EPF
Awatar użytkownika
By wariacik
#1784206
W 100% te 75W by mi wystarczyło. Myślę jednak o mocniejszej wersji z powodu późniejszej sprzedaży DNA, gdyż wiele osób patrzy właśnie na moc urządzenia (nie myślę tu o forumowiczach).
Jak chodzi o ułożenie akumulatorów to myślałem że na równoległym będzie działać dłużej niż na szeregowym, ale w takim razie będę musiał się doedukować.
Co do rezystancji to używam plecionek typu fused clapton więc jest ona raczej niska, a z tego co widzę na stronie szybkich i skośnych to Therion 166 działa na chipie DNA250 :)
I finalnie... Dlaczego DNA?
Takiego urządzenia jeszcze nie miałem. Ostatnio miałem Hohm Wrecker G2 Limited Edition i bylem mega zadowolony z chipu, a teraz chciałbym spróbować EScribe i czegoś z czego zachwyca się cały vaperski świat, a przy okazji bardzo dobrze się prezentuje. Dodatkowo wyczuwam w tym dobry interes
A tego typu dane wyświetlane na ekranie boxa średnio mnie interesują.
Dlatego mój tok rozumowania jest właśnie taki :)

Ponownie chciałbym poprosić o poprawę jeśli się mylę ;)


Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By DRAgon
#1784214
Nie bardzo wiem, o co pytasz? Ale tak pokrótce:
- DNA250 pracuje z 3 akumulatorami i wtedy ma napięcie wyjściowe 9V, w jego okrojonej wersji (czyli 166) pracuje z dwoma i wtedy ma 2/3 mocy na 2/3 napięcia (166W i 6V). Wydaje mi się, że już o tym pisałem (że 166 to okrojone 250).
- Sprawność układu wynika z - oględnie - typu konwertera, czyli jak podnosisz napięcie dostarczane z akumulatora, tak by mieć wyższe na wyjściu, to okupione jest to niższą sprawnością układu (oczywiście też i innymi sprawami, jak większy prąd na wejściu etc, ale nie jest to TU istotne). Skoro więc przy minimalnym napięciu aku w DNA166 masz 2x3V, a w DNA250 masz 3x3V (tak, 166 to ciągle 250 pracujące na 2/3 gwizdka), to nie ma potrzeby stosowania takiego sterownika (step-up, poszukaj na hasło buck boost) i dlatego sprawność jest wyższa i dlatego 250 daje 9V na wyjściu, a 166 6V. Aby mieć to samo z 1 akumulatora, tj - powiedzmy - przy minimalnym napięciu 3V na aku, to musisz je podnieść (pomocą będzie prawo ohma, a bardzo Ci się przyda wzór U=P/I), aby uzyskać 9V. Oczywiście odbędzie się to jakimś kosztem: prądu (aktualnie nie istotne) i sprawności układu (o tym pisałem: 85% zamiast 97%). Stąd wyższa sprawność układu w DNA250/166. Jeszcze pozostaje kwestia równomierności rozładowania akusów, ale to pozostawiam tylko jako hasło, bo możesz się z tym zetknąć, a rozwiązaniem tego jest wbudowany balancer ogniw i monitorowanie ich stanu podczas obciążenia.
- DNA to przede wszystkim TC, tzn ja zacząłem używać wyłącznie TC. Tu się sprawdza rewelacyjnie, mam doświadczenie z eviciem i nie ma startu w TC do DNA. Jednak używam DNA dopiero od miesiąca (wcześniej provari i krótko właśnie evic vtwo, aktualnie robi za zapas), więc nie wiem, czy Ci odpowiem na inne pytania.
- Jeśli kupujesz, by sprzedać, to kompletnie nie moja bajka i ani Ci odpowiem, ani mam zdanie n/t/t. Ja kupuję, by używać.
Awatar użytkownika
By wariacik
#1784219
Kupuje aby używać, ale regularnie zmieniam zasilania i parowniki, dlatego już przy zakupie myślę o sprzedaży.
Dzięki Ci za obszerne wyjaśnienie różnic, teraz są dla mnie zrozumiałe.
A z TC lubię korzystać i słyszałem właśnie że DNA robi świetną robotę w tym temacie. Wrażenia jakie dało mi moje poprzednie urządzenie z kontrolą temperatury na kanthalu było ogromne, dlatego chętnie zobaczę jak to jest w przypadku DNA i EScribe.
Pozdrawiam ^^

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By DRAgon
#1784225
Kontrola temp na kanthalu? Z tym się jeszcze nie spotkałem (trochę małe skoki oporności), chyba miałeś na myśli ss/ni/ti ?
Awatar użytkownika
By wariacik
#1784233
Nie. Kontrola temperatury na Kanthalu, a właściwie na dowolnym rodzaju drutu: ss, ni, ti, nichrome, miedź, złoto, żelazo, średniowieczne sznurówki, po prostu wszystko. I w dodatku działa to naprawdę świetnie.
Uważam że FSK CHIP ma wszystkie pod sobą, ale z racji że jeszcze nie testowałem DNA, to teraz chyba przyszła na nie pora

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By lxr
#1798510
Czy ktoś z Was wie jak wyłączyć ten cały "kod" odblokowywujący ? chciałbym blokować zasilanie trzema klikami ale żeby je odblokować muszę wklepać jeszcze 5 razy :lol: próbowałem w escribe usunąć tą sekwencję i zostawić puste pole ale jakimiś errorami mi strzela po oczach :zakrecony
Awatar użytkownika
By pol
#1833521
Kilku użytkowników DNA75Color znajdzie się na forum.
Potrzebna weryfikacja tłumaczenia EScribe dla DNA 75 Color.

Nowa testowa wersja tłumaczenia EScribe Suite 2.0 SP5.2 (do folderu \Evolv\EScribe\Translations)
EScribe_Suite_2_0_SP5_2_pl_v_1.zip

===============
Nowa testowa wersja tłumaczenia EScribe 1.2 SP5.2 (do folderu \Evolv\EScribe\Languages\pl)
EScribe_1_2_SP5_2_pl_v_1.zip

Witam, Co polecicie staremu wyjadaczowi MTL z now[…]

TGT IV

No to szporujemy już... TAIFUN GT IV Wir freuen un[…]

Licznik pokazał dziś 3000 dni!

To ponad 8 lat. Wapuję nieprzerwanie, tylko nikoty[…]

Dla odreagowania od trawnika bawimy się w typowani[…]