EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Wolf21091984
#1786064
Jestem na ostatniej prostej ze zmianą Subtanka mini na coś bardziej rozbudowanego, ale pewno jeszcze z miesiąc to potrwa.
Fajnie więc byłoby przez ten czas dojść z nim do ładu - może ktoś podsunie jakiś dobry pomysł.

Co jest problemem? Oczywiście setupy. Wapuję dużymi machami - analogi zabrały mi tylko 5 lat życia więc i płuca pojemne.
To jednak oznacza konieczność wzorowego transportu a ten ewidentnie ma problemy.
SS316L (26AWG, średnica 2.5/3.0 mm) na +/- 0,5 Ohma w TC, wata Muji/Fiber Freakz #01, liquid 70% VG / 30% PG.
Utknąłem na 26 W i 200 stopniach, próba zwiększenia którejkolwiek z tych wartości prowadzi do bobra.
Pozostanie przy niej to dry hity, śmiesznie mała temperatura dymu etc. Dramat po prostu.

Przerobiłem wszystkie możliwe tutoriale w sieci, kombinowałem z "rozrzedzaniem" nośnika przed przewlekaniem przez grzałkę - dosłownie wszystko co na myśl przeszło.
W pewnym momencie watę układałem już tak rzadką i luźną że ryzykowałem zalanie dołu - i dalej to samo.
Macie jakiś pomysł gdzie popełniam błąd? Może wymagam od tego ustrojstwa zbyt wiele?...
Z góry dzięki za konstruktywne pomysły.
Awatar użytkownika
By erbis
#1786065
Wolf21091984 pisze:Macie jakiś pomysł gdzie popełniam błąd?

Wolf21091984 pisze:kombinowałem z "rozrzedzaniem" nośnika

Wolf21091984 pisze:liquid 70% VG / 30% PG

To teraz pokombinuj z rozrzedzaniem liquidu.
Awatar użytkownika
By Donayo
#1786076
Ile ja się z SubTankiem namęczyłem :D Swego czasu chyba z miesiąc zajęło mi znalezienie setupu, który nie bobrzył i nie lał. Radzę 50/50 :)


Tapata z SE :)
Awatar użytkownika
By Amfi
#1786144
Donayo pisze:Ile ja się z SubTankiem namęczyłem :D Swego czasu chyba z miesiąc zajęło mi znalezienie setupu, który nie bobrzył i nie lał. Radzę 50/50 :)


Tapata z SE :)

Ja subtankiem mam problem z kontrolą temperatury zarówno na niklu jak i ss i odpuściłem tę opcję w tym parowniku. Natomiast na kanthalu jest dla mnie rewelacyjny mimo dostępności wielu innych parowników często do niego wracam obecnie liquid 60 VG/ 40PG grzałka 1 ohm 22 W i żadnych problemów z transportem czego nie mogę powiedzieć o niklu czy ss tam bobrzył niesamowicie.
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1786148
Nie napisałeś kolego jaką masz bazę RBA ( v1 czy v2 ) na v1 faktycznie miałem problem z transportem liquidu ale baza v2 sprawuje się bardzo dobrze ( dokupiłem ją osobno ) Setup robię na tak zwanym kolanie. Drut Kanthal A1 lub D,( 0,40 ) 7 zwojów na średnicy 2,5 mm, 25 watów wystarczy i transport wyrabia nawet na liquidach z 75% zawartością VG.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

Joyetech EGO NexO-kolejne AIO

https://i.ibb.co/SQjhFKf/vape-poland[…]

Pierwszy e papieros

Witam. Chcialbym zakupic swojego pierwszego e papi[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.