EPF
Rzuciłeś palenie lub e-palenie? Podziel się z innymi jak to zrobiłeś!
Awatar użytkownika
By jackas50
Cześć wszystkim :bry
Już ciut ponad 100 dni minęło odkąd nie mam analoga w paszczy.Z początkowych 18mg/ml zszedłem do 6mg,przyczynił sie do tego najnowszy parownik K v4 (chmurzę MTL,a na nim mam extra regulacje AF).Żeby nie sięgnąć po śmierdziucha do drugiego atomizera (Cubis 3,5ml)nalałem liquidu 12mg i uzupełniam na nim braki nikotyny...zwłaszcza z rana mnie ciągnie do czegoś mocniejszego :mrgreen: w sensie zawartości nikosi oczywiście.Pewno mieliście podobne problemy i jak je rozwiązaliście,fakt,że czytając ten dział nie ma złotego środka.Zastanawiam się,czy nie za szybko zszedłem do 6 mg/ml i wrócić do "dwunastki" :(
Awatar użytkownika
By bofh
Jeżeli dajesz radę na 6-ce (przy jakimkolwiek parowniku) to wracanie do 12-ki jest bez sensu. Lepsza jest opcja posiadania parownika mniej- i bardziej kopiącego/chmurzącego i w ten sposób regulowanie sobie dawkowania nikośki. Faktyczne przyswajanie nikośki najlepiej liczyć, co nieustannie jako zawodowy maruda powtarzam, dobowo - ilość wychmurzonych ml liquidu razy moc liquidu i już wszystko wiesz ;) Powodzenia *GOOD*
By w1904
Daj sobie czas na przyzwyczajenie organizmu... tak ze 2 tygodnie może 3, po tym czasie decyduj.
Awatar użytkownika
By Amfi
Szacun za dwunastkę w Cubisie :) jeszcze może na grzałce 0.5 ohma ss. Ja po ograniczeniu nikotyny do 3 mg zauważyłem jedynie znacznie większe zużycie liquidu ( ale to i tak może być często uzależnione od rodzaju atomizera i grzałki) U mnie raczej głód nikotynowy ujawniały określone sytuacje np kawa, piwko, przerwa w pracy itp takie szczególne wyzwalacze:)
Awatar użytkownika
By Timi
Wapuję zerówki, ale schodziłem z 18'nastek. Jednak nigdy nie robiłem przeskoku o połowę. Stopniowo 18, 15, 12 itd.
Jeśli wapujesz gotowe LQ można kupić 12 i np. zerówkę. Wtedy osiągniesz dowolne stężenie. Jednak lepiej mieszać samemu.
Dziś czasem mnie jeszcze nachodzi chęć na nikośkę. W tym celu mam osobne zasilanie z parownikiem zalanym 3'ką. Stoi sobie i czeka na zaspokojenie moich chuci ;-)
Awatar użytkownika
By jackas50
@Amfi
Szacun za dwunastkę w Cubisie :) jeszcze może na grzałce 0.5 ohma ss.

...jak napisałem wyżej wapuje MTL,więc 12-tka na Cubisie daje radę,a na Kayfunie już za mocna.To trudno wypośrodkować na Kajtku,albo za mało nikotyny,albo kaszel :lol: Kayfuna4 kupiłem z grzałką ss316L,bo o taką prosiłem,używałem TC na Cubisie i mi pasowało.Ale z marszu zacząłem kręcić grzałki z kantala A1 - 0.30,fi 2,5,7 zwojów 12W VW i jest dobrze.Nie wiem czemu chmurzenie na SS i kontroli temperatury bardziej mi smaczy.

@Timi Mam bazę 6mg i dolewam do kupnych liquidów... :mrgreen: wychodzi różnie,wapuje tytoniówki,więc dodaje jakieś pachnidła typu Amphora,zielone jabłuszko,czy Tabac.Te ligiudy,jak i baza od Inavery to 50/50,czyli nie są drapiące,ale też i nie dają kopa w gardło przy MTL.Palilem analogi 50lat i pewnych nawyków bardzo trudno się pozbyć :roll:
Awatar użytkownika
By jackas50
@Timi
Jeśli wapujesz gotowe LQ można kupić 12 i np. zerówkę. Wtedy osiągniesz dowolne stężenie

Miałeś całkowitą rację z tym kontrolowaniem stężenia nikotyny,kupiłem ostatnio bazy nikotynowe 6mg i 12mg(póki jeszcze są w 100ml) i mieszam odpowiednie stężenie.Najgorzej jest rano wtedy organizm chce uzupełnić braki.Jak większość użytkowników Forum zacząłem wpadać w "zbieractwo"i mając trzy parowniki (czwarty klasyk już do mnie jedzie) :lol: w każdym zawartość nikosi na różne pory dnia...bo wieczorem mogę spokojnie kopcić 6mg i nie czuję niedosytu.Nierozpakowana paczka Pall Malli leży w samochodzie nie otwierana...dojrzewam do oddania jej potrzebującym.Jednak to był za duży przeskok z 18mg na początku do 6mg po dwóch miesiącach.Pozdrawiam wszystkich wspomagających psychicznie rzucających i starających się rzucić analogi. :beer:
...nie moglem już edytować posta,bo trochę trwało wymieszanie odpowiednich proporcji stężeń i degustacja :lol:
Awatar użytkownika
By Krasnal45
@jackas50
Jak najbardziej naturalna kolej rzeczy dla byłego, wieloletniego palacza chcącego się pozbyć śmierdzącej trucizny. Również to "zbieractwo". Pięć lat już nie mam analoga w paszczy, jednak do zerówek jeszcze nie dojechałem i na siłę nie mam zamiaru tego robić. Też mam zawsze w pogotowiu kilka zestawów, na różne okazje i okoliczności, różne smaki, moc od 3 do 6 i dobrze mi z tym :mrgreen:
Awatar użytkownika
By jackas50
@Krasnal45
Czyli mówisz "nic na siłę"?Wygląda na to,że w tej pierwszej euforii niepalenia przedobrzyłem z zejściem stężenia,teraz po zmieszaniu 6mg+12mg mam około 0.9%.Nie wiem,czy tylko ja tak mam,ale chyba nie(czytając posty),ale różne jest zapotrzebowanie na nikotynę..inne rano,inne w pracy,a jeszcze inne jak się siedzi wieczorkiem w fotelu i "pyka",bo chmurzę MTL (na klasyku do tego-Kv4,a następny już do mnie jedzie - K Liteplus v2).
Awatar użytkownika
By miblah
Spokojnie - to się z czasem w miarę unormuje ;) Ja zszedłem z 18 do 3-4mg na przestrzeni dwóch lat. Do "szóstki" robiłem skoki o 3mg, co kilka miesięcy. Teraz zrzucam po jednym miligramie średnio co drugie mieszanie samogonu :)
Awatar użytkownika
By jackas50
...a co do mieszania i przechowywania baz tytoniowych chciałbym się dowiedzieć ja długo można "urobek"przechowywać w lodówce.Muszę przed 20.05. zrobić trochę zapasów,a nie chciałbym zostać z jakimś nie nadającym się do wapowania świństwem.Kupuję w niedalekim e-dymie Inaverę tytoniową VBT Virginia 6mg,12mg data ważności do końca br.
Awatar użytkownika
By miblah
Nie wiem, czy ktoś odpowie Ci na to pytanie z sensowna dokładnością. Przechowywana w lodówce może wytrzyma rok, może dwa. Ale może tylko pół. Mam w lodówce nieotwartą litrową, z datą do połowy 2018. Sam mam nadzieję, że wytrzyma dłużej. Niektórzy sugerują, żeby rozlewać do mniejszych pojemników i mrozić. Z pewnością mogłoby to dodatkowo pomóc ;)
Awatar użytkownika
By McGrinn
Ja mam dziwnie. Im częściej "pykam", tym szybciej brakuje mi mocy. Tzn. zaciągając się często i w krótkich odstępach, LQ jest za słaby (brakuje kopa w płuco). Za to przy dłuższych przerwach, np. co godzinę, moc jest wystarczająca. Wystarczająca jest również z rana, po nocnej przerwie.
Awatar użytkownika
By krisIs
@McGrinn mam tak samo, zawsze pod wieczór jest już coś z kooladą, żeby mocniej było czuć zaciąganie się. A rano jak tak nie z tego parownika pociągnę, to kaszel i łzy. A moc w każdym to 2-3mg
1400 dni z e-papierosem :)

Jako,że nie znalazłam takowego tematu (jeżeli jest[…]

Aromaty miętowe, lodowe i nie tylko

Witam, jakie aromaty glownie miętowe, mentholowe i[…]

E-palę już 1200 dni !!!

A mi wczoraj stuknęło 1200 dni bez śmierdziela!![…]

Witam, szukam najlepszego atomizera, który najlepi[…]