EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1812651
McGrinn pisze: patrząc na to, jak władza zniszczyła tak prężnie rozwijający się rynek, a teraz go dobija, to... płakać się chce.


A to inna inszość i oczywiście masz rację :?
Awatar użytkownika
By Pesio
#1812652
Wszystko się da obejść, tak jak ciężarówki do 3,5t które mają mase własną 3t i żadko kiedy worzą 0,5t oczywiście do pierwszej inspekcji z wagą, a najśmieszniejsze jest to że przejechałem pół Europy przeładowany i jak wracałem już prawie na pusto, polski celnik się dopatrzył że przy wjeździe przeładowany byłem o 700kg, ot taki sponton co do spostrzegawczości

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Oczywiście wożą miało być, a rzadko czy żadko to już nie wiem
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1812663
McGrinn pisze:
Ariusz pisze:Ale przynajmniej korzystne finansowo.

Bez uszczypliwości, możesz to wyjaśnić?


A gdzie ja to napisałem?... :D
Ale absolutnie bez uszczypliwości i żadnych złych intencji - nie, nie mogę wyjaśnić :roll: :D
Awatar użytkownika
By miblah
#1812665
Krasnal45 pisze:
miblah pisze: ... jeżeli będzie na nich napisane, że takie jest ich zastosowanie ...

A kto, przy zdrowych zmysłach, będzie kleił na aromatach tak opisane nalepki? :mrgreen:
A może te wszystkie z "1000 smaków" też obłożą akcyzą? :mrgreen:


To "jeżeli" to mój skrót myślowy. Z bazami jest podobnie - a kto każe producentom pisać na bazie, "baza do przygotowania roztworu wykorzystywanego w e-papierosach"? Przyjmując takie rozumowanie, nie będą obłożone akcyzą żadne płyny, bo nikt tak nie napisze. A jednak mówimy, że liquidy będą nią obłożone i wałkujemy to na wszystkie strony. Kwestia oczywiście w przepisach wykonawczych oraz w interpretacji urzędnika, tam gdzie to będzie możliwe i czasem wygodne...

Kolega, który pytał o aromaty, zadał słuszne pytanie - ja odpowiadam, że istnieje moim zdaniem spore prawdopodobieństwo, że tak może się stać.

Oczywiście aromaty są spożywcze, ale są też dedykowane. Na spożywczych skład jest podawany zgodnie z wymogami przepisów, a na aromatach EIN - nie (co mnie akurat uwiera), bo producenci nie muszą i zasłaniają się tajemnicą handlową. Dlatego nie wiemy, jakie są między nimi różnice - może nie ma wcale, a może są. Są też związki chemiczne w aromatach spożywczych, o których już wiemy, że mogą być szkodliwe przy atomizacji w EIN, a w spożywce są ok - jak diacetyl, który z aromatów EIN został wycofany.

Oczywiście, że to wszystko to gdybanie i tak naprawdę, dowiemy się jak przepisy wejdą w życie. Ale kategoryczne stwierdzenie, że aromatów przepisy nie obejmą to mocny optymizm. Przepis jak wskazałem zawiera normę (może niepełną, bo szkoda mi czasu na ogarnianie tych durnowatych przepisów) która obejmuje każdy "roztwór przeznaczony do wykorzystania w papierosach elektronicznych"...
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1812666
Myślę, że nie ma co sobie zawracać teraz tym głowy, tym bardziej, że to nie nasz problem. To problem głównie producentów, którzy też główkują nad tym, żeby nie produkować czegoś objętego akcyzą, bo to jest duży kłopot i ogromne koszty.
Jeśli płyn jest z nikotyną, wykorzystanie wydaje się być oczywiste, ale jeśli nikotyny nie ma, to już takie oczywiste nie jest. Dlatego trzeba liczyć na to, że producenci coś wymyślą. Produkcja, czy dystrybucja towaru objętego akcyzą też nie leży w ich interesie.
Awatar użytkownika
By miblah
#1812668
Jak dystrybuujesz substancje nie podlegające przepisom, to państwo też próbuje te przepisy naginać (vide "dopalacze"). A tu będziesz (producent) dystrybuował towar, który przepisy obejmują. Zaryzykuj sankcje za naruszenie przepisów akcyzowych - znajdź takiego odważnego ;) Tu się nikt nie będzie cackał, bo na to paragrafy już są. Sanki dla prezesa, skarbówka w firmie - pozamiatane.
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1812670
Wydaje mi się, że problem jest mocno demonizowany. Ja widzę główny jeden - bazy nikotynowe. W całą resztę praktycznie i tak już od dawna zaopatrujemy się poza rynkiem EIN. Droższe będą też niektóre aromaty, głównie firmowe mieszanki. Przybędzie za to aromatów spożywczych i innych, sprzedawanych w takich miejscach jak 1000smaków, czy nawet allegro. Tam nikt nie zabrania takich rzeczy sprzedawać.
Awatar użytkownika
By miblah
#1812671
Uważasz, ze to demonizowanie, bo bierzesz pod uwagę tylko swój interes. Zdaje mi się, że działania różnych grup ludzi walczących od początku z dyrektywą, jako rzecz nadrzędną traktują szansę dla palaczy na dosyć proste, skuteczne i zdecydowanie lepsze dla ich zdrowia rozwiązanie, umożliwiające pozbycia się paskudnego nałogu, a nie własny interes...
Obeznani w temacie dadzą radę. A ci, którzy dopiero za jakiś czas uświadomią sobie, że nadeszła pora na rzucanie nałogu tytoniowego, na co przejdą? To pytanie jedynie retoryczne.
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1812672
Ależ o czym my teraz rozmawiamy? :shock: Moje stanowisko wobec ustawy jest jasne i klarowne. Wiem, czym jest spowodowana i wiem, czym będzie skutkować. Ja natomiast teraz piszę o "problemach", które czasem się pojawiają, pt - a co będzie, jak nie będzie aromatów :shock: itp. A Ty mi tu wyjeżdżasz z gadką o walce z dyrektywą, zdrowiu, nałogu itd... Nie trzeba.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1812673
Ciekawe ilu z was się obudzi i stwierdzi że ten dopalacz "nikotyna" jest mu wcale do życia nie potrzebna? Wtedy cały misterny plan ustawki z akcyzą legnie w gruzach po takim lśnieniu. Szukajcie dowodów Tu i na blogu SCh. Powodzenia!

Teraz można za-spamować wpis by zgonił.Jak wiele innego dobra.
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1812675
@PucH2 , ja rzucam nikotynę od razu, jak tylko podzielisz się tym, co sam czasem wieczorami bierzesz :lol:
Awatar użytkownika
By PucH2
#1812677
Trzeba mieć @Ariusz jaskrę a to wyklucza kier :lol: wców.
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1812680
Ech... Pozostaje *SMOKEKING* i :beer:
Awatar użytkownika
By el Petto
#1812866
miblah pisze:
Obeznani w temacie dadzą radę. A ci, którzy dopiero za jakiś czas uświadomią sobie, że nadeszła pora na rzucanie nałogu tytoniowego, na co przejdą? To pytanie jedynie retoryczne.


Nie takie retoryczne - wszak wynaleziono ZDROWEGO e-papierosa, który wypełni lukę po naszych rurach i olejkach :D
http://wmeritum.pl/palenie-bedzie-o-95- ... nek/205677
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1812868
Ariusz pisze:Myślę, że nie ma co sobie zawracać teraz tym głowy, tym bardziej, że to nie nasz problem.


Żartujesz sobie w tym momencie? Konsumenci rządzą rynkiem, nie producenci.

Ariusz pisze:Dlatego trzeba liczyć na to, że producenci coś wymyślą. Produkcja, czy dystrybucja towaru objętego akcyzą też nie leży w ich interesie.


Co wymyślą? I po co? Że niby będzie się opłacać produkcja dla garstki osób? :lol:

Ariusz pisze:Wydaje mi się, że problem jest mocno demonizowany. Ja widzę główny jeden - bazy nikotynowe.


Główny. Podstawowy.

Ariusz pisze: Przybędzie za to aromatów spożywczych i innych, sprzedawanych w takich miejscach jak 1000smaków, czy nawet allegro. Tam nikt nie zabrania takich rzeczy sprzedawać.


Jakość i cena! Piejmy z zachwytu!
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1812881
@McGrinn , ja Ciebie nie rozumiem, podobnie chyba jak Ty mnie...

McGrinn pisze:
Ariusz pisze:Myślę, że nie ma co sobie zawracać teraz tym głowy, tym bardziej, że to nie nasz problem.

Żartujesz sobie w tym momencie? Konsumenci rządzą rynkiem, nie producenci.

Przeczytałeś coś więcej? Zrozumiałeś kontekst? Pisałem o tym, że nie jest naszym problemem, jak sprzedać towar :shock:


McGrinn pisze:
Ariusz pisze:Dlatego trzeba liczyć na to, że producenci coś wymyślą. Produkcja, czy dystrybucja towaru objętego akcyzą też nie leży w ich interesie.


Co wymyślą? I po co? Że niby będzie się opłacać produkcja dla garstki osób? :lol:


Ja piszę o tym, że wymyślą tak, żeby produkować/obracać towarem nieobłożonym akcyzą, bo to jest związane z problemami i kosztami. Ten wątek dotyczył, przypomnę - głównie aromatów. Twoim zdaniem, producenci będą oczywiście sprzedawać aromaty spożywcze, specjalnie drukując na nich przeznaczenie - czyli e-papierosy?

McGrinn pisze:
Ariusz pisze:
Ariusz pisze:Wydaje mi się, że problem jest mocno demonizowany. Ja widzę główny jeden - bazy nikotynowe.


Główny. Podstawowy.


A co ja napisałem? :shock: Czy to już jakaś obsesja? :lol:
Awatar użytkownika
By miblah
#1812882
Ta... Jakby faktycznie trzeba było na tym aromacie tak napisać, by urzędnik uznał, że to towar akcyzowy... To dobry moment by odpuścić. Kto zrozumiał, co napisałem, ten zrozumiał ;) pozdrawiam...

by Tapatalk.
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1812964
Ja Ciebie jak najbardziej, Ty mnie nie :wink: .

Zdecydowana większość klientów potrzebuje sklepów branżowych i płynów opatrzonych etykietą "płyn przeznaczony do używania w elektronicznych papierosach". Garstka "zaawansowanych" nie będzie dla producentów na tyle łakomym kąskiem, by tym opłacało bawić się w dalszą produkcję. Brak klientów = brak produktu.
Jak to sobie wyobrażasz? Że w sklepach z EIN na półkach będą stały liquidy z nalepką "Produkt kolekcjonerski. Płyn nie jest przeznaczony do spożycia."? Jak myślisz, przejdzie to?

Ariusz pisze:A co ja napisałem? :shock: Czy to już jakaś obsesja? :lol:


Napisałeś sprzeczne ze sobą wypowiedzi, dlatego wyróżniłem słowo "główny":

Ariusz pisze:Wydaje mi się, że problem jest mocno demonizowany. Ja widzę główny jeden - bazy nikotynowe.


To jest fundamentalny problem, za nim się wszystko sypie. Palacz w pierwszej kolejności potrzebuje nikotyny, dopiero później smaku arbuza.
Więc co jest demonizowane?
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1812974
McGrinn pisze:
Ariusz pisze:Wydaje mi się, że problem jest mocno demonizowany. Ja widzę główny jeden - bazy nikotynowe.


To jest fundamentalny problem, za nim się wszystko sypie. Palacz w pierwszej kolejności potrzebuje nikotyny, dopiero później smaku arbuza.
Więc co jest demonizowane?


Demonizowane jest to, o czym wtedy rozmawialiśmy. A rozmawialiśmy o aromatach, wystarczy cofnąć się o kilka zdań :D I stanie się od razu klarowniejsze to, o czym pisałem. Że z głównym problemem nie jest temat aromatów i innych składników, tylko nikotyna. Z czym się zgadzasz, zdaje się, więc wszystko ok :D
Wyjmowanie zdań z kontekstu może spowodować takie właśnie nieporozumienia :roll:
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1813001
@Ariusz Zwracam honor! Pisałeś w kontekście aromatów, ok!

Choć pierwszy człon mojej wypowiedzi nadal podtrzymuję, bo ten dotyczy zarówno LQ jak i aromatów, czy też baz :wink: .
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1813008
McGrinn pisze: Choć pierwszy człon mojej wypowiedzi nadal podtrzymuję, bo ten dotyczy zarówno LQ jak i aromatów, czy też baz :wink: .


Niestety, ludzie wchodzący w temat "z marszu", chcący po prostu zakupić sobie e-papierosa", będą mieli oczywisty problem, to jasne. Ba, nawet wielu "doświadczonych stażem" też, jeśli dużej części z nich nie chce się nawet zmieszać gliceryny z glikolem i wolą płacić X razy więcej za już zmieszane. Ok, ja to rozumiem.
No to, albo się przemogą i zaczną mieszać :D albo nie...
To jest złe, co do tego nie ma wątpliwości. Jednak mleko już się rozlało, ja próbuję jedynie znaleźć jakiejś rozwiązanie. Gdy piszę o dziwnych sklepikach z dziwnymi aromatami dostaję baty, że to jest do bani. Ja wiem, że to jest do bani, ale to przecież nie moja wina... :roll:
Awatar użytkownika
By PucH2
#1813012
Jesteś winny @Ariusz ! Wszyscy jesteście winni akcyzie! Kto niewinny niech pierwszy rzuci kamieniem.
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1813014
To ja rzucam! :mrgreen:

Awatar użytkownika
By Deimond
#1813859
No i nie wiadomo z której strony nam przypieprzyli- to ja może rozjaśnię.

Dziś trafiłem na niesamowitą ofertę pracy.:
https://tworzprzyszlosc.pl/?utm_source= ... onversions

Wyobraź sobie przyszłość bez nieprzyjemnego dymu papierosowego, czyli ŚWIAT BEZ DYMU. A teraz wyobraź sobie, że to Ty przyczyniasz się do powstania takiego świata. W jaki sposób?

Zostań Specjalistą ds. Sprzedaży. Dołącz do międzynarodowego grona specjalistów i razem z nami buduj zupełnie nową rzeczywistość.

Pracuj z nami – Agencją Adecco Consulting Sp. z o.o. – w celu świadczenia usług na rzecz Philip Morris Polska Distribution Sp. z o.o..


Prawda że zabawne? A jeśli dorzucimy do tego furtkę w postaci możliwości reklamowania nowatorkich wyrobów tytoniowych i tę oto wypowiedź:

Dyrektor do spraw korporacyjnych Philip Morris Polska Michał Mierzejewski:

Michał Mierzejewski. Philip Morris Polska to największa firma tytoniowa w kraju. Nie powtarzając, że podwyżka jest zbyt wysoka, bo jest zbyt wysoka, nie powtarzając po panu prezesie Noworycie, że zmiana struktury jest potrzebna, bo jest potrzebna, dodam, że duży ubytek spowodowany jest konsumpcją e-papierosów w Polsce, które są na rynku. Dzisiaj szacujemy, że to jest 5% rynku. One kosztują dzisiaj około 2 zł w przeliczeniu na paczkę papierosów. Jeżeliby e-papierosy opodatkować, a Parlament Europejski podjął decyzję, że to są wyroby tytoniowe, a nie medyczne, budżet zarobiłby około 1.000.000 tys. zł. Wtedy być może podwyżka na normalne wyroby mogłaby być mniejsza. To wszystko. Dziękuję bardzo.

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/biulet ... nr=FPB-256

to sprawa robi się jaśniejsza i jeszcze bardziej upiornie zabawna. PM ratuje świat od dymu zabijając rynek EIN.

Zostawiłem im pytanko na FB.
https://screenshots.firefox.com/AlJljj7 ... cebook.com

https://www.facebook.com/tworzprzyszlos ... 4127840921
Awatar użytkownika
By Pesio
#1813883
Z chamem jego bronią nie wygrasz, tylko najgorsze jest to, że na takie coś jest przyzwolenie

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
By orient
#1813922
McGrinn pisze:Zdecydowana większość klientów potrzebuje sklepów branżowych i płynów opatrzonych etykietą "płyn przeznaczony do używania w elektronicznych papierosach".


O tym, że nie jest to prawda świadczy przykład Włoch, gdzie zrealizowane wpływy z akcyzy to było, bodajże, 10% założonych. Nie, nie przestali masowo wapować. Jak w Włoszech tak było, to co dopiero w Polsce, gdzie historia wkodowała nam gen kombinowania. Po prostu, do tej pory, nie było takiej potrzeby.
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1813924
We Włoszech rynek pewnie przejęła mafia :D a w Polsce kto miałby? Wołomin i Pruszków rozbite... :mrgreen:
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1814036
orient pisze:O tym, że nie jest to prawda świadczy przykład Włoch, gdzie zrealizowane wpływy z akcyzy to było, bodajże, 10% założonych. Nie, nie przestali masowo wapować. Jak w Włoszech tak było, to co dopiero w Polsce, gdzie historia wkodowała nam gen kombinowania. Po prostu, do tej pory, nie było takiej potrzeby.


Jakieś dane? Statystyki? Zastosowane rozwiązania "problemu"? Skąd biorą nikośkę?
By orient
#1814079
Wprowadzili ci bana na google? Pierwszy z brzegu link i mamy: "Po wprowadzeniu akcyzy na liquidy zawierające nikotynę tamtejszy rząd spodziewał się z tego tytułu wpływów wynoszących 86 mln euro – rzeczywistość ostro zweryfikowało te założenia, jako że faktyczny przychód do budżetu wyniósł 5 mln euro." czyli nawet nie 10% a z niecałe 6%. A jak się uwzględni spadek wpływów z tytułu VAT, to się okazuje, że wprowadzenie akcyzy spowodowało spadek wpływów z podatków. Skąd nikotyna? Kto szuka, ten znajdzie.
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1814096
@orient

orient pisze:Wprowadzili ci bana na google? Pierwszy z brzegu link i mamy: "Po wprowadzeniu akcyzy na liquidy zawierające nikotynę tamtejszy rząd spodziewał się z tego tytułu wpływów wynoszących 86 mln euro – rzeczywistość ostro zweryfikowało te założenia, jako że faktyczny przychód do budżetu wyniósł 5 mln euro." czyli nawet nie 10% a z niecałe 6%. A jak się uwzględni spadek wpływów z tytułu VAT, to się okazuje, że wprowadzenie akcyzy spowodowało spadek wpływów z podatków.


Pytałem o dane dotyczące ilości użytkowników EIN po wprowadzeniu akcyzy, nie o wpływy z akcyzy.
Gdzieś kiedyś czytałem, że we Włoszech po wprowadzeniu akcyzy zamknięto około dwa tysiące sklepów z EIN. Do teraz liczba sklepów pewnie jeszcze zmalała. Ty piszesz, że liczba użytkowników się znacznie nie zmniejszyła (w co wątpię), więc się pytam, skąd biorą oni nikotynę. Jeżeli zza granicy, nie przeczy to wcale moim słowom:

McGrinn pisze:Zdecydowana większość klientów potrzebuje sklepów branżowych i płynów opatrzonych etykietą "płyn przeznaczony do używania w elektronicznych papierosach". Garstka "zaawansowanych" nie będzie dla producentów na tyle łakomym kąskiem, by tym opłacało bawić się w dalszą produkcję.


orient pisze:Skąd nikotyna? Kto szuka, ten znajdzie.


Co Ty nie powiesz.
By orient
#1814165
McGrinn pisze:Pytałem o dane dotyczące ilości użytkowników EIN po wprowadzeniu akcyzy, nie o wpływy z akcyzy.
Gdzieś kiedyś czytałem, że we Włoszech po wprowadzeniu akcyzy zamknięto około dwa tysiące sklepów z EIN. Do teraz liczba sklepów pewnie jeszcze zmalała. Ty piszesz, że liczba użytkowników się znacznie nie zmniejszyła (w co wątpię), więc się pytam, skąd biorą oni nikotynę. Jeżeli zza granicy, nie przeczy to wcale moim słowom:
.

Co ma ilość otwartych sklepów do faktycznego spożycia. Ja nie muszę mieć konkretnych danych aby nie wierzyć w masowe rzucenie wapowania. Ceny przecież nie były zaporowe tak aby nie było ich stać. Kolega który tam był twierdził, że od ostatniego pobytu, gdzie jeszcze akcyza nie obowiązywała, na oko, nic się nie zmieniło 9w ilości używających). Otworzyły się alternatywne kanały , to te oficjalne musiały przegrać. To jest sytuacja trochę przypominająca prohibicję w USA. Żadnego masowego ozdrowienia nie było. okazało się, że po prohibicji jest dwa razy tyle alkoholików niż przed, zmieniła się struktura picia, bo przed były to niemal wyłącznie lekkie alkohole a jako bonus dostali przestępczość zorganizowaną.

McGrinn pisze:Co Ty nie powiesz.


To co słyszysz. Przy okazji, nie jestem twoim Bogiem, więc pisanie zaimków osobowych dużą literą nie ma zupełnie uzasadnienia.
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1814170
orient pisze: Co ma ilość otwartych sklepów do faktycznego spożycia.

Nie no, zupełnie nic :mrgreen:

orient pisze:(...) pisanie zaimków osobowych dużą literą nie ma zupełnie uzasadnienia.

Owszem, ma. Jest zwrotem grzecznościowym świadczącym o kulturze i poszanowaniu swojego rozmówcy.
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1814177
orient pisze:Co ma ilość otwartych sklepów do faktycznego spożycia. Ja nie muszę mieć konkretnych danych aby nie wierzyć w masowe rzucenie wapowania. Ceny przecież nie były zaporowe tak aby nie było ich stać. Kolega który tam był twierdził, że od ostatniego pobytu, gdzie jeszcze akcyza nie obowiązywała, na oko, nic się nie zmieniło 9w ilości używających). Otworzyły się alternatywne kanały , to te oficjalne musiały przegrać.
orient pisze:Ja nie muszę mieć konkretnych danych aby nie wierzyć w masowe rzucenie wapowania.


Mało mnie interesuje, w co wierzysz. Pisałem o sklepach w kontekście, jak sam to określiłeś "alternatywnych kanałów" - spada popyt na "oficjalne" produkty, ilość chmurzących się nie zmienia, więc ludzie muszą pozyskiwać produkt z "nieoficjalnych" źródeł. O nie pytam. W jaki sposób producenci obeszli akcyzę i jakie są ich kanały sprzedaży? Na jakieś konkrety mogę liczyć?

orient pisze:To co słyszysz. Przy okazji, nie jestem twoim Bogiem, więc pisanie zaimków osobowych dużą literą nie ma zupełnie uzasadnienia.


@Ariusz o tym wspomniał, nie chce mi się rozwijać. Alternatywny aż do granic, co?
Awatar użytkownika
By PucH2
#1814179
Mam popcorn, i wiem jak go używać. Więc dajecie Panowie z koksem. :lol:
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1814180
PucH2 pisze:Mam popcorn, i wiem jak go używać.


Chrupiesz, ciamkasz i przeszkadzasz ludziom w oglądaniu :lol: .
Awatar użytkownika
By PucH2
#1814181
Płacę akcyzą to wymagam dobrej sztuki szturchania a nie jakaś włoska opera mydlana.
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1814183
Obrazek


Poranna prasa ujawniła trasy przerzutowe i kanały dystrybucji:

Obrazek
By orient
#1814251
McGrinn pisze:Mało mnie interesuje, w co wierzysz. Pisałem o sklepach w kontekście, jak sam to określiłeś "alternatywnych kanałów" - spada popyt na "oficjalne" produkty, ilość chmurzących się nie zmienia, więc ludzie muszą pozyskiwać produkt z "nieoficjalnych" źródeł. O nie pytam. W jaki sposób producenci obeszli akcyzę i jakie są ich kanały sprzedaży? Na jakieś konkrety mogę liczyć?


Chcesz wiedzieć jak, to się ich zapytaj. Mogę cię powiedzieć jak ja zrobiłem, że akcyzę mam w miejscu gdzie plecy tracą szlachetną nazwę. I nie publicznie a na pocztę. Nie rozmywaj tematu Twoja teza brzmiała:

Zdecydowana większość klientów potrzebuje sklepów branżowych i płynów opatrzonych etykietą "płyn przeznaczony do używania w elektronicznych papierosach
"

Ja udowadniam: nie, nie potrzebują. Gdyby potrzebowali, to spadek sprzedaży oficjalnych liquidów nie byłby tak drastyczny, bo niezależnie skąd mają nie mają takiej pewności, że to co kupują do tego celu się nadaje. No może po za bezpośrednim zakupem płynów z zagranicy od pewnych sprzedawców.

McGrinn pisze:@Ariusz o tym wspomniał, nie chce mi się rozwijać. Alternatywny aż do granic, co?
.

Nie ma sprawy, Rozwiń.

Ariusz pisze:Owszem, ma. Jest zwrotem grzecznościowym świadczącym o kulturze i poszanowaniu swojego rozmówcy.


Nie jest. Pisanie niezgodne z zasadami pisowni języka polskiego to fałszywa galanteria. Zgodnie z tymi regułami zaimki osobowe, dużą literą, możemy pisać pisząc o Bogu lub w liście prywatnym o osobie szczególnie tobie bliskiej. Myślę, że żadna z wyżej wymienionych okoliczności nie ma tu miejsca. Dla mnie ten błąd jest równie wkurzający co "wogule" które królowało w internecie jakieś 10 czy 15 lat temu.
By Krasnal45
#1814255
orient pisze:...lub w liście prywatnym o osobie szczególnie tobie bliskiej.

Może nie aż do tego stopnia, ale tutaj jesteśmy w pewnym sensie zamkniętą grupą, swego rodzaju "kastą", ludzi których coś łączy i kultura IMO jednak tego wymaga :wink:
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1814361
orient pisze:Nie rozmywaj tematu


Nie rozmywam tematu, wróć się do wymiany zdań między mną a Ariuszem.

orient pisze:Ja udowadniam: nie, nie potrzebują. Gdyby potrzebowali, to spadek sprzedaży oficjalnych liquidów nie byłby tak drastyczny, bo niezależnie skąd mają nie mają takiej pewności, że to co kupują do tego celu się nadaje.


Z danych ANAFE wynika również, że wprowadzenie podatku spowodowało znaczne osłabienie konkurencyjności włoskich przedsiębiorstw, liczba sklepów e-papierosowych spadła z 3000 (2013 rok) do 1000 (2015 rok), a udział sprzedaży internetowej w całkowitej sprzedaży e-papierosów wzrósł z 20 proc. (2013 rok) do ponad 80 proc. (2015 rok), przy czym większość pochodzi ze sklepów poza granicami Włoch.


Włosi przerzucili się na zakupy w internecie.

orient pisze:Nie ma sprawy, Rozwiń.


Odbiega to od tematu, nie chce mi się o tym dyskutować. Postaram się zapamiętać: do ciebie "ty".

orient pisze: Mogę cię powiedzieć jak ja zrobiłem, że akcyzę mam w miejscu gdzie plecy tracą szlachetną nazwę.


Nawet jestem ciekawy.
Awatar użytkownika
By corleone4
#1817921
Szanowny kolega McGrinn zastanawia się jak Włosi obeszli wprowadzone u nich obostrzenia.Sprawa jest prosta lub może zbyt prosta hmmm.Prawdą jest,że po wprowadzeniu przepisów ilość sklepów z EIN spadła we Włoszech z ok.3 tyś do powiedzmy ok.1 tyś.Prawdą niestety lub stety jest też to,że po wprowadzeniu przepisów sprzedaż internetowa w/w wyrobów wzrosła z 20% do aż 80%.Ponadto większość owych sklepów internetowych znajduje się poza granicami Włoch.
By koala
#1820000
Dzisiaj na FP Republikanie mignęłą mi informacja, że akcyza ma wejść z początkiem 2019 roku.

Ktoś może to potwierdzić, bo nigdzie indziej nie mogę potwierdzić tej informacji.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 8
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.