EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By Krasnal45
#1804835
Oczywiście jest opcja, że ogniwo jest do :dupa , ale bardziej prawdopodobne jest, że to układ sterujący źle pracuje.
Awatar użytkownika
By jackas50
#1804836
Umknęło mi,przyczepiłem się do pierwszego linka :oops:
By zt3030
#1804838
Krasnal45 pisze:Oczywiście jest opcja, że ogniwo jest do :dupa , ale bardziej prawdopodobne jest, że to układ sterujący źle pracuje.

Obawiam się niestety że ta druga opcja
Awatar użytkownika
By PucH2
#1804859
Nie prościej sprawdzić czy wszystko w porządku prostym układem? post1793073.html#p1793073
Obrazek
Awatar użytkownika
By Kondrzak
#1805601
Prześledziłem cały temat i nie padło kluczowe pytanie.
Jaki masz mosfet ? Prawdopodobnie on podczas obciążenia się nie otwiera w 100% drugie co jaki opornik masz założony ? powinien być około 47k Ohm.
Trzecie czy użyłeś wystarczająco grubych przewodów ? tych głównych prądowych co zasilają gwint atomizera?
Proszę wrzuć jak to jest wszystko polutowane i odpowiedz na pytania.

Edit:
Zamiast tego irf kup coś z rodziny irlb. Irf nie jest zły lecz ma duży opór przewodzenia. 28 mili Ohm to straty.
By zt3030
#1805845
Kondrzak pisze:Prześledziłem cały temat i nie padło kluczowe pytanie.
Jaki masz mosfet ? Prawdopodobnie on podczas obciążenia się nie otwiera w 100% drugie co jaki opornik masz założony ? powinien być około 47k Ohm.
Trzecie czy użyłeś wystarczająco grubych przewodów ? tych głównych prądowych co zasilają gwint atomizera?
Proszę wrzuć jak to jest wszystko polutowane i odpowiedz na pytania.

Edit:
Zamiast tego irf kup coś z rodziny irlb. Irf nie jest zły lecz ma duży opór przewodzenia. 28 mili Ohm to straty.


Co do opornika to w internecie poczytałem że powinien być 10/15 kiloohmów, dlatego też założyłem 15. Co do przewodów to nie mam pojęcia, ale raczej tak. Wnioskuję po tym że już miałem na nim napięcie żędu 3,7V ( gdy nie było odizolowanej masy) gdy ją zaizolowałem napięcie spadło do 0,20V. Co do zdjęcia "jak to jest wszystko polutowane" to jest mały problem bo muszę rozlutować mój "koszyk" bez tego nie wyciągnę wszystkiego z obudowy, ale jeżeli nalegasz to jutro postaram się to zrobić, jeżeli się nie wyrobię to ew. weekend. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Kondrzak
#1806100
ja stosuję zawsze 47K jak buduję włącznik na mosfecie. Zdjęcie wrzuć, na krótko przed włożeniem w obudowę zawsze sprawdzam czy wszystko bangla z podłączonym atomizerem. powinieneś też wszystko po izolować termokurczkami ewentualnie izolką żeby nic się nie stykało z obudową bo zakładam że jest metalowa.
By zt3030
#1806420
Kondrzak pisze:ja stosuję zawsze 47K jak buduję włącznik na mosfecie. Zdjęcie wrzuć, na krótko przed włożeniem w obudowę zawsze sprawdzam czy wszystko bangla z podłączonym atomizerem. powinieneś też wszystko po izolować termokurczkami ewentualnie izolką żeby nic się nie stykało z obudową bo zakładam że jest metalowa.

A więc proszę, link do albumu ze zdjęciami https://photos.app.goo.gl/v3xuHD36ySusRWwB3jest to moim zdaniem wygodniejsza forma udostępniania zdjęć niż wrzucenie ich adresu, bo zawsze mogę coś do tego albumu dodać :))
Awatar użytkownika
By Kondrzak
#1806482
no wygodniejsza opcja. Lutowanie mosfetu do poprawy . Czemu kabel łączący się z drenem przełożyłeś przez dziurkę od metalowego elementu mosfeta, na pewno się dotykają a nic takiego nie powinno mieć miejsca ? Nie robi się takich rzeczy.. Ogromne kulki cyny na nóżkach gate i source. Popraw to ma być schludnie a nie tak nasmarkane. Popraw lutowanie kabli użyj kalafonii lub topnika wtedy cyna ładnie Ci się rozpłynie na łączeniach. Zaizoluj cały mosfet w sensie na każdą nóżkę mosfeta załóż termokurczki i je opal ..
By zt3030
#1806486
Kondrzak pisze:Czemu kabel łączący się z drenem przełożyłeś przez dziurkę od metalowego elementu mosfeta, na pewno się dotykają a nic takiego nie powinno mieć miejsca ?


Odpowiedź bardzo prosta, ta metalowa część mosfeta to po prostu dren, dla wygody ludzie często obcinają środkową nóżkę i dren przyczepiają pod płytkę. :D :D :D

Kondrzak pisze:Ogromne kulki cyny na nóżkach gate i source. Popraw to ma być schludnie a nie tak nasmarkane. Popraw lutowanie kabli użyj kalafonii lub topnika wtedy cyna ładnie Ci się rozpłynie na łączeniach. Zaizoluj cały mosfet w sensie na każdą nóżkę mosfeta załóż termokurczki i je opal ..


Co do tego to chciałbym to ładniej zlutować, ale najzwyczajniej w świecie, używanie kalafonii (Bo ją akurat mam na stanie) nie wychodzi mi najlepiej... Cyna mi się potem ślizga i zamiast wszystko ładnie zlutować powstają właśnie ogromne bryle i robota staje się o wiele trudniejsza. Co do termokurczek to akurat miałem przygotowane takowe do tego projektu, ale nie wyszło mi lutowanie i były za małe żeby zmieścić się na cynę. Oczywiście wezmę się za to... obawiam się że spalę mosfet (duże ciepło od lutownicy)... Ale dalej myślę że to nie rozwiąże mojego problemu jakim jest tak ogromny spadek napięcia po podłączeniu obciążenia. :? :shock: :(
By zt3030
#1806488
Oprócz tego zamierzam zrobić szybkie zakupy na aledrogo, oprócz kilku rozmiarów termokurczek i zapasowego mosfetu, myślałem jeszcze nad jakimś opornikiem. A więc, jakieś sugestie co do mosfetu ? Brać taki jaki jest tu czy oglądać się za innym ? No i opornik, wydaje mi się że 15 jest okej, ale też poczekam na propozycje.
Awatar użytkownika
By Kondrzak
#1806497
mosfet irlb3034 używany prze ze mnie zawsze działa perfekcyjnie. Oporniki kup różne sobie można kupić w takich paczkach gdzie masz kilka różnych rezystancji za grosze.
By zt3030
#1808353
Cześć wszystkim jeszcze raz :D
Przyszło do mnie już prawie wszystko... prawie, bo sprzedawca mosfetów wyjechał na urlop i opóźni się wysyłka.
Tak czy siak myślałem nad wszystkim i jest jeden zasadniczy problem którego nie umiem rozwiązać.
Otóż jak było widać na zdjęciach na dół latarki mam pociągnięty kabel minusowy i który styka się z baterią, no i w sumie jest to problem bo gdy wsadza się baterię do rączki układa się na nią kabel i przykłada końcówkę w której jest bardzo mało miejsca więc kabel razem z baterią wchodzą w nią na styk i gdy trzeba zakręcić to kabel minusowy obkręca się wokół baterii i stawia opór. Czy nie da się tego jakoś ominąć, w sensie pominąć ciągnięcie kabla na dół. Dorzuciłem 3 zdjęcia do albumu, żeby jaśniej przedstawić mój problem (Aczkolwiek dzisiaj odbieram wyjątkowo słaby internet i od 10 minut przesłały się zdjęcia o niższej rozdzielczości). Pozdrawiam 8) :D Jeszcze raz wrzucam link do Albumu: https://photos.app.goo.gl/v3xuHD36ySusRWwB3
Awatar użytkownika
By PucH2
#1808360
A do czego Ci ten kabel? Obudowa latarki powinna robić za + lub -.
By zt3030
#1808362
PucH2 pisze:A do czego Ci ten kabel? Obudowa latarki powinna robić za + lub -.


Nie za bardzo rozumiem tego rozwiązania.
Plus od baterii idzie bezpośrednio na grzałkę i na bramkę w mosfecie (Patrz projekt, 1 post), zaś minus od baterii idzie na na źródło (S) w mosfecie. Jeżeli podłączę kabel źródła do obudowy (która jest metalowa) nie będę miał cełego obwódu. Chyba że minus od baterii będzie się stykał z obudową i wtedy przewód minusowy będzie pod nią podłączony... Nistety przy takim rozwiązaniu obawiam się nieprawidłowgo działania tranzystora N-MOS. Tzn, będzie wariował (chyba) :monkey: :monkey: :monkey:
Awatar użytkownika
By PucH2
#1808365
I jaki masz problem z zmianą polaryzacji tak by + był na obudowie?

Najlepiej dobierz sobie mosfet sterujący drenem dodatnim. Aż tak dużej różnicy w cenie nie ma.
By zt3030
#1808366
PucH2 pisze:I jaki masz problem z zmianą polaryzacji tak by + był na obudowie?

Najlepiej dobierz sobie mosfet sterujący drenem dodatnim. Aż tak dużej różnicy w cenie nie ma.


Dziwne jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić nawet na jednym mosficie , jak podłącze plus na obudowę to nie będzie mi tranzystor wariował ale za to będę miał spadki napięcia ;// Jeżeli masz taką możliwość, mógłbyś mi chociaż w paint narysować schemat ? Ale jednak ten z minusem na obudowie, bo jak wariowania N-Mosa nie jestem pewny, tak tego że będę miał spadki gdy odwrócę polaryzacje i plus pójdzie na obudowę jestem pewny w 100 % :? :?
Awatar użytkownika
By Krasnal45
#1808367
A co za różnica, czy plus czy minus na obudowie? Może tylko taka, że plus na obudowie jest o wiele bardziej niebezpieczny.
By zt3030
#1808369
Krasnal45 pisze:A co za różnica, czy plus czy minus na obudowie? Może tylko taka, że plus na obudowie jest o wiele bardziej niebezpieczny.

No jest to też powód który mam głęboko w głowie i który skutecznie odstrasza mnie od siebie. Za to minus na obudowie jest mi bardziej przyjazny, nie wiem tylko (jak już wcześniej napisałem) cze mosfet nie będzie mi wariował i czy na pewno dobrze zrozumiałem to co próbował przekazać mi użytkownik PucH2, dlatego poprosiłem o najprostszy schemat, chociażby z painta
By zt3030
#1808529
Cześć, mam już wszystko. Doszedł Mosfet, widzę że nikt nie podjął się przerobienia schematu. Za to ja to zrobiłem :D :D , przesłałem poprawiony "schemat" do albumu tego projektu link: https://photos.app.goo.gl/v3xuHD36ySusRWwB3 proszę o sprawdzenie i poprawienie mnie, bo nie wiem czy to ma prawo działać. :? :?
SMOK AL85

Witam. Sprawa jest taka, że Mod nie włącza się, […]

Dla odreagowania od trawnika bawimy się w typowani[…]

Witam, od krótkiego okresu czasu stałem się szczęś[…]

Różnica między rodzajami grzelek

Szanowni. Czy byłby ktoś uprzejmy wyjaśnić mi tak […]