EPF
Aromaty do tworzenia własnych kompozycji smaków liquidów stosowanych w e-papierosach.
By mkrzepa
#1800335
Witam Wszystkich
Poszukuję aromatu o smaku "kapsaicyna"
Niestety te dotychczas przeze mnie używane wyszły już z obiegu :(
Mieszam go razem z mentolem :)
Będę wdzięczny za informację .
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By PucH2
#1800346
Nie lepiej sobie samemu zrobić taki aromat?

Wykonany wczoraj:
- PIEPRZ CAYENNE 2-3 opakowania
- 100 ml PG lub bazy 0
- 3 ściereczki Tami lub inna wata bawełniana.
lejek, miska, szklanki dwie, łyżeczka, docelowy pojemnik na aromat 50 ml.

Na talerzu, misce paprykę zalewamy bazą i lekko mieszamy. W tym stanie to się nie miesza. Wstawiamy do mikrofalówki na 4 minuty. Co 20, 30 sekund mieszamy roztwór. W miarę wzrostu temperatury zawiesina robi się rzadka. W między czasie Tami składamy na 4 części i wykładamy lejek, umieszczając go w szklance. Gorącą masę filtrujemy przez tak stworzony filtr. Czynność tą wykonujemy 3 razy za każdym razem zmieniając Tami. Trzecie filtrowanie już do właściwego pojemnika 50 ml. Tak stworzony aromat Kapsaicyny starczy na więcej niż rok.

Jak kuchnia obca to lepiej tam dalej nie zaglądać. Gdyby było inaczej przeczytaj o kapsaicynie i sposobie obchodzenia się z nią zanim zaczniesz ekstrakcje.

Kropelka takiego aromatu na 10 ml doope urywa i ogranicza wapowanie o 90 %. :lol:
Awatar użytkownika
By e_sat
#1800461
PucH2 pisze:Nie lepiej sobie samemu zrobić taki aromat?

Wykonany wczoraj:
- PIEPRZ CAYENNE 2-3 opakowania
- 100 ml PG lub bazy 0
- 3 ściereczki Tami lub inna wata bawełniana.
lejek, miska, szklanki dwie, łyżeczka, docelowy pojemnik na aromat 50 ml.

Na talerzu, misce paprykę zalewamy bazą i lekko mieszamy. W tym stanie to się nie miesza. Wstawiamy do mikrofalówki na 4 minuty. Co 20, 30 sekund mieszamy roztwór. W miarę wzrostu temperatury zawiesina robi się rzadka. W między czasie Tami składamy na 4 części i wykładamy lejek, umieszczając go w szklance. Gorącą masę filtrujemy przez tak stworzony filtr. Czynność tą wykonujemy 3 razy za każdym razem zmieniając Tami. Trzecie filtrowanie już do właściwego pojemnika 50 ml. Tak stworzony aromat Kapsaicyny starczy na więcej niż rok.

Jak kuchnia obca to lepiej tam dalej nie zaglądać. Gdyby było inaczej przeczytaj o kapsaicynie i sposobie obchodzenia się z nią zanim zaczniesz ekstrakcje.

Kropelka takiego aromatu na 10 ml doope urywa i ogranicza wapowanie o 90 %. :lol:


PucH2 jak podajesz ten przepis, to i ja się na to piszę, tylko sprecyzuj jakie to mają być: PIEPRZ CAYENNE 2-3 opakowania ?
Ile gram w paczce :) ?
Awatar użytkownika
By PucH2
#1800465
Proporcje nie są ważne. Robiłem na 1 do 4 ale przypuszczam że 1 do 10 byłoby to samo. Składniki do ekstrakcji tanie to miałem gest. Opakowanie pieprzu mam kilogramowe. Bierze się to stąd że nie wiemy ile tej kapsaicyny rozpuści się w tym naszym alkoholu. Wszystkie gotowe są na oleju lub proszku z podanym SHU. Ten aromat to light, do tego co można upichcić mając inne odmiany papryki.
By mkrzepa
#1800941
Wczoraj spróbowałem zrobić ten aromat .
Glikol wymieszany z pieprzem cayenne . Potem kilkukrotne odfiltrowanie i gotowe :)
Niestety smakiem jestem zawiedziony :(
Pikanterię oczywiście czuć ( o to mi chodziło ), jednak wyczuwalny jest również smak jakby przypalonego cukru...:(
Druga próba okazała się dużo bardziej zadowalająca :)
Tym razem użyłem zwykłego pieprzu :)
W tym przypadku jest równie pikantnie, tyle że bez nieprzyjemnego w/w posmaku. Tu pojawił się również dodatkowo delikatny smak ...korzenno-tytoniowy.
W połączeniu z mentolowe jest Git :)
Awatar użytkownika
By PucH2
#1801058
@mkrzepa cieszy że pierwsze extrakcje masz za sobą i już za drugim razem znalazłeś coś odpowiadającego twym gustom. Najtrudniej się przemóc.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2017, 20:12 przez PucH2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By krzysiunowak
#1801066
Mam w domu kilka ml jakiegoś aromatu ostrego g. Raz przesadziłem z dawką i paliło mnie wszystko, co miało styczność z liquidem i parą xD
W sobotę wracam do domu to mogę zerknąć.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1833869
To sobie zakupiłem. Jedna kropelka na 20 ml i jest moc. Nie jest to takie mocne jak moje ekstrakty, ale robione jest to przez profesjonalistów. Nie napisali co jest nośnikiem ale sądząc po konsystencji jest nim woda lub PG. Barwa jasnego moczu. Zapachu nie posiada żadnego i pięknie rozpuszcza się w liquidzie. Produkt spożywczy więc bezpieczny. Data przydatności dwa lata. Unijne przepisy i tak na więcej nie pozwalają. Z wanilią i miętą wspaniale współgra.
Obrazek
https://bedziepieklo.pl/Ekstrakt-Grim-R ... -30ml-p123
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.