EPF
Co z czym i jak mieszać.
By N0ir
#1794622
Witam,

W związku z tym, że niestety mam alergie na PG, postanowiłem sporządzić sobie liquid 100% VG. Chciałem uzyskać moc 3mg/ml, więc zakupiłemz inawery baze 100% VG o mocy 6mg/ml i zmieszałem ją w proporcjach 50/50 z czystą gliceryną farmaceutyczną. Na początek nie dodałem żadnych aromatów. Posiadam Smoka Sticka V8, z oryginalnym tankiem TFV8 Big Baby, w środku grzałka V8 Baby T8 o oporowości 0,15. Niestety, wbrew informacji jaką dostałem na forum, mój sprzęt chyba sobie z taką bazą nie radzi - grzałka wypluwa bazę do ustnika, a chmura gryzie w gardło. Jedyna dobra informacja jest taka, że nie mam żadnej reakcji alergicznej ale co z tego, skoro praktycznie nie da się tej bazy vapować. Ktoś ma jakieś sugestie co mogłem zrobić źle ? Dajcie znać, zależy mi na odstawieniu analogów.
Awatar użytkownika
By sikor370
#1794623
Może spróbuj rozrzedzić spirytusem...
By N0ir
#1794624
Ok, jest to jakiś pomysł, z pewnością spróbuje. Wybacz moją niewiedzę - moge użyć zwykłego spirytusu ? Nie będe miał od tego bani ? ; d

Jakieś inne sugestie ? Zastanawiam się, czy to może być kwestia oporowości grzałki..
Awatar użytkownika
By sikor370
#1794625
Zwykłym spirytusem... i nie za dużo. Bani nie będzie :)
By radek69
#1794824
ja jadę tylko na vg na smok v8 big baby
na litr gliceryny daję 20 ml aromatu i 10 ml spirytu (możesz dać nawet 20 szczególnie w zimę)
i śmiga bez problemu
pamiętaj żeby przy nalewaniu atomka zamykać wloty powietrza
ja po zalaniu otwieram wloty i zaciągam raz na pusto bez włączania moda, wtedy jest zero wycieków
ale to bardziej na rba
By N0ir
#1794945
Ok, powiedz mi jakiej konkretnie grzałki używasz ?
I jaką kupujesz baze oraz gliceryne ? Być może moja "strzela" bo jest niskiej jakości, albo zawiera zbyt dużo wody
By radek69
#1794963
mi się sprawdza gliceryna inavera + baza bez znaczenia
bo ja do 900 ml gliceryny daję 100 ml bazy 18mg (to jest tylko 10% więc może być vg lub 70/30 lub 50/50) jak nie chcesz glikolu to daj vg
w ten sposób mam liquid ok 2 mg/ml
i nie dodaję wody tylko to co napisałem
co do grzałek to najlepiej mi się sprawdzały baby x4 ale na innych też śmigało
przy okazji jak jesteś zainteresowany to mam 12 takich grzałek (bazarek)
jak coś to pisz na priv
od miesiąca jadę na rba więc nie są mi potzrzebne

Hej, leżał epet w plecaku i gdy wracam po godzinie[…]

nie chcę się włączyć

kupiłam oxva slim xpro w grudniu, nagle dzisiaj ni[…]

Około dwa tygodnie temu zrobiłem dwa liquidy z aro[…]

Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.