EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By cerber
#1811474
Nie znalazłem na forum żadnego wątku o tym parowniku :O mam problem z wyciekajacym liquidem pomiędzy baniaczkiem a samą bazą problem występuje przy różnych liquidach (gęstych też) oraz na różnych grzałkach. Jak ktoś posiada taki parownik i ma jakąś radę byłbym wdzięczny.
Ps: w zestawie jest taki komplet jakby uszczelek ale z tego co znalazłem na stronie joyetech to ma raczej służyć ozdobie....
By ulthart
#1811485
Zawsze producent daje zapasowe uszczelki/oringi . Inny kolor nie oznacza że nie będą spełniały swojej podstawowej funkcji. Kolor to dodatek do uszczelniania
By Krasnal45
#1811487
Nie znajdziesz o nim na trawniku zbyt wiele informacji, bo był to jeden z bardziej niedopracowanych i nieudanych parowników. Występował chyba tylko w kitach i to jako statysta...
Awatar użytkownika
By PucH2
#1811488
Podtrzymam Cię na duchu. Na wszystkim da się wapczyć. Na tym też.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1811491
Parownik na gotowe grzałki i każdy coś z samoudręki ma. Jest to wpisane w EIN dla laików. :lol:
Awatar użytkownika
By cerber
#1811510
To znaczy mam baze rba i swoją grzałkę teraz i generalnie nie ma w smaku jakiejś tragedii, tylko to pocenie sie :/ a co do tych oringow kolorowych to one właśnie nie sa do uszczelniania tylko dla ozdoby tak przecxytalem na stronie joyetech. Zakłada sie je pod górny cap który i tak się nie zdejmuje, jest nieodłącznym elementem.......
No i ja kupiłem go w kicie jako dodatek ale jak już mam to próbuje :)
Awatar użytkownika
By STR
#1811515
Bardzo dobry parownik bliźniaczy model Ego ONE, vismac Venti oraz Pico wszędzie pasują te same grzałki.
Przyczyn cieknięcia może być kilka uszczelki samej grzałki CLR, bo tak w tym modelu nazywa się grzałka gdzie samodzielnie możemy wymieniać drut oraz nośnik liquidu lub po prostu sama obudowa grzałki jest już wypracowana i jest odrobinę niższa i nie uszczelnia w kominie.
Pęknięte szkło lub uszkodzona uszczelka przy górnym kapie ten górny pierścień się odkręca.
Awatar użytkownika
By cerber
#1811524
STR pisze:Bardzo dobry parownik bliźniaczy model Ego ONE, vismac Venti oraz Pico wszędzie pasują te same grzałki.
Przyczyn cieknięcia może być kilka uszczelki samej grzałki CLR, bo tak w tym modelu nazywa się grzałka gdzie samodzielnie możemy wymieniać drut oraz nośnik liquidu lub po prostu sama obudowa grzałki jest już wypracowana i jest odrobinę niższa i nie uszczelnia w kominie.
Pęknięte szkło lub uszkodzona uszczelka przy górnym kapie ten górny pierścień się odkręca.


No i problem chyba rozwiązany, a mianowicie wymieniłem górną uszczelkę na grzałce clr na tą z gotowej grzałki, póki co suchutko :)
Co do parownika to nie rozumiem wczesniejszych opinii wg. mnie dobrze oddaje smak, chmura ok, a ciekł z mojej niewiedzy najbardziej.
Co do górnego capa ni cholery nie umiem go odkręcić i w instruckjir również parownik jest rozłożeny na zdj. Bez gornego capa.
By Baryua
#1811557
Z tego co kojarzę to w Tron-T odkręcał się górny cap, a w Tron-S nie.
Awatar użytkownika
By Vause
#1811566
Parownik okropny, ale moja rodzicielka nauczyła się na nim wapować i teraz byłaby skłonna dom oddać za trona (oczywiście się zepsuł).
Osobiście wykręcałam kupną grzałkę, rozbierałam i zwijałam tam swoją, często ciekło na fabrycznych grzałkach, przy tych domowej roboty było w porządku. Dosyć łatwo się wszędzie dostać i to na pewno jedna z łatwiejszych gotowych grzałek do rebuildu.
Awatar użytkownika
By cerber
#1811578
Mógłby ktoś troche rozwinąć dlaczego okropny, niedopracowany i wgl? Bo póki co nie widzę większych wad. Przerzuciłem sie z nautilusa mini i narazie nie mam zamiaru wracać

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.