EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1796292
Dawno mnie tu nie było. Wracam z artykułem dla ludzi o zbyt niskim ciśnieniu.
Podniesienie ciśnienia gwarantowane.

http://www.medonet.pl/zdrowie,dlaczego- ... 23461.html

Jak mówi dr med. Bohdan Woronowicz, psychiatra i specjalista terapii uzależnień, opowieść, że e-papierosy nie szkodzą, to oszustwo, ponieważ uzależniają one na podobnej zasadzie co klasyczne. Zaczyna się od jednego, potem są kolejne razy, a finalnie często sięga się po papierosy tradycyjne. – Ci, którzy zaczynają e-palenie, nie szukają pomocy, bo uważają, że nic złego się nie dzieje. Do terapeuty zgłaszają się na zaawansowanym etapie uzależnienia, kiedy odczuwają konsekwencje zdrowotne inhalowania nikotyny – tłumaczy.

W ocenie dr. Woronowicza opowieść, że e-papierosy nie szkodzą, to oszustwo, ponieważ uzależniają one na podobnej zasadzie co klasyczne. W USA przebadano prawie 8 tys. płynów do nabijania e-papierosów i okazało się, że wszystkie zawierały nikotynę. Dodatkowo okazało się, że aromaty zawarte w niektórych płynach zawierają szkodliwe dla płuc substancje, które niszczą komórki nabłonka oskrzeli. Chmurka z e-papierosów naraża osoby postronne na bierne palenie, mimo że zawartość nikotyny jest 10 razy mniejsza, niż w dymie z papierosa.

[...]

Także prof. Witold Zatoński, prezes fundacji „Promocja Zdrowia”, w pozornie atrakcyjniejszych od tradycyjnych e-papierosach widzi o wiele bardziej podstępnego wroga, szczególnie niebezpiecznego dla osób bardzo młodych.

Przytacza wyniki pracy naukowej opublikowanej w ostatnim numerze prestiżowego pisma naukowego „JAMA Pediatrics”. Przebadano 17 tys. osób w wieku 13 - 30 lat. Osoby używające e-papierosy cztery razy częściej stawały się konwencjonalnymi palaczami niż osoby niepalące.


Więcej kwiatków wewnątrz artykułu.
Awatar użytkownika
By Deimond
#1796298
Chyba puścili w ruch maszynę propagandową, bo to kolejny artykuł który negatywnie opisuje e-papierosy też na onecie :
"Kopsnij e-szluga"
"Wśród amerykańskiej młodzieży szlugi to obciach, trendy są e-papierosy. Według rządowego Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom (CDC) odsetek palaczy wśród nastolatków jest najniższy, od kiedy zaczęto prowadzić statystyki, natomiast przez ostatnie 3 lata liczba uczniów używających papierosów elektronicznych wzrosła z 255 tys. do 2 mln.

Starszym palaczom mniej odpowiada mgiełka zamiast dymu, więc Philip Morris znalazł dla nich alternatywne urządzenie zwane IQOS, w którym zamiast roztworu nikotyny wykorzystywany jest prawdziwy tytoń nieulegający spalaniu, lecz podgrzewany do temperatury 300 stopni Celsjusza. Producent – na podstawie badań naukowych – twierdzi, że za pomocą prażenia czy podgrzewania wydziela się o 90 proc. mniej szkodliwych substancji."
http://www.newsweek.pl/wiedza/historia/ ... 714,1.html

I kolejny z wp:
http://zdrowie.wp.pl/zdrowie/aktualnosc ... laczy.html
Ostatnio zmieniony 26 lip 2017, 09:11 przez Deimond, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Deimond
#1796408
A to z interii:
"Przed kilkoma dniami opublikowano w piśmie Amerykańskiego Stowarzyszenia Medycznego "JAMA Pediatrics" alarmujące badanie. Było ono oparte na obserwacji obejmującej ponad 17 tys. nastolatków. Wykazało ono, że wśród dzieci używających urządzenia do podawania nikotyny (nicotine delivery devices), tzw. e-papierosów, szansa na palenie tradycyjnych rakotwórczych papierosów jest czterokrotnie wyższa, niż u dzieci nigdy niepalących e-papierosów. Nie dajmy się zwodzić opiniom, że e-papierosy nie szkodzą."
http://fakty.interia.pl/polska/news-pro ... Id,2419259
Awatar użytkownika
By PucH2
#1796409
Ooo! Nowa kampania. Znaczy że ustawka nie przyniosła spodziewanych dochodów. Jednym słowem dalej męczą kowalskiego swą trucizną. Niestety miałem już przeprawę z kowalskimi. To wybitnie wyedukowane tępoty.

Witam ,jak w temacie jaki aromat bedzie najlepiej […]

Aromaty MAiArt

Do eksperymentów z aromatem róży czekam na nabrani[…]

Witajcie, służył kilka lat, gniazdo zasilania odmó[…]

Ile wat?

Czy każdy drut wytrzyma 200w czy są jakieś konsekw[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.