EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Enroth
#1790418
Witam, po przerwie jako, iż zestaw ipv d3s + janus okazał się jednak dla mnie niewypałem chciał bym prosić Was o pomoc w sprawie modernizacji/zakupu który w końcu pozwolił by mi rzucić fajki w cholerę.

Napomknę, że już kiedyś mi się udał ten wyczyn na zestawie nemesis + kayfun (jedyna uciążliwość to kręcenie grzałek, ale smak oddawał świetny)
Po kilku miesiącach kompletnego nie palenia oczywiście piwo, "tylko" jeden papieros i wiadomo. W międzyczasie nemesis z kayfunem się zgubił.
Następny zestaw to w/w ipv d3s + janus który początkowo wydawał się świetny, ale ostatecznie nie spełnił moich oczekiwań a palenie "dopłucne" w ogóle mi nie podeszło. Smak który oddaje ten parownik jest również bardzo kiepski według mnie.

W międzyczasie widzę, że bardzo wiele się zmieniło na temat e-palenia a ta śmieszna ustawa jednak przeszła i sklepy są opustoszałe.

Posiadam ipv d3s, janusa, ładowarkę, akumulatorki etc.
W myśl ustawy: Gdybyście mogli mi zaproponować/doradzić co powinienem dokupić/zmienić a czego zrobić nie można to co byście doradzili? :zakrecony

Po raz kolejny zaparłem się, że w końcu muszę rzucić a na tym zestawie nie da rady. Chciał bym na pewno jakiegoś dopaszczowca jak kayfun. Zmienić zestaw? dokupić tylko atomizer? Gdzie i jak skoro nigdzie nic nie ma... Pozostaje tylko aliexpress i oczekiwanie miesiacami na paczkę?
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1790430
McGrinn pisze:Dokup sobie Kayfuna V5 i będzie dobrze :wink: .
Śledź bazar, często się tam pojawia.


I o ile się nie mylę, nawet teraz tam jest. :wink:


IPV D3 ( oraz D3S) to moje *SERCE* boxiki, grzech się takiego pozbywać.
Zamiana parownika zrobi robotę. :mrgreen:
By Tutejszy
#1790537
Kayfun V5 bez rurki redukującej przeciąg nie jest typowym dopaszczowcem.
Tu lepiej się sprawdzi Kayfun V3 Mini lub Erlkonigin.
By Enroth
#1790575
Za późno, kayfun v5 już do mnie jedzie.
Przed chwilę kupiłem jeszcze nautiliusa 5ml i na najmniejszym airhole jest całkiem w porządku, na tyle w porządku, że po analoga nie ciągnie jak narazie.

W takim razie kajtek v5 bez tej rurki nie nadaje się jako dopaszczowiec? Masz na myśli rurę w sensie rurki którą nakłada się na grzałkę czy przewężenie w sensie ustnika?
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1790576
@Enroth

Ma na myśli taki ...dolnik redukujący dopływ powietrza na grzałkę. Opinie na temat Kajtka jako dopaszczowca są różne, niektórzy bezproblemowo używają na najmniejszych ustawieniach regulacji dopływu powietrza.
Awatar użytkownika
By bofh
#1790578
Używam K5 jako dopaszczowca bez najmniejszych problemów. Najmniejszy przeciąg ustawienia airhole moim zdaniem byłby odpowiedni do jakiś 8W, u mnie jest trzecia dziurka na 12W. W terenie zmniejszam na drugą dziurkę i 11W. Kanthal 0,32 fi 2,3mm 7 zwojów z małymi odstępami ;)
Awatar użytkownika
By PucH2
#1790584
W k5 kantal A1 0.4 fi 3,5mm i 5 zwojów. Daje to max 22Waty na elektroniku. To samo na mechaniku - 1 batka to 2,5 odparowanego zbiornika (nie jest to wersja mini). Od regulacji przepływu powietrza mam przeponę. Więc czy do paszczy czy do płuca to 4 dziurki odkryte.

Teraz dla przykładu mam w jednym Notch Coil 316l, fi3,5 na 40 Wat. Temperatura odparowania ustawiona na 230 stopni Celsiusza. Maksymalnie mod dla tej grzały podaje 22 Waty. Średnia 17 Wat.
By Enroth
#1790589
Dzięki za podpowiedzi, na pewno przetestuje w/w setupy ;)
Pokładam w kajtku duże nadzieje i będę z nim walczył. stąd nautilius choć na razie awaryjnie jako coś "stabilinego" zanim nie zapoznam się z tematem od nowa i nie stworze czego satysfakcjonującego.
By Enroth
#1791100
Nowy kajtek już u mnie, sporo zmian w porównaniu do v3 jak dla mnie na plus, regulacja liquidu, lepsza regulacja powietrza no i bezproblemowe napełnianie od góry (v3 lubiał wtedy pocieknąć czasami). Jak najbardziej nadaje się dla mnie jako dopaszczowiec. Udany zakup który na pewno zostanie ze mną na dłużej w przeciwieństwie do nautiliusa którego postaram się zwrócić do sklepu jeżeli będzie taka możliwość.

Teraz pozostaje potestowanie grzałek w kayfunie i oczekiwanie na aromaty bo to coś z e-dym co zwie się liqua i BM nadaje się tylko do kibla. Jak pamiętam BM jeszcze jakoś dało się kiedyś wapować a teraz od biedy jakikolwiek smak ma tylko menthol.

No i od poniedziałku jestem "czysty" a było od jednej do czasami dwóch paczek na dzień *CZAJNICZEK*
Dziękuję za pomoc :beer:
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.