EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Ainat
#1754375
Mam 2 Kangertechy Toptanki mini ; jeden pracuje z Istick Pico Mega (0,11 ohm) , drugi z Fuchai 213W (0,5 ohm).
Kupione były razem z grzałkami 0,5 ohm około rok temu. Przez długi okres nie było z Toptankami żadnego problemu , nie ciekły.
Po około 7 miesiącach zaczęło cieknąć przez airflow ,założyłem zapasowe grzałki i po krótkim czasie także zaczęły cieknąć.

Kupiłem 2 grzałki 0,11 ohm ,po kilku dniach zaczęły cieknąć, ostatnio w E-Dymie kupiłem 1 grzałkę 0,5 ohm , po kilku dniach cieknie znowu.
Używam cały czas DNB Dirty Neutral Baza z Inawery 12 (glikol 43% gliceryna 48%).
Z tym przeciekaniem dziwną właściwość zaobserwowałem ; czasami nie cieknie kilka dni i to w obu parownikach a jak zaczyna przeciekać to w tym samym czasie
cieknie z obu. Z rozpaczy jedynie przyczyna zmiany ciśnienia atmosferycznego przychodzi mi do głowy ;)

Ręce mi już opadają , nie wiem w czym jest problem ; grzałki nie przepalone , startowane zgodnie ze sztuką , tzn zalane od środka a po wkręceniu
i zalaniu parowników odczekana minimum godzina.
Wykluczam raczej przyczynę inną niż grzałka , gniazda pod uszczelki grzałek zawsze czyste a innej drogi jak przez grzałkę nie ma.

Poradźcie proszę bo więcej "tytoniu" wycieka niż przepalam a dłonie mam już chyba zatrute nikotyną , zawsze muszę mieć rolkę papieru do "D" gdyż inaczej nie da rady.
Zakup innego parownika chciałbym odsunąć w czasie z przyczyn finansowych.

Może nie wiem jeszcze tego co powinienem wiedzieć?
By Ainat
#1754576
Wymięnię , tylko wytłumaczysz mi proszę jaki wpływ może mieć uszczelka górnego capa na mój problem???
Ostatnio zmieniony 03 lut 2017, 00:08 przez Ainat, łącznie zmieniany 1 raz.
By Krasnal45
#1754581
Ainat pisze: jaki wpływ może mieć uszczelka górnego capa na mój problem???

Zrób sobie prosty eksperyment.
Zapewne masz jakąś strzykawkę. Naciągnij do niej wody w taki sposób, aby pomiędzy lustrem wody a tłoczkiem zostało nieco powietrza. Odwróć ja "dziubkiem" w dół. Czy woda wycieka? A teraz wyjmij górą tłoczek. Co się stanie teraz z wodą w strzykawce?
Wnioski wyciągnij sam.
By Ainat
#1754603
Bingo!!! Kolego
Przyjrzałem się dokładniej konstrukcji górnego capa i faktycznie szczelność ma duże znaczenie.
Wyczyściłem dokładnie i osuszyłem i teraz jakiś czas nie cieknie -zobaczymy jak dalej będzie?
Dziękuję i chylę czoło.
Dzięki szukam uszczelek.
By Ainat
#1766453
Ponownie wracam do tematu.
To co było pisane wyżej o szczelności górnego capa jak najbardziej jest prawidłowe.
Miałem zmieniać (zamówić) uszczelki ale przestało cieknąć , więc plan rozszedł się po kościach.
Od czasu ostatniego posta był spokój z epizodycznymi okresami ,że coś tam przeciekało.
Od kilku dni znowu cieknie jak z wiadra , więcej wycieka niż wypalam i to naraz z 2 parowników TopTanka mini.
Liqud z tej samej partii.
Uszczelki raczej nie są powodem ,ponieważ ciekło by cały czas.
Ciśnienie atmosferyczne może być powodem?
Awatar użytkownika
By miblah
#1766472
Ainat pisze:Ciśnienie atmosferyczne może być powodem?


Jak najbardziej. Również gwałtowne zmiany temperatury.

by Tapatalk.
By Ainat
#1767430
Czy jest sprzęt ,który nie cieknie i dobrze się :pali: ?
Możecie coś mądrego polecić.
W moim przypadku to tak jak z samochodem ,który przepala olej ; nie wiadomo co zrobić ? Dolewać , wyremontować silnik czy kupić kolejne auto.
Awatar użytkownika
By miblah
#1767469
W przypadku nieszczelności, albo źle wykonanej przez producenta grzałki, takie niespodzianki mogą się zdarzać. Generalnie, jeżeli wlot powietrza jest z dołu, może nas zalewać. Jak wlot jest z góry, może zalewać grzałkę, czego następstwem będzie jej "bulgotanie", i konieczność pozbycia się nadmiaru płynu.
Taki urok i jakoś trzeba z tym żyć, ale z czasem i doświadczeniem, problematyczność powinna mieć tendencję malejącą.
By Ainat
#1786042
Ostatnio zalewa moje 2 tanki strasznie , więcej płynu tracę niż spalam.
Postanowiłem kupić nowe grzałki . To one jednak powodują wycieki , zmieniłem zdanie mimo ,że już zacząłem wierzyć w uszczelki.
Miałem kupować w E-Dymie jednak po rozmowie z gościem u którego kiedyś kupowałem obydwa tanki wstrzymałem się.
Człowiek powiedział mi , że E-Dym ma zamienniki i te zazwyczaj ciekną. Twierdzi ,że jedynie oryginalne grzałki Kangertech mają szansę nie cieknąć. Problem w tym ,że nigdzie oryginalnych nie ma.
Powiedział mi ,że najlepsze były rzekomo te produkowane wcześniej (grubsze niby były) . Gdzie jeszcze mogę kupić fabryczne grzałki do moich czajników ? Na Fastech są jedynie replacement.

Ten człowiek radzi mi kupić nowy parownik a konkretnie poleca Smoktech TFV8 BIG Baby za 170 zł. Znalazłem temat o tym parowniku na tym forum i ludzie także motają się z cieknącymi grzałkami jak ja w Toptankch. Wstrzymałem się z decyzją o zakupie gdyż nie chcę wpaść z deszczu pod rynnę. Tak jak napisałem chcę kupić oryginalne grzałki gdyż oba tanki mi pasują i są jeszcze w b.dobrym stanie. Używam 2 boksów ; Sigelei Fuchai 213W i Isticka Pico Mega i potrzebuję 2 parowniki a z kasą ostatnio cieńko. Zresztą kolega w poście wyżej napisał , że niema nie cieknących modeli więc po co ładować się w kolejny chłam.
Jak pisałem na początku mojego tematu kupiłem te 2 Toptanki i 2 KBOXY . Boksy wykończyły się dość szybko jeden po drugim a Toptanki sprawowały się długo b.dobrze w sumie. Coś tam czasami pociekło ale to były epizody w porównaniu z tym co mam teraz. Dokładnie już nie pamiętam ale problemy z ekstermalnym wyciekaniem rozpoczęły się po wymianie grzałek z którmi kupiłem te parowniki.
Rozważam zakup bazy RBA V2 nie chce mi się samemu kręcić grzałek ,ale jak by to rozwiązało problem z wyciekami to spróbował bym. Jak to jest z tymi RBA , warto wydać pieniądze?
Zgłupieć z tym idzie!
Pomóżcie proszę w zakupie oryginalnych grzałek , znaczy w zakresie informacji gdzie je dostać.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1786043
Myślę że nie oczekujesz pomocy. Za to ty myślisz że takową otrzymasz. Gdybyś się cofnął do korzeni e-papierosa to zrozumiałbyś że od początku cieknie. Dylemat na forum rozwiązywano wielokrotnie, z mniejszym lub większym skutkiem. Uniwersalnego rozwiązania nie ma. Jednak idąc tropem tych co im nie cieknie, zajdziesz w ślepą uliczkę, lub staniesz się propagatorem rozwiązań już opisanych. Możliwe że nawet nowe odkryjesz, jednak i tak o tobie zapomną. Miłej pogoni za zajączkiem życzę. Idzie złapać i mieć spokój na wiele dni.

Myślisz że zapomniałem napisać drogi do braku przecieków? Zapewniam cię że nie. Będziesz szczęśliwy jak ją poznasz. Tyle że to niekoniecznie moja droga.
By Limoń
#1817895
Nie znam twojego sprzętu ale mam podobne problemy z Crystal 2, CE10+. Jestem jednak osamotniony w tym, że wapuję samą glicerynę Inawera (z nikotyną - bez VPG i aromatów) więc to ma trochę inne zapewne własności niż VG+VPG. Ale też zauważyłem, że jednego dnia WSZYSTKIE clearomizery zaczynają zachowywać się jednakowo, tzn wydobywa się z nich jakby inny skład pary, po którym boli łeb a samo wapowanie nie daje satysfakcji.
Zacząłem obserwować ciśnienie atmosferyczne i na razie wygląda na to, że im wyższe tym lepiej. Gdy to się dzieje (te problemy), zawsze ciśnienie jest niskie (np dziś 991) a wczoraj było Ok i patrzę a wczoraj było > 1000.
Nie wiem na ile to może mieć znaczenie ale im niższe ciśnienie tym szybciej ciecz wrze. Obserwuję, że gdy clearomizer mam gorący, liquid jest mniej lepki i łatwo go wylać ciurkiem, podczas gdy zimny jest lepki i nie chce się łatwo wylać. Taki rozgrzany może łatwiej przeciekać przez różne tam szpary. I też bywa, że jednego dnia zalewa mi baterię a innego wszystko się trzyma kupy. Jednak wyciek nie stanowi dla mnie aż takiego problemu i nie sprawdzałem warunków atmosferycznych od tym kątem.
Proponuję założyć sobie zeszycik albo arkusz w excelu i zapisywać np. 3x dziennie co tam się dzieje. A potem wejść na jakąś stronę meteo (np. ja mam http://www.meteo.waw.pl/ gdzie jest historia parametró atmosferycznych) i uzupełnić wpisy (lub też spisywać na bieżąco). Wówczas znajdziesz prawidłowość.
Awatar użytkownika
By e_sat
#1817913
miblah pisze:
Ainat pisze:Ciśnienie atmosferyczne może być powodem?


Jak najbardziej. Również gwałtowne zmiany temperatury.

by Tapatalk.


Dodam również, że kierunek wiatru może również mieć wpływ, na ten przykład dzisiaj wiało od południa ( po fladze widziałem, że ciągnie ją do Gdańska ) , mnie nie ciekło....Kolejnym razem sprawdzę jak to się ma z wiatrem północnym i dam rzetelną odpowiedź. Uważam, że wszystkie wskaźniki trzeba brać pod uwagę... ( Dorotko ( member38040.html tylko mnie nie zbanuj, jestem już tutaj czwarty rok i nie chcę przeżywać wywożenia na taczce )
Awatar użytkownika
By Kanapix
#1843256
Z tym niesamowitym to bym nie przesadzał, ale faktem jest, że NIE cieknie :)
By rasell
#1845652
Potwierdzam. Zeus od 2 miesiecy nie uronil ani kropelki. Nie wazne czy w pionie czy w poziomie. Polecam.
By Resux
#1845672
Z poślizgiem ale lepiej późno niż wcale
ambjaslo pisze:Tak istnieje!!!Atomizer ZEUS RDA.Jest niesamowity.

O ile mi wiadomo to na żadnym rynku jeszcze nie ma atomizera Zeus RDA ale napewno jest RTA.
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.