EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Piterosify
#1710116
Witam Wszystkich,
Piszę, bo nie znalazłem podobnego problemu na forum. Moim jest cieknący Melo III Mini. Trudno mi nawet powiedzieć skąd wycieka płyn ale kiedy to się dzieje, w jednej chwili cała podstawa i pół moda są mokre od płynu.

Czy ktoś napotkał na podobny problem? Dodam, że niedawno zwróciłem się w tej sprawie do sklepu w którym zakupiłem sprzęt. W odpowiedzi przeczytałem że najczęstszym powodem przeciekania jest zużyta grzałka. Dwa dni temu zainstalowałem w parowniku claptona ale problem jak występował tak występuje. Teraz mam wrażenie że jeszcze częsciej i bardziej intensywnie.

Proszę Was o radę. Co może być powodem.

-- [scalono] 02 wrz 2016, 11:28 --

Spróbuję wymienić o-ringi. Zobaczę co się będzie działo.
Awatar użytkownika
By fohsiak
#1710128
Powodem może na przykład być:
* Zbyt rzadki liquid - podaj tu proporcję LQ (VG/PG - gliceryna/glikol)
* Złe ułożenie waty w grzałce powodujące wyciek - może spróbuj z inną grzałką, jeśli masz.
* Zmiany ciśnienia i temperatury (np. jak zalewasz baniak na 16 piętrze w gorącym mieszkaniu i wychodzisz na zewnątrz.... zimą... ;) )
* Kombinacja powyżych ;)

Pozdrawiam
By marfi
#1729277
Witam forumowiczów jako nowy użytkownik Melo 3.
Melo ciekło od momentu zakupu na obu grzałkach (0,3 i 0,5).
Po desperackich poszukiwaniach rozwiązania stwierdziłem, ze na moich grzałkach brakuje uszczelki którą posiada np. ta grzałka: https://e-dym.pl/pl/grzalki/1314-grzalk ... riton.html
Chodzi o drugą od dołu uszczelniająca kołnierz grzałki.
Zastosowałem zamiast oringa odrobinę taśmy teflonowej do uszczelniania hydrauliki i wyciek zniknął.
By grzesztof
#1808642
Miałem podobny problem z zestawem 75W ELEAF ISTICK PICO TC MOD FULL KIT. Grzałka 0.3ohm, która była już wmontowana w zestaw, nie miała uszczelki, co powodowało, że zestaw ciekł po przechyleniu i dodatkowo liquid dziwnie strzelał przy zaciąganiu się, jakby zaczynał się gotować. Domyślam się, że to ta odrobina luquidu, która wyciekała podgrzewała się zbyt mocno i powodowała taki efekt. Na szczęście druga grzałka z zestawu (0,5ohm) miała wspomnianą i uszczelkę i po jej zamontowaniu wycieki i strzelanie podczas zaciągania zniknęły. Mam nadziję, że to ja miałem pecha z tą uszczelką, a nie że to normalne w tych zestawach...
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.