EPF
Co z czym i jak mieszać.
By leserti
#1805181
Witam,
Przymierzam się do zrobienia sobie bardzo dużej ilości bazy nikotynowej 6mg/ml(3,2l)
Do tego zamierzam kupić bazę 100mg/ml(200ml) od HiLiq i rozcieńczać ją gliceryną z glikolem.
Stąd też nasuwa siw moje pytanie - jakie środki ostrożności do tego przygotować.
Na pewno: rękawiczki, maskę, okulary - jako środki ochrony własnej podczas mieszania płynów, ale co z procesem rozcieńczania? Muszę mieć 100% pewności, że po zmieszaniu wszystkiego razem, nie zostaną w pojemniku "skupiska" bazy, która po wlaniu do EIN, nie doprowadzi mnie do stanu agonalnego.
I darujcie sobie z łaski swojej komentarze typu "Jeśli nie masz pewności, to sie za to nie bierz". Najwyżej będę rozlewał po buteleczkach 100ml.
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1805196
a o co chodzi z tym rozcieńczaniem bazy gliceryną i glikolem? to brzmi dziwnie,nie mogłeś bazy kupić takiej jakiej zamierzasz używać?
Moje środki bezpieczeństwa ograniczają się do usuniecia dziecka z pokoju.Ma tendencje do wylewania dopiero co przyrządzonej mieszanki :P
Wszystko wymaga zachowania minimum bezpieczeństwa ale nie dajmy się zwariować.
Awatar użytkownika
By sikor370
#1805197
wertjacek pisze:a o co chodzi z tym rozcieńczaniem bazy gliceryną i glikolem? to brzmi dziwnie,nie mogłeś bazy kupić takiej jakiej zamierzasz używać?
Moje środki bezpieczeństwa ograniczają się do usuniecia dziecka z pokoju.Ma tendencje do wylewania dopiero co przyrządzonej mieszanki :P
Wszystko wymaga zachowania minimum bezpieczeństwa ale nie dajmy się zwariować.

Przy bazie 100mg trzeba dużo więcej ostrożności!!
By Baryua
#1805201
Od siebie mogę dodać tyle, że pomieszczenie "laboratorium" musi być dobrze wentylowane, bo opary potrafią wywołać zawroty głowy.
By Krasnal45
#1805204
Baryua pisze:bo opary potrafią wywołać zawroty głowy.

To bardzo optymistyczne założenie. 10% stężenie nikotyny może spowodować już poważne zatrucie.
Awatar użytkownika
By sikor370
#1805207
Ja ostatnio kosztowałem 50mg na żywca na dripperze... ale tyci tyci pół buszka tylko :)
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1805212
leserti pisze:I darujcie sobie z łaski swojej komentarze typu "Jeśli nie masz pewności, to sie za to nie bierz".


Daruję więc sobie.
Ale od siebie dodam: na tym forum obowiązuje Regulamin, który w wielkich bólach dostosowany został pod podarowaną nam ustaw(k)ę.
Nie łamiemy tu prawa i nie zezwalamy na to innym tu piszącym.
Tymczasem ten wątek jest niczym z ery poprzedniej, okresu takiego szczęśliwego życia bez rzucanych nam kłód pod nogi.
No cóż, czasami jest fajnie powspominać, ale czas na realia.
Kłódka na drzwiach wejściowych, to właśnie jedno z nich.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.