EPF
Awatar użytkownika
By pathhell
#1762472
TooCruel pisze:
pathhell pisze:No dobrze posłucham kolegi jak wrócę z pracy włoże mu jakąś bestie pokroju Juggernauta lub Aliena zobaczymy czy pokaże nowe oblicze:)...

Ani jedno ani drugie... Grzałkę ZAWSZE dobieramy z głową pod dany parownik... Nigdy odwrotnie -> na zasadzie(akurat to mam pod ręką, więc ładuję na siłę wszędzie). Jugg sam w sobie nie smaczy zbyt ciekawie -> za dużo żelastwa pod nowe bazy typu OBS / alien w standardowej konfiguracji to nie nadtransportowiec, chyba że mówimy o SAlienach czyli konfiguracji z 2 dodatkowymi warstwami:


Ale z tego co pamiętam z ostatnich zabaw z nowymi obsami(dość dawno) to bardzo dobrze spisywały się na nich nośniki zwiąkszające swoją objętość w połączeniu z wielowarstwowymi(prostymi) grzałkami z układem tzw kortyka / lejka(jeżeli radzisz sobie z poprawnym zrobieniem przyzwoitego aliena to nie będziesz miał większego problemu i z tego typu projektami):


Mogę się wydać śmieszny niestety moję zdolności kończą się na claptonie(narazie trzymam się tego co mi wychodzi) wynalazki których nazewnictwa użyłem najczęściej posiadam w gotowych zestawach(tak trochę wstyd pójście na łatwiznę) jak na np. zdjęciu poniżej. Pozatym postaram się przyswoić Twoje rady. [img]//uploads.tapatalk-cdn.com/20170305/bd9d9bb87c6092b7c17427aa94784fb4.jpg[/img]

(Zdjęcie robione wczoraj dla ciekawskiego znajomego)
Zzzzzzzz.....
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1762483
TooCruel pisze:
Master_PiT pisze:W ammicie jest problem, który od początku nie dawał mi spokoju, zaraz jak zobaczyłem zdjęcia.
Za dużo powietrza...
Taka ilość luftu wymaga porządnej Grzałki, ale transport nie wyrabia przy tym. Bez rozwiercenia, nie warto. Z drugiej strony pojemność 2,5-2,7ml dyskwalifikuje go pod takie setupy

... Spróbuj umieścić nośnik nad LH / zrobić im troszkę miejsca na doprowadzanie liquidu np ograniczając jednocześnie możliwość wycieków(odsuwając nośnik delikatnie od samych kanałów, a przybliżając go do centralnej części bazy / nic nie trzeba wiercić :) ). I tak zgadzam się -> wymaga zdecydowanie projektów grzałek z rozkładem przestrzennym drutów. Co nie zmienia faktu, że podczas używania setupu pokazanego np na moim koncie YT musiałem baniak zalewać 3-4x w ciągu dnia(10ml, pomimo bardzo łagodnego potraktowania go mocą).


Tak też zrobiłem jak jeszcze go miałem, używając FF no1.
Jak dla mnie jest to zbyt upierdliwe i szkoda mi czasu.
Nie jest to typowy parownik nadtransportowy i trzeba trochę czasu mu poświęcić by oddał dobrze smak.
Może gdyby AH oraz 3D były sporo mniejsze, bardziej byłbym zadowolony.
Wrażenia na mnie nie wywarł
By setowsky
#1763196
Witam, pytanie nie tylko do posiadaczy ammita ale też zaawansowanych użytkowników. Mianowicie jak poradzić sobie z przeciekaniem tego parownika? Dawałem mniej, więcej waty. Rozmiar i grzałka nie ma znaczenia - zawsze jest tak samo. Po zamontowaniu setupu przez 3-5 dni jest ok, ani kropelki a potem zaczyna się jazda. Albo się sączy, albo cieknie jak z kranu. Co zabawniejsze nie zawsze cieknie z airhole tylko też jakby z łączeń. Jaka może być tego przyczyna. Uprzedzajac pytanie o wate to korzystam z takiej sprzedawanej na sztuki (małe prostokaty). Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.
Awatar użytkownika
By groob
#1763225
Też mam ten atomizer, dotąd nie miałem problemów z wyciekaniem.
Zawsze w takich okolicznościach polecam YouTube: https://www.youtube.com/results?search_ ... it+wicking
Tu masz filmiki, gdzie ludzie pokazują, jak układać w nim watę. Nawet jeśli nie znasz angielskiego, to samo popatrzenie na to, jak robią to inni, naprowadzi Cię na właściwy sposób.
By demyt
#1766409
setowsky pisze:Witam, pytanie nie tylko do posiadaczy ammita ale też zaawansowanych użytkowników. Mianowicie jak poradzić sobie z przeciekaniem tego parownika? Dawałem mniej, więcej waty. Rozmiar i grzałka nie ma znaczenia - zawsze jest tak samo. Po zamontowaniu setupu przez 3-5 dni jest ok, ani kropelki a potem zaczyna się jazda. Albo się sączy, albo cieknie jak z kranu. Co zabawniejsze nie zawsze cieknie z airhole tylko też jakby z łączeń. Jaka może być tego przyczyna. Uprzedzajac pytanie o wate to korzystam z takiej sprzedawanej na sztuki (małe prostokaty). Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.


znalazles na to jakis sposob, ukladalem wate tak jak na filmikach i nadal mam problem z przeciekaniem, nie wiem czy to moja wina, czy moze mam jakis felerny ten parownik?
By haxxx.
#1771726
Co do przeciekania Ammita, u mnie było to samo. Gryffin 22, 25 teraz Ammit. Deck nie jest dobrze spasowany.
Stawiasz na czyms deck, od góry na piny kładziesz deseczke i z wyczuciem dobijasz młotkiem. Potwierdzone info ;)
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1775113
Od kilku godzin bawię się tym wynalazkiem. Bardzo fajny jednogrzałkowiec pod warunkiem, że "ruskim" sposobem zatkamy wykałaczkami dodatkowe wloty powietrza (inaczej brzmi jak jesienna wichura oraz smak jest gorszy). Warto mieć go w kolekcji, taki do spokojnego wapowania w celu uzyskania bardzo dobrego smaku (oczywiście z wykałaczkami). OBS Engine nano jednak odrobinę lepszy jak dla mnie.
Awatar użytkownika
By Faja
#1775618
A nie wystarczy przymknąć nawiew do połowy, wymienić ustnik na węszy i dłuższy.
Awatar użytkownika
By Faja
#1775622
Wiem, teraz męczę kajtka 5, a czekają dwa geekvape. Zgadnij które :-)
Awatar użytkownika
By vinius
#1782940
witam wszystkich vapujących
Od kilku tygodni mam ammita i jestem z niego zadowolony. Fajny parowniczek do spokojnego vapowania.
podejrzałem na forum fajną grzałkę do ammita tj clapton 2x0,3 w owijce 0,1 . Ja zrobiłem 0,32SS owijka 0,15 kanthal 0,99 ohma . Zamieszanie robi tylko że złapałem parę razy bobra.Wapuje zdrowotnie 90 pro VG więc gęsty liqid .Wydaje mi się że problemem było blokowanie wlotu liqidu przez bąbelki powietrza .Obrazek
W dyskusjach na FT wyczytałem o takim sposobie na polepszenie ammita . Należy wyszlifować-spolerować komorę żeby było więcej miejsca pomiędzy nią a szkiełkiem i wyszlifować pod kątem 45 stopni wlot .Wczoraj okna umyłem więc miałem czas żeby podłubać w spokoju bo małżowina spokojna :) zabezpieczyłem gwint taśmą i wkręciłem w wiertarę Obrazek
szlifowałem papierem wodnym 240 i polerowałem 500 .
Obrazek
spasowałem na czajniku wloty liqidu i wyszlifowałem tak żeby bąbelki miały łatwiej wylatywać nie zawieszając się na rancie.Tu pracowałem dremelem z lidla
Obrazek
na koniec powiększyłem troszkę te małe otwory gdzie liqid dostaje się już do waty
Obrazek
czlowiek się ubrudził ale nie takie rzeczy sie robiło dla nikotynizmu
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wyczyściłem czajniczek , złożyłem i zalałem.Z lekką obawą łapałem pierwsze buchy ale się poprawiło :) zero bobra i powietrze spokojnie wylatuje z grzałki.Nawet zaszalałem i podbiłem do 25 W ale to już jakiś single cloud chasing :)Wydaje mi się że najbardziej pomogło rozwiercenie tych małych otworów w bazie i jeszcze wyfrezuję te wloty żeby powietrze łatwiej wypływało ale to nie dziś. Co jak co polepszyło się .Nie wiem o ile zwiększyła się pojemność zbiornika .
Obrazek
pozdrawiam serdecznie i liczę że pomogłem.
Awatar użytkownika
By miblah
#1782964
Próbowałeś wcześniej dodać kilka kropel spirytusu do tego liquidu? ;) Może nie trzeba było by rozwiercać i szlifować - byłby rzadszy... Też czasem robię niepotrzebne rzeczy, które sprawiają przyjemność, więc rozumiem... ;-)
Awatar użytkownika
By vinius
#1783154
spiryt to staram się pochłaniać metodą płynną a nie wziewną :) dla chętnych to patent na pozbycie się tego grawerowanego napisiku i chińskiego wilkolwa . A metoda działa tzn po 24h użytkowania wynik to zero bobra
By mapeteusz
#1783155
vinius pisze:spiryt to staram się pochłaniać metodą płynną a nie wziewną :) dla chętnych to patent na pozbycie się tego grawerowanego napisiku i chińskiego wilkolwa . A metoda działa tzn po 24h użytkowania wynik to zero bobra



Chińskiego?
To egipska demonica - pożeraczka umarłych
Awatar użytkownika
By vinius
#1783170
egipska to demonica a dizajn literek i wilkolwa totalnie chiński- mi osobiście się nie podoba ale jak mówi porzekadło jeden lubi chmiel a drugi żyto :)
By oleszczakmarcinBubu
#1786736
oleszczakmarcinBubu pisze:
oleszczakmarcinBubu pisze:Pojawił sie Ammit 25.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Obrazek

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Obrazek

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
By FlashGordon
#1786803
I ten parownik bez obaw można brać. kanały nie są tak biedne jak w mniejszej wersji, skoro ten cały Kylin tak super smaczy to tutaj powinno być podobnie.
Drogo trochę, miałem już nic nie kupować.... Chyba się skuszę jednak :D
Awatar użytkownika
By Michaelred
#1786804
@FlashGordon ale mniejszej wersji to ty nie obrazaj :P kanaly sa wystarczajace nawet na duze grzalki wystarczy normalnie wate ulozyc bez zadnych kombinacji :) Co nie zmienia faktu, na wersje Ammita 25 tez czekam *CZAJNICZEK*
Jakby kto szukal odpowiednika od Vandy Vape to ma sie tez pojawic niedlugo Govad RTA bo Kylin to byl odpowiednik Ammita Dual
Awatar użytkownika
By miblah
#1786812
Gavada będą sprzedawać dopiero za 2 tygodnie jak dobrze pójdzie. Amitta nie śledzę ;)

by Tapatalk.
By FlashGordon
#1787068
oleszczakmarcinBubu pisze:Ammit zamowiony

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka


Też prawie zamówiłem, ale ciągle ten Govad mnie męczy, różnica kilku dni, cena podobna, ciekawe jak z jakością wykonania i oddawaniem smaku, oba niby mają taki sam system nawiewu, ale dwa różne sposoby realizacji, ciekawe który lepszy, albo czy da się to wyłapać :)
By FlashGordon
#1787467
Wiem, że to nie temat o tym parowniku, ale rzuca wskazówkę jeśli ktoś stoi przed dylematem Ammit 25 vs Govad RTA
https://www.youtube.com/watch?v=diLo9ZEnl4I&app=desktop

Mike'owi to bym nie uwierzył, bo on zawsze mlaska i wszystko dla niego jest kul, ale Daniel zdaje się być bardziej profesjonalny, zresztą co widać po tym ile obaj dostają sprzętu na recki.

Biorę Ammita, dam sobie jeszcze z tydzień i może za miesiąc będzie smaczone :)
By SnakeX
#1789927
Jak ma się Ammit do starego Griffina ?
Griffin się dosyć mocno "poci" w wlotach powietrza, a że tu to wygląda podobnie wlot powietrza to czy też występuje ten sam problem z cieknącym liquidem ?
Mam griffina i zastanawiam się nad zakupem Ammita albo Merlina...
Awatar użytkownika
By MowMiAndrzej
#1789930
Ja używam Ammita już od 4 miesięcy i się nie poci

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
By FlashGordon
#1793615
Nie wiem czy jest sens zakładać ammitowi 25 nowy temat.
Mam i jestem mega zadowolony.
15min trwało umycie, zrobienie setupu i watowanie, żadnych problemów na razie, a smak 9/10.

Fused clapton 2x0,5*0,1, Ss316l, 6,5 zwoja na fi=3,5mm, 35-40W,220-230C.
Poniżej foto po ok. 15ml
Obrazek

Kolejny setup zrobię z rdzenia i 0,3 lub 0,4 z odstępami.
Nie polecam z całego serca.
By FlashGordon
#1797195
wertjacek pisze:Szybkie pytanko,czy w tym ammit 25 myk z wykałaczkami sprawdza się?


A czego miałby się nie sprawdzić. Pchnij grzałkę jak najniżej, zatkaj boczny AF i ciesz się (lub nie) smakiem ;)
Trzeba tylko dobrać pewnie nieco inne gabaryty grzałki, albo rodzaj.
By oleszczakmarcinBubu
#1800294
A moj Ammitek sie poci jak by gdzies oringi przepuszczaly.Waty jest dosc sporo.Pomozecie cos w temacie?

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By PucH2
#1800295
Izolacja do rur nie pomaga?
By Math13
#1800297
Zapytam o Geekvape AMMIT 25.
W sklepie piszą, że ma on 25 mm średnicy.
Na obrazkach widzę jednak, że dołem ma lekkie przewężenie, tzn. pierścień AH jest mniejszej średnicy.
Czy mógłby ktoś posiadający ten parownik udzielić informacji, czy zmieści się on na ISTICK PICO bez konieczności szlifowania kapsla baterii?
By Math13
#1800343
Krasnal45 pisze:W najwęższym miejscu na dole ma 24mm


Czyli za dużo o 6 mm. Szkoda.
Będę więc musiał pomyśleć o zakupie nowego iStick Pico 25, aby móc się cieszyć tym Ammit'em.
Podoba mi się ogromnie i aż chciałoby się go mieć.
Awatar użytkownika
By Mendoza
#1800488
:bry
Polecacie jakiś build do Ammita 25 na 25-30w. Co bym tam nie wsadził to strzela i wata ciasno i luźno ciągle to samo.Clapton,Alien,Fused Clapton...
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1800535
Mendoza pisze::bry
Polecacie jakiś build do Ammita 25 na 25-30w. Co bym tam nie wsadził to strzela i wata ciasno i luźno ciągle to samo.Clapton,Alien,Fused Clapton...

Skrętka z drutu Kanhal a1 3 razy 0.32 mm, 5 zwojów na średnicy 3mm. ( piszę tu o pojedynczej grzałce ) Taki setup sprawdzał mi się na 25W.
By Dyszka
#1800544
SFC kantal D rdzenie 3x 0,25 (środkowy goły) owijka 0,1 ,nawinięte na średnicy 3mm.x5zw.Moc 20-25W.
By aligator7
#1803778
AMMIT 25 RTA - obecny set - FC SS304 28 ga , 6 zwojów 3mm, 24 W , zero strzelania . Subiektywnie najlepszy parownik ze wszystkich dotychczas używanych.Smak, chmura, cug . Zerowe pocenie, zero wycieków, poza jednym wyjątkiem kiedy podczas dolewki nie zamknąłem regulacji dopływu liquidu. Używany od około miesiąca, sic!! wszystkie inne w szufladzie:) :lol:
By Loszken
#1804926
Chyba chcę Toto cudeńko ! Niestety albo stety przed kupnem chciałbym się dopytać ludzi wyższych stopniem w użytkowaniu różnego rodzaju parownikow którzy mają wiedzę .. mianowicie, aktualnie moim głównym setupem jest kit od smoka g-priv z big baby. Te grzałki nie są zle ale za duzo chmury za mało smaku moim zdaniem.. mogę albo zmienić górę i tu właśnie faworyt to opisywany wcześniej ammit lub kupić bazę rba do big baby. Co byście bardziej polecili ? W montowaniu grzałek mam za sobą pierwsze kroki także jako tako wiem jak skręcić na 0.25 czy 1ohm ale nie mam pojęcia czy z big baby wycisnę lepszy smak z ciut mniej (pusta ?) Chmura . Taki dylemat ammit vs big baby rba . Dziękuję i dobrej nocki !
By Loszken
#1805031
Dziękuję Gabriel! To i za zgrabniejszy mam boxem trza się rozejrzeć :D pozdrawiam !
Awatar użytkownika
By Ariusz
#1805036
@Loszken, dobrze kombinujesz :D Przywracasz wiarę w człowieka, a to nieczęste tutaj... :D
By Loszken
#1805112
Miło mi to słyszeć, G-priv jest super zabawką i naprawdę złego słowa o nim nie mogę powiedzieć oprócz tego tylko że jest duży, bo ciężar to nie kłopot. Lubię czuć że coś trzymam w ręku ale schować to to w kieszeń do spodni to schowasz ale wyjąć to już ludzie sie dziwnie patrzą :P
By Loszken
#1805151
Problem alert ! Już miałem zamawiać ammit ale tu widzę że są dwie wersje jedną na dual a druga single i myślałem nad dualem że względu na możliwość zabawy dwoma grzalkami ale widzę że napełnienie bez wypadnięca pyrexa w dualu graniczy z cudem czy może w nowszych wersjach poprawili już to i można spokojnie nalać lq nie martwiąc się ze szkło wyskoczy z uszczelek i cała zawartość będę miał w najlepszym wypadku na spodniach ?
By arucard18
#1805224
Loszken pisze:Problem alert ! Już miałem zamawiać ammit ale tu widzę że są dwie wersje jedną na dual a druga single i myślałem nad dualem że względu na możliwość zabawy dwoma grzalkami ale widzę że napełnienie bez wypadnięca pyrexa w dualu graniczy z cudem czy może w nowszych wersjach poprawili już to i można spokojnie nalać lq nie martwiąc się ze szkło wyskoczy z uszczelek i cała zawartość będę miał w najlepszym wypadku na spodniach ?


Zamawiałem 2 miesiące temu z GB i już był pierścień do nalewania, te bez pierścienia to chyba takie sample i preordery.

Bardzo fajny jest ten dual, ale mi lekko podcieka od dołu. Nie wiem czemu :)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Bąbelki wypływające z atomizera

Witam, mam problem z wypływającymi bąbelkami z ato[…]

https://i.ibb.co/B60CxKN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.