EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1786977
Witajcie
Niedługo mój ojciec wylatuje samolotem na kilka dni.
Jako, że go rozpieściłem i nie umie sam oporządzać sprzętu, na każdy dzień dostanie napełniony parownik (9 szt. kajtkowatych). O dolewkach nie ma mowy, bo jedyny aromat, który toleruje wymaga wymiany waty po 1 baniaku.
Mam pytanie, czy rzeczywiście liquid potrafi wypłynąć? Może lepiej tylko nasączyć nośniki w parownikach i niech sam uzupełni na miejscu?

spoco pisze:
PS: clearki warto podczas startu i lądowania obracać do góry nogami wtedy nie ciekną :D

Jak będziecie lecieć to pamiętajcie o tym co napisał spoco, ja przed lotem zalałem do pełna i niestety nie byłem świadomy tego co stanie się pod wpływem ciśnienia i ponad połowa liquidu poszła dołem :P
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1786980
Nasącz nośniki, niech napełni na miejscu.
O ile go wpuszczą z tym do samolotu w ogóle.
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1786983
Są dwa, trochę już zaśniedziałe tematy na forum o przewożeniu sprzętu samolotem i niby nie ma problemów, ale jak to jest teraz, to nie wiem. Coś się zmieniło?
Jeśli tak, to będzie musiał przypomnieć sobie jak się zmienia pieluchy ;) w trybie przyspieszonym i dostanie tylko jeden parownik + bukłaczek liquidu.
Awatar użytkownika
By yetisize
#1786986
W starych górnogrzałkowcach, vivkach itp. tego problemu nie było.
Nowe, dolnogrzałkowe ciekną masakrycznie. Przerabiane.
Muszą na czas transportu byś odwrócone tak, żeby liquid miał jak najmniejszy dostęp do nośnika. Do góry nogami znaczy :)

P.S. pod pojęciem "ciekną masakrycznie" nie mam na myśli spocenia, tylko opróżniony baniak po wylądowaniu :)
Ostatnio zmieniony 09 cze 2017, 11:59 przez yetisize, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1786987
Że dostanie tylko nasączone, to już pewne. Dziekuję za odpowiedź
.kokakola pisze:O ile go wpuszczą z tym do samolotu w ogóle.


To mnie martwi. Jak straci jednego kajtka, to trudno, ale 9 szt. (moich ) to klęska.
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1786990
Herrwolf pisze:Że dostanie tylko nasączone, to już pewne. Dziekuję za odpowiedź
.kokakola pisze:O ile go wpuszczą z tym do samolotu w ogóle.


To mnie martwi. Jak straci jednego kajtka, to trudno, ale 9 szt. (moich ) to klęska.


Z tego co wyczytałam to jeśli będą w bagażu podręcznym to przejdzie. Jeśli chodzi o ustawę do nie można wwozić do UE, o wywożeniu chyba nic nie było.
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1786991
Cała operacja odbędzie się na terenie UE (Włochy i nazad)
Awatar użytkownika
By PucH2
#1786992
Znajdź tam naszego mu tubylca i będzie mu napełniał.
By jaro19591
#1787003
Ostatnio miałem w podręcznym sprzętu więcej, niż na niejednej wysepce :mrgreen: , nie zrobiło na obsłudze żadnego wrażenia. A parowniki faktycznie ciekną, ja miałem każdego w woreczku strunowym.
Awatar użytkownika
By nester
#1787038
K5 i K3 mini nie ciekną, jeżeli są zakręcone. Przetestowane ;)
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1787057
PucH2 pisze:Znajdź tam naszego mu tubylca i będzie mu napełniał.

Naszego tubylca :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1787114
Leciałem dziś z uzbrojonym i zalanym K5 w kieszeni i nie wylał, bo zakreciłem drania :-)
Zmiany ciśnienia były tak bardzo odczuwalne że gdyby był otwarty LC na bank by wylał.
Sprzęt, narzędzia i liquidy przyleciały ze mną bez żadnych problemów.
Zasilania bez akumulatorów, puste parowniki, narzędzia do grzałek i liquidy w butelkach 100ml w bagażu głównym.
Akumulatory w pudełkach w podręcznym, w kieszeni uzbrojony i zalany K5 na Evicu, zapasowy akumulator i buteleczka z liquidem 20ml.

Pozdrawiam z Londynu :-)
Awatar użytkownika
By Herrwolf
#1793327
Kayfun 5 wytrzymał. Reszta parowników tylko przygotowana do zalania na miejscu. Mission accomplished :)
Awatar użytkownika
By Mutango
#1793342
Zwykłe prawa fizyki. Dolnogrzałkowiec w samolocie nie wycieknie w pozycji do góry nogami. Górnogrzałkowiec do dołu nogami. Parownik z wersją regulacji LC w pozycji zakręconej nie wycieknie w żadnej pozycji, nawet jeśli pilot będzie beczki kręcił :mrgreen:
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.