EPF
Co z czym i jak mieszać.
By Blade_99
#1804426
Witam wszystkich jestem nowy na owym forum.
Zawsze kupowałem gotowe bazy 0 do produkcji Liquidu ale teraz stwierdzilem, że koniec przepłacania. Zamówiłem taką taki oto zestawik :
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6494058271
Zmieszałem 1:1 i albo mi się wydaje albo tak powinno być baza która otrzymałem jest troszeczkę za gęsta. Oczywiście będę mieszał do tego jeszcze bazę nikotynowa plus aromacik.
Czy owa baza może być gęsta? Nie wiem czy mój Vaptio P1 poradzi sobie z tak gęstym Liquidem..
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By PucH2
#1804427
Mi sobie radzi, a jak ci za gęste to spirytusu dolej.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1804428
Wszystko ładnie, pięknie ale kto jest producentem tego glikolu i tej gliceryny, bo jakoś tej informacji nie zauważyłem ( widziałem tylko nazwę dystrybutora ). Ale każdy wapuje co chce. Ja bym tego nie ruszył. Może to jakiś ziomal w piwnicy wyrabia? Kto to wie.
Może to taki sam dobry produkt z Alledrogo jak słynne akumulatory 8800 mAh.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1804429
Panikę siejesz. Od tego są karty charakterystyki. Wystarczy poprosić.
By Krasnal45
#1804430
Wystarczy poprosić i od ręki Ci ładnie napiszę. Na firmowym papierze i z firmową pieczątką :lol:
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1804431
PucH2 pisze:Panikę siejesz. Od tego są karty charakterystyki. Wystarczy poprosić.

Papier wszystko przyjmie, nawet karty charakterystyki. Ja uważam że takie rzeczy należy kupować z pewnych i sprawdzonych źródeł.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1804433
Idąc tym tokiem rozumowania nic nie powinniście kupować. Cieszy fakt że zerówki akcyzę dostaną :lol: .
By Krasnal45
#1804434
Oj tam, gliceryna to gliceryna, glikol to glikol. Kto by się w ścieme bawił. Jest w necie sporo pewnych źródeł i nie trzeba po aledrogo szukać...
By Blade_99
#1804435
Teraz to mi stracha narobiliscie... Czyli co lepiej tego nie palić? Szczerze mówiąc nie wygląda to jakoś podejrzanie.. ale nigdy nie mam pewności..
Awatar użytkownika
By PucH2
#1804436
Z tymi pewnymi źródłami to już różnie bywało. Ślady są na forum.

I nigdy nie będziesz miał pewności nawet jak gdzie indziej kupisz. Taki klimat mamy.
By Blade_99
#1804437
Czyli co normalnie jarać? Nie przejmować się?
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1804438
Blade_99 pisze:Czyli co normalnie jarać? Nie przejmować się?

To jest Twój wybór, Twoje zdrowie, Twoje pieniądze które wydałeś.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1804439
Powąchać, sprawdzić i jak nie masz zastrzeżeń używać. Ja sobie tą firmę osobiście chwalę. Ty jednak musisz zadecydować sam co uczynisz.
By Blade_99
#1804440
Rozumiem, że już ktoś palił to samo ?
Ogólnie nie mam do tego zastrzeżeń. Jedynie co to do gęstości.
Można dolać do tego wódki? Bo spirytusu nie posiadam teraz w domu
Awatar użytkownika
By PucH2
#1804441
Odparowane mam 1/2 litra od nich i żyje. Niedużo w stosunku 13 litrów od innych.
Można i wody. Możliwe są jednak wtedy komety.
By Krasnal45
#1804442
Można wódki. Ale to ma być nie więcej jak 0.5-1.0%
Awatar użytkownika
By PucH2
#1804444
Obrazek
By Blade_99
#1804505
Dobra dziś będę mieszał z aromatem i bazą nikotynowa więc dam znać co z tego wyjdzie :cygaro:
By katoda
#1804509
Blade_99 pisze:Rozumiem, że już ktoś palił to samo ?

O tym dystrybutorze dowiedziałem się właśnie na forum, bodaj czy nie z wątku o glicerynie z Biomusu. Wapuję już od niego 8 litr mieszanki, jak na razie bez najmniejszych zastrzeżeń, zarówno co do jakości towaru jak i do wrażeń użytkowych.
By Blade_99
#1804513
A w jakich proporcjach mieszacie glicerynę z glikolem? 1:1 czy inaczej.
_______
Po zmieszaniu bazy 0 z 18 konsystencja wychodzi całkiem spoko. Mieszam do około 6mg
By Krasnal45
#1804514
W stosunku jaki Tobie będzie odpowiadał, a nie nam.
By katoda
#1804528
Dużo zależy od tego, jaki masz parownik - niektóre wolą gęstsze liquidy (czyli więcej gliceryny), niektóre wręcz odwrotnie, plus do tego więcej VG=większa chmura, słabszy smak, więcej PG - odwrotnie. Ja bym powiedział, że najbardziej uniwersalne mieszanki na start to 50:50 - sam tak mieszam - ewentualnie 60VG:40PG, a potem to już sam dojdziesz, jakie proporcje Ci pasują najlepiej.
By Blade_99
#1804903
Więc tak VG i PG zmieszane w stosunku 1:1 do tego 18 Mg zmieszane do uzyskania 6.5 Mg. Aromat poziomka do 100ml 5% aromatu. Powiem szczerze że jest okey i chmurka dobra, smak jak najbardziej vna plus, moc też okey a palę tylko na 30W .
Jak najbardziej polecam sprzedawce.
Dzięki chłopaki za rady.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Piottrr
#1805105
i ja zamówiłem swoje pierwsze półprodukty na własny liquid z DK-Agola, zobaczymy jak to będzie :)
By mikers
#1813854
Piottrr pisze:i ja zamówiłem swoje pierwsze półprodukty na własny liquid z DK-Agola, zobaczymy jak to będzie :)

I jak z jakością ? Czyste i bezwonne ?
Awatar użytkownika
By Piottrr
#1814854
tak, moim zdaniem wszystko okej, zamówiłem kolejne 2 litry :)
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.