, że CHCĘ kupić bazę 18mg, tylko wg. reżimu MOGĘ kupić (o dzięki Wam!) tylko taką bazę. Palę 18-tki, więc pojawia się u mnie problem. Nie chciałbym odchodzić w szarą strefę.

Teoretycznie odparowując rozpuszczalnik mogę uzyskać większe stężenie... Tylko powodzenia z takim procesem. Glikol RACZEJ ciężko odparować a gliceryna...
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1815073
No ale przecież wapujesz 18, to co jeszcze chcesz robić z tą 18tką, którą kupisz? Boisz się o to, że stanie się za słaba gdy dodasz aromatu?
Awatar użytkownika
By Malowany
#1815074
Ariusz pisze:No ale przecież wapujesz 18, to co jeszcze chcesz robić z tą 18tką, którą kupisz? Boisz się o to, że stanie się za słaba gdy dodasz aromatu?


Raczej patrzę perspektywistycznie i nie chciałbym, aby zabiła mnie akcyza. W takiej sytuacji robienie samemu liquidów mija się z celem, bo mogę kupić taniej w sklepie obok.
  • 1
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 70
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.