EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By LukasM18
#1801245
Witam. Niedawno kupiłem mojego pierwszego boxa. Moim pierwszym e papierosem był Provog więc jak wróciłem do e papierosów,jak bardzo się wszystko zmieniło dlatego proszę o wyrozumiałość. Do sedna. Mam jeszcze 5 grzałek do oryginalnej góry z tego Joyetecha ale chciałbym robić sam grzałki. I teraz pytanie: Jak nazywa się tank który normalnie się zalewa ale grzałki i watę trzeba robić samemu,bo właśnie coś takiego chciałbym w najbliższym czasie kupić. Jak nazywa się ta baza RDTA,RDA jeszcze jakaś inna?? i jaka będzię najlepsza do tego zasilania,mój cel do dobra chmurka i w miarę dobre oddawanie smaku,wiadomo,że nie bóbr ale znośne.


Przypominam: Regulamin Forum
III.3 Nazwa wątku musi wskazywać na temat dyskusji w nim zawarty.
Poprawiam tytuł. :wink:
D.
Awatar użytkownika
By Donayo
#1801247
RDTA - Rebuildable Dripping Tank Atomizer
RDA - Rebuildable Dripping Atomizer
RBA - Rebuildable Atomizer

Różnica jest taka, że RDTA to parownik z możliwością montowania własnych grzałek posiadający zbiornik na liquid.
RDA to dripper, czyli parownik, który nie posiada zbiornika na liquid, zakrapla się watę.
RBA to określenie stosowane najczęściej do nazwania bazy, na której można zamontować własną grzałkę. RBA występuje w parownikach, które działają zarówno z fabrycznymi grzałkami jak i z bazą RBA.
Awatar użytkownika
By Donayo
#1801249
@erbis racja, pominąłem je.
RTA i RDTA różnią się umiejscowieniem grzałki.
Jeśli dobrze rozumiem tą różnicę, RDTA to na przykład Limitless, ponieważ posiada on górną grzałkę, a zbiornik na liquid w dolnej części konstrukcji.
W RTA jest odwortnie, zbiornik na górze, grzałka na dole.
By LukasM18
#1801697
Donayo pisze:W takim razie źle rozumiem :D
W każdym razie kolega raczej już będzie wiedział czego szuka.

Dziękuje wielkie za odpowiedzi i pomoc. Czyli jak dobrze rozumiem to najlepiej RDTA. Z tego co wiem to SMOK V8 któryś ma możliwość montowania grzałek fabrycznych a do tego jeszcze można zmienić baze i można robić własne grzałki i zalewać liquidem.
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1801746
RTA - może być sub Ohm, Kayfun to też Rta a sub nie jest.... Generalnie - co to jest sub om? Wg mnie to parownik przystosowany do grzałek poniżej 1 Ohm.
@Gabriel dobrze gada.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1801757
erbis pisze:Zapomniałeś o RTA - Rebuildable Tank Atomizer.

Tak jak Erbis napisał. Tank na własne grzałki to RTA, który może ( lecz nie musi ) posiadać bazę RBA do robienia własnych grzałek.
Natomiast określenie subom, tak jak napisał @Tymon78 to określenie grzałki jaką się zainstaluje poniżej 1 oma :D
Awatar użytkownika
By Eilchner
#1801766
Smoki nie są RTA (Rebuildable Tank Atomizer). RTA to Tank, do którego sami wrzucamy grzałki własnej roboty.
Tanki sub-ohm (nie wiem jak to po naszemu będzie, po angielsku tak to się zwie) to tanki na gotowce. Do nich można dokupić bazę RBA, do której możemy wrzucić własne grzałki na wzór RTA.
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1801779
@Eilchner
Kiedyś był taki parownik Vision vivi Tank v3. Miał cechy tanka, a na moje /nasze życzenie był RTA... popytaj jak się robiło grzałki na slice, mając igłę i kawałek lichego drutu. Ten twój Smok to zwykły tank i w sumie ode mnie zależy czy będzie sub, sklepową grzałkę przerobię i będzie RTA bez suba. Ufaj swoim zdolnościom manualnym a nie gadkom sprzedawcy /producenta. Dla nich lepiej jak latacie i kupujecie grzałki...., gdzie komplet to cena smoka :wink:
Awatar użytkownika
By Donayo
#1801780
W sumie definicje są różne, więc możemy się tak spierać do śmierci :D
Ja podałem to, co znalazłem w necie, porównałem na kilku stronach.
Tak naprawdę nie ma to żadnego znaczenia, spojrzysz na zdjęcia parownika i wiesz czy potrzebuje RBA czy może kręcić grzałkę bezpośrednio :D
By juventinho
#1801870
Tymon78 pisze:@Eilchner
Kiedyś był taki parownik Vision vivi Tank v3. Miał cechy tanka, a na moje /nasze życzenie był RTA... popytaj jak się robiło grzałki na slice, mając igłę i kawałek lichego drutu. Ten twój Smok to zwykły tank i w sumie ode mnie zależy czy będzie sub, sklepową grzałkę przerobię i będzie RTA bez suba. Ufaj swoim zdolnościom manualnym a nie gadkom sprzedawcy /producenta. Dla nich lepiej jak latacie i kupujecie grzałki...., gdzie komplet to cena smoka :wink:


Nie takie kiedyś, jeszcze miesiąc temu nakręciłem kobiecie ostatnią grzałkę na vivi nova slim :D 0.25 kanthal na średnicy 1,4. Ból w dupie to zamontować moimi budowlanymi rękoma. Wracając do tematu Ammit dobry parownik na początek kręcenia. Wziąłbym go gdybym zaczynał z RTA *CZAJNICZEK*
By skaecik
#1801944
Co do vivi... żonie się zbił ponad miesiąc temu. Do teraz nie ma godnego następcy... a grzałki? Nie chcę kupnych skręć mi... masakra, ale się dało. Jak nie wiesz czy chcesz MTL czy DTL, Serpent Mini będzie dobrym wyborem. Do DTL idealny, MTL podobno też super ;)

Tapa
By LukasM18
#1802095
Zbocze trochę z tematu. Mam takie akumulatory do mojego Primo który w końcu dziś przyszedł ;)
Tutaj link https://www.amazon.de/gp/product/B07114 ... UTF8&psc=1. Mam ładowarke do baterii taką zwykłą też z amazonu za 10 euro ładuje z natężeniem 1.0 A a podobno w tym eVicu jest ładowanie już 2A. Mogę ładować go przez boxa czy lepiej normalnie i wolniej ładowarką? W sumie mi to bez różnicy bo mam dwa akusy tylko pytam z ciekawości bo Ty na pewno masz już jakiś czas tego swojego Primo i chciałbym zapytać jak sprawa wygląda u Ciebie.
PS
Ile trzyma Ci jeden akus po pełnym naładowaniu i jak długo ładujesz. Np ładując przez boxa pokazuje że bateria jest pełna to w moim przypadku zabrałem boxa z ładowania,zacząłem vapować i po 2 godzinach wskaźnik baterii spad do 1/5 a wiele nie paliłem. Mam jeszcze SMok vape pen 22 i tam mogę vapować prawie cały dzień non stop to bateria 3ma z 6 godzin długiego vapowania
. Moje akkusy leżały z półtora tygodnia przed otrzymaniem przesyłki. Jest możliwe, że muszę je kilka razy naładować do pełna i rozładować żeby"złapały" cykle ładowania?
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1802163
LukasM18 pisze:lepiej normalnie


LukasM18 pisze:Jest możliwe, że muszę je kilka razy naładować do pełna i rozładować żeby"złapały" cykle ładowania?


Nie.

LukasM18 pisze:Ile trzyma Ci jeden akus po pełnym naładowaniu i jak długo ładujesz. Np ładując przez boxa pokazuje że bateria jest pełna to w moim przypadku zabrałem boxa z ładowania,zacząłem vapować i po 2 godzinach wskaźnik baterii spad do 1/5 a wiele nie paliłem. Mam jeszcze SMok vape pen 22 i tam mogę vapować prawie cały dzień non stop to bateria 3ma z 6 godzin długiego vapowania


Czas rozładowania baterii zależy od kilku czynników, chyba nie muszę o nich mówić? Oryginalne VTC5 "trzymają" całkiem rozsądny czas.

Aha.
Na tym forum nie używamy słowa "palenie" odnośnie e-papierosów. Osobiście mi to nie przeszkadza, lecz zasady są zasadami i czasami można ich przestrzegać. Tak więc: chmurzymy, wapujemy, kopcimy... Kopcimy? Tam się nic nie kopci! :lol:
By LukasM18
#1806307
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi ;) Już jakiś czas ciesze się moim Joyetechem ale od kilku dni jest coś nie tak. Wspomnę na początku iż liquidy robię sam,ale ostatnio zapomnialem zmienić sobie wartość i zrobiłem sobie liquid z dużo za dużą ilością aromatu. Kupiłem sobie aromat,wysoko skoncentrowany,dozowanie jest od 1-2% a ja zrobiłem samogona 30pg/70vg 20 ml i dałem 2 ml tego aromatu czyli 5 razy za dużo . Po przeliczeniu na aplikacji na 2 procentach powinienem dać 0,4 ml i od tego czasu mam problemy z wylewającym się liquidem. Nigdy wcześniej tego nie miałem,zawsze paliło mi sie dobrze,nic nie strzelało w grzałce,jednostajne pociągniecia i wszystko było cicho i aksamitnie a teraz się leje. dziś rano wstałem i mod był cały oblany liquidem nie wiem dlaczego co mogło się stać,zaczeło się właśnie od tego jak miałem wlany ten zza dużą ilością aromatu a do tego odkształciły mi się uszczelki jak otwieram capa.
ps głupie pytanie wiem ale jak dodac tu zdjecie z dysku??
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.