EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1792971
Udostępnione.

W moim przypadku wygląda to tak, że jeśli nie stać mnie będzie na e-p to to po prostu rzucę w diabły.
Do papierosów nie wrócę.
Alkoholu praktycznie nie pijam.
Ponadto przesiądę się z auta na rower.

Takie będą mieć ciule wpływy z akcyzy :mrgreen:
Aczkolwiek moim zdaniem wszystkie te działania wyglądają po prostu jak próba zabicia branży :-(
Awatar użytkownika
By PucH2
#1792972
pawel_aa pisze:Udostępnione.

W moim przypadku wygląda to tak, że jeśli nie stać mnie będzie na e-p to to po prostu rzucę w diabły.
Do papierosów nie wrócę.
Alkoholu praktycznie nie pijam.
Ponadto przesiądę się z auta na rower.

Takie będą mieć ciule wpływy z akcyzy :mrgreen:
Aczkolwiek moim zdaniem wszystkie te działania wyglądają po prostu jak próba zabicia branży :-(

Bo tak jest w istocie. Kłamstwa jakich się dopuszczono latami zaczęły swoje własne życie. Nie łudzić się że gwiazdka z nieba spadnie i coś uratuje. Zresztą społeczeństwo już wydało wyrok.
Awatar użytkownika
By Pesio
#1792984
Nie wiem czy to wymaga jakichś zezwoleń, ale może jakiś czarny protest! Jak by w kilku, w kilkunastu miastach Nas trochę się zebrało... Znam ten czarny scenariusz kiedy moja Matka się przeżuciła na EIN, pracuje we Włoszech w małym miasteczku, przyjechała któregoś dnia i wszystkie cztery sklepy były zlikwidowane...

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By szoferek
#1792989
Z moich dość dobrych źródeł ustawa o akcyzie "kosztowała" koncerny tytoniowe zaledwie 350 mln. Byli przygotowani na 2 mld byleby tylko weszła :x
Awatar użytkownika
By e_sat
#1793002
I to jest ta smutna i bardzo dołująca wiadomość....:( Wszystko toczy krąg wokół pieniądza, nie ma co się dziwić, że dzisiejszy rząd łapie się takich łatwych pieniędzy...
Awatar użytkownika
By marki51
#1793011
Moja żona do teraz jest przekonana, że wybieramy rządzących, żeby nam robili dobrze :lol:
Awatar użytkownika
By marki51
#1793021
LogerM pisze:
marki51 pisze:Moja żona do teraz jest przekonana, że wybieramy rządzących, żeby nam robili dobrze :lol:

https://www.google.pl/search?q=wniosek+ ... +rozwodowy

Aż tak to nie, poza tym ma "prawie" same zalety :roll:
Awatar użytkownika
By Pesio
#1793026
e_sat pisze:I to jest ta smutna i bardzo dołująca wiadomość....:( Wszystko toczy krąg wokół pieniądza, nie ma co się dziwić, że dzisiejszy rząd łapie się takich łatwych pieniędzy...

Najlepszym wyjściem byłby jakiś dziennikarz, który chciałby to wszystko rozgrzebać jak w filmie " Informator" tylko pewnie mogło by się to źle skończyć dla niego.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By bulit73
#1793105
szoferek pisze:Z moich dość dobrych źródeł ustawa o akcyzie "kosztowała" koncerny tytoniowe zaledwie 350 mln. Byli przygotowani na 2 mld byleby tylko weszła :x

Pesio pisze:
e_sat pisze:I to jest ta smutna i bardzo dołująca wiadomość....:( Wszystko toczy krąg wokół pieniądza, nie ma co się dziwić, że dzisiejszy rząd łapie się takich łatwych pieniędzy...

Najlepszym wyjściem byłby jakiś dziennikarz, który chciałby to wszystko rozgrzebać jak w filmie " Informator" tylko pewnie mogło by się to źle skończyć dla niego.


Musiałby się zrobić taki sam szum jak z abonamentem telewizyjnym. Jeden dziennikarz to chyba za mało.
Awatar użytkownika
By Marksista
#1793111
bulit73 pisze:Musiałby się zrobić taki sam szum jak z abonamentem telewizyjnym. Jeden dziennikarz to chyba za mało.

Nie tu leży problem.
Szum z abonamentem powstał nie przez dziennikarzy, tylko dlatego że społeczeństwo stanęło okoniem. Pożar sam się wzniecił, dziennikarze tylko dolali benzyny.
Z EIN tak nie będzie bo społeczeństwo nie przepada za waperami. Dlaczego? Bo osoba chmurząca, kojarzy się przede wszystkim z cwaniaczkiem buchającym ecigareta w kinie, centrum handlowym, autobusie, który na zwrócenie uwagi reagował agresją "Co się przy..dalasz, przecież nie ma zakazu" lub pryszczatym gimnazjalistą który gania z ajdżastem i szpanuje jaki to on dorosły jest.
To tak jakby na plakat akcji "Bezpieczne drogi" wstawić kolesia w dresie na tle BMW 7. Ze sterreotypami ciężko wygrać.
Smutne, ale tak jest. Argumenty że to lepsze i skuteczniejsze niż jakakolwiek NTZ zupełnie nie trafiają, a filmy (choćby były przygotowane tak dobrze, jak te powyżej) z osobami które tłumaczą że stracą źródło dochodu i że to szkodliwy przepis w rozumieniu prozdrowotnym powodują raczej skutek odwrotny.
"Dobrze im tak..."
Tak moim zdaniem jest smutna prawda w tym temacie.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1793117
bulit73 pisze:Musiałby się zrobić taki sam szum jak z abonamentem telewizyjnym. Jeden dziennikarz to chyba za mało.


Marksista pisze:Szum z abonamentem powstał nie przez dziennikarzy, tylko dlatego że społeczeństwo stanęło okoniem.


To miałem na myśli. Drugie zdanie jest odpowiedzią na post kolegi @Pesio.
Awatar użytkownika
By xD_
#1793135
szoferek pisze:Z moich dość dobrych źródeł ustawa o akcyzie "kosztowała" koncerny tytoniowe zaledwie 350 mln. Byli przygotowani na 2 mld byleby tylko weszła :x


czyli chyba wszystko juz jest przesądzone ....
By Krasnal45
#1793324
Bardzo ciekawe zdanie z artykułu:
Pojawił się też zakaz sprzedaży płynu do papierosów elektronicznych przez internet osobom poniżej 18 lat

Prowokacja, czy tylko kolejny nierzetelny i nie mający pojęcia w temacie dziennikarzyna? :mrgreen:
By mariusz777
#1795091
Witam. Ja tam za bardzo w temacie nie jestem z tą ustawą w Polsce ,ale jeżeli to miała być jakaś ustawa eu.to coś tu nie rozumie,czemu w pl.wprowadzili tak wielkie ograniczenia sprzedarzy przez internet ,chodzi mi o sklepy oraz serwisy takie jak olx.i allegro. W Niemczech w tym samym dniu ustawa weszła ale z tego co widzę to oprócz baz nikotynowych nic się nie zmieniło,dalej można kupować jak i sprzedawać prywatnie jak i z sklepów internetowych chodzi o Ebay.de lub Amazon,a w sklepach z e-papierosami półki uginają się od nowości. Przykład Holandia od 2014r.ustawa bardzo zaostrzona a w sklepach można przez neta lub stacjonarnie kupic baze nikotynowa 48mg.,liquidy 30ml.od3mg.do 18mg. I można by tak długo co po za granicami Polski się zmieniło. Myślę i nie tylko Ja że coś nie halo z ta ustawą w pl.najpierw jakaś śmieszna dyrektywa co się kupy nie trzyma względem krajów zachodnich,a teraz jakaś śmieszna akcyza. I do czego to zmierza ,to już wszyscy wiedzą ze napewno nie chodzi o zarobek na jakiejś tam akcyzie tylko chodz o zniszczenie całkowicie EIN. Dla mnie to żenada i całkowite olanie przez rząd ludzi którzy chcą w jakimś stopniu zadbać o swoje zdrowie. To jest marne i chciwe podejscie polityków na jakiś tam zarobek co w ostateczności skończy się wielkim 0 z tego tytułu. Pozdrawiam wszystkich z Polski .

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1795103
@mariusz777
Pomysłem "naszego" rządu był zakaz sprzedaży w internecie, unijna dyrektywa tego nie reguluje.
Awatar użytkownika
By nester
#1795225
mariusz777 pisze:Witam. Ja tam za bardzo w temacie nie jestem z tą ustawą w Polsce ,ale jeżeli to miała być jakaś ustawa eu.to coś tu nie rozumie,czemu w pl.wprowadzili tak wielkie ograniczenia sprzedarzy przez internet ,chodzi mi o sklepy oraz serwisy takie jak olx.i allegro. W Niemczech w tym samym dniu ustawa weszła ale z tego co widzę to oprócz baz nikotynowych nic się nie zmieniło,dalej można kupować jak i sprzedawać prywatnie jak i z sklepów internetowych chodzi o Ebay.de lub Amazon,a w sklepach z e-papierosami półki uginają się od nowości. Przykład Holandia od 2014r.ustawa bardzo zaostrzona a w sklepach można przez neta lub stacjonarnie kupic baze nikotynowa 48mg.,liquidy 30ml.od3mg.do 18mg. I można by tak długo co po za granicami Polski się zmieniło. Myślę i nie tylko Ja że coś nie halo z ta ustawą w pl.najpierw jakaś śmieszna dyrektywa co się kupy nie trzyma względem krajów zachodnich,a teraz jakaś śmieszna akcyza. I do czego to zmierza ,to już wszyscy wiedzą ze napewno nie chodzi o zarobek na jakiejś tam akcyzie tylko chodz o zniszczenie całkowicie EIN. Dla mnie to żenada i całkowite olanie przez rząd ludzi którzy chcą w jakimś stopniu zadbać o swoje zdrowie. To jest marne i chciwe podejscie polityków na jakiś tam zarobek co w ostateczności skończy się wielkim 0 z tego tytułu. Pozdrawiam wszystkich z Polski .

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka




Gdzie niby w Holandii po 20 maja tego roku kupisz bazę 48mg? I liquidy większe jak 10ml (o ile nie jest to tzw. TPD compilant premix, czyli zero + szot nikotynowy) Bo na pewno nie jest to legalny proceder. Jedyne co jest lepsze w Holandii to brak zakazu sprzedaży internetowej (jak narazie) i ciągły napływ nowości sprzętowych.

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.