EPF
Aromaty do tworzenia własnych kompozycji smaków liquidów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1781252
sikor370 pisze:
Herman pisze:Edit:
Wydaje mi się, że nie bez znaczenia dla smakowitości mięt jest dodatek traveller'a...


Dla mnie traveller ma takie znaczenie, że jak 2 tygodnie temu miałem okazję skosztować gotowe próbki liquidow MaiArta to od razu zakupiłem odpowiedniej bazy i 4 buteleczki Travellera i powiedziałem, że od tej pory tylko na tej bazie mieszam.


@Master_PiT

Miałem okazje spróbować wszystkie mięty z MA a z tego co koledzy piszą, były one robione na bazie Travellera.
By Krasnal45
#1781253
Muszę się zgodzić z @Master_PiT . Na mięty travellera szkoda.
Traveller ładnie podbija i harmonizuje smaki, ale mięty żyją własnym życiem... 8)
Awatar użytkownika
By sikor370
#1781293
Master_PiT pisze:@bulit73 nie marnuj travellera z mięta/mentholem itp. Tego typu aromaty skutecznie zabijają inne smaki/spłaszczają je. Jeśli przesadzisz, to w ogóle nie poczujesz travellera

W piątek przyszedł kolejny litr bazy 70/30 i 6 buteleczek Travellera. Jedno z tych pół litra już się gryzie z tymi 60ml Travellera (ciut więcej niż zalecane w celu podbicia smaku) a drugie pół litra czekac będzie na aromat...

Jak się dobrze wszystko wyważy i dobierze odpowiednią ilość Watów to tak mi smakuje, że nie przekonacie mnie tym, że szkoda Travellera na mięty :P

Edit: miałem mała zapomniana buteleczkę z travellerem, który mi kiedyś nie podszedł i tak leżał że 3-4 miesiące. I z tym miesiącem przegryzania się MaiArt ma rację.
Ja mieszam Travellera, po kilku dniach dodaje aromat, piszę datę i odstawiam na miesiąc do gryzienia. Ale zanim się to przegryzie to połowę zdążę zbuchać :)

@bulit73 mieszaj tego Travellera z miętą i potwierdź tu czy jest jak pisze czy te extra smaki to tylko w mojej glowie... :)
By marti701
#1781338
Moja baza Traveller nie ma szans na przegryzienie się przez 30 dni. A wszystko przez to, że odlałem trochę i zmieszałem z 4% ciasta cytrynowego od MaiArt. Już na drugi dzień jest tak pyszne, że nie mogę się oderwać
I tym sposobem reszta Travellera została wymieszana z aromatem ciasto cytrynowe i na jakiś miesiąc starczy.
By Math13
#1781342
Pozwolę sobie wtrącić do dyskusji i zapytać o tego Traveller'a, bo bardzo mnie zaciekawiliście.
Tak czytam, obserwuję i jedno nie daje mi spokoju, a szukałem na necie jakiś informacji.
Czy ta baza Traveller, którą zachwalcie (i mam ochotę w końcu skosztować) jest bazą tytoniową czy bez tytoniową?
Tzn. czy czuć w niej smak-zapach jakiegoś tytoniu?
Czy po prostu jest to specjalna baza czysto nikotynowa (bez śladu tytoniu) lecz z jakimś specjalnym dodatkiem, który polepsza własne wyroby zrobione na aromatach?
Awatar użytkownika
By sikor370
#1781346
@Math13 taką bazę niektórzy wapuja sama, bez aromatów. Jak dla mnie samą jest ona troszkę nijaka, jakby za słaba. Ale jako baza do tworzenia liquidow to już co innego.
Czy tam jest tytoń... szczerze nie wiem. Jest to na etanolu, daje taki lekko przyjemnie słodkawy posmak ale co tam jest gdzieś to tu kiedyś rozgryzano.
Zamów próbkę - chyba najlepsze rozwiązanie
By Math13
#1781357
A mógłby ktoś podać skład tej bazy?
Chodzi mi o stosunek VG/PG i ewentualnie inne domieszki (etanol itp.)
Może pisze na buteleczce i ktoś mógłby odczytać?

Do tej pory używałem bazy Hangsen. Ale chętnie spróbowałbym Traveller, gdy koledzy tak ją zachwalają.
Z tym, że jeżeli ona zawiera chociaż minimalną ilość aromatu tytoniowego lub nadaje się najlepiej pod liquidy tytoniowe to niestety dla mnie będzie nieodpowiednia.
Używam tylko i wyłącznie aromatów owocowych, czasami deserowych, jako przerywnik mięty.
Tytoniu nie toleruję w żadnej postaci.
Kiedyś przez nieuwagę (brak dokładnych informacji o produkcie) dodałem kilka kropli "Sunrise Menthol" i całą produkcję musiałem wyrzucić . :(
Kilkadziesiąt złotych w plecy.
Od tego czasu nauczony doświadczeniem stosuje tylko i wyłącznie aromaty MaiArt, gdzie nie sposób o pomyłkę, bo wszystko jest dokładnie opisane włącznie z zalecanym dozowaniem, które jak dla mnie pokrywa się w 100% z moimi preferencjami
Awatar użytkownika
By bulit73
#1781397
Math13 pisze:A mógłby ktoś podać skład tej bazy?
Chodzi mi o stosunek VG/PG i ewentualnie inne domieszki (etanol itp.)


Dublujesz pytania. Wcześniej o to pytałem :wink:

Traveller jest na bazie etanolu, więc nie ma tam ani glikolu ani gliceryny. Baza do której go dodasz ma mieć 70VG, bo Traveller mocno rozcieńcza.

Math13 pisze:Może pisze na buteleczce i ktoś mógłby odczytać?


Na butelce jest napisane: " Koncentrat aromatyczny"
By Krasnal45
#1781402
@Math13
Jeszcze raz, najprościej jak się da: Aromat o nazwie Traveller, jest swego rodzaju uszlachetniaczem liquidu. Co powoduje z liquidem? Napisałem już wyżej. Z czego się składa oprócz tego że jest na bazie etanolu? To słodka tajemnica producenta. Ważne, że robi swoją robotę, a robi ją dobrze.
By Math13
#1781467
Jeszcze raz dokładnie prześledziłem wszystkie Wasze informacje o Traveller, aby przypadkiem czegoś nie przeoczyć i postarać się zrozumieć.
Niestety pewno znowu ktoś mnie objedzie, ale nadal nie wiem co to jest ten Traveller.
marti701 pisze:Moja baza Traveller nie ma szans na przegryzienie się przez 30 dni. ....
I tym sposobem reszta Travellera została wymieszana z aromatem ciasto cytrynowe i na jakiś miesiąc starczy.


sikor370 pisze:@Math13 taką bazę niektórzy wapuja sama, bez aromatów. Jak dla mnie samą jest ona troszkę nijaka, jakby za słaba. Ale jako baza do tworzenia liquidow to już co innego. ....


Krasnal45 pisze:@Math13
Jeszcze raz, najprościej jak się da: Aromat o nazwie Traveller, jest swego rodzaju uszlachetniaczem liquidu. ...

Zacytowałem powyżej niektóre wypowiedzi i zrozumcie mnie, co mogłem z nich wywnioskować?
Otóż wywnioskowałem, że Traveller to jest baza nikotynowa, tak jak np. Hangsen. Z zerową lub inną zawartością nikotyny, ale to akurat tutaj jest nieistotne.
I zrozumiałem, że koledzy mieszają ją jedynie z ulubionymi aromatami, dzięki temu uzyskują fajny gotowy liquid.
Stąd były moje pytania o skład tej bazy Traveller i czy nie ma w niej przypadkiem aromatu tytoniu.
Natomiast kolega @Krasnal45 napisał, że to jest aromat o nazwie Traveller!
Więc już całkiem zgłupiałem.
Czy to jest w końcu baza czy aromat?

Zadzwonię więc chyba jutro po otwarciu sklepu do MaiArt i dowiem się u źródła.
Mimo to dziękuję wszystkim za pomoc.
By Krasnal45
#1781471
Aromat Traveller + baza VG/PG (nieistotne czy zerówka, czy o konkretnej mocy) + 7 dni przegryzania = Baza Traveller.
Teraz do tejże bazy dopiero dodajemy właściwy aromat np. banan :mrgreen:
Otrzymujemy liquid o smaku bananowym.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1781472
Math13 pisze:Więc już całkiem zgłupiałem.
Czy to jest w końcu baza czy aromat?


Math13 pisze:Natomiast kolega @Krasnal45 napisał, że to jest aromat o nazwie Traveller!


@Math13 to jest aromat, który dodajesz do bazy nikotynowej. Natomiast do przygotowania liquidu używasz, bazy z dodatkiem Travellera + aromatu , np. jak wcześniej kolega napisał, ciasta cytrynowego.
By Math13
#1781527
Teraz wszystko jasne. :D
Koledzy po prostu nazywali bazę Traveller, po dodaniu do niej aromatu Traveller.
Awatar użytkownika
By sipak00
#1782607
rafal180 pisze:Czy jest jakiś aromat odpowiadający RY4 Double TPA ?

Testowałem wszystkie tytoniówki i żadna według mnie nie przypomina RY4 Double
By Dżansjo
#1782609
rafal180 pisze:Czy jest jakiś aromat odpowiadający RY4 Double TPA ?


W maiart nie. zupełnie inna bajka
Awatar użytkownika
By rafal180
#1782610
Dzięki, szkoda bo to dla mnie najlepszy aromat tytoniowy, zwłaszcza jako składnik do klona tribeca
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1782632
A spróbuj tytoniowych od maiart. Mają w sobie to coś, nie wszystkie idą na jedno kopyto. Uswiadczysz tu i typowo fajkowe aromaty, ziołowe jak i ostre pochodzące pod skarpety. Wapowalem ry4double jak i klona tribeci, z triumfem stwierdzam, że KAŻDY tytoniowy aromat bije to na łeb i każdy mi smakuje, mimo że się różnią
Awatar użytkownika
By Superwomen2
#1782673
Master_PiT pisze:A spróbuj tytoniowych od maiart. Mają w sobie to coś, nie wszystkie idą na jedno kopyto. Uswiadczysz tu i typowo fajkowe aromaty, ziołowe jak i ostre pochodzące pod skarpety. Wapowalem ry4double jak i klona tribeci, z triumfem stwierdzam, że KAŻDY tytoniowy aromat bije to na łeb i każdy mi smakuje, mimo że się różnią

Witam.
A możesz podać który aromat jest zbliżony do tribeci?
Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam Edyta.

Wysłano za pomocą huawei P9 taptalk.
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1782678
Tak jak @Krasnal45 pisze, żaden.
Ale najbliżej wydaje mi się tytoń mocny, tabakiera
Awatar użytkownika
By mironiusz
#1782740
A coś jak Prime95?
Proszę, napiszcie, ze tak :)
Awatar użytkownika
By e_sat
#1782749
mironiusz Ty się nudzisz i wyszukujesz coś, co jest nieznane przez wielu....Napiszę, że MAiArt pewno sprostałby temu zadaniu i stworzyby coś co będzie zamiatać tym Prime95 :D
Awatar użytkownika
By Timi
#1782768
Mówcie, co tam sobie chcecie. TYTONIÓWKI MaiArt są bezapelacyjnie *1st*
By Alicja4094
#1782775
Wie ktoś kiedy będzie można kupić aromat o smaku kawy ? Chyba jest teraz w fazie testów, bo ktoś pisał o swoich wrażeniach. Jestem taka ciekawa tego aromatu i nie mogę się doczekać.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1782777
Alicja4094 pisze:Wie ktoś kiedy będzie można kupić aromat o smaku kawy ? Chyba jest teraz w fazie testów, bo ktoś pisał o swoich wrażeniach. Jestem taka ciekawa tego aromatu i nie mogę się doczekać.



W tym temacie masz odpowiedź: aromaty-maiart-q-a-nowo-ci-zapowiedzi-t115425-420.html :D
5 post od góry.
By ulthart
#1783127
Proszę podajcie mi stężenie jakie jest odpowiednie dla jarzębiny i multiwitaminy . :?: :?: :?:

Pozdrawiam

Rafał
Awatar użytkownika
By sikor370
#1783132
ulthart pisze:Proszę podajcie mi stężenie jakie jest odpowiednie dla jarzębiny i multiwitaminy . :?: :?: :?:

Pozdrawiam

Rafał

Jarzębina 3
Multiwitamina 3
Awatar użytkownika
By Michaelred
#1783788
Odnosnie Pigwy to jest juz troche osob ktore testowaly i wypowiedzialy sie w tym temacie. Ja zrobilem probke wczoraj wiec swiezynka. Moge napisac, ze smakuje jak prawdziwa pigwa z lekkim cukierkowym posmakiem. Dam jej ze 2 tygodnie polezec i zdam relacje. Jednak juz teraz jest ciekawie:)
By Krasnal45
#1783831
@admiral271
Nie mam żadnego odniesienia i nie mam z czym tego porównać, ale mnie to zupełnie nie pasi. Jak chcesz, to dawaj adres na PW to Ci to wyślę. Jakieś 25ml mi tego zostało i stoi.
By Dżansjo
#1783971
Dziś rozrobione(z próbek):
- miód lipowy 3%+ eukaliptus 1% (miks na pierwszy raz to wyjątek - ale z taką myślą wziąłem próbkę bo w dzieciństwie uwielbiałem cukierki miodowo-eukaliptusowe - na sam miód nie mam ochoty :)
- agrest 4%(wychodząc ze słusznego założenia że łatwiej rozcieńczyć o 25% jeśli będzie przesadzone niż dodać aro jeśli będzie z mało(i znów czekać na przegryzienie)

Wyniki za jakiś czas :)
Awatar użytkownika
By sikor370
#1784579
Szymon1988 pisze:Gdzie można kupić aromat traveller?


MaiArt pisze:Aromat "Traveller" powinien pojawić się w wapujemy.pl pod koniec przyszłego tygodnia.

tak napisali 24 maja...
Awatar użytkownika
By admiral271
#1784983
Dzięki uprzejmości kolegi @Krasnal45 od wczoraj mam okazję testować Pigwe ;)
Smak bardzo zbliżony do owocu , może nawet za bardzo ;) gdzieś w tle wyczuwalny jest posmak winny który troszkę przeszkadza . Według moich kubków smakowych trzeba to dosłodzić ;) I teraz pytanie z jakiej firmy jest najlepszy słodzik i jak go dawkować ?
By Krasnal45
#1784984
@admiral271
Biszkopt od....... MaiArta :wink:

Tylko całość pójdzie w stronę deserówki...
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1784991
Nikt nie próbował whisky i grzanego wina? :mrgreen: .
A poza tym w jakiej cenie poprzednio można było kupić Traveller?
Awatar użytkownika
By bulit73
#1784994
McGrinn pisze:A poza tym w jakiej cenie poprzednio można było kupić Traveller?


12zł :D
Awatar użytkownika
By admiral271
#1784996
Biszkopt poszedł cały do kokosa ;) można by spróbować watą cukrową , ale nie próbowałem jeszcze z tej firmy
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1784999
bulit73 pisze:12zł :D


To dobrze, bo wystraszyłem się trochę tego opisu:
"Dodając inne składniki polepszające smak nigdy nie uzyskasz tego, co daje nam Traveller, najdroższy z aromatów."
By spidy
#1785171
Namieszałem takie coś:
40vg/60pg 9mg
Biszkopt - 2%
Rabarbar - 3%

Biszkopt elegancki w samku ,ale rabarbar ktoś zakosił trzeba chyba zrobić korektę.
By Krasnal45
#1785177
Zmień proporcje. Biszkopt jest bardzo intensywny i będzie przebijał.
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1785423
Szymon1988 pisze:Gdzie można kupić aromat traveller?


Już jest na wapujemy.pl :wink: .
Awatar użytkownika
By yetisize
#1786546
Pierwsza próba po długiej przerwie w mieszaniu.
Kupiłem kilka aromatów i premiksów.
Gotowce:
ciasto jagodowe - smaczne, kiedyś wapowałem swoją, bardzo zbliżoną mieszankę, zostanie na dłużej.
ciasto cytrynowe - akceptowalne, ale już nie kupię
budyń - j.w.
Aromaty:
-custard, 3%, odstany tydzień, baza jeszcze z zapasów od Grzesia.
Microcoil kanthal D 0,4mm, 1,15 oma, FF No1, 13W.
Chyba za krótko. Mam taką nadzieję, dam mu i pozostałym kolejny tydzień postać. Nawet próbował nie będę.
Pamiętacie ten smak, jak się za dzieciaka wyżerało poślinionym palcem vibovit z torebki? Taki na języku fajny, ale lekarstwo/chemia w gardle? Identyko.
By Dżansjo
#1786609
E, jak po tygodniu jest zonk to po dwóch będzie co najwyżej mniejeszy zonk a po miesiącu idealnie zbalansowany zonk :).
Ja się niedawno naciąłem i po spóbowaniu czegoś u znajomego, kupiłem i rozrobiłem od razu 100ml(nie, nie maiart). Do dziś nie mogę się tego pozbyć z testowego czajnika, mimo kąpieli.
Bo znajomy się walnął i podał mi nie to co trzeba...próby rozcieńczania/zagluszania nic nie dają. Nie pasi to w prezent komuś albo do kanalizacji i już
By rebeliant86
#1788997
Trochę się zawiodłem na MaiArt, po przeczytaniu tego wątku postanowiłem zamówić gotowy premix "Cytrus". W zapachu z butelki jest niezły, ale w trakcie wapowania okropnie słodki... Oczekiwałem czegoś lekkiego i kwaskowatego, a jest słodko tak, że ledwo idzie to wapować. Może macie jakiś sposób na pozbycie się nadmiaru słodyczy z liquidów, bo żal mi wylać 50ml... :(

Premix dostał oczywiście zgodnie z instrukcją 10ml shota + 10ml bazy.
Awatar użytkownika
By McGrinn
#1789011
rebeliant86 pisze:Trochę się zawiodłem na MaiArt, po przeczytaniu tego wątku postanowiłem zamówić gotowy premix "Cytrus". W zapachu z butelki jest niezły, ale w trakcie wapowania okropnie słodki... Oczekiwałem czegoś lekkiego i kwaskowatego, a jest słodko tak, że ledwo idzie to wapować. Może macie jakiś sposób na pozbycie się nadmiaru słodyczy z liquidów, bo żal mi wylać 50ml... :(

Premix dostał oczywiście zgodnie z instrukcją 10ml shota + 10ml bazy.


Zawiodłeś się po spróbowaniu jednego smaku? :wink:
By rebeliant86
#1789012
McGrinn pisze:
Zawiodłeś się po spróbowaniu jednego smaku? :wink:


Nie no nie oceniam całej gamy MaiArt, tylko ten premix "Cytrus". Z e-papierosami mam do czynienia od niedawna i nie mogę znaleźć sobie lekkiego , kwaskowatego smaku... Na razie jeszcze nie mam odwagi bawić się w samogony. Myślę, że w końcu na coś trafię i nie przekreślam tutaj MaiArt, natomiast dla potomnych zostawiam ślad na temat "Cytrusa", że jest słodki mocno a nie kwaśny :)
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 17
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.