EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By Archanioł
#1802352
Witam!
Przedwczoraj podczas ładowania akumulatorów w ładowarce omyłkowo przekładając pościel położyłem ją na ładowarkę co zaskutkowało następnego dnia brakiem działania ładowarki. Zasilacz został sprawdzony i to nie jego kwestia, ładowarkę rozebrałem i z moich oględzin wynika, iż jest to wina spalonego kondensatora. Aktualnie nie jestem przygotowany na wydatek stówkę na ładowarkę, a byle jakiej nie chcę kupować, ponieważ ta służy mi już wiernie od kilku lat, odkąd zakupiłem pierwszego MODa. Dzwonie po Białostockich serwisach elektronicznych i sklepach, ale póki co brak zainteresowania tematem naprawy. Czy znalazłaby się jakaś dobra dusza najlepiej z Białegostoku, która by posiadała lutownicę i za symboliczną opłatą pomogła ?

PS: Około tematu mam również inne pytanie dotyczące owej ładowarki. Jeżeli w identycznej ładowarce działa jedynie jeden slot, czy można to jakoś naprawić, a jeżeli tak co może być przyczyną?
Awatar użytkownika
By Marksista
#1802380
To są pozostałości topnika (tzw flux) po montażu (lutowaniu) podzespołów.
Kondensatory elektrolityczne eksplodują, puchną albo wyciekają.
Zacząłbym od sprawdzenie tranformatora, bo noc pod kołderką mogła znacznie podnoeść jego temperaturę. Znacznie powyżej jego możliwości.
Taniej i prościej będzoe kupić drugą ładowarkę.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1802399
Zamiast 230V daj 12V w te drugie gniazdo. Powinno być opisane. Ładowarka powinna działać. A jak się na czymś nie znasz to lepiej nie ruszaj bez odpowiedniego przygotowania.
Awatar użytkownika
By Marksista
#1802524
Jeśli przyładowałeś 85V w gniazdo do 12v, to tam juź nie ma co zbierać.
Trzeba było Pucha posłuchać.
Teraz tylko Koszalin....
Na olx jakiś Xtar był za dobry piniądz.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.