EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By Brytania
#1813110
Wielokrotnie podnoszony był temat przez niektórych specjalistów, że e-papierosy nie mogą być zalecane jako zdrowe, dopóty, dopóki nie będzie kompleksowych, wszechstronnych badań potwierdzających takie założenie. Amerykanie przeprowadzili badania, które wskazują na niekorzystny wpływ na układ oddechowy.

Źródło:
http://www.brytol.com/e-papierosy/
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1813113
Gdy czytam w artykule "Wcześniejsze raporty badaczy z Wirginii Zachodniej ujawniły, że już jeden wdech dymu z e-papierosa może spowodować atak serca.", to w zasadzie nie mam ochoty czytać dalej. Bo jak donosi najnowszy numer Journal of Useless Research czytanie głupot może spowodować uwiąd mózgu.
By Krasnal45
#1813115
Wcześniejsze raporty badaczy z Wirginii Zachodniej ujawniły, że już jeden wdech dymu z e-papierosa może spowodować atak serca.

Absolutnie się z tym zgadzam. Jak zacznie dymić, to będzie szkodzić...
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1813117
Akurat "badacze" z Wirginii, to wzór wiarygodności w badaniach dotyczących substytutów tytoniu... :lol:
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1813118
Chcą na siłę wcisnąć te Marlboro IQOS. Już gdzieś widziałem artykuł że to zdrowsze palenie od e-palenia. Więc zaczynają wszędzie wymyślać teorie o szkodliwości EIN, aby palacze przerzucali się na IQOS zamiast e-papierosów. Chwyt marketingowy. Szkoda tylko że tyle tego kłamstwa na świecie. Papier wszystko przyjmie a ludzie jak barany we wszystko wierzą. Szkoda. *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By matatiti
#1813119
Doniesienia bazują prawdopodobnie na artykule, który dwa dni temu ukazał się w Daily Mail https://www.google.pl/amp/www.dailymail.co.uk/health/article-5001492/amp/E-cigarettes-harm-lungs-way-tobacco-does.html
Ktoś bardziej biegły w angielskiej mowie musiałby mu się przyjrzeć i ocenić wiarygodność. Ja raczej sceptycznie podchodzę do tego typu rewelacji.
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1813121
Jak wiarygodny może być "dziennikarski" propagandowy bełkot? Treść i użyte sformułowania na taki wskazują. Ja bym chciał zobaczyć co testowali, jak testowali i jakie są ostateczne wyniki, a póki co, to tylko pitolenie. Doskonale wiemy, że nie jest wielkim problemem przeprowadzenie takich testów epapierosów, po których świat byłby przerażony. Takich i podobnych artykułów widzieliśmy już wiele i wiele zobaczymy.
By Bruenor
#1813376
Sorry za offtop, ale
Gabriel pisze: Już gdzieś widziałem artykuł że to zdrowsze palenie od e-palenia.


Czy to jest czasem niezgodne z ustawą (sugerowanie mniejszej szkodliwości)?

Może gdzieś można zaspamować i przyciąć im reklamę i artykuły sponsorowane?
W końcu sami ją pisali?
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1813422
To jest typowy fake news. Inaczej kłamstwo.
Pisałem o tym już tutaj:
topic122376.html

Na stronie tego uniwersytetu nie ma śladu po tych badaniach.
JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

Jak to jest z tymi deserówkami?

Witajcie :wink: Temat troszke nostalgiczny bym p[…]

Hej. Potrzebuje pomocy. Byłem użytkownikiem Draga […]

Baza, aromat i NIKOTYNA!!

Witam, mam pytanie, po pierwsze jestem w tym nowy […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.