EPF
By Math13
#1794631
Czy mógłby ktoś wskazać jakiś sprawdzony atomizer z dobrze działającym i szczelnym systemem Liquid Control?
Najchętniej z systemem uzupełniania liquidu od góry oraz o średnicy max. 23 mm, aby bez problemu pasował do moda iStick Pico.
Dla wygody kręcenia grzałek mile widziana byłaby również w nim baza velocity i tylko na jedną grzałkę :wink:

Obecnie używam Goblin v3, ale jego system LC to niestety nieporozumienie i porażka.
Awatar użytkownika
By Timi
#1794632
Wszystkie górnogrzałkowce są absolutnie szczelne, pod warunkiem, że trzymasz je w pionie.
Awatar użytkownika
By Eilchner
#1794636
Oumier White Bone mini. 22mm, banalny (i duży, mieści nawet grzałki 4mm) deck, top-fill, liquid Control idealny, nie wycieknie, niezależnie od pozycji w jakiej jest parownik.
Mało znany parownik, a szkoda, bo Serpenty i Merliny bije na głowę (moim zdaniem).
By Math13
#1794683
Timi pisze:Wszystkie górnogrzałkowce są absolutnie szczelne, pod warunkiem, że trzymasz je w pionie.


@Timi nie przeczę temu, ale mnie nie o to chodziło.
Moje oba Gobliny v3 są absolutnie szczelne podczas normalnego użytkowania. Mogę je nosić w jakiejkolwiek pozycji, przechylać, kłaść itp. Nic, a nic nie cieknie. Ani kropelka. Wkurza mnie tylko napełnianie i uzupełnianie liquidu. Regulacja LC przy napełnianiu go liquidem w ogóle nie działa. Tzn. działała w obu przez kilka pierwszych dni, potem przestała i podczas napełniania 20-30 % liquidu wypływa dołem z obu atomizerów.
Szkoda mi z nich trochę rezygnować, bo smaczą naprawdę rewelacyjnie.

Rozważę więc zakup jednego z atomizerów proponowanych przez kolegów.
Z tym, że:
- Oumier White Bone - ciekawy, fajny, ale okropnie skomplikowana konstrukcja. Strasznie dużo w nim tych różnych szkiełek.
- Kayfun - brak napełniania od góry
- Merlin - jak dla mnie trochę za gruby drip-tip, ale zorientuje się czy można zastąpić cieńszym i rozważę zakup
- GeekVape Ammit - brak uwag z mojej strony
Ostatnio zmieniony 17 lip 2017, 09:08 przez Math13, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1794684
Math13 pisze:
Rozważę więc zakup jednego z atomizerów proponowanych przez kolegów.
Z tym, że:
- Kayfun - brak napełniania od góry

Ten parownik najlepiej napełnia się od góry. To naprawdę istna przyjemność.
By Math13
#1794689
Faktycznie nie zauważyłem, że Kayfun w najnowszej v5 posiada napełnianie od góry.
Jedynie przy wysokości 62 mm dla wersji Mini, mógłby mieć odrobinę większą pojemność niż te 3 ml.
Natomiast jego wersja o pojemności 4ml to już istny wieżowiec.
Ale oczywiści postaram się przymierzyć jak by się prezentował z iStick Pico. :wink:
Awatar użytkownika
By jackas50
#1794697
Obrazek
...z Pico 75W wyglada faktycznie jak wieżowiec,ale rekompensuje to dużą tolerancją na wykonany setup.
Awatar użytkownika
By jackas50
#1794712
Obrazek
Math13 pisze:Najchętniej z systemem uzupełniania liquidu od góry oraz o średnicy max. 23 mm, aby bez problemu pasował do moda iStick Pico.

Ja w swoim Pico,własnie,żeby nie ograniczać się do parowników do 23mm w miejscu styku z atomizerem spiłowałem kapsel baterii.Jak widać na fotce mieści się Taifun GT2,a jego pierścień AH ma 24mm,sądzę,że i 25mm by weszło,bo jeszcze 0.5mm można by spiłować.Oczywiście przy wymianie akumulatora trzeba wykręcać parownik :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Timi
#1794715
@Math13
W takim razie powtórzę jak mantrę moją top trójkę parowników: Hussar, TGT3 i K5.
Mój Hussar Ci nie wejdzie, bo ma 24 mm średnicy, ale są wersje 22.

A może zainteresuj się również meshowcami?
Nie ma to jak wieczorny drink z Nextasisem, czy Nexttinem w łapce ;-)
Kraken i NextGen też nie są złe, choć preferuje w/w.
Na co dzień np. K5, a specjalne okazje klasyczny, doskonale smaczący mesh, to dopiero fajna zabawa.
By Math13
#1794732
@erbis dziękuje również i Tobie.
Wersja Mini wygląda faktycznie zgrabnie.

Timi pisze:@Math13
W takim razie powtórzę jak mantrę moją top trójkę parowników: Hussar, TGT3 i K5.
Mój Hussar Ci nie wejdzie, bo ma 24 mm średnicy, ale są wersje 22.

A może zainteresuj się również meshowcami?
Nie ma to jak wieczorny drink z Nextasisem, czy Nexttinem w łapce ;-)
Kraken i NextGen też nie są złe, choć preferuje w/w.
Na co dzień np. K5, a specjalne okazje klasyczny, doskonale smaczący mesh, to dopiero fajna zabawa.


@Timi rozważę naprawdę poważnie Twoje spostrzeżenia.
Już nawet coś chyba namierzyłem.
1) Ta wersja Hussar, czyli Coppervape Hs 5.7ml RTA wydaje się ciekawa. Do tego średnica 22 mm i ogromna pojemność przy wysokości 62 mm ,czyli zbliżonej do moich Goblinów z przystawką.
Z tego co wyczytałem ma regulację LC (oby szczelną) oraz naprawdę świetne rozwiązanie napełniania liquidem.
Jedyna wada to praktycznie niezamienny na nic innego drip-tip. Ale to szczegół.
Czy jest szansa, że będzie tak samo dobrze oddawał smak jak Hussar o którym piszesz?

2) Taifun GT3 jest niestety dużo wyższy przy podobnej pojemności, czyli 5 ml. Ma aż 72 mm!
Do tego średnica 23,6 może być ciut za duża, a nakrętki piłować absolutnie nie zamierzam.
Jednak wysokość parownika jest dla mnie dosyć istotnym parametrem. Nie chciałbym wymienić na coś wyższego niż obecne Gobliny z przystawkami.
Mam dla nich fajny futerał do paska i tylko każdy podobnej wielkości parownik będzie pasował.

3) O Kayfun v5 już pisałem wcześniej swoje uwagi. I tak jak wyżej: rozmiar działa u mnie na jego niekorzyść. Ale jeszcze go tak do końca nie skreślam.
W grze byłaby jego wersja Mini.

4) Natomiast mesh to niestety na razie nie moja bajka. Próbowałem i nie wyszło. Może jeszcze kiedyś w przyszłości ...
Na razie jestem wierny grzałkom Clapton. Po wielu dniach i nocach spędzonych na testach i próbach, doszedłem w końcu do idealnego dla mnie produktu. Więc zostanę na razie przy nim.
Poszukiwany wyjątkowy parowniczek.

Hejo kochani, Przez lata korzystania z EIN przez […]

Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.