EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Rafau666
#1802676
Witam, mam pewien problem z doborem atomizera RDA do Wismeca RX 200S nie bardzo znam się na atomizerach i nie wiem czy ten będzie dobrze się sprawował IJOY LIMITLESS 24 RDA obecnie posiadam TFV8 baby i chciałbym spróbować czegoś innego z innym atomizerem.
Czekam na propozycje ;D
Awatar użytkownika
By Kormiro
#1802677
Zasilanie, to tylko źródło energii. Wybór atomizera powinien wynikać z oczekiwań, dotyczących efektów pracy tegoż atomizera. Jaki ma być efekt?
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1802689
@Rafau666 przy takim nick-u to daruj sobie tego Limitlessa ( to nie dla ciebie ) Dla Ciebie z RDA to tylko Baal v3, Baal v4 lub ewentualnie Succubus lub Mephisto. :D :twisted: :evil: :twisted:
Awatar użytkownika
By Kormiro
#1802961
Smak jest lepszy przy dolnym dopływie powietrza a chmurka większa przy bocznym. Trzeba też użyć odpowiednich grzałek.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1802979
Kormiro pisze:Smak jest lepszy przy dolnym dopływie powietrza a chmurka większa przy bocznym. Trzeba też użyć odpowiednich grzałek.

Aromamizery mają wszystkie boczny, a uchdzą za atomizery bardziej do smaku

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By PucH2
#1802980
Pesio pisze:
Kormiro pisze:Smak jest lepszy przy dolnym dopływie powietrza a chmurka większa przy bocznym. Trzeba też użyć odpowiednich grzałek.

Aromamizery mają wszystkie boczny, a uchdzą za atomizery bardziej do smaku

Boczny oznacza dosłownie boczny nawiew na grzałkę/i.
Akurat się z tą teorią nie zgadzam, ale kto co lubi to o tym pisze. Ma to sens gdy grzałki są w pionie z uwagi na ograniczone miejsce.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1802981
Właśnie jest bezpośrednio na grzałke z boku, widać grzałke przez dziurki, wiele się naczytałem i niby smak jest ok, chmura trochę sucha, może przez to nie jest to szczyt moich marzeń, także chyba następny będzie ammit.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Kormiro
#1802985
PucH2 pisze:Boczny oznacza dosłownie boczny nawiew na grzałkę/i.
Akurat się z tą teorią nie zgadzam, ale kto co lubi to o tym pisze. Ma to sens gdy grzałki są w pionie z uwagi na ograniczone miejsce.

Boczny przepływ powietrza ma również sens, gdy kierunek przepływu powietrza z zewnątrz atomizera do ustawowego ustnika jest w poziomie. Ba, nawet nawiew z góry ma sens, gdy ustnik jest w podstawie atomizera. I czego to dowodzi?
Dolny nawiew dlatego daje lepszy smak, bo każdy baran, na przykład taki jak ja, szybko nauczy się gdzie powinien umieścić grzałkę, żeby ją powietrze równomiernie opływało w drodze do ustnika. Jeśli podstawowym kryterium wyboru atomizera jest uzyskanie intensywnego i bogatego smaku, to masz prosty wybór. Bierzesz atomizer z dolnym nawiewem, "kładziesz" na kanał doprowadzający grzałkę/grzałki i koniec kombinowania. Pierwszy typ dla nowicjusza? Kayfuny 5, Tajfuny GT III, Serpenty, Griffiny, Ammity i inne takie.

Pesio pisze:Aromamizery mają wszystkie boczny, a uchdzą za atomizery bardziej do smaku


Przepraszam, źle napisałem.
Smak jest lepszy przy dolnym dopływie powietrza a chmurka tym większa im więcej powietrza jest w stanie przez atomizer przelecieć (bo można wsadzić tam bardzo masywną grzałkę o bardzo dużej powierzchni i prażyć ile dadzą radę wytrzymać płuca i izolatory. ;))
Tak, wiem. Wiele jest atomizerów, które uchodzą za coś. Każdy atomizer pojawiający się na rynku jest co najmniej Mojżeszem atomizerów, jeśli nie Jezusem gejmczendżerem. Każdy atomizer ma swoich gorących zwolenników, którzy z szaleństwem w oczach i wypiekami na policzkach będą nauczać o konieczności nawrócenia się na jedynie słuszny atomizer. Oczywiście trudniej trafić na krytyczne opinie. Na przykład o tym, że ammity moczą się od dołu.
Podobnie jest w przypadku ludzi, którzy prześcigają się w robieniu coraz bardziej skomplikowanych grzałek. Miarą "zajebistości" grzałki staje się nie jej funkcjonalność, a wygląd i stopień trudności wykonania. W opisach do zdjęć można przeczytać, że każdy świeżo osiągnięty stopień trudności grzałki jest "best ever", aż do kolejnej, jeszcze bardziej skomplikowanej i trudnej grzałki. Jeśli jednak spytać twórców grzałek, na różnych grupach związanych z tematem, jakich używają grzałek na codzień, to okaże się, że 80-90% nie wychodzi poza fused claptony, alieny, fralieny, czy podobne o relatywnie prostej konstrukcji. Nie twierdzę, że aromamizer nie daje dobrego smaku, bo go nie używałem. Pisałem o ogólnej zasadzie.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1802989
Wybrałem na pierwszego griifina 22mm, bo mi się z wyglądu podobał, ale wybór był trafiony, używałem go półtora roku, ale że jestem z tych co lubią ponad 20W , to powyżej 50W graniczyło z cudem żeby nie było bobra. Kolejny miałbyć griffin plus, ale że postanowiłem zmienić, zanabyłem aromamizer plus, a szukałem czegoś na czym nie będe się męczył jak będe chciał wsadzić coś dużego, miejsca du dostatek, 10ml wystarczy na większe pół dnia, ale najciekawsze jest to, że smaku nie było dopuki nie popuściłem górnego capa. Ale wracam do geek vepa, i spróbuje ammita, bo mnie ciekawi baza.
Wydaje mi się że ciężko jest zapewnić dobry transport w jakimkolwiek atomizerze, bez jakiegoś przecieku.
A co do zwolenników, pańskie oko konia tuczy.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
By juventinho
#1803090
No nie wiem ja tam w Griffinie 22 spokojnie wsadzam fused clapton na 58w. Klucz do zagadki nazywa się SS :)
Awatar użytkownika
By Pesio
#1803098
Próbowałem, założyłem dwa takie same setupy, najpierw ss potem kanthal, nie wiem dlaczego ale na ss smaku prawie nie było, to samo potwierdził brachol na jakimś kajtku

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
By juventinho
#1804516
Zrobiłeś zwoje z odstępami? Odkąd spróbowałem SS 316l kanthal mi nie smakuje kompletnie.
Awatar użytkownika
By Kormiro
#1804539
Nigdy nie lubiłem krupniku... Nawet nie chodzi o ten smak. Nazwa taka jakaś...
Jeśli ktoś mi powie, że krupnik jest lepszy od ogórkowej, to od razu jest pole do dyskusji o przewagach ogórkowej nad krupnikiem.
;)
Awatar użytkownika
By Pesio
#1807523
Chyba że mowa o krupniku 40%, to wtedy wolę żołądkową, odstępy robiłem, nie wiem czy to dobrze czy źle, ale zawsze robię.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.