EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By LogerM
#1789607
Na szybko. Rozwinięcie później. Wbijamy w:
http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12 ... 4#12440494
Czytamy projekt, upijamy się, rozwalamy telewizor, krzyczymy głośno co, gdzie i jak głęboko Minister Finansów może sobie wsadzić. Trzeźwiejmy, wracamy do linku i czytamy "Pisma kierujące projekt do konsultacji publicznych". Następnie przygotowujemy powoli (ale niezbyt wolno) treść pisma które wyślemy następnie do MF, część zasady pamięta. Reszta poza przed końcem tygodnia. Budźcie kolegów waperów. Jak znowu jako społeczność damy :dupa będzie po zabawie.
Awatar użytkownika
By pol
#1789609
Przywóz gliceryny aptecznej, glikolu propylenowego czy aromatów spożywczych ma być również objęty akcyzą....
Co oni używają lub raczej czego nadużywają?

:!: :?:
USTAWA z dnia ....o zmianie ustawy o podatku akcyzowym
Art.1
3) ///powinno być 4) ///
w art. 36 w ust. 1:
a) wprowadzenie do wyliczenia otrzymuje brzmienie:
„Zwalnia się od akcyzy import wyrobów tytoniowych, napojów alkoholowych, płynu do papierosów elektronicznych lub wyrobów nowatorskich, przywożonych w bagażu osobistym podróżnego, który ukończył 17 lat, w ramach następujących norm:”,

kupić jeszcze nie może, ale przewozić w bagażu osobistym już może.....

===============
Za projektem słowniczka:
35) płyn do papierosów elektronicznych - roztwór wykorzystywany w papierosach elektronicznych, zarówno z nikotyną jak i bez nikotyny, w tym baza do tego roztworu zawierająca glikol lub glicerynę;
Ostatnio zmieniony 22 cze 2017, 01:02 przez pol, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Deimond
#1789610
LogerM pisze:Na szybko. Rozwinięcie później. Wbijamy w:
http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12 ... 4#12440494
Czytamy projekt, upijamy się, rozwalamy telewizor, krzyczymy głośno co, gdzie i jak głęboko Minister Finansów może sobie wsadzić. Trzeźwiejmy, wracamy do linku i czytamy "Pisma kierujące projekt do konsultacji publicznych". Następnie przygotowujemy powoli (ale niezbyt wolno) treść pisma które wyślemy następnie do MF, część zasady pamięta. Reszta poza przed końcem tygodnia. Budźcie kolegów waperów. Jak znowu jako społeczność damy :dupa będzie po zabawie.

Sam to powinieneś wiedzieć ,że już jest po zabawie przy tym cyrku. Oni to po prostu zrobią ( i nie rozśmieszaj mnie konsultacjami) . *** to totalnie.
Co nie znaczy że nie mamy krzyczeć i walczyć.
Konsultacje z przedsiębiorcami z branży czyli BAT + niedobitki. Pozamiatali po prostu a teraz wykańczają.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1789614
Zgadzam się z @Deimond . Nawet nie ma użytkowników na liście tylko jakieś uje muje. I to są konsultacje społeczne? Nawet nie znam podmiotu z EIN związanego co by miał związki zawodowe. Pozamiatane.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1789638
Deimond pisze:Co nie znaczy że nie mamy krzyczeć i walczyć.

No właśnie. Co prawda nie mamy szans na równą walkę, ale możemy zawsze gryźć, kopać i krzyczeć. Tyle nam zostało i tyle zrobimy.
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1789644
Wydałem z siebie niemy krzyk słuchając dzisiaj rano wywiadu w radiowej jedynce z Wiesławem Janczykiem (MF).
Wielokrotnie padło: "e-papierosy kilkukrotnie szkodliwsze od tradycyjnych"

"naukowcy japońscy wykazali wielokrotne większe stężenie rakotwórczego formaldehydu w EP" (Japońce jako jeden z potentatów tytoniowychi budują kolejną fabrykę papierosów w Polsce.)
"Podatek akcyzowy będzie obowiązywał od 1 stycznia 2018r i będzie średnią europejską z dotychczas wprowadzonych akcyz w krajach UE".

"Jesteśmy w połowie stawki krajów UE" (czas zacząć spokojnie działać)

Temat forumowy na teraz wyświetlony 228 razy!
Ostatnio zmieniony 22 cze 2017, 08:07 przez Herrwolf, łącznie zmieniany 1 raz.
By Krasnal45
#1789645
Idąc tym tokiem rozumowania, czekają społeczeństwo potężne podwyżki cen sporej części kosmetyków, sporej części żywności.... banderole akcyzy na kremach ( tak, tak drogie panie :lol: ). Ciekawe kiedy na wyroby żelazne i podpaski? :lol: ...... kiecki bawełniane, majtki :kulam
No nie, chyba wybiegam za daleko. Na żarcie i kosmetyki na razie wystarczy :mrgreen:
ja pier%$)"{#, poje%^($$ kompletnie...
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1789646
Acha - jeszcze z tego wywiadu:

"Dotychczas e-papierosy były opodatkowane? Jakim podatkiem?
- Żadnym
Czego to było wynikiem? Może był lobbing ze strony producentów EP?
- Być może"

"Nie możemy zbyt wysoko opodatkować EP (grozi czarny rynek), właściwie cały rynek EP w Polsce to właściwie cztery cysterny"

No i jeszcze o tych nowatorskich ogrzewaczach tytoniu.
Awatar użytkownika
By stacho
#1789647
Konsultacje się zaczęły. Medialna kampania promocyjna projektu ustawy o akcyzie na EIN też ruszyła.
Właśnie w radiowej jedynce przed godziną ósmą usłyszałem fragment rozmowy z wiceministrem finansów na temat akcyzy na e papierosy. Kilka wypowiedzi mocno podniosło mi ciśnienie. Między innymi twierdzenia, że są badania z których wynika że EIN jest bardziej szkodliwe od papierosów tytoniowych. Powoływano oczywiście japońskie badania. Gdyby ktoś umiał znaleźć nagranie tej rozmowy i dać tu linka byłbym bardzo wdzięczny.
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1789648
http://www.polskieradio.pl/7/129/Artyku ... lany-rzadu

wcisnąć przycisk "play" po lewej

Niech ktoś to nagra i puszcza na pogrzebach rakowców
Awatar użytkownika
By miniek1
#1789662
Masakra... brak słów. Tytoń, nikotyna - można zrozumieć, ale glikol i gliceryna to już k..wa przegięcie. Jak można opodatkować półprodukty?
Przecież glikol i gliceryna są używane w wielu gałęziach przemysłu... Pazerność rządzących jest większa niż czarna dupa, w której się znajdziemy.
Jeszcze trochę to na palcach będzie można liczyć towary bez akcyzy....
Jęczą, że mało pieniędzy, dziura w budżecie itd, ale jakoś nie widać tego po ich pensjach i uposażeniach...
Aż się marzy, żeby Wiejską odwiedziła wycieczka Islamistów....
By rebeliant86
#1789667
miniek1 pisze:Masakra... brak słów. Tytoń, nikotyna - można zrozumieć, ale glikol i gliceryna to już k..wa przegięcie. Jak można opodatkować półprodukty?


A gdzie tam jest informacja o nałożeniu akcyzy na glikol i glicerynę?

Ciekawy jest też zapis w OSR:
Ciekawy przykład stanowią Włochy, które wprowadziły opodatkowanie papierosów elektronicznych od 1
stycznia 2014 r. Początkowo opodatkowaniem objęte były zarówno płyny do papierosów elektronicznych bez
względu na zawartość nikotyny jaki i pozostałe części papierosa elektronicznego. Stawka podatku wynosiła
58,5% od ceny sprzedaży danego produktu. Uchwalone w 2014 r. przepisy zostały w tym samym roku
uchylone przez Sąd Administracyjny w Lazio. Również Trybunał Konstytucyjny w 2015 r. podtrzymał decyzje
Sądu z Lazio. W tym samym roku wprowadzono nową stawkę podatku określoną na poziomie 0,3734 EUR za
1 ml płynu (odpowiadającą 50% akcyzy od kilograma tytoniu). Również to rozwiązanie zostało zaskarżone. W
chwili obecnej opodatkowaniem objęte są jedynie płyny do papierosów elektronicznych z nikotyną.
W 2016
roku stawka podatku została określona na poziomie 0,3850 EUR za 1 ml płynu zawierającego nikotynę.
Dodatkowo, warto zauważyć, iż w 2015 r. spodziewano się wpływów budżetowych rzędu 86 mln euro.
Rzeczywiste wpływy wyniosły ok. 5 mln euro.
W kolejnych latach wpływy utrzymywały się na podobnym
poziomie.



Myślę, że i u nas nie obejdzie się bez afery i sądu - szkoda tylko, że trybunał nie działa aktualnie tak jak powinien.
By Krasnal45
#1789670
rebeliant86 pisze:A gdzie tam jest informacja o nałożeniu akcyzy na glikol i glicerynę?

pol pisze:Za projektem słowniczka:
35) płyn do papierosów elektronicznych - roztwór wykorzystywany w papierosach elektronicznych, zarówno z nikotyną jak i bez nikotyny, w tym baza do tego roztworu zawierająca glikol lub glicerynę;

miniek1 pisze:Chyba, że ja źle to zrozumiałem i musi być na butelce napis "baza", a sam glikol i glicerynę można będzie kupić jak do tej pory.

A jaka jest różnica między bazą glikolowo-glicerynową, a mieszaniną glikolu i gliceryny?
By rebeliant86
#1789671
@Krasnal45

Ok, ale to akcyza będzie na Bazę nawet beznikotynową, ale już na kupienie osobno glikolu i gliceryny nie.
Zostanie dodać aromat, i kupić z akcyzą jedynie shota nikotynowego.

Myślę, że nie wprowadzą akcyzy na czysty glikol i czystą glicerynę, bo koncerny farmaceutyczne, spożywcze i kosmetyczne mogły by się obrazić ;)

Premixy na rynku zmienią się w aromaty do rozcieńczania i wszystko jakoś się poukłada :)
Ostatnio zmieniony 22 cze 2017, 09:43 przez rebeliant86, łącznie zmieniany 1 raz.
By rebeliant86
#1789676
Krasnal45 pisze:@rebeliant86
Jeszcze raz:
Jaka jest różnica między bazą glikolowo-glicerynową, a mieszaniną glikolu i gliceryny?


Żadna...

Różnica jest taka że nie będziesz kupować mieszaniny, tylko osobno glikol i osobno glicerynę na przykład w aptece.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1789679
Krasnal45 pisze:@rebeliant86
Jeszcze raz:
Jaka jest różnica między bazą glikolowo-glicerynową, a mieszaniną glikolu i gliceryny?

To że jedno ma mieć akcyzę a drugie nie. Jednak raz otwarta furtka już się nie zamknie i powoli ogarnie inne gałęzie przemysłu.
Awatar użytkownika
By miniek1
#1789680
miniek1 pisze:Chyba, że ja źle to zrozumiałem i musi być na butelce napis "baza", a sam glikol i glicerynę można będzie kupić jak do tej pory.

A jaka jest różnica między bazą glikolowo-glicerynową, a mieszaniną glikolu i gliceryny?


No... Czyli dobrze zrozumiałem. Otwarte natomiast pozostaje pytanie - co z stekami czy tysiącami innych wyrobów zawierających glikol bądź glicerynę. Też podrożeją?
Ostatnio zmieniony 22 cze 2017, 09:51 przez miniek1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1789683
Krasnal45 pisze:Kur.wa, jak w Kanie Galilejskiej cudowna przemiana. Dwa produkty bezakcyzowe po zmieszaniu nagle stają się produktem z akcyzą :lol:

Nawet nie muszą być zmieszane. Osobne też. Przewidziano to w akcyzie. Tylko muszą być EIN, lecz akcyza już z jakiegoś innego worka niż wyrobów tytoniowych/nikotynowych.
Ostatnio zmieniony 22 cze 2017, 09:59 przez PucH2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By macieq03
#1789684
„Badania japońskich naukowców” - co kolwiek przestarzałe- chodzi chyba o rok 2014, żadnego nowego artykułu Google nie znajduje.
„Akcyzę planujemy wprowadzić 1.01.2018” - komentarz zbędny.Ileż to uchwał zostało już podpisanych w nocy?
„ Może ktoś lobbował?" - może pan ju.....i
„Akcyza nie będzie najwyższą, wysokość uśredniona”- uff całe szczęście.


Może teraz zmobilizuje się więcej osób, przysiadzie i napisze, bo mając w pamięci ostatnią taką akcję nie można mówić że jest różowo, gdy jesteśmy w czarnej dupie.


Wysłane z mojego ASUS_Z00VD przy użyciu Tapatalka
By rebeliant86
#1789685
PucH2 pisze:
Krasnal45 pisze:Kur.wa, jak w Kanie Galilejskiej cudowna przemiana. Dwa produkty bezakcyzowe po zmieszaniu nagle stają się produktem z akcyzą :lol:

Nawet nie muszą być zmieszane. Osobne też. Przewidziano to w akcyzie. Tylko muszą być EIN :lol:


Czyli jedziemy do jednej apteki po glikol, do innej po glicerynę i temat ogarnięty ;) Baza jest... a to już połowa sukcesu :P
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1789686
Już niedługo w polskich aptekach:
- Poproszę glicerynę farmaceutyczną
- A dowodzik jest?!
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1789694
macieq03 pisze:Może teraz zmobilizuje się więcej osób, przysiadzie i napisze, bo mając w pamięci ostatnią taką akcję nie można mówić że jest różowo, gdy jesteśmy w czarnej dupie.


Walka z wiatrakami. Temat przerabiany przy dyrektywie. Władza bez skrupułów mieliła i mieli petycje z milionami podpisów, a waperskich lamentów będą najwyżej tysiące.

W grudniu znowu "ostatni dzwonek" :lol:
Awatar użytkownika
By macieq03
#1789706
Stąd moje nawiązanie do dyrektywy.
Może to zmobilizuje większą ilość osób. Bądźmy optymistami :) może uda się wynegocjować niższa akcyzę.


Wysłane z mojego ASUS_Z00VD przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Julia
#1789752
rebeliant86 pisze:@Krasnal45

Ok, ale to akcyza będzie na Bazę nawet beznikotynową, ale już na kupienie osobno glikolu i gliceryny nie.
Zostanie dodać aromat, i kupić z akcyzą jedynie shota nikotynowego.

Myślę, że nie wprowadzą akcyzy na czysty glikol i czystą glicerynę, bo koncerny farmaceutyczne, spożywcze i kosmetyczne mogły by się obrazić ;)

Premixy na rynku zmienią się w aromaty do rozcieńczania i wszystko jakoś się poukłada :)


Biorąc pod uwagę, że teraz taki shot ma mieć zasadniczo max 20mg to raczej to będzie baza a shot z apteki..... Tak na oko, nawet jak celować w 6mg, z uwzględnieniem kilku procent aromatu wychodzi ze shot to 1/3...
Awatar użytkownika
By rakim69.rg
#1789834
rebeliant86 pisze:Premixy na rynku zmienią się w aromaty do rozcieńczania i wszystko jakoś się poukłada :)


Żeby nie wyszło jeszcze tak że i aromaty będą podlegać akcyzie, a glokol i gliceryna onli 10ml do kupienia dla Kowalskiego, a większe ilością only dla form itd :'(

Wysłane z mojego CUBOT_NOTE_S przy użyciu Tapatalka
By rebeliant86
#1789836
Wszystko możliwe... Ale nie martwił bym się na zapas. Altualnie trzeba przewalczyc co sie da z ta akcyza zanim wejdzie, a nastepnie zrobic zapas na jakies pol roku. Mysle ze po wejsciu akcyzy gdzies tyle czasu bedzie potrzebne zeby na rynku pojawila sie alternatywa. Mowie tu o sposobie sprzedazy jak najwiekszej ilosci z pominieciem akcyzy wlasnie w formie jakichs mieszanek aromatow itp.

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Deimond
#1789844
Człowiek z MF powołuje się na jedno badanie wskazujące na szkodliwość EIN. Jak ma się do około 1500 pozostałych badań i jakim sposobem wnioski wyciągane na podstawie jednego są obiektywne pomijając tyle innych? Może warto to pytanie głośno zadawać w trakcie konsultacji.
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1789853
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, toteż proszę o rozjaśnienie. Każdy kto tylko może skrobie pismo w sprawie akcyzy, po czym wysyła na maila M. Spinalskiej-Gryz, zgadza się? Czy może piszemy jedno wspólne pismo pod którym się wszyscy podpisujemy? Jeżeli każdy wysyła osobno, to jak takie pismo powinno wyglądać? Bo szczerze mówiąc, nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Proszę o wyrozumiałość :wink: .
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.