EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Agresor
#1808375
Witam.

Od kwietnia jestem posiadaczem zestawu SMOK Micro One R80 TC z atomizerem TFV4 Micro. Zestaw nie był używany zbyt często, do września przepaliłem może ok 40ml liquidu, ale od mniej więcej od połowy sierpnia zacząłem dużo częściej e-palić aby odstawić analogi.
Pojawiły się jednak pewne problemy i pytania, więc zwracam się do Was z prośbą o pomoc.

Długi czas korzystałem z fabrycznej grzałki STC2 0,25 ohm i trzymała się całkiem nieźle, później dokupiłem dwie sztuki CLP2 0,3 ohm i ich żywotność była zaskakująco krótka. Pierwsza wytrzymała ok tygodnia i ok 15-20ml liquidu, a druga prosi się o wymianę już po 3-4 dniach i zużyciu ok 10-15ml.
Co może być powodem tak szybkiego przepalenia się tej grzałki? Przed pierwszym użyciem zalewam grzałeczkę z każdej strony, później stoi przynajmniej pół godziny w pełnym tanku zanim zacznę korzystać.
Palę w trybie power na mocy 30-45W. Liquid to w ostatnim czasie akurat Liqua 6mg.
Czy to normalne, że grzałka fabryczna CLP2 0,3 ohm jest rozpoznawana przez box jako 0.322 ohm ?

Chciałbym zamówić bazę i samodzielnie kręcić grzałki i tutaj też mam pytanie. Rozumiem, że różnica między bazą Micro R2 RBA a Micro RCA polega tylko na tym, że w pierwszej montuje się 2 grzałki a w drugiej jedną?
By Mr.Pleko
#1808632
Cześć pokrótce postaram Ci się odpowiedzieć na temat twoich problemów ze smoczykiem.
1. Grzałki, te z oznaczeniem STC są wytrzymalsze, bardziej pod "chmurke" uplycają smak. CLP jest delikatniejsza, teoretycznie oddaje lepszy smak (ja nie odczuwalem za duzej roznicy), to tylko wymysł producenta, nie używaj clp na maksimum, najlepiej na minimalnych wartosciach. Zwracaj uwagę na liquidy, slodkie szybko upalają grzałki. Gęstość liquidów też jest ważna.

2. Tak jest to normalne, że box grzałkę 0,3 widzi jako 0,322 - mi czasami 0,3 pokazywalo jako 0,398 - zalezy ponikąd od rozgrzania grzalki, dokrecenia jej, stycznosci pinow, ale to juz temat na inną porę. reasumując jest wszystko ok z grzaleczką i boxem.

3. Micro R2 RBA a Micro RCA rożni tylko ilość grzalek - sam osobiście polecam setup jednogrzalkowy - będziesz Pan zadowolony.
By Agresor
#1833427
Dziękuję za wcześniejsze odpowiedzi, podbijam temat, bo mam problem innego typu:
gdzie mógłbym zdobyć nową uszczelkę do tego atomizera? Chodzi mi o tą białą przy wlewie liquidu. W e-dymie nie mają, a w internetach znalazłem tylko na jednej z chińskich stron, a potrzebuję raczej na już niż za miesiąc/dwa. Czy jakaś firma będzie mi w stanie wyciąć odpowiednio kawałek silikonu coby pasował?
Awatar użytkownika
By PucH2
#1833430
Szukaj na aledrogo jak i w twoim regionie pod hasłem oringi.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.