EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By sznajderro
#1812520
Witam serdecznie, nie wiem czy daje posta w dobrym dziale ale już nie mam sił na moją e-fajkę.
Problem polega na tym iż po 2 miesiącach nieużytkowania bateria się rozładowała, po podłączeniu ładowarki e-papieros się nie ładuje, pokazuje się Check battery. Akumulatory mam dobre, mają 3 miesiące a uzywany był mało, 2 miesiace wogole. Bardzo prosze o pomoc
By orient
#1812524
Do jakiego poziomu rozładowały się akumulatory? Weź multimetr i sprawdź. To, że mają 3 miesiące nie ma nic do rzeczy. Jeżeli napięcie jest poniżej minimalnej wartości, to spinele ulegają nieodwracalnemu procesowi rozkładu. Takie akumulatory możesz próbować naładować w zewnętrznej "inteligentnej" ładowarce ale nie odzyskają one ani pierwotnej pojemności ani wydajności, ze względu na proces o którym wspomniałem. A na przyszłość rada: nie zostawiać akumulatorów i baterii w urządzeniu którego się nie używa. Każde urządzenie, nawet wyłączone (chyba, że jest tam fizyczne odcięcie elektroniki od żródła prądu) pobiera prąd i będzie go pobierać aż rozładuje do zera (z grubsza).
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.