EPF
Mechaniczne i z elektroniką
Awatar użytkownika
By tresspass
#1789192
Bateria bez stabilizacji...

Mam pytanie. Jak szybko od momentu pełnego załadowania baterii, daje się we znaki fakt, że bateria jest niestabilizowana, a co za tym idzie chmura słabnie w miarę kolejnych machów?
Nie pojawiły się między czasie stabilizowane baterie do tego modelu? Przymierzam się do zakupu, ale trochę mnie martwi brak tej stabilizacji napięcia...
By chemik86
#1789201
Mi przy dość dlugich zaciągnięciach i grzalce 0.3 wyrabia spokojnie z 6 - 8ml liquidu i nie czuje "spadku". Aczkolwiek sądzę, że ta wytrzymałość to pojęcie wzgledne...
Awatar użytkownika
By tresspass
#1789964
Zakupiłem następcę czyli ELEAF IJUST S

Poszedłem za ciosem i zakupiłem dzisiaj w E-Dymie ELEAF IJUST S za 118,90 zł.
Zalałem klonem Tribeki, odczekałem i uderzyłem w płuco. Co mogę powiedzieć? Czegoś takiego brakowało mi od samego początku, odkąd wapuję. Chmura miażdży! Doznania smakowe jak najbardziej rewelka. Nie ma żadnego porównania z moim dotychczasowym Vision eGo3. Prawda jest taka, że ten drugi zakupiony przeze mnie zestaw Vision eGo3 służył mi bardziej niż okazjonalnie, bo przynajmniej od 1,5 roku wróciłem do regularnego palenia tytoniaków. Skoro jednak ELEAF IJUST czy to wersja 2 czy też wersja S, okazały się tak bajecznie tanie, a dają AŻ TAKIE rezultaty, to w tej chwili wszystko wskazuje na to, że znowu na długo pożegnam się z analogami, a może i na zawsze?

Zaryzykowałem i na razie nie tylko, że nie żałuję, ale jestem wręcz zachwycony. Spektakularność chmury, to w zasadzie designerska ciekawostka. Dla mnie bardziej liczy się fakt, że teraz naprawdę czuję, że "palę"... :) Trzeba tylko opanować wdech do płuc, bo zdarza się, że zakaszlę z nadmiaru. Poza tym w tym momencie nikotyna 6mg jak dla mnie odpada. Co najwyżej 3mg.

Polecam, polecam i jeszcze raz polecam, ale przede wszystkim takim nałogowcom analogów jak ja, którzy atakują do półtorej paczki na dobę.
ELEAF IJUST 2 lub S jest urządzeniem, które zastąpi Wam z nawiązką klasyczne szlugi, a przypuszczam, że nawet je zdeklasuje.
I w ramach ciekawostki fotki ode mnie i ze mną. Tak, tak... Ja tam jestem za tą chmurą! :)

Obrazek
Awatar użytkownika
By Timi
#1789974
@tresspass
Szczerze mówiąc, to mnie zaskoczyłeś. 3 lata na forum i męczenia się z antycznym sprzętem. Nieudana walka z analogami i w końcu olśnienie i to na punkcie ajajajajajjjusta??? *BOJE SIE*
Teraz sobie policz ile przepaliłeś naprawdę fajnego* sprzętu oraz zdrowia i nerwów straciłeś? Gdzie tu sens, gdzie tu logika?
Jakieś durne oszczędności i "ryzyko" za 120zł? :(


*Piszę fajnego, bo IMHO żadnego ajajajajjjjusta tym mianem określić nie można.
Awatar użytkownika
By tresspass
#1790241
re: Timi

Po prostu "ubóstwiam" takie dyskusje o wyższości toyoty nad suzuki i odwrotnie, a także o tym co jest lepsze: czy woń 2 dniowych skarpet czy też chanel No 5. Analogi lubiłem, lubię i będę lubił. Wolę je od ePka np. do posiadówek z alkoholem. Nigdy nie miałem zamiaru całkowicie z nich rezygnować. Jestem hybrydowym wielbicielem dymienia, ale na ten moment postanowiłem znowu dać swoim płucom wytchnienie i dzięki IJUST S mam pewność, że potrwa to dłużej niż z Vision eGo3.

Ten wątek ma już 33 strony i 90% wpisów na temat rzeczonego IJUSTA jest jak najbardziej pozytywnych, a to o czymś świadczy. Przeczytałem je wszystkie, zanim podjąłem decyzję o zakupie tego eFajka i wszystko, co mogę zrobić, to uprzejmie podziękować przedmówcom za konstruktywne i pomocne przy decyzji o zakupie wpisy w tutejszym wątku. Dodam jeszcze jedną ważną rzecz: Jeśli ktoś chce sobie efektywnie i niedrogo pochmurzyć i stanowi to dla niego cel sam w sobie (a nie pitolienie się z kręceniem grzałek, "apgrejdowaniem" w nieskończoność swoich klamotów do dymienia i traceniem czasu na peryferia), to omawiany tutaj eFajek jest naprawdę 200% OK i nie ma co szukać dziury w całym, bo się jej nie znajdzie.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2017, 21:20 przez tresspass, łącznie zmieniany 1 raz.
By Krasnal45
#1790244
Powiadasz, Toyota i Suzuki? Ja bym powiedział Tico i Mercedes. Ale w jednym masz rację. Jednym i drugim dojedziesz do celu. Autostradą i szutrową drogą. Powodzenia.

P.S. Co do tych 90% wpisów, zauważ, że 95% z nich, to wpisy autorów, którzy NIC innego poza ajdżastem nie mieli i nie znają :mrgreen:
Awatar użytkownika
By e_sat
#1790246
Przedmówcom na sam początek tak powinno się pisać :) Reszta twojego postu bardzo mi się spodobała :) Nie miałem nigdy pełnego iJust2, kupiłem kiedyś zasilanie, a potem jego małą wersję, służyły mi kilka miesięcy, nawet kilkanaście....Ktoś dobrze pomyślał i stworzył iJusta2 dla mas, a ten się przyjął na rynku, można rzec w 100 procentach :D, powala wciąż AIO.
Co z tego, że 50 % użyszkodników ma problem z przyciskiem? Ważny jest pierwszy efekt i zachwyt, kiedy przycisk jeszcze działa :)

PS. Krasnal ma rację  :beer:
Awatar użytkownika
By tresspass
#1790249
Panowie: e_sat & Krasnal45

Przedmówców poprawiłem, albowiem była to pomyłka, a nie zaś niewiedza.

Panowie... Nawet jeśli ten IJUST wytrzyma tylko pół roku, to w stosunku do analaogów oszczędność jest niebotyczna. W tej sytuacji absurdem jest wydawanie po 200, 300 i więcej złotych na jakieś imaginacje, które koniec końcem mają jedno zadanie: Walnąć porządną chmurą. Zatem powiadam Wam, że bohater tego wątku wali BAAARDZO porządną chmurą i nie znajduję w tym przypadku logicznej konieczności do zabawy w jakieś inne ceregiele. Uszanujcie to, a nie od razu: "bo Ci co tu piszą, to g... mieli i g... wiedzą". Przyszedł czas, że zrobiono solidny, funkcjonalny i tani eFajek. Awangarda i szpanerstwo drogich elektronik i gigantów, które należałoby nosić w plecaku oraz jakichś tam innych eFajków za kilkaset złotych to (wybaczcie) swego rodzaju bufonada jak dla mnie, ale ja w swoim wpisie o zakupie IJUST S rzeczowo i konkretnie opisałem stan rzeczy i nie szukałem zaczepek, aż do chwili Waszych wątpliwie zarozumiałych i lekceważących wpisów.

Więcej tolerancji Panowie, a przede wszystkim zdrowego rozsądku.

Pozdrawiam! :)
By Krasnal45
#1790251
Wydanie 200-300zł na sprzęt to absurd. Wydanie 200-300zł miesięcznie na analogi to normalka :lol:
Co do tych Twoich WIELKICH chmur, nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Z tym my akurat na bakier jesteśmy :mrgreen:
Awatar użytkownika
By e_sat
#1790252
Masz wiele racji w tym wątku. Sam byłem bardzo zadowolonym użytkownikiem iJusta2, uwielbiam mechaniki , a iJust prawie mechaniczny mod zadowalał mnie :) Za chwilę wpadną ludziska, którzy stwierdzą, że nie ma to nic wspólnego z mechanicznym modem. To fajna rurka, przez którą odstawiłem Cuboida, Hana Modz40, Sigelei 50 w kąt. Jestem chyba zbyt tradycyjny.
Awatar użytkownika
By Timi
#1790265
@tresspass
Poczytałem sobie Twoje wypowiedzi podszyte emocami newbie.
OK, cieszę się, że jesteś zachwycony ajjjajajjjjjustem i stawiasz go w jednej linii z całkiem porządnymi samochodami. Z Twojego punktu świadomości zapewne nie zobaczysz nadużycia ;-)
Jeszcze bardziej się cieszę, że służy Ci do rzucenia zgubnego nałogu. Choć z Twoich postów wynika, że to nie jest do końca tak, ale dobre i to.

Skoro już jesteśmy na pograniczu tematów motoryzacyjnych, to opowiem Ci jak bardzo byłem kiedyś zachwycony przesiadką z 126p do Wartburga. Jakież to było cudowne auto. Wielkie, szybkie, wygodne i achhhh... ochhh... Nawet pogrzeszyć można było nie będąc człowiekiem-gumą i bez lewarka w odbycie. Cud nad cudy po prostu. :mrgreen:
Dziś sam się z siebie śmieję i dochodzę do wniosku, że człowiek, który stwierdził, iż to byt kształtuje świadomość miał bezapelacyjną rację.
*winko* :cygaro: *CZAJNICZEK*

P.S.
Nie chcę być złym prorokiem i napisać "do zobaczenia w wątku pt. Problemy z ajajajajajjjjjustem", ale wierzaj, że okrutnie mnie korci :lol:
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1790276
tresspass pisze:Ten wątek ma już 33 strony i 90% wpisów na temat rzeczonego IJUSTA jest jak najbardziej pozytywnych, a to o czymś świadczy.


Ten wątek akurat jest o IJust2 a IJust S po prostu się tu przykleił.
Ale jeśli mówmy o tym wątku, to tu masz następną część tej sagi (też dosyć obleganą, czyli to również o czymś świadczy): ijust2-problemy-techniczne-t97893.html

Albo konkretniej, ( ta dopiero się rozkręca): eleaf-ijust-s-problem-t116931.html :wink:
Awatar użytkownika
By tresspass
#1790352
Krasnal45 pisze:Wydanie 200-300zł na sprzęt to absurd. Wydanie 200-300zł miesięcznie na analogi to normalka :lol:
Co do tych Twoich WIELKICH chmur, nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Z tym my akurat na bakier jesteśmy :mrgreen:


Czytaj ze zrozumieniem: Ja chmurzę hybrydowo. Nie jestem fanem sprzętu do chmurzenia, tylko nałogu i rytuału samego w sobie. Papierosy (tytoń) muszą kosztować ile kosztują, bo nie ma innej alternatywy, natomiast sprzętu do ePalenia jest w diabli. Nie znajduję minimalnego chociażby powodu do zakupu czegoś drogiego, skoro za 120 zł jest absolutny odpał. Czy to jest takie ciężkie i skomplikowane do logicznego i zdroworozsądkowego pojęcia...???

Ponad to analogi, to innej miary palenie i kompletnie inny rytuał. Klasyka. ePki zaś, to nieco inna bajka. Mnie odpowiadają obie możliwości, choć w tej chwili zostałem spacyfikowany przez IJUSTa S. Nie mam pojęcia na jaką cholerę miałbym chcieć jeszcze intensywniejszej chmury na jakimś wyimaginowanym i drogim sprzęcie, skoro chmura z IJUSTa jest już niemalże jak wytwornica dymu na dyskotece!

re: DorotaM

Problemy techniczne? Jak się zepsuje nawet po miesiącu, to wywalę do śmietnika i kupię nowy. Na analogi wydawałem do 500 zł miesięcznie.
Tutaj w ogóle nie ma o czym dyskutować. Ktoś mi tu nawet wytknął, że się zasiedziałem z antycznym Vision Ego3. Zasiedziałem się, bo był bezawaryjny.
No to w końcu ma się psuć czy ma być bezawaryjny...? :O Heh...
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1790362
Pal i e-pal, na zdrowie. Nie ma nic gorszego jak palenie hybrydowe ( a jak dla mnie, to możesz kupować IJUsty nawet co miesiąc i do tego 2 wagony fajek, TWÓJ wybór ) W ogóle nie rozumiem po co te dyskusje ( przecież już wybrałeś i jesteś zadowolony ) to ciesz się dalej i nie ripostuj ciągle kogoś opinii.
By w1904
#1790363
To ja taki malutki kijek w mrowisko :) ijust2 jest fajny [tani i do pewnego momentu po prostu działa], Pico jest fajniejsze ;) [multum opcji żeby dopasować różne rzeczy pod siebie, oraz Arctic Fox - jeszcze więcej opcji] różnica w cenie to pewnie z pięć dych. Ale co kto lubi :)
Awatar użytkownika
By Timi
#1790367
Sorry za OT, ale mam nieodparte skojarzenie z takim śmieszniutkim samochodzikiem z ery socjalizmu, którym Tito chciał spłacać długi rządowi USA. Nazywało się to to Yugo. Było małe, brzydkie, słabo wyposażone i psuło się na grandę. Normalni Amerykanie patrzyli na nie z niedowierzaniem i dziwnymi uśmieszkami. Jednak zdarzali się pasjonaci bezgranicznie zakochani w tym samochodziku. Osobiście znam takiego i również dziwnie się uśmiecham gdy zaczyna kolejną epopeję o cudowności tego autka. Najbardziej jest zachwycony cenami. Ten wynalazek jako nowy można było kupić już poniżej 4500$. Dziś za 100 można mieć kilka. :lol:
Najciekawszy jest fakt, że na co dzień gość jeździ normalnymi amerykańcami, a Yugo jest od święta.
Czyżbyśmy mieli tutaj jakąś analogię?
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1790376
tresspass pisze:Nie znajduję minimalnego chociażby powodu do zakupu czegoś drogiego, skoro za 120 zł jest absolutny odpał. Czy to jest takie ciężkie i skomplikowane do logicznego i zdroworozsądkowego pojęcia...???


Myślisz, że po co ludzie kupują droższe e-fajki - dla szpanu?
By Krasnal45
#1790390
tresspass pisze: Papierosy (tytoń) muszą kosztować ile kosztują, bo nie ma innej alternatywy, natomiast sprzętu do ePalenia jest w diabli

tresspass pisze: w tej chwili zostałem spacyfikowany przez IJUSTa S

tresspass pisze: Na analogi wydawałem do 500 zł miesięcznie.
Tutaj w ogóle nie ma o czym dyskutować.

Wytlumacz mi proszę, po co kupujesz te e-papierosy?. Kasę na nie wydajesz, niezdrowe toto, jakiejś wody w płucach się dorobisz...... a rzuć to w cholerę. Więcej na analogi zostanie albo dodatkowo jakieś cygaro markowe sobie zafundujesz. No nie kumam tego wyrzucania kasy na to świństwo....
Awatar użytkownika
By tresspass
#1790463
Krasnal45 pisze:Wytlumacz mi proszę, po co kupujesz te e-papierosy?. Kasę na nie wydajesz, niezdrowe toto, jakiejś wody w płucach się dorobisz...... a rzuć to w cholerę. Więcej na analogi zostanie albo dodatkowo jakieś cygaro markowe sobie zafundujesz. No nie kumam tego wyrzucania kasy na to świństwo....


Już tłumaczę. Po pierwsze lubię palić. Ubóstwiam palić. Nie konstruować tzw. modów, zwijać grzałek i masturbować się samoróbkami, albo drogim sprzętem do ePalenia, ale palić, popalać, albo chmurzyć - wszystko jedno. Przestanę dopiero wtedy gdy (oby tak nie było) lekarz powie, że oto nadszedł moment w którym odstawić po prostu muszę. To jedno.

A drugie? Po co kupuję e-papierosy? Bo jak już napisałem: lubię buchnąć to i owo i tytoń sprawdza się tu najlepiej, ale odkąd pojawiły się ePki, pozwalają mi one okresowo i zdroworozsądkowo dać nieco odpocząć swoim płucom przez pół roku/rok. Moje ePki kupowałem za grosze i na nich spoczywałem bo odpowiadały mi w danym momencie w zadowalającym mnie stopniu. Mogłem iść dalej i błyskać rozmaitym, efemerycznym i coraz to droższym sprzętem do chmurzenia, tylko na jaką cholerę miałem to robić, skoro każdy mój kolejny zakup, to jak dla mnie wystarczający progres, który zaspokajał/zaspokaja moje oczekiwania? Tutaj na forum są z grubsza dwa rodzaje użytkowników. Większość, to pasjonaci sprzętu do e-palenia (swego rodzaju absurd - jak dla mnie), i mniejszość (według mnie czysta i spontaniczna logika), którzy nie szukają fajerwerków i nie jarają się peryferiami, tylko szukają efektywnej i TANIEJ alternatywy dla tytoniu. Ja jestem w tej drugiej grupie. Nadal jara mnie palenie i odurzanie się tym i owym, a nie środki, instrumenty i metody wiodące do tego celu. Z tego powodu opisując eFajka pt. IJUST S, przyświecała im idea podzielenia się tą konkretną, rzetelną i pozbawioną zbytecznych pierdoł opinią na temat elektronika, który z całą pewnością jest jak najbardziej odpowiedni dla fanów palenia/chmurzenia samego w sobie, nie zaś dla tych, którzy jarają się skomplikowanymi konstrukcjami za kilkaset złotych, które to koniec końcem dymią identycznie lub ciutek intensywniej niż IJUST2 lub S za logicznych złotych 120.

Kolekcjonerzy i fanatycy coraz to wymyślniejszego sprzętu do wapowania, mają za cieciów wszystkich, którzy poruszają się w okolicy od 100-200 zł. Ci drudzy zaś mają tych pierwszych za swoistych dziwaków (oględnie rzecz ujmując) , którzy bardziej od obcowania z nikotyną/paleniem/chmurzeniem - umiłowali sobie pasję do coraz to wymyślniejszego sprzętu, który koniec końcem i tak ma służyć do odurzania się nikotyną. Ja zdaje się jestem w skrajnie niszowej, trzeciej grupie. Szanuję obie nacje i nie obchodzi mnie na co kto wydaje czy wręcz wyrzuca kasę, bo sam mam wiele pasji, które inni mogą odebrać jako skrzywienie czy trwonienie pieniędzy. Takie ich prawo i takie moje prawo. Dlatego zwróćcie proszę uwagę - Drodzy oponenci - że mój wpis o IJUST S nie zawierał treści napastliwych, negujących kogokolwiek czy też cokolwiek, co inni uważają za najbardziej słuszne wobec swoich własnych, a zatem subiektywnych na ogół potrzeb. Kliknąłem kilka konstruktywnych zdań, które skierowałem nie do fanatyków sprzętu do ePalenia, ale do ludzi, którzy lubią palić/chmurzyć i chcą to czynić tanio oraz efektywnie. Czy się to Wam podoba czy też nie. To już absolutnie nie moja sprawa i nie mój problem.
Awatar użytkownika
By Timi
#1790503
tresspass pisze:Nadal jara mnie palenie i odurzanie się tym i owym (...)

Trzeba było tak od razu.
Teraz nastała jasność :lol:
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1790531
tresspass pisze:Moje ePki kupowałem za grosze i na nich spoczywałem bo odpowiadały mi w danym momencie w zadowalającym mnie stopniu. Mogłem iść dalej i błyskać rozmaitym, efemerycznym i coraz to droższym sprzętem do chmurzenia, tylko na jaką cholerę miałem to robić, skoro każdy mój kolejny zakup, to jak dla mnie wystarczający progres, który zaspokajał/zaspokaja moje oczekiwania?


Dobrze, że o tym napisałeś. iJust Odpowiada Tobie, zaspokaja Twoje oczekiwania.

tresspass pisze:Tutaj na forum są z grubsza dwa rodzaje użytkowników. Większość, to pasjonaci sprzętu do e-palenia (swego rodzaju absurd - jak dla mnie), i mniejszość (według mnie czysta i spontaniczna logika), którzy nie szukają fajerwerków i nie jarają się peryferiami, tylko szukają efektywnej i TANIEJ alternatywy dla tytoniu.


Kolejny raz piszesz rozsądnie. Ludzie szukają efektywnej alternatywy dla tytoniu, w miarę możliwości tańszej. Rzekłbym, że jest ich większość. Pasjonaci sprzętu? Hmmm. Co prawda e-papierosy posiadają potencjał uzależniający od gadżeciarstwa - ale sam sprzęt jest środkiem, nie celem samym w sobie.

tresspass pisze:Z tego powodu opisując eFajka pt. IJUST S, przyświecała im idea podzielenia się tą konkretną, rzetelną i pozbawioną zbytecznych pierdoł opinią na temat elektronika, który z całą pewnością jest jak najbardziej odpowiedni dla fanów palenia/chmurzenia samego w sobie, nie zaś dla tych, którzy jarają się skomplikowanymi konstrukcjami za kilkaset złotych, które to koniec końcem dymią identycznie lub ciutek intensywniej niż IJUST2 lub S za logicznych złotych 120.


Biorąc pod uwagę jakość i możliwości iJusta, cena 120 zł nie jest aż taka logiczna.

tresspass pisze:Kolekcjonerzy i fanatycy coraz to wymyślniejszego sprzętu do wapowania, mają za cieciów wszystkich, którzy poruszają się w okolicy od 100-200 zł. Ci drudzy zaś mają tych pierwszych za swoistych dziwaków (oględnie rzecz ujmując) , którzy bardziej od obcowania z nikotyną/paleniem/chmurzeniem - umiłowali sobie pasję do coraz to wymyślniejszego sprzętu, który koniec końcem i tak ma służyć do odurzania się nikotyną.


Skąd takie wnioski? Moim zdaniem praktycznie każdy, jeżeli ma taką możliwość, chce wydawać jak najmniej. Jednak rynek ustala ceny i poniżej pewnego poziomu nie da się kupić oczekiwanej "jakości". A ludzie nie tyle umiłowali sobie pasję do posiadania coraz wymyślniejszego sprzętu, co do coraz lepszego jakościowo i efektywniejszego chmurzenia. Nie potrafisz zrozumieć, że komuś przykładowo potrzebna jest regulacja mocy i jest w stanie za taką opcję zapłacić więcej?
Awatar użytkownika
By tresspass
#1790565
McGrinn pisze:
tresspass pisze:Kolekcjonerzy i fanatycy coraz to wymyślniejszego sprzętu do wapowania, mają za cieciów wszystkich, którzy poruszają się w okolicy od 100-200 zł. Ci drudzy zaś mają tych pierwszych za swoistych dziwaków (oględnie rzecz ujmując) , którzy bardziej od obcowania z nikotyną/paleniem/chmurzeniem - umiłowali sobie pasję do coraz to wymyślniejszego sprzętu, który koniec końcem i tak ma służyć do odurzania się nikotyną.


Skąd takie wnioski? Moim zdaniem praktycznie każdy, jeżeli ma taką możliwość, chce wydawać jak najmniej. Jednak rynek ustala ceny i poniżej pewnego poziomu nie da się kupić oczekiwanej "jakości". A ludzie nie tyle umiłowali sobie pasję do posiadania coraz wymyślniejszego sprzętu, co do coraz lepszego jakościowo i efektywniejszego chmurzenia. Nie potrafisz zrozumieć, że komuś przykładowo potrzebna jest regulacja mocy i jest w stanie za taką opcję zapłacić więcej?



Ależ oczywiście, że potrafię i nie mam kompletnie nic przeciw, ale nie na zasadzie komentarzy do mojego pierwszego wpisu w tym wątku, popełnionych przez co poniektórych z buńczuczną, taką trochę gimbazjalną i żenującą wyższością. Swoje zdanie? Tak! Ale nie deprecjonowanie zdania innych za wszelką cenę i tylko po to, żeby poczuć się lepiej ze swoimi zabaweczkami za kilkaset złotych.

I dodam na koniec, bo padł tu już gdzieś taki zarzut: Ja niczego nie ripostuję, tylko biorę udział w normalnej (według mnie) wymianie zdań.

Dobrego dnia dla Wszystkich! :-P
Awatar użytkownika
By bofh
#1790566
Majka Jeżowska kiedyś śpiewała coś takiego do słów Andrzeja Mogielnickiego

Kto faktu tego
Pojął głębszy sens
Że z czasem forma zastąpi nam treść

Są pewnie i tacy, którzy do przejechania autem z domu do pracy chcieliby mieć cyfrowy wskaźnik zużycia wycieraczki tylnej szyby. No i co? A niech chcą, jeżeli ktoś to wyprodukuje to ja nie kupię, ale pewnie znajdą się i tacy ;) Do utrzymania się z dala od palenia papierosów wystarczyłby mi mechanik z... no sam nie wiem :) Chyba z K5-ką albo z Tilkiem... a może Serpencik?.. :D No ale po co mi reszta złomu? Dla zwykłej frajdy :mrgreen: Z rozbawieniem, przyznam, obserwuję euforię z umieszczania w boxach softu umożliwiającego np. dostosowanie charakterystyki rozładowania akusa, bo mi boxy działają wystarczająco dobrze i bez tego, ale jeżeli kogoś to kręci? Mnie kręcą inne rzeczy *BOR* Taki iJust działa, dopóki się nie zepsuje, proste. Jeżeli komuś to nie przeszkadza, że potrafi zrobić to dość szybko? Kupi nowego, co za problem! 8)

iJust na prezydenta!

Dobra, już se idę, bo zaraz znowu po łbie oberwę za swoje zdanie...
Awatar użytkownika
By Timi
#1790567
@tresspass
Niestety nadal niczego nie rozumiesz. Przykro mi, że zamiast rozeznać temat, choćby teoretycznie poprzez czytanie forum wypisujesz bzdety o gimbazjalnej wyższości i bucie oraz peany pochwalne na temat bardzo słabego sprzętu, który jest lubiany jedynie przez nomen omen gimnazjalistów i tylko przez nich.

Rozumiem, że Twoja znajomość tematu EIN jest żadna, bo zamyka się w kręgu staruszek eGo i ajjajajajajjjust. Jednak to Cię nie usprawiedliwia. Nie znam się, nie wiem, co jest na rynku i w jakich cenach to milczę. Nie ośmieszam się tworząc teorie socjologiczne o użytkownikach forum, które w żenująco nieudolny sposób usiłują uwiarygodnić Twoje mocno dziwaczne stanowisko.
Chcesz tanio i dobrze? OK, nie kupujesz ajajajajjjjusta, dokładasz całe 40 zł i masz Pico w kicie z Melo3. Ten zestawik bije na głowę Twojego wybrańca pod każdym względem. Jego możliwości są nieporównywalne. Po prostu dzieli je technologiczna przepaść. Podobnie jest z jakością.

Jedynym usprawiedliwieniem takiej postawy może być wspomniane wyżej "odurzanie się tym i owym". Jednak Twoje, wprowadzające w błąd, informacje zostają na tym forum dla potomnych i nie każdy zauważy, że wyszły spod palców odurzonego laika. Jaki może być tego efekt? Jakiś nowicjusz przeczyta "wielka chmura, wspaniały, tani itd.", kupi, porówna z Pico u kolegi i będzie chciał Ci krzywdę zrobić. No chyba, że lubisz bliźnich w puszczać w maliny i narażać na bezsensowne wydatki. Małe, bo małe, ale nawet tych 120 złociszy szkoda na ten szajs.

Chcesz prosto i bez bajerów? Boisz się technologii? OK, poczytaj wyżej bofha. Za 120 zł kupisz kilka mechaników, które są wieczne i tyleż samo będą wiernie służyć.
Awatar użytkownika
By tresspass
#1790569
re: Timi

Zbyteczny patos z Twojej strony i próba forsowania swojego subiektywnego zdania nie tylko za wszelką cenę, ale co gorsza nadal z pozycji: ja - kontra kretyni z ePkiem za 100-200 zł
Ja tu naprawdę nie mam ochoty na rozprawy sądowe z ławą orzekającą w tle. Podzieliłem się spontaniczną i szczerą opinią. Jeśli ktoś ma moje, pozbawione ceregieli i widzi mi się podejście, to
będzie bardzo zadowolony z taniego jak barszcz i wystarczająco efektywnego IJUSTa. To wszystko w tym temacie.
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1790570
@tresspass

Gwoli szczerości, to raczej Ty wyrażałeś opinie "z buńczuczną, taką trochę gimbazjalną i żenującą wyższością". Cytując:

tresspass pisze:Awangarda i szpanerstwo drogich elektronik i gigantów, które należałoby nosić w plecaku oraz jakichś tam innych eFajków za kilkaset złotych to (wybaczcie) swego rodzaju bufonada jak dla mnie


tresspass pisze:I dodam na koniec, bo padł tu już gdzieś taki zarzut: Ja niczego nie ripostuję, tylko biorę udział w normalnej (według mnie) wymianie zdań.

Dobrego dnia dla Wszystkich! :-P


Oczywiście, że tak. Wzajemnie.

Timi pisze:dokładasz całe 40 zł i masz Pico w kicie z Melo3. Ten zestawik bije na głowę Twojego wybrańca pod każdym względem.


Zgadzam się, jednak należałoby dorzucić do wyliczeń koszt ze dwóch akumulatorów i ładowarki, przez co cena znacząco wzrasta :wink: .
Awatar użytkownika
By wertjacek
#1790573
temat ijust-a na tym forum jest z deczka bez sensu.Zbyt wielu ludzi nie posiadając go,deklarując swa niechęć do ijusta,wysmiewając innych posiadaczy ijust-ów wypowiada sie co paczy jakikolwiek temat na temat tego sprzetu.
Sam posiadając w domu ipv6x,w pracy vaporesso target,na dluższe wypady Smok Stick,a na krotkie ijust2 mini z melo 2 (mam go jako pierwszą efajkę) I jedno powiem - mam was w nosie :P mi sie to sprawdza,mam go prawie 2 lata i jedno co jest w nim do d*** to grzałki.Nie ma problemów jakie posiada rzekomo ijust i jego aku,dziala to dobrze i jesli ktos chce go uzywać to niech używa,krzyżowcy niech omijaja tematy z ijustem w nazwie i bedzie fajnie.
Awatar użytkownika
By Timi
#1790574
tresspass pisze:Zbyteczny patos z Twojej strony i próba forsowania swojego subiektywnego zdania nie tylko za wszelką cenę, ale co gorsza nadal z pozycji: ja - kontra kretyni z ePkiem za 100-200 zł

Skąd takie, durne wnioski? Mam mechanika za 30zł, Lavę, która jest warta może dychę, może dwie. Najdroższego moda kupiłem za 250 zł, czyli jedynie dwa ajajajajjjdżasty. Jednak słyszałem, że kompleksy da się leczyć. Trzeba tylko chcieć.

Ja tu naprawdę nie mam ochoty na rozprawy sądowe z ławą orzekającą w tle.

*BOJE SIE* jesteś odurzony?

Podzieliłem się spontaniczną i szczerą opinią.

To akurat rozumiem i wierzę, że tak było na prawdę. Pisałem wyżej, że też kiedyś byłem zachwycony Wartrburgiem, bo przesiadłem się do niego z Fiacika 126p i moje rozeznanie świata motoryzacji na tych samochodach się kończyło. Jednak nie odważyłbym się opisywać posiadaczy innych, zdecydowanie lepszych samochodów, w stylu Twoich wypowiedzi. Później dorosłem, pojeździłem autkami z prawdziwego zdarzenia i moje zdanie nt. Wartburga nieco się zmieniło. Jak widzisz wszystko przed Tobą :mrgreen:
Awatar użytkownika
By tresspass
#1791511
wertjacek pisze:temat ijust-a na tym forum jest z deczka bez sensu.Zbyt wielu ludzi nie posiadając go,deklarując swa niechęć do ijusta,wysmiewając innych posiadaczy ijust-ów wypowiada sie co paczy jakikolwiek temat na temat tego sprzetu.
Sam posiadając w domu ipv6x,w pracy vaporesso target,na dluższe wypady Smok Stick,a na krotkie ijust2 mini z melo 2 (mam go jako pierwszą efajkę) I jedno powiem - mam was w nosie :P mi sie to sprawdza,mam go prawie 2 lata i jedno co jest w nim do d*** to grzałki.Nie ma problemów jakie posiada rzekomo ijust i jego aku,dziala to dobrze i jesli ktos chce go uzywać to niech używa,krzyżowcy niech omijaja tematy z ijustem w nazwie i bedzie fajnie.


I to jest jedynie słuszne odniesienie się do zagadnienia. Serdecznie pozdrawiam! :)
Awatar użytkownika
By Timi
#1791515
wertjacek pisze: i jesli ktos chce go uzywać to niech używa,krzyżowcy niech omijaja tematy z ijustem w nazwie i bedzie fajnie.

Mam dejavu :shock:
Kiedyś wielbiciele Zaporożca również nazwali mnie krzyżowcem :lol:
Jednak jestem liberalnym demokratą. Jeśli ktoś chce jeździć zemstą Stalina, niech to czyni. Analogicznie jeśli mamy do czynienia z wielbicielami ajajajajadżasta, nie widzę problemu. Niech służą ku chwale czego tam tylko sobie zapragniecie :mrgreen:
Awatar użytkownika
By tresspass
#1791527
Timi pisze:
wertjacek pisze: i jesli ktos chce go uzywać to niech używa,krzyżowcy niech omijaja tematy z ijustem w nazwie i bedzie fajnie.

Mam dejavu :shock:
Kiedyś wielbiciele Zaporożca również nazwali mnie krzyżowcem :lol:
Jednak jestem liberalnym demokratą. Jeśli ktoś chce jeździć zemstą Stalina, niech to czyni. Analogicznie jeśli mamy do czynienia z wielbicielami ajajajajadżasta, nie widzę problemu. Niech służą ku chwale czego tam tylko sobie zapragniecie :mrgreen:


Dobry człowieku. Ewidentnie uprawiasz swoistą demagogię na rzecz swoich (jak sądzę) przepłaconych zabawek do fajczenia.
Używam już powoli drugi tydzień IJUST S i Twoja opinia kompletnie mi nie współgra z faktami.
Jesteś (jak sądzę) odpowiednikiem tzw. audiofila, który uważa, że metr kabla do kolumn głośnikowych, który kosztuje 100 zł, bezwzględnie poprawia jakość odsłuchu.
Absurd. Żyj i pozwól żyć innym. Pozwól innym pochmurzyć, a nie o bzdetach bajdurzyć.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1791532
Dwa tygodnie! To się chwali. A używałeś cokolwiek z EIN kilka lat bezawaryjnie? Nawet na bazarku takie sprzęty są trudne do zdobycia mimo że już są z brodą. Tego samego życzę waszym wyrobom by za jakiś okres czasu były deficytowym towarem.
Awatar użytkownika
By Timi
#1791534
tresspass pisze:Dobry człowieku. Ewidentnie uprawiasz swoistą demagogię

*BOJE SIE* Czyżbyś ponownie był odurzony?
na rzecz swoich (jak sądzę) przepłaconych zabawek do fajczenia.

Zaglądanie do cudzych portfeli nie jest cechą pozytywną. Niestety bardzo charakterystyczną dla specyficznej mentalności niektórych warstw społecznych.
Używam już powoli drugi tydzień IJUST S i Twoja opinia kompletnie mi nie współgra z faktami.

Opierasz tą opinię na porównaniu do eGo'na, czy w międzyczasie rozszerzyłeś swoje horyzonty o sprzęt choćby ze średniej półki?
Jesteś (jak sądzę) odpowiednikiem tzw. audiofila, który uważa, że (...)

Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni. :lol:
Absurd. Żyj i pozwól żyć innym. Pozwól innym pochmurzyć, a nie o bzdetach bajdurzyć.

Pozwól, że zacytuję sam siebie.
(...) jeśli mamy do czynienia z wielbicielami ajajajajadżasta, nie widzę problemu. Niech służą ku chwale czego tam tylko sobie zapragniecie :mrgreen:

:drinkb :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
By wendy
#1901756
Specjalnie założyłam konto, żeby podzielić się tą historią.
Mam iJusta S. Grzała 0.3 ohm zdychała już dłuuugo, ale nie było czuć jakiegoś okropnego bobra. 2 msc zanim już naprawdę nie dało się palić. Poszłam, wymieniłam na tę samą. Kupiłam przy okazji nowe liquidy. Zonk, bóbr (najgorszy w moim życiu) po raptem kilku dniach palenia. Znikąd tak naprawdę, po prostu jakby się spalił przy jednym zaciągnięciu i k.o.
Zamawiam trzy grzałki 0.18ohm po poczytaniu w sieci, że są dobre dla palących liquidy 0/3/6 (palę 3). Ostatnim razem nie zakrapiałam grzałki i nie czekałam 15 min, tym razem postanowiłam poczekać. Montuję grzałę, zalewam liquidem. Znowu bóbr, po dwóch dniach. Nie czuć smaku liquidu, tylko ciężką chmurę. No i chmura bardzo mała.
Montuję kolejną i mnie olśniewa - może to wina liquidu? Zalewam Duo (mój ulubiony), odstawiam na 15 min. Pali się już tydzień elegancko, zero bobra, czuć tylko gumę balonową z kiwi. Pycha. Zalewam starym (black fog truskawka-śmietana) i znowu bóbr po 2 dniach.
Generalnie 50zł przewalone na grzały, a problem od początku był w liquidzie. Przejrzałam stare grzały. Te, które były zalane black fogiem, całe aż z brązowego mułu, ble. Dziś wymieniłam ostatnią grzałę, paliłam na niej tylko duo - po dwóch tygodniach całkiem czysto.
Może komuś to rozwiąże zagadkę wiecznie spalonych grzał :)
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Bąbelki wypływające z atomizera

Witam, mam problem z wypływającymi bąbelkami z ato[…]

https://i.ibb.co/B60CxKN/vape-poland[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.