EPF
Dział o bazach (PG/VG), shotach i solach.
By Math13
#1806800
Od zawsze używałem bazy nikotynowej Hangsen.
Niestety obecnie nie udaje mi się jej nigdzie kupić, a zapas na wyczerpaniu.
W moim sklepie dostępna jest jedynie baza Inawera (droższa) oraz Optimum (tańsza).
Czy mógłby ktoś podzielić się swoimi doświadczeniami z każdą z powyższych? Czy jakościowo czymś się różnią?
Na jedną z nich muszę się zdecydować.
Awatar użytkownika
By Piottrr
#1806813
19,90 5x10 bez względu na zawartość nikotyny
Awatar użytkownika
By Pesio
#1806817
Aleś my czasów pop...nych dożyli, cena ta sama bez względu na zawartość

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By PucH2
#1806822
Piottrr pisze:
Krasnal45 pisze:Żal dupę ściska, ale w tej chwili najtaniej i najlepiej wychodzą bazy nikotynowe w......ESW.


19,90 5x10 bez względu na zawartość nikotyny

W wyżej podanej cenie mają wszyscy a w tej tylko ESW:
29,90 10x10 bez względu na zawartość nikotyny
Awatar użytkownika
By Piottrr
#1806823
A to nie widziałem opcji 10x10. to bedzie trzeba sie wybrac po 18nastke...
By pio.kus
#1806858
Krasnal45 pisze:Żal dupę ściska, ale w tej chwili najtaniej i najlepiej wychodzą bazy nikotynowe w......ESW.


A jak ta baza wychodzi jakościowo/smakowo?
Poprzedni zapas zrobiłem Justfake i w sumie żadnych przykrych niespodzianek nie było.
By Math13
#1806861
Gabriel pisze:Lepsza jest Optimum. Bazy Inawery zawierają wodę.


Patrząc na opisy dwie z baz Inawery faktycznie mają (w opisie):
VG BIO BAZA, woda demineralizowana ~ 5%
VPG Power Smoke Baza, woda demineralizowana ~ 5%

Ale dwie pozostałe według opisu nie mają:
BAZA VPG 70/30: glikol 1,2 propylenowy ~ 68% , gliceryna roślinna ~ 30% , nikotyna ~ 2%
PG. ECOBAZA: glikol 1,2 propylenowy ~98% , nikotyna ~ 2%
10 ml = 4,00 PLN
I własnie o tych dwóch powyższych (bez wody) myślałem pytając w pierwszym poście

Natomiast Baza Optimum:
- zawartość gliceryny roślinnej: ~59,1%
- zawartość glikolu 1.2 propylenowego: ~39,1%
- zawartość nikotyny: ~1,8%
10 ml = 3,80 PLN

Bardziej zależało mi na opinii kolegów w kwestii zapachu i smaku mieszanek sporządzonych z obu baz.
Poza tym nazwa Inawera chyba jakoś bardziej jest znana na rynku, natomiast z Optimum pierwszy raz się spotkałem i nie wiem co o niej myśleć. Czy warto?
Zaznaczę, że różnica w cenie nie jest dla mnie istotna.
Acha, bo może to być istotne w kwestii wyboru bazy. Baza ma być wyłącznie do owocówek, deserówek i mięty.
Smaku i zapachu tytoniu nie toleruję i nie znoszę w żadnej postaci i ilości.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1806862
Używałem i baz Inawery i baz Optimum. Przy jednych i drugich brak smaku i zapachu ( oprócz naturalnie bazy Inawery DNB, Virginia czy Fresh, bo są to bazy smakowe ) Więc wybór należy do Ciebie. Natomiast Optimum jest już dosyć długo na rynku i ja osobiście ją wolę.
By berto
#1807051
Gabriel pisze:Używałem i baz Inawery i baz Optimum. Przy jednych i drugich brak smaku i zapachu ( oprócz naturalnie bazy Inawery DNB, Virginia czy Fresh, bo są to bazy smakowe ) Więc wybór należy do Ciebie. Natomiast Optimum jest już dosyć długo na rynku i ja osobiście ją wolę.


Brak zapachu bazy nikotynowej to bzdura. Miałem większość baz 18~36mg dostępnych na rynku i każda miała ten specyficzny zapach.

Jeśli zaś chodzi o pytanie z pierwszego postu to brałbym bazę Optimum bo nie zawiera wody demineralizowanej, składnika zupełnie niepotrzebnego i niepożądanego w bazie.
By Math13
#1807064
Dziękuję @berto . Tak też uczynię.
Wodę destylowaną to wlewam tylko żonie do żelazka. :wink:
I zupełnie nie mogę pojąć podejścia niektórych producentów baz, aby dodawać H2O w jakiejkolwiek postaci.
Chyba tylko po to aby zwiększyć swój zysk.

Ze względu na zawartość wody destylowanej również w większości kupnych liquidów zacząłem sam je sobie sporządzać.
Powodem tego nie była nawet cena lecz właśnie ich skład i znaczne rozcieńczenie H2O.
I odkąd wapuję wyłącznie własne produkty (choć może nie wszystkie są tak smaczne jak sklepowe) to nawet do łask wrócił Ego Aio, jako poręczny zapasowy EIN w samochodzie. W końcu przestał siorbać, strzelać i kichać.

Dlatego też tak dużą wagę przywiązuję do wyboru bazy.
Awatar użytkownika
By refurbished
#1807069
Jak można mieć rację i jednocześnie jej nie mieć?
Otóż do najnowszych generatorów zadymy dodatek wody w bazie jest niepożądany, racja. Wtedy mieszam bazę VPG 70:30 z czystą gliceryną 1:1 i mam kisiel który te parowniki odparowują chętnie.
Natomiast bratu do jego sznurkowców taki zajzajer już nie pasuje. Musi mieć rzadszy, najlepiej z wodą właśnie. I tu kłania się VPG Power, czy bazy aromatyzowane.

Dlatego autorytatywne stwierdzenie "baza z wodą jest do doopy" można sobie podarować. Nie ma jedynie słusznego sposobu wapowania.
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1807071
Są inne sposoby, @refurbished . Można zmienić proporcje, można dodać dwie, trzy krople spirytusu. Woda jest zbędna.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1807074
Zamiast wody ludzie dodają spirytus. Tak samo w najlepszych liqidach nie uraczysz wody a właśnie C2H5OH. Wodę dodają bo akcyzę trzeba odprowadzić i tania jest.
By Math13
#1807081
W zupełności zgadzam się z przedmówcami i podtrzymuję swoje zdanie.
Woda destylowana w bazie (liquidzie) jest zupełnie niepotrzebna.
Celem zmniejszenia gęstości można zmienić proporcje PG/VG (sam osobiście stosuję 60/40 lub nawet 70/30) lub dodać kilka kropel C2H5OH (również stosowałem z powodzeniem).
Ale dystrybutorzy wychodzą chyba z założenia: po co? Przecież woda jest tańsza.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1807151
Dla mnie spirytus znacząco zmienia smak liquidu i z dwojga złego do kisielu wolę dodać 5% wody.
No i kto ma rację?
Nikt.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1807152
Rację ma producent nie dając możliwości wyb :mrgreen: ru. Za kilka miesięcy może się to zmienić jak i ta woda wat dostanie :lol: .
By Math13
#1807153
Zostawmy już temat H2O w bazach i liquidach.
Nie taki był mój zamysł, aby się o to spierać, gdy zakładałem ten temat.
Co osoba to ma swoje zdanie oraz doświadczenia i trzeba to uszanować. Jeden woli to inny tamto. Ważne aby mu odpowiadało.
Awatar użytkownika
By Piottrr
#1808319
Co do baz z esw, pytalem o pakiet 10x10 I pani sprzedajaca zrobila duze oczy. Podobno byly przed ustawa a teraz tylko 5x10.. ciekawa sprawa
Awatar użytkownika
By PucH2
#1808323
Tam na wiele pytań mają duże oczy, i w wprowadzaniu w błąd to wykute że diabeł by zazdrościł.

ps. Postaram się dziś zakupić i tu fotkę umieścić.
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1808328
PucH2 pisze:ps. Postaram się dziś zakupić i tu fotkę umieścić.


Lepiej nie. :wink:
Awatar użytkownika
By Piottrr
#1808333
ja wierze, skoro tak mowicie tak jest, dziwi ,mnie tylko czemu moja wyspa o tym nie wie :/
By vosooler
#1809849
Ja to już nie wiem co myśleć o Optimum dwa razy zamowilem baze, na buteleczkach napisane 12mg, a zalalem to byla 0mg, juz wiecej ani razu jej nie zamowie... Wytlumaczy mi ktos jaka to baza Inawera "Power Smoke" ten power smoke cos oznacza?
Awatar użytkownika
By Eilchner
#1809857
Gabriel pisze:Kupiłeś 12 a było 0? Jak to sprawdziłeś? W butelkach 10 ml?

W domowym laboratorium :lol:
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1809859
Gabriel pisze:Kupiłeś 12 a było 0?


No cóż, najwyraźniej w czasie podróży dorwała je ustawa. *COOL*
By vosooler
#1809862
Normalnie jak dostałem buteleczki 10ml to wlałem aromat i 0 drapania, no 0mg nawet to 6mg nie było... A więc wytłumaczy mi ktoś bez wygłupiania się co oznacza "Power Smoke", czym się różni od bazy 50/50?
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1809864
Power Smoke to tylko nazwa. Ma 47% pg, 47 % vg i 5 % wody.Ecobaza jest pg a Biobaza jest vg. Więc są to nazwy własne baz.
Awatar użytkownika
By Goldi
#1809866
Niczym się nie różni, po prostu tak ją sobie Inawera nazwała.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.