EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By LogerM
#1791574
Wiceminister finansów Wiesław Janczyk o EIN:

- Przede wszystkim nie możemy zapominać, że e-papierosy i tradycyjne wyroby tytoniowe to po prostu używki, które działają uzależniająco i z całą pewnością nie mają pozytywnego wpływu na zdrowie konsumentów.
(Zerówki też są uzależniające?)

- Specjaliści są podzieleni co do tego, czy palenie e-papierosów jest mniej czy bardziej zdrowe od tradycyjnych papierosów, ale moim zdaniem mówienie tu o jakichkolwiek walorach zdrowotnych jest nieporozumieniem.
(Szkoda, że pan minister nie kopnął się na GFN - zobaczyłby czy specjaliści są podzieleni. Podział jest nie powiem że nie, jedni twierdzą że z politykami należy rozmawiać inni, że do polityków... i tu skończę zanim przywalą mi groźby karalne)

- Roczne dochody z akcyzy zaplanowaliśmy na poziomie 100 milionów złotych i przewidujemy, że ten poziom będzie się utrzymywał rokrocznie. Jak więc widać, nie planujemy załamania się rynku w ciągu najbliższych lat.
(Włosi też nie planowali załamania rynku, planowali za to 86mln EURO przychodu z akcyzy, udało im się zebrać aż 5mln... Muszę dodawać, że rynek się tam załamał?)

- Branża jest bardzo silnie zdominowana przez kapitał zagraniczny – znaczna większość produkcji należy do brytyjskiego koncernu tytoniowego – polskie firmy mają udział w rynku średnio na poziomie 1,5-2 proc.
(O ile mnie pamięć nie myli, a nigdy nie myli... to dwa lata temu próbowaliśmy wyjaśnić kolegom pana ministra z Ministerstwa Zdrowia, że ich nowelizacja ustawy o ochronie zdrowia zabije rodzimy rynek EIN właśnie na rzecz British American Tobacco, wówczas dla rządzących setki polskich, rodzinnych działalności zamkniętych z dnia na dzień, z niepospłacanymi kredytami i magazynami pełnymi towaru którego nie ma jak sprzedać nie stanowiło problemu).

Cytaty pochodzą z artykułu:
http://www.naszdziennik.pl/ekonomia-fin ... kcyza.html

W tym samym czasie ten sam człowiek mówi:

- Muszę przyznać, że jeśli chodzi o otoczenie palacza w takim wydaniu użycia tego nowatorskiego wyrobu, to jest ono o wiele bardziej komfortowe, ponieważ nie ulatnia się wtedy jakiś taki dym i bardzo intensywny zapach, który często raził współuczestników przestrzeni.

- Koncern japoński jest jednym z czterech największych potentatów w tej branży w Polsce. Niedawno w okolicach Łodzi otwieraliśmy kolejny moduł fabryki tytoniu. Niewykluczone, że będą tam prowadzone kolejne inwestycje właśnie w sferze e–papierosów nowatorskich (Kur** czego?). Japończycy pracują bardzo intensywnie tak samo jak koncern Philipa Morrisa nad tą technologią. I minister finansów jest zobowiązany do tego, żeby przygotować regulacje wzorem też niektórych krajów europejskich na opodatkowanie podatkiem akcyzowym tego typu wyrobów, dlatego że nie możemy sobie pozwolić na dyskomfort utraty dochodów do budżetu państwa dość pokaźnej pozycji.

I na do widzenia:

- Ja tę sytuację zostawiam ministrowi zdrowia, żeby to on określał szkodliwość, ale są badania międzynarodowe, które mówią o tym, że rzeczywiście palenie papierosów i e–papierosów jest również szkodliwe. Nie chcę tego porównywać, niektórzy mówią, że to są –krotności...

Zasadniczo po trzykrotnym przesłuchaniu audycji z udziałem ministra mam wrażenie, że słyszę te samo pier... które serwowali goście od PMI (Philip Morris International) obecni na GFN'ie... Pomimo, że już drugiego dnia zostali zmieleni przez dr Shahaba... Ktoś najwyraźniej wydając 3 mld dolców nie wziął pod uwag,ę że piroliza rządzi się swoimi prawami, więc skoro nie przez naukę to próbuje wejść przez głębokie kieszenie.
Awatar użytkownika
By refurbished
#1791593
-krotności ...

DWUDZIESTO-KROTNOŚCI

ale kto by się przejmował faktami

Jeżeli fakty nie potwierdzają teorii, tym gorzej dla faktów.
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.