EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By boqu86
#1809327
Witam, dotarł do mnie SXK Kafun V5. Zastanawiam się czy skośni przyjaciele nie zrobili mnie w trąbę. Pierwsze co mnie zaskoczyło to siatka w dripie między końcówką z tworzywa a metalową częścią. Druga siatka jest w górnym capie. Załazi to dziadostwo skroplinami, ogranicza przepływ powietrza i więcej piję niż wapuję. Kolejna sprawa to regulacja przepływu powietrza, a raczej jej brak. Pierścień ustawia się w tak, że wszystkie otwory powietrzne są odsłonięte w 1/3. W efekcie na każdym ustawieniu ciąg jest prawie identyczny. Tuleja niby z pyrexu jest bardzo lekka, zastanawiam się czy to nie plastik.

Jak wyglądają Wasze klony? Tak czy inaczej będę reklamował pękniętą tulejkę, ale może powinienem zażądać zwrotu kasy za całość?
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1809328
Siatek żadnych nie odnotowałem. Regulację powietrza można skutecznie "rozregulować" źle skręcając pierścień z pinem.
Gdybyś dał jakieś zdjęcia, byłoby łatwiej ocenić.
Na spodzie bazy, wewnątrz, powinno być wytrawione małe logo SXK. Poza tym w dolnej części, dookoła pinu - logo i "numer seryjny", oraz logo na kominie.
Awatar użytkownika
By boqu86
#1809329
Przy założonym setupie nie widać żadnego logo SXK, w którym miejscu powinno być? Na Dripie, kominie i spodzie są znaki Svoe Mesto, numer seryjny też. Niech no rozkminię jak tu zdjęcie wstawić... :)
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1809330
Na dripie?... Może masz oryginał :D
W bazie na samym dole, przy bocznej ściance, poza setupem.
Awatar użytkownika
By boqu86
#1809336
Hehe, dzięki. Lecę po piwo i biorę się za lekturę tych 41 stron :D Byłbym wdzięczny gdyby parę osób wypowiedziało się w temacie. Jak będę pewien że kitaje polecieli w kulki, będzie mi łatwiej z nimi "rozmawiać".
Awatar użytkownika
By PucH2
#1809343
Walczysz o podroba jakbyś oryginał kupował na który Cię nie stać. Pewnie i tak byś nie rozróżnił co jest czym. Jak już się kupuje kradzioną myśl to trzeba mieć honor złodzieja a nie miękki zad.
By Krasnal45
#1809344
Na 99% nie jest to klon SXK. Chyba, że zmienili "taktykę". Z takimi siatkami nie spotkałem się w żadnym. Jak da radę, to je wywal. Reszta, jak przedpiśca.

P.S. Daj fotkę pudełka w jakim to zapakowane było. W komplecie od SXK i Tobeco, są stalowe baniaki. Dostałeś takowy?
By juventinho
#1809491
PucH2 pisze:Walczysz o podroba jakbyś oryginał kupował na który Cię nie stać. Pewnie i tak byś nie rozróżnił co jest czym. Jak już się kupuje kradzioną myśl to trzeba mieć honor złodzieja a nie miękki zad.


Zapłacił? To co ci nie pasuje człowieku? Pretensje miej do chińczyków Zmoderowano. Regulamin Forum II&3 D.
By orient
#1809596
Krasnal45 pisze:Na 99% nie jest to klon SXK. Chyba, że zmienili "taktykę". Z takimi siatkami nie spotkałem się w żadnym. Jak da radę, to je wywal.


A ja się spotkałem w klonie za $12. Siatkę też miał nie tylko baniak ale też drip. Tyle, że ten nie miał żadnego logo. Siatkę po prostu wypchnij jakimś patykiem (z dripa po jego rozkręceniu). . Jak chcesz porównać, to wejdź na FT i wpisz 5201301 w wyszukiwarkę.
Awatar użytkownika
By boqu86
#1809615
Dzięki za wszystkie odpowiedzi, wczoraj otworzylem spór. Sprzedający nie przedstawił żadnych argumentów i decyzją aliexpress dostanę pełen zwrot bez odsyłania. Tak myslałem, że to najtańszy klon wystawiony jako SXK. Teraz próbuję w 3FV :)

Co do złodziejskiego honoru i innych takich... Faktycznie nie stać mnie na oryginał, zapewniam że zakupię go kiedy tylko będę mógł pozwolić sobie na wydanie 120 baksów na atomizer. Pozdrawiam kolegę i jego poglądy :D
By Krasnal45
#1809623
W sumie, to może całkiem nieźle działać. Wywal te siatki, powymieniaj oringi i wuala....

P.S. Do Chin się wybierz na wycieczkę. W FT masz SXK za bodaj 24 baksy.
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1809627
boqu86 pisze:Tak myslałem, że to najtańszy klon wystawiony jako SXK. Teraz próbuję w 3FV :)


Moim zdaniem, nie ma czegoś takiego, jak "najtańszy klon SXK" , podobnie jak nie ma "najtańszego klonu Coppervape". Jeżeli to są atomizery, które kosztują zazwyczaj 23$ i więcej, na zdjęciach widać wszystko dokładnie i widać, że to to, to inny "SXK", ale kosztujący 18$ albo mniej, raczej nie jest tym, który chcielibyśmy mieć. Temat klonów klonów też już się czasem pojawia. Ja nigdy nie próbowałem w ten sposób "zaoszczędzić" i NIGDY nie miałem i nie mam ŻADNYCH problemów z parownikami. Że coś tam sie zacina, że trzeba to czy tamto, że coś tam trzeba im wybaczyć. Ale oczywiście dobrze, że są takie po kilkanaście $, każdy może sobie wybrać...
Oczywiście dostaję niekiedy do zrozumienia, że jestem głupi, bo gdzieś jest taniej o 5 dolarów. I luz.
Oczywiście to nie jest temat, gdy świadomie z jakiś powodów wybiera się taki produkt za 12$, bo to insza inszość.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1809630
Nie chodzi tu o poglądy bo sam korzystam z tak zdobytego sprzętu. Chińczyk każdemu da SSX czy Tabako bo tam nie mają z takimi pierdami żadnego problemu. Powiem lepiej, tam nawet nikt nie wie czy takie marki istnieją naprawdę. Tym bardziej tu próżno szukać specjalisty by stanowczo się w tej kwestii wypowiedział. Tak właśnie powstają mityczne fabryki. Ważne jest źródło zakupu a i to nie daje pewności że następny transport będzie taki sam. Przejechało się na tym kilku naszych hurtowników a nawet wolisz. Jak napisał krasnal, jak działa to używać i nie szukać sprzętu z bajek, bo w tym biznesie bajek nie ma. Za to sprzedawcy dzień bez bajki uważają za stracony.
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1809633
Krasnal45 pisze:@Ariusz
"najtańszy klon wystawiony JAKO SXK."
Czytaj ze zrozumieniem :mrgreen:


Ariusz pisze:(...) inny "SXK", ale kosztujący 18$ albo mniej, raczej nie jest tym, który chcielibyśmy mieć.


Nawzajem :D
Mam wyraźnie na myśli produkty opisane jako SXK, a z jakiegoś powodu mają np inne pudełka, są w wielu detalach inne od tych, które kosztują więcej. I być może to są SXK, ale albo z innej serii, albo są to "SXK Style" :mrgreen: Tak czy siak, na pewno nie są to te, które zapracowały na swoją dobrą opinię.
By Krasnal45
#1809646
Sorry, ale ja się czepiłem tego:
Ariusz pisze:Moim zdaniem, nie ma czegoś takiego, jak "najtańszy klon SXK" , podobnie jak nie ma "najtańszego klonu Coppervape".

:mrgreen: Ten klon był sprzedany JAKO SXK, a to już oszustwo oszustwa :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1809648
Istotne są cydzysłowy :D Chodziło mi w tym o to, że klon SXK kosztuje np 23. I koniec :D Możliwe są oczywiście drobne wahnięcia (zazwyczaj w górę...), ale jeśli kosztuje np 18, to to jest kupa, a nie "najtańszy klon SXK".
:mrgreen:

Krasnal45 pisze:Ten klon był sprzedany JAKO SXK, a to już oszustwo oszustwa :mrgreen:


Oczywiście pełna zgoda :mrgreen:
I tu cały ambaras, żeby jakoś odnaleźć się w tym gąszczu :D Niekiedy np bywa nie "Kayfun Style", tylko "SXK Style", a to już kupa śmiechu :D
Awatar użytkownika
By boqu86
#1809816
Opisany byl jako SXK Kayfun V5 clone, szukalem takiego bez "style" bo jeszcze nie ogarnialem chińskiej terminologii :) Ogolnie zamawialem 2 sztuki, ale v5 mini nawet nie wyjechał od nich. Sklep to Lemon Vape na Aliexpress, tak dla ostrzezenia... teraz wypatrzylem SXK v5 mini za 21 baksow na 3fv, maja swieto narodowe teraz i jeszcze 5% upustu dają na wszystkie zakupy. No to pojechałem, dam znać jak wrócę :D
Awatar użytkownika
By RSgrafik
#1809833
Sprytni łowcy okazji obdarzeni genem oszczędzania dawno już rozszyfrowali skróty FT, GB gdzie kupując na wycieczce klona SXK za 19 papierów dostają dokładnie to czego się spodziewają.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.