EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By LogerM
#1805004
Stanowiska i odpowiedzi:

https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/1 ... 307599.pdf

https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/1 ... 307600.pdf

Podsumowanie brzmi mniej wiecej tak:

Płyny bez nikotyny również są używką stanowiącą substytut tradycyjnych wyrobów tytoniowych. Badanie przez odpowiednie służby czy płyn zawiera nikotynę czy nie byłoby bardzo kosztowne i czasochłonne.

Należało by po przecinku dodać: "a my nie mamy zielonego pojęcia o czym piszemy więc obejmujemy wszystko bo tak nam się podoba".
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1805008
"Manipulowanie zawartością nikotyny w płynie lub dodawanie jej po sprzedaży, a tuż przed konsumpcją, stałoby się nagminną praktyką rynkową w celu uniknięcia opodatkowania podatkiem akcyzowym."

Ooo, czyli mieszanie w celu zmniejszenia zawartości nikotyny, rozumiem, będzie też niezgodne z prawem? :shock: :roll: :beer:
Awatar użytkownika
By PucH2
#1805009
Wapujemy z apteki i przegryzamy bakłażanem. Trza tylko stworzyć dział kulinarny by można było dzielić się nikotynowymi przepisami zagrychy do chmurki :kulam
Awatar użytkownika
By PucH2
#1805013
Ariusz pisze:Ooo, czyli mieszanie w celu zmniejszenia zawartości nikotyny, rozumiem, będzie też niezgodne z prawem? :shock: :roll: :beer:

Będzie zgodne jak masz skład podatkowy swój. Ja nie swój też. Jednak mieszanie poza składem podatkowym to tylko prorok :lol:

Zaleta tylko taka że prawo nie działa wstecz więc z czasem stare butelczyny po liquidach zyskają na wartości *ROFL*
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1805016
Cóż, ludzie zaczną kręcić na lewo, ściągać z dziwnych źródeł, mieszać po piwnicach i lasach :mrgreen: Pojawią się jakieś wypadki, ludzie zaczną chorować, a to będzie tylko woda na młyn dla tych sk...w, bo to utwierdzi ich w przekonaniu, że mieli rację ograniczając to ZŁO :?

Krasnal45 pisze: Podobnie jak pędzenie bimbru :mrgreen:

To o czym pisałem, porównałbym raczej do nielegalnego - jak się okazuje, robienia sobie w domu drinka. Bo przecież używam do tego celu np wódki, podlegającej oczywiście akcyzie, oraz np coli, która takiej akcyzie już nie podlega - o dziwo, bo nie ma na etykiecie zakazu stosowania w napojach alkoholowych...
Idąc ich tokiem rozumowania, manipuluję w ten sposób zawartością alkoholu po jego sprzedaży i tuż przed konsumpcją. I to jest wg nich - "nagminna praktyka rynkowa w celu uniknięcia opodatkowania podatkiem akcyzowym"
Ja p...e...
Awatar użytkownika
By mister67
#1805021
A wiecie co ja myślę ? Że to wszystko woda na młyn. Akcyza na zerówki (glikol i glicerynę) to taki tylko wybieg mający na celu uśpienie naszej czujności. W końcu się okaże, że to nie jest dobry pomysł i odpuszczą ten temat. Społeczeństwo zrobi gromkie hurra wygraliśmy a oni po cichu przepchną to co chcieli czyli 70 groszy za 1 ml liquidu. A przecież właśnie o to chodziło, trzeba w końcu mieć jakieś źródło finansowania na 500 plus.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1805027
Jestem przekonany, że doszukiwanie się jakichkolwiek powodów tych wszystkich działań, oprócz najzwyklejszego wzięcia za to kasy, jest, lekko mówiąc, naiwnością. Stąd biorą się idiotyczne, niespójne, urągające jakiemukolwiek rozsądkowi tłumaczenia i odpowiedzi na uwagi i zastrzeżenia. Trzeba to jakoś przepchnąć, jakoś wytłumaczyć, a że argumentów brak, bo brak, to robią z siebie świadomie lub nie, idiotów. Bo mają za to emeryturę i na studia dla dzieci.
Że wszyscy? Oczywiście że nie wszyscy. Wystarczy kilku mocniejszych, reszta pójdzie za nimi jak stado baranów. A Ci są nawet święcie przekonani o racji...
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.