EPF
Ładowarki do akumulatorów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By Norbas
#1799102
Koledzy i koleżanki przybywam do Was z zapytaniem o ładowarkę.
Miałem I4 v2 ... nie zawodziła choć byłą używana dosyć rzadko.
Aktualnie posiadam OPUS BT-C3100 V2.2 która w zupełności mi wystarcza.
Jednak że często podróżuję a w domu ładowarka potrzebna zarówno do 18650 ( latarka itp ) jak i do akumulatorków AA oraz AAA NiCD i NiMH ( zabawki dzieci, piloty itd ).
I teraz pytanie. Czy warto ponownie kupić i4 .. czy może tą jak widzę nowszą wersję I4 NEW ... czy też może w ogóle coś innego?
Przyznam że nie chcę wydać dużo. To będzie ładowarka która będzie non stop pod prądem i jak tylko jakiś akumulatorek czy to w zabawkach czy latarkach czy też w e-papierosie się wyładuje będzie trafiał za pośrednictwem małżonki do ładowarki a i sam pewnie czasem coś podładuję jak OPUSa nie będzie pod ręką.
I4 to koszt 76zł ... z kolei I4 NEW raptem 10zł więcej... warto brać tą "nowszą"? Czy może jeszcze coś innego jest na rynku co będzie uniwersalne do jak największej liczby/rodzaju akusów?
Biorę też pod uwagę używane by zmniejszyć koszta ale coś słabo na razie na bazarku z ładowarkami.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1799116
Odpowiedź brzmi, bierz Pan najlepszą. Jednak biorąc pod uwagę że z wodotrysków rzadko się korzysta, to ta rada jest na wyrost. Tanie 20-35 zł robią dokładnie to samo. Jednak z postu nie idzie odczytać twoich oczekiwań.
Multi ładowarki to wielkie nieporozumienie. Wiele nieszczęść z tym związanych, bo nie zawsze dobrze wykryje typ akumulatorka. No ale jak kto co woli. Osobiście chwalę bo tylko liony używam.
Awatar użytkownika
By Norbas
#1799118
Hmmm... moje oczekiwania to sprawdzone urządzenie które naładuje zarówno liony jak i zwykłe AA oraz AAA a przy tym nie sfajczy mieszkania. Z bardziej zaawansowanych funkcji będę korzystał tylko ja, małżonka ma po prostu rozładowanego akusa włożyć do ładowarki i wyjąć naładowanego. W taki sposób ustawiłem OPUSa, niestety ten zaczął ze mną podróżować i muszę kupić coś co będzie dostępne cały czas w domu. Z mojego i podkreślam tylko mojego punktu widzenia bajery typu mierzenie pojemności itd są wskazane bo nie zawsze OPUS wraca ze mną do domu a nigdy nie wiadomo kiedy zajdzie potrzeba skorzystania z tych bajerów.
Moją chęć zakupu zacząłem od I4...stwierdzając że miałem i wystarczała do domowego użytku. Po spostrzeżeniu że za niewiele 10zł więcej jest nowa wersja I4 NEW pomyślałem czemu nie i zacząłem o niej czytać. D4 cenowo względem oferowanych możliwości skreśliłem na starcie. Drugiego OPUSa nie chcę kupować bo nie jest moim celem wpakowanie większej gotówki, wystarczy że zakup około 20 eneloopów AA i AAA mnie troszkę szarpnie a to wydatek nieplanowany. Swoich lionów mam około 10 i mi styka. Pojawiła się propozycja Litokalla Lii500... właśnie czytam o niej w sieci. Podobna do OPUSa choć jeszcze nie wyczaiłem różnic na + i na -. Na alledrogo 99zł za używaną...ja znalazłem za 18$ nową z zasilaczem i kablem do auta. Warto czy w podobnej cenie znajdę jeszcze coś lepszego/ciekawego?
Awatar użytkownika
By PucH2
#1799131
One i tak są na tym samym scalaku. To co na ekranie to już kwestia programisty a i tu idą po kosztach. Temu diabeł tkwi w szczegółach. Jakość sanek, przetwornic, możliwości ładowania innych urządzeń tak w pracy jak i w trybie pover bank. Standaryzacji kabli i odprowadzania ciepła tranzystorów. Lidera nie ma, bo wszystko co jest to jeszcze niedorozwoje techniczne porównując do ceny i możliwości ładowarek modelarskich.
Awatar użytkownika
By Norbas
#1799168
Xstara na szybko poczytałem info tylko o tej wersji na dwa akusy i dopiskiem FAST która kosztuje około 145zł w PL i tyle kasy nie chcę przeznaczyć, poza tym potrzebuję 4 kanałową.
Modelarskie ... za czasów jak się bawiłem w modelarstwo używałem IMAX B6 i podobnych i byłem bardzo zadowolony ale używając pakietów modelarskich.
Natomiast już ładowanie 18650 oraz AA i AAA wymagało by stworzenia koszyczków itp i wiedzy jak co podłączać i ustawiać a już widzę jak moja małżonka na mnie patrzy jak zaczynam jej tłumaczyć co i jak ma zrobić by naładować baterie dla dziecka do zabawki.
Awatar użytkownika
By Norbas
#1799170
No...i wszystko przez PucH2 :-)
Teraz zacząłem się zastanawiać jeszcze nad innym rozwiązaniem... mianowicie OPUS dla domu a jakaś modelarska dla moich potrzeb... bo naładuje nią zarówno AA/AAA w koszyczkach jak i 18650...a w razie potrzeby aku żelowe lub samochodowe Pb oraz pakiety modelarskie bo planuję w bliżej nie określonym czasie wrócić do modelarstwa RC...
No...to mi Puch2 namieszałeś w głowie.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1799178
Cieszy że o kobietę dbasz. Ja tam taki przystojny nie jestem by komu w głowie zawrócić. @Krasnal45 to co innego. Może jednak Xstara? :lol:
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.