EPF
Aromaty do tworzenia własnych kompozycji smaków liquidów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By Vukotich
#1807332
Czołem!
Mam problem z w/w aromatem. I nie wiem czy ja coś źle robię, czy ten typ tak ma i tylko mi to nie pasuje.
Aromat 2,5% jak zalecane. Baza to 60 glikolu / 40 gliceryny na stężeniu 2mg/ml.
Krótko po wybełtaniu (1-2 dni max) jest to wspaniały aromat. Wszystkie nuty wyraźnie wyczuwalne. Nie męczące itp.
Ale już na 3ci dzień (o tygodniu nawet nie wspomnę!) jest masakra. Sama zbutwielizna, a w ustach masakryczna gorycz. Aż się rzygać chce. Niewapowalne.
Wiem, że ten aromat ma masę świetnych opinii. Więc pytanie brzmi - czy u Was też występuje taki efekt po dłuższym przegryzaniu?
Awatar użytkownika
By Vukotich
#1807336
Mozliwe. Ale ten aromat krotko po rozrobieniu smakuje tak jak pachnie. Czyli jest wysmienity! A potem dzieja sie jakies cuda. I skoro z kazdym dniem jest coraz gorzej, to pytanie brzmi czy po miesiacu bedzie ok? Bo jakos nie chce mi sie wierzyc by ten proces nagle sie "odwrócił" i pojawił sie pierwotny smak.
Zaczynam podejrzewac, ze moze jakis skladnik tego aromatu wchodzi w reakcje z butelka?
Kto zna te aromat ten wie, ze sa w nim nuty tytoniowo-fajkowe, korzenne oraz dosc wyczuwalna sliwka. Po paru dniach u mnie zostaja tylko nuty tytoniowe, a z korzeni i sliwki robi sie zatechle, chemiczne, butwiejace i mega gorzkie błoto....
By berto
#1807340
No ale w czym problem? Jak ci smakuje od razu po wymieszaniu to tego się trzymaj. Ja kiedyś znalazłem flaszkę pipy po 3 miesiącach i to było coś pysznego. Niczym długo leżakowany, ułożony ris. ;)
Awatar użytkownika
By Vukotich
#1807396
Problem w tym, że musiałbym mieszać i od razu zużywać, pilnując by nie stało za długo, bo się zmarnuje. A to dość upierdliwe ;P
Tymczasem jednak próbka 30 ml postoi sobie jeszcze ze 2 tygodnie (w sumie miesiąc właśnie) i zobaczymy co wyjdzie.
Zrobiłem też 10 ml 2% z dodatkiem TPA Vanilla Beam Ice Cream. Może ubije tą gorycz ;P
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1807400
Spróbuj faktycznie odstawić na 5tygdni w ciemnym, chlodnym miejscu. Wtedy jest najlepsze
Awatar użytkownika
By kuuubicki
#1808196
Z pipką jest tak że albo ją kochasz albo nienawidzisz :)
Odstaw aromat na dłuższy czas ewentualnie dodaj 0,4 % roztworu 10% sukralozy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
By Krasnal45
#1808204
kuuubicki pisze:Z pipką jest tak że albo ją kochasz albo nienawidzisz :)

Toż wspomniałem już o tym kilka postów wyżej :mrgreen:
Podobnie rzecz się ma np. z 555......... moją miłością :lol:
Awatar użytkownika
By Vukotich
#1809316
No dobra koledzy i koleżanki. Od mojego ostatniego postu parę dni minęło, więc LQ jeszcze sobie dogorywał w butelczynie. I cóż - jest teraz znaaacznie lepiej! Śliwki co prawda nadal nie czuć tak mocno jak na początku, ale... zniknęła ta chamska gorycz! I powiem szczerze, że znów kocham ten aromat! Gdyby tylko grzały i waty tak nie syfił... ;P
W międzyczasie zrobiłem też próbkę z odrobiną wanilii od TPA i drugą z lekkim chłodkiem (Koolada) oraz mix, którego jestem mega ciekaw (ale trochę minie zanim się przegryzą...):

60PG / 40VG
1,8mg/ml
Extreme Flavours French Pipe 1,50%
MaiArt Zabaglione 3,00%
MaiArt Anyż 2,00%
TPA Hazelnut 2,00%
TPA Cotton Candy 1,50%


Btw @Krasnal45 - swego czasu (parę lat wstecz, kiedy jeszcze egony były szczytem wypasu) też cierpiałem na 555 (inawera), ale mi się przepalił juz trochę na końcu. Zastanawiam się czy aby do niego nie wrócić. Polecasz 555 z jakiejś konkretnej stajni?
By Krasnal45
#1809346
@Vukotich
Używam od Extreme Flavour, ale łączę go z kilkoma kroplami orzecha arachidowego od Inawery. Z tego co pamiętam, 555 z inawery był kiepski i bardzo mało wydajny. 10% to było minimum, EF wystarczy 3-4%.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1809621
Krasnal45 pisze:@Gabriel
To tytoniówka, więc tak naprawdę, to tylko kwestia gustu :wink: Mniemam, że z EF wystarczył by Ci 1%.

Muszę spróbować kiedyś z EF :D :beer:
Awatar użytkownika
By Vukotich
#1811255
Noooo, więc na dzień dzisiejszy muszę powiedzieć, że pipka została moim ulubionym aromatem na "bazę" smakową!
Po prostu jest niesamowita. Ale tak jak koledzy pisali wcześniej - 3-4 tygodnie dla niej to absolutne minimum.

Mogę też powiedzieć, że przepis, o którym wczesniej wspomniałem wyrwał mnie z kapci!!! Miazga po prostu. Testowa butelczyna 10 ml zeszła w nie wiem, godzinę max. Odessać się nie mogłem!

LQ dostał ode mnie nazwę Queen of the Damned.

60PG / 40VG
1,8mg/ml
Extreme Flavours French Pipe 1,50%
MaiArt Zabaglione 3,00%
MaiArt Anyż 2,00%
TPA Hazelnut 2,00%
TPA Cotton Candy 1,50%
TPA Koolada 0,3%

Gorąco polecam, to chyba najlepszy LQ jaki udało mi się zrobić. A sam od razu po wybuszeniu baniaka rozrobiłem... eqhem... 150 ml tego LQ i teraz sobie grzecznie dojrzewa :D
Teraz czas na zabawy z Amphorą :)
Awatar użytkownika
By Vukotich
#1811410
Ludzie kochani RATUNKUUUU!!!
Chciałem sobie dzisiaj zrobi zapas aromatu jak w tytule wątku (Extreme Flavours French Pipe) i... jest niedostępny! Nigdzie go nie maaaaaaa :(((( I to własnie kiedy odkryłem swojego złotego graala jeśli chodzi o aromaty!!!! :(
Popadnę w czarną rozpacz zaraz. ...

Wdech, wydech, wdech... No dobra, to teraz mam pytania - ktoś wie gdzie ew. można jeszcze dostać ten aromat? Lub ew. wie, kto go tak naprawdę produkował (Extreme Flavours to nie producent sam w sobie), lub ew. zna bliźniaczy aromat (ale nie z nazwy, tylko ze smaku)?
Awatar użytkownika
By bezi2
#1811430
Firma nazywa się Vaping Zone i jest z USA, nie długo będę robił zamówienie bo też wpadłem do Grześka a tam ani pipipka ani old Captana ani black ciggar nie ma :(
Awatar użytkownika
By Vukotich
#1811433
DZIĘKUJĘ CI O DOBRY CZŁOWIEKU!!!! :D Wyciągnąłeś mnie z rozpaczy i sprawiłeś, że znów z uśmiechem patrzę w przyszłość! :)
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.